» »

Slovenija je ..

Slovenija je ..

1
2
»

hruske ::

Alexius, kaj smo bili pa do II. svetovne?? Se ti ne zdi da nas je lahko pravzaprav sram?? Včasih smo bili hlapci tujcev, kaj pa danes? Hlapci bratov.

Jao slovenija.

schurda ::

Tomi, mislim, da tokrat nimaš prav. Se kar strinjam z MadMickom. Dejansko smo vedno živeli pod tujo nadvlado, zdej reci temu hlapec ali ne. Ampak zdej, ko smo končno samostojni, izgleda, da si jo želimo nazaj.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tomi ::

Glede hlapčevske dileme: Madmicka je lepo povedal, da je ta izjava, da smo hlapci, puhla. Se strinjam, ker se tudi meni zdi pretirana. Imam pač veliko nacionalno zavest in proevropsko usmerjenost.

Če mogoče moja izjava ni bila pravilno interpretirana, potem je to moja krivda, ker sem se slabo izrazil. Še vedno pa ostajal pri mnenju, da bi Madmicka lahko svoje mišljenje o hlapčevtvu podal na bolj takten način.
metrodusa.blogspot.com

hruske ::

Glede intervencije tajnega policaja:

Alexius Heristalski, ponavad so hlapci tisti, ki mečejo vn take puhle, kokr ti.


To je neposredna žalitev, zato je opomin popolnoma smiseln in upravičen.

schurda:
Glede tvojega mnenja "da si hlapčevstvo želimo nazaj" moram reči, da se ne strinjam. Vsaj jaz ne, verjamem pa da je tako tudi z večino. Zagotovo pa si želimo boljše državnike. :\

Če smo danes kakšni hlapci, smo hlapci skorumpiranih politikov.
Rad imam tole državico. <3

MadMicka ::

mk-klavz: Jaz sm Slovenec. Če nekdo reče, da so Slovenci hlapci, a se ti to ne zdi žalitev?

In da si hlapec skorumpiranih politikov? Za razliko od katere države? Bebec...?

Tomi ::

Tema je imela drugačen namen. Prosim, stick to it.
metrodusa.blogspot.com

ali3n ::

Tomi - če se tema "razvija" v to smer... - potem IMHO ni panike, če govorimo o hlapčevstvu... ali pač?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tomi ::

Saj me ne moti, da gre v to smer, samo ne na takšen način.
metrodusa.blogspot.com

krneki0001 ::

Bolje najboljši na Balkanu, kakor najslabši v Srednji Evropi.

LP
Nebivedu

schurda ::

Da bi bili zadnji, se ne sekiram. Poglej recimo Grčijo, ki je v EU. Če bi ne bila tam strateška pozicija, potem bi bila to druga Albanija. Po pravici povedano, sem bil zdej tam dol štiri mesece, pa je to ena velika podrtija. Sploh ne vem, kje mislijo imeti olimpijske igre. Če se gremo, kdo je prvi na balkanu, potem itak smo.

Ampak jaz še vedno mislim, da se balkan začne pod Kolpo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

l_jst ::

Na ladji za maturanski izlet sm se skoraj stepel z enim htvatom, ki me ni pustu mimo in je trdil da je Piranski zaliv njihov!!! Sm bil že prpravljen ga breč v morje na se utopi ko je začel z idejami, da bo on postal predsednik da bo združu hrvate, ki so po svetu in razširil Hrvaško do Ljubljane.


Očitno še ni slišu, da bi midva z eneim frendom rada mela mejo na črno Goro. No sej bo pol povedu k mu bo par letanosilk prplul čez mejo pa mejo na Črno goro pa se ne bo treba jajcat za Savudrijo, ki je BTW vedno bla naša.>:D ;((
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Z-lot ::

>>> Bolje najboljši na Balkanu, kakor najslabši v Srednji Evropi.

Kaj? To je pa popoln absurd... raje si najboljši med slabimi (in s tem še vedno slab) kot najslabši med dobrimi? Bah.
Popolnoma napačno razmišljanje. Kje so motivi, ambicije? nebivedu, tvoje razmišljanje je skrajno _balkansko_. To (tisto) območje že dolgo ni doseglo kakega blaznega napredka, gospodarskega ali miselnega. Takšno je moje mnenje. Če bi bili vsi enake miselnosti kot ti, naše deželice že dolgo bilo bi ne več.
Sam se nimam za balkanca... tudi geografsko ne živim na njem... pomislite, kako daleč je gorovje Balkan. Prepričan sem, da je bil pojem Balkanski polotok (Balkan) že ob dobitvi imena mišljen kot del jv Evrope, ki se začne precej nižje od naše meje.
Hja, ostalo bo povedano sproti.

Sahel ::

Hehehe... Najboljša obramba je napad... Bolje preprečit kot zdraviti... Mirna je naša! Pa naj reče kdorkoli kar hoče... Tej Hrvati si samo neki zmišljujejo...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

krneki0001 ::

Ne vem zakaj se tok buniš? Mal si glej polnočni studio pa kako oddajo o kaki tuji državi, kjer se pogovarjajo o mišljenju ljudi. Že kar nekaj tujcev v sloveniji je izjavilo, da se nimamo kaj sramovati če živimo na balkanu, ker smo s tem del razgibanke kulture in ne monotone, kot jo imajo v srednji in zahodni evropi. Tukaj govorim o kulturi in ne o mentaliteti.
Po mentaliteti bi bil raje srednja evropa, po kulturi in ostalih stvareh pa raje razgibani balkan.

LP
Nebivedu

P.S. Če sem koga užalil se opravičujem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška kot Izrael (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623875 (20329) oxyuranus
»

Slovenija bi lahko bila drugačna balkanska država

Oddelek: Problemi človeštva
181864 (1267) Mipe
»

V ZG napadli vlak SŽ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
535854 (4659) Nejc Pintar
»

komu verjamete? hrvatom ali slovencem? (incident na morju) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
524628 (3515) Daedalus
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541878 (36342) Bellzmet

Več podobnih tem