» »

PHP nuke

PHP nuke

G[e]c ::

Mam en problem encoding strani mi zmeri vrze na westeren europe bit bi pa mogl na central europe, spreminju sm ze povsod pa ni nobenga efekta.

Cokolesnik ::

Brskalniku moraš ukazati, katero kodno tabelo želiš uporabiti, ko naloži html dokument, pa ne bo težav. Željeno kodno tabelo definiraš z meta tagi, za spletne strani s slovenskimi znaki je zaželjeno tole:

[ meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2" ]

(gre za standard Latin 2).

Meta tagi se morajo sicer nahajati v vrhu html kode, v okviru ukaza [HEAD]. Odpri nekaj spletnih strani (izvorno kodo) in boš videl.

In še nekaj: če boš v Oknih pisal en dokument in ga shranil, bodo slovenski znaki praviloma shranjeni v kodni tabeli 1250, zato potrebuješ nek pretvornik. Če pretvornika ne želiš imeti, pa lahko definiraš že omenjen meta ukaz takole:

[ meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=windows-1250" ]
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

G[e]c ::

To je men vse jasno sam sem sprenu pod language kodno tabelo pri slo in anleskem jeziku, vendar ko grem na stran jo IE se zmeri prikaze kot westeren europe ce na roke premaknem sicer ostane sam potem ko dam refresh ali pa kej druzga kliknem pa je spet isto.

Birkoff ::

V mapi includes najdeš datoteko "meta.php" tisto vrstica, ki je za charset zbrišeš in vpišeš tole [echo "-META HTTP-EQUIV=\"Content-type\" content=\"text/html\" charset=\"windows-1250\"-\n";] brez teh oklepajev seveda, namesto tega > in tega < pa je to - .(ISO-8859-2 ne dela)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88996 (8870) Person
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201845 (1616) root987
»

Zunanja tekstovna datoteka

Oddelek: Izdelava spletišč
181200 (1097) Ziga Dolhar
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885886 (5074) webfreak
»

NewsPro

Oddelek: Programiranje
191121 (995) Mobidick

Več podobnih tem