» »

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Azrael ::

Pozdravljeni!

Ali mogoče kdo ve, kaj je tu za en problem ? Imam kabelski modem Thomson. Prejšnjo nedeljo sem čisto normalno ugasnil in izklopil router (P120) in modem (napovedana je bila nevihta, ki je potem ni bilo), drug dan pa ni bilo več možno dostopati do Interneta. Lučke na modemu in mrežni kartici so kazale, da je vse OK, program winipcfg pa je za to mrežno kartico javljal, kot da na kartico ni priklopljeno čisto nič. Tudi, ko sem v IE vpisal IP naslov modema, nisem mogel dostopati do njegove diagnostike, strani ni mogoče prikazati. Imel sem občutek, da je crknila Intelova mrežna kartica ali modem. Zamenjava mrežne kartice z novo Realtek in ponovna namestitev sistema Win98SE (fdisk, format c: ...) ni prinesla nobene razlike. Enostavno nisem mogel do modema. To se mi je sicer že dogajalo, ampak po nekaj urah je spet vse delovalo tako kot je treba ne da bi karkoli spreminjal, nikoli do sedaj ni zadeva štrajkala več dni zaporedoma, pravzaprav se moram pohvaliti, da je od februarja, ko sem zamenjal ploščo in RAM v routerju, vse delovalo neverjetno dobro, stabilno, brez sesipanja in drugih neumnosti, z izjemo samega Interneta, ki je izpadal kar naprej (se vidi na lučkah od modema). Tokrat sem zaradi druge mrežne kartice, ponovno namestil sistem, seveda brez uspeha.
Potem sta prišla mojstra od Telemacha, že pri vratih sta vedela, da je modem v redu, samo računalnik je narobe nastavljen ??? Po parih minutah je bila stvar popravljena, jaz pa ob 6 jurjev.
Kaj sta nastavljala ne vem, ker takrat še nisem prišel iz službe, ampak pod omrežji je ostalo vse kot je bilo, tudi na protokolu TCP/IP nisem videl nobene razlike (izgleda da so vse nastavitve ostale na default), zagnan je bil program winipcfg. Po moje je bil zagnan še en program v DOS oknu, za ta namen, samo ne vem kateri in se s tem vprašanjem tudi obračam na vas, kje je fora, kako prepričati ta modem da dela, ker za tak počasen Internet, ki izpada 10x na dan in 10 min dela, 6 jurev ne dam več!

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SasoS ::

Prvo kot prvo mrežne kartice ne smeš menjati ker si modem zapomni MAC adreso. Druga težava je pa drugje...ko ti prižgeš hkrati modem in računalo, modem potrebuje nekaj 10 sekund da se priklopi na mrežo. Medtem se komp boota in pri nalaganju mrežnih driverjev od DHCP-ja zahteva IP naslov. Ako se modem v tem času še ni priklopil odgovora seveda ne bo, mašina bo pa vzela default IP (169.xxx pri winsih). Težavo rešiš tako da vedno najprej prižgeš modem, počakaš da se priklopi in nato vklopiš računalnik ali pa v dos oknu napišeš ipconfig /renew in pogledaš če dobiš pravi IP naslov.

Azrael ::

SasoS, vedno naredim tako kot si rekel, najprej vklopim modem (njegov adapter priklopim v vtičnico 230V) in počakam, da se poveže z Internetom in šele nato vklopim računalnik, ki je router. To pa zato, ker nima prav nobenega smisla, da računalnik dela, če Internet ne dela, kar pa je zadnje dni kar pravilo. Tudi danes popoldne Internet dela par minut, potem pa spet pol ure ne. Grrr.
Ne modem in ne router pri meni ne delata 24/7, ker imamo velikokrat izpade napetosti in v tem letnem času tudi nevihte. Oboje je prižgano samo takrat, ko je kdo doma in rabi Internet.
Praviš da se modem zapomni naslov mrežne kartice? Kako pa potem narediš, da modem "pozabi" naslov mrežne kartice , modem samo resetirati/izklopiti ali so potrebni kakšni hujši posegi?
Moram pa tudi povedati, da na začetku problema z različnimi mrežnimi karticami ni bilo. Modem je normalno delal z računalnikom, ki je router in z drugimi računalniki, samo med menjavo je moral biti modem izključen iz napajanja (tako tudi piše v navodilih), in je vse v redu delovalo. Včeraj pa sem na modem priklopil en 486 mlinček, pa z njim nisem več mogel dostopati do neta, vendar dopuščam možnost, da ima 486ka hudo sesute Windowse, TCP/IP protokol pa je nameščen.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SasoS ::

Odvisno kako ima operater to poštimano a v zadnjem času je kar navada da ti pri menjnanju mrežne ne ostane nič drugega kot klic k operaterju ker imajo MAC adreso zapisano tudi v svojih strežnikih...

Azrael ::

OK, potem mi ostane še možnost, če bodo spet taki problemi, da modem priklopim na USB, samo platko moram zamenjati in dobiti ATX ohišje. Ali je na USBju kakšna druga kruta fora, razen da je modem za malenkost počasnejši, samo mislim da se mi to ne bo dosti poznalo, ker je že sedaj download max. 120 -130 kB/s, ponavadi pa le okoli 90 kB/s ali še manj.
Sicer nisem vedel, da so sedaj modemi zaklenjeni na mrežno kartico, obvestil od operaterja seveda ni, pa tudi serviser, ki je lani priklopil modem rekel, da zamenjava mrežne kartice ne vpliva na delovanje.
Bom še preizkusil Intelovo mrežno, če dela, (jutri dobim crosslink kabel).

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Lucio ::

Pa sej na telemachovi strani ti lepo piše da modem deluje le z eno mac adresso. To pa pomeni da ob zamenjavi mrežne kartice sledi klic do operaterja, kjer mora on zamenjati MAC adresso s katerim se tvoj modem sporazumeva. Sicer kot router nimam posebej PC-ja temveč hardverski router-switch in nimam nobenega problema. Sedaj mi deluje internet že več kot 3 mesece brez prekinitve. Sem pa na telemachu primorska.

USB pa ti prav tako ne bo pomagal, saj je tle spet druga MAC addressa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

Azrael ::

Sedaj mi pa ni več jasno. Mrežna kartica Intel, na katero je bil prej priklopljen modem dela !!! Povezava čez RJ 45 ali BNC na drug računalnik dela BP. Res ne vem zakaj se je stvar podrla, ko je že od februarja na routerju ni bilo naloženega nobenega novega programa ali popravka. Virusov ni bilo, firewall pa je delal, hardwarske okvare tudi ni videti... Tudi ponovna namestitev sistema ni pomagala. Ali imajo Windowsi98 SE kakšne čudne napake v tej smeri ali gre tu za teorijo zarote ?
Glede Telemahove tehnične pomoči pa samo tole, ko jim je bilo povedano za problem: Ja, to mora pa serviser pridt pogledat ... in zaračunat 6 jurjev.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ziciko ::

Da ne bi odpiral nove teme, ker imam podobne težave kot Azrael, bi kar tukaj vprašal za pomoč oziroma nasvet.
Imam kabelski modem (Thomson) in težave z mrežo. Ko sem prebral zgoraj napisano mi je dalo mislit zakaj nikakor ne morem težave odpravit. Gre namreč za mrežno kartico in modem.
Ko so mi preklopili internet (Arnes) je vse bilo v redu ker takrat sem imel en sam računalnik.
Modem je bil preklopljen na mrežno kartico in ker ni deloval tako kot bi moral, sem ga dal na USB. Potem pa je bilo vse OK.
Čez nekaj časa sem zamenjal matično ploščo na kateri je tudi integrirana mrežna (8RDA+), modem pa je ostal na USB. Ko sem dobil drugi računalnik, in ga poskusil povezati s prvim, so se začele tudi težave.
Najprej sem prebral VSE teme na slo-tech-u o tej zadevi.
S cros kablom sem povezal računalnika, ter nastavil IP številke na karticah. Na integrirani mrežni (računalnik 1) sem vpisal IP - 192.168.0.1, na mrežni drugega računalnika pa xxx.xxx.x.2. Ko sem računalnika povezal s cros kablom, se je začel zatikati kazalec miške.. računalnik je "zmrzoval"... nasploh sem mislil da je mrežna za nič. Šel sem v trgovino in kupil drugo mrežno, katero sem vtaknil na 8RDA+, tisto pa ki je na plošči, sem izklopil v BIOS-u.
Na novo mrežno sem vpisal isti IP kot na prejšnjo 192.168.0.1 . Čarovnik mi javlja napako pri povezavi (češ naj omrežje konfigurimam ročno) in ko mi z veliko truda nekako uspe vzpostaviti povezavo, (prosim, ne vprašajte me kako) se pri ponovnem zagonu ali reset-u vse podre. Izbriše se IP v drugem računalniku in moram vse začeti na novo, kar pa traja zelo dolgo, kajti nobenih logičnih nastavitev ne sprejme.
Ker sem v tej temi prebral da si modem zapomni prvo vpisano številko oz. naslov mrežne kartice, sem začel razmišljati ali je mogoče v tem rešitev moje težave? kajti če tudi spremenim IP v računalniku 1 na 192.168.0.3, mi kar naprej omenja tisti prvi IP (xxx.xxx.x.1). Ali mi morda nekdo zna povedat kaj delam narobe oziroma kaj bi moral narediti, da ne bi po vsakem resetiranju ali ugašanju računalnika ugibal naslove in IP-je?
Opravičujem se ker sem tako dolg, toda ne vem kako bi drugače razložil težavo.
Mogoče mi bo kdo znal svetovati tako da prišparam 6 jurčkov:)
Hvala...

Azrael ::

Zanima me ali kdo ima oz. je imel v zadnjem času probleme take sorte. Sem na g-kablu, in glej ga zlomka, zadnje dni povsod vidim Telemachove serviserje (Jesenice, Bled...), čeprav ni bilo nobene hude nevihte. BTW Internet se je nekoliko unesel, Danes in včeraj popoldne še nobenega izpada.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Danes se je vsa stvar ponovila:| , ampak sedaj vse skupaj spet dela, tok, tok. Ali je mogoče problem v tem, da je sam signal kabelskega omrežja, vsaj pomoje, preslab ? Tudi na TV je včasih (pa ne ves čas) snežena slika na nekaterih programih (POP TV, A kanal, HTV 1,2,3, Discovery), kar mislim, da na kabelski TV to ne bi smelo biti. Vem za primere, ko je folk vlekel kabelsko na črno do sosedov itd. 20 in več metrov daleč brez izgube na kvaliteti, ne da bi rabili sploh kakšne ojačevalce, no tam jin tudi kabelski Internet dela kot je treba. Tudi moji sosedje imajo iste težave s kabelsko TV, samo nihče v bližini nima kabelskega Interneta, tako, da ne vem ali tudi njim Internet izpada in povzroča take težave.
Kakšno mnenje?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SasoS ::

Pojdi na nastavitve od modema (http://192.168.100.1) in poglej moč signala. Mora bit nekje med 0 in -10dBmV, upstream pa pod 50dBmV. Ako so cifre manjše ali večje je signal prešibak-kliči operaterja da navijejo ojačevalce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

tac ::

Moje izkušnje :
Ko sem delal router z 486, mi je štrajkalo vse po vrsti...po mnogih prebitih urah in testirnih kombinacijah sem klical tehnično pomoč...tam seveda tulijo da je treba prej modem priklopit in bo vse ok...No, končno sem dobil na telefon pravega serviserja in je povedal, da je modem zaklenjen na mrežno, odklene se pa po kakih 20 min, če je prižgan in ima iztaknjen mrežni kabel. Na koncu sem pogruntal, da je modem crknil (pojma nimam zakaj, bil tri tedne star) in so mi ga zamenjali...od takrat naprej kar dela.

Yohan del Sud ::

Azrael. Poznam to. Tri mesece nazaj...

Po enemu mesecu teženja je prišel mojster in ojačal signal na razdelilni omarici... :\

Potem je delalo bp do prejšnjega tedna, ko je strela skurila modem... 8-O

Novega dobim upam danes... :(

Heisenberg ::

kaj naj recem TELEMACH is podn from podna.....glede kwalitete res pa da je da pride serviser in nic ne racuna klicem jih pa za vsak drek ker jih tudi drago placujem.....

jaz pa ze nekaj casa ne morem vec brati EMAILOV ! kriza morm dans klicat dol kaj spet carajo
pa na PERZEJ lahko samo sanjam ceprav sem samo zaradi perzeja na telemachu.....

je pa res da serviserji delajo 8 ur na terenu, veliko kolegov jih je klicalo zadnjih nekaj dni

lp

swar ::

LOL kle se lepo vidi kako deluje pri telemachu internet >:D
In za tvoje nedelovanje interneta nisi ti kriv in ubih 6 jurjev bi jaz zahteval nazaj!

Heisenberg ::

res je jaz jim tudi ne bi placal niti tolarja
ze tako se mi zdi da preplacam storitev ki vec ali manj 1/3 meseca tako ali tako ne dela

Azrael ::

Se opravičujem za pozen odgovor ampak včeraj zvečer sem spet imel Internetni mrk, ki je trajal skoraj do sedaj. O teh "dobrotah" na www.g-kabel seveda ni nič omenjeno, čeprav danes ni delal tudi v Radovljici. Če sklepam po njihovi strani Telemach samo posodablja in izboljšuje, težave imajo samo tisti na SIOLu...

To je Izpis diagnostike modema včeraj malo pred izpadom (3.8.2003 20:45):

Forward Path
Signal Acguired at 417.899 MHz
SNR: 35.8 dB
Received Signal Strenght: -7.9 dBmV
Micro-Reflections: 24 dBc
Modulation: 256 QAM

Return Path
Connection: Acquired
Frequency: 52 MHz
Power Level: 58.0 dBmV
Chanel ID:1
Modulation: QPSK

Danes pa (4.8.2003 21:20):

Forward Path
Signal Acguired at 417.899 MHz
SNR: 35.8 dB
Received Signal Strenght: -7.9 dBmV
Micro-Reflections: 24 dBc
Modulation: 256 QAM

Return Path
Connection: Acquired
Frequency: 52 MHz
Power Level: 49.0 dBmV
Chanel ID:1
Modulation: QPSK

Ali so te številke še v redu ali je stvar zrela za resen servis? In še: ali obstaja standard, ki predpisuje mejne vrednosti tega signala v kabelskih omrežjih, ker na vse dosedanje odgovore in reakcije s strani Telemacha, se mi kar zdi, da bodo rekli, eh to je še vse v redu ... pa 6 jurjev sem!

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

sidd ::

Da tud jaz nebi odpiral nove teme po nepotrebnem, pisem kar tu(ceprav malo pozno:):D jaz mam tud isti THOMSON modem za kabl, pa sem zadne cajte tud mel probleme z njim(menjal kompa)...
pa sem vse probal, pol pa sem samo resetiral modem(ma na zadnji strani knof za reset), pa se je zresetiral, zaj pa, glej ga zlomka, DELA!pa zdaj mi se samo crkne, ce se pregreje:)))samo ne vem, ce mate tam isto omrezje kot mi, tu v mb-ju.moglo bi it!probaj!
no idea for signature
signed
I

SasoS ::

Sem bil na počitnicah tako da... :D

Če je tista prva diagnostika res malo pred izpadom potem je nekaj narobe s tvojim upstream signalom. DOCSIS modem ima maximum up power level 58 dBmV, kar pomeni je da oddajal z največjo močjo. Pri drugem izpisu so številke malo večje ampak še v mejah normale. Sam imam recimo Received Signal Strenght: -5 dBmV, Return Path Power Level pa 42 dBmV.

Azrael ::

@SasoS, tako je, signal je slab, tekom tega tedna je bil Received Signal Strenght: od -9.3 do -6.9 dBmV, Return Path Power Level pa od 48 do 58 dBmV. Zanimivo je, da so rezultati najboljši zvečer med 20 in 21 uro, dopoldne in popoldne nekako do 16, 17 ure pa Internet velikokrat sploh ne dela. Bom klical kablarje naj pojačajo signal.

@sidd, pri meni ni pomagala reset tipka na modemu.
Glede menjave mrežne kartice pa sem izvedel od več virov, da je na G-kablu tako: ker imajo kablarji v svojem strežniku MAC naslove mrežnih kartic in modemov in je zaradi tega modem "zaklenjen" na mrežno kartico, odklenejo ga pa lahko samo kabelski serviserji. To pa zato, da enostavno onemogočijo tiste z nelegalnim ali iz druge roke kupljenim modemom.

Razlog, zakaj sem imel zgoraj opisan problem, je pri meni očitno v prešibkem signalu kabelskega omrežja, ker okvare na strojni opremi ni.

Sedaj pa še eno vprašanje: ali mogoče obstaja program (Win 9x), ki bi avtomatsko beležil diagnostiko kabelskega modema, recimo na vsakih 5 min in podatke zapisoval na disk?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Oddelek: Omrežja in internet
132186 (1783) budili
»

Kabelski net - kolko dB mora biti SNR, da še dela?

Oddelek: Omrežja in internet
61582 (1453) ginekolog
»

Kablski net ne dela že 7 dni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81141 (904) Slowenc
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91467 (1386) rap3r
»

Kabelski modem - utripanje diod!

Oddelek: Omrežja in internet
91871 (1619) udarnik

Več podobnih tem