» »

NOVI Amd Duron 1,8 Mhz - nima zaklenjen množilnika !

NOVI Amd Duron 1,8 Mhz - nima zaklenjen množilnika !

mrTwelveTrees ::

NOVICA > iz http://www.slo-comp.net/


Advanced Micro Devices je danes potrdil splavitev novopečenega jedra "Applebred". Novi Duron je namenjen predvsem ljudem, ki bi za malo denarja radi nadgradili svoje stare procesorje. Applebred jedro deluje na 266MHz zunanjem vodilu, če pa imate ploščo, ki tega ne podpira, ga lahko pripravite do tega, da bo deloval tudi na 200MHz . Zanimivo je, in da je zato pravi raje za navijanje. Sam procesor vsebuje 128KB primarnega in 64KB sekundarnega predpomnilnika. Jedro za svoje delovanje pri 1.8GHz potrebuje napajalno napetost 1.5V in pro da nima zaklenjen množilnika izvede do 57W toplote. Ker je to jedro le okrnjena različica Barton jedra, mu ni tuj niti nabor ukazov SEE in ostale tehnologije, ki jih pozna njegov velik brat.

jest10 ::

Kaj pa 1600MHz?
Kdaj pa bodo na voljo v naši preljubi državici?
A množilnik je zares odklenjen? Al je odklenjen le na novejših platah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Boki_ ::

Koliko predpomnilnika ima v resnici? Nekje sem zasledil da L1 256 kb, L2 128 kb?
I'm back

mrTwelveTrees ::

Tale procesor se bo prodajal za med, to drži kot pribito.

jest10 ::

Upam da kmalu. Da me ne mine navdušenje

morphling1 ::

Hehe, ja mr12trees tole bo hit, ki bo potegnil AMD iz blata, NOT.
En dober razlog mi daj zakaj bi nekdo kupil tole, namesto recimo 1700 ali 1800+ tbreda ? Cena tbredov je že tako v podnu, duroni znajo bit sicer še manj, samo AMD z njimi ne bo praktično nič zaslužil, nekih blaznih miljonskih količin pa sigurno ne bodo prodali, ker Joža six pack ne loči med 2000 MHz Celeronom in dosti hitrejšim 1600 MHz Duronom in mu je na prvi že na prvi pogled jasno da mora biti Intlova raketa neprimerno hitrejša od bogega AMDja. Tisti majhen, majhen procent ljudi, ki se vsaj malo razume, bo mogoče še vzel to zadevo za sestavo kake ultra poceni mašine, ampak kot sem rekel ta, ki malo spozna bo za kakega jurja več raje vzel tbreda in vsaj jaz predvidevam, da nekega večjega tržnega deleža ta proc ne bo videl.
Da pa ne bo množilnik zaklenjen je pa že tako in tako jasno, od tbreda naprej ni zaklenjenega AMD procesorja.

ps. se vidimo v naslednjem četrtletju, ko bo AMD prikazal svoj financ report :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Odpadnik ::

čak, a pol Barton je al ni zaklenjen. Eni tko pravjo drugi drugač. Tle na Slo-Techu pa sem zasledil, da bartoni niso zaklenjeni - množilnik.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Dr_M ::

ze 6666666666x je blo povedano da od Tbreda naprej AMDjevi procesorji nimajo zaklenjenega mnozilnika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mrTwelveTrees ::

morphling1: no way

veš koliko so se bolj prodajali Durončki od Celerona, koliko je to bolj letelo...
že res - malo denarja malo muske, vendar je boljša naložba tale duronček kot pa Celeron to pa je 100 posto ...

DSmidgy ::

Joža six pack ne loči med 2000 MHz Celeronom in dosti hitrejšim 1600 MHz Duronom

Sej je nekak logično da ne ane. Zato more pa AMD pomagat mu da ve kaj je hitrejš.

Jest res ne vem zakaj uporabljajo že za athlone XP oznake P2000+ in zakaj ne P2000+/C3000+. Zej za durone bi pa samo C2500 al pa kej tacga dal.

Tko bi še tasmotani trgovci vedli kaj to pomen in bi se pomoje procesor bl prodajou. Tko pa člouk k ne ve zakaj se gre vid Celeron 2000 pa Athlon 2000 pa vid da je pribl. ista cena pa Intela uzame - je ja firma ane.

morphling1 ::

A greva stavit, da ne bodo dosegli niti omembe vrednega deleža, v najboljšem primeru 10% prodaje Celeronov. Duron se ni nikoli niti približno bolje prodajal kot Celeron. Intel je imel nazadnje okoli 80% svetovnega deleža prodaje procesorjev Amd okrog 15, kaj misliš koliko od teh 15% je bilo Duronov, jaz pravim mogoče par procentov. Do the math katerih procev se je več prodalo. V prihodnjosti ne bo nič drugače, za razliko od AMDja zna Intel svoje izdelke enkratno oglaševat in prodajat ter ne dela običajnih kiksov z zmešanimi napovedmi ter konstantnim menjavanjem proizvodnjega plana, veliki proizvajalci računalnikov imajo radi točne plane da se po njih orientirajo tudi sami in temu primerno lansirajo svoje računalnike. In če še ne veš prodaja procesorjev posamezno kot si zamišlaš ti je samo kapljica v morju sestavljenih računalnikov, kjer Celeron dosega kar zavidljive deleže.

Seveda pa nikjer nisem rekel, da zadeva ni boljši nakup od Celerona za tiste, ki se spoznajo in hočejo poceni moč, ampak za takega je še vedno bolši kak tbred.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Sej je nekak logično da ne ane. Zato more pa AMD pomagat mu da ve kaj je hitrejš.

Saj to je problem, AMD marketing oddelek je skupina najbolj zabljojenih ljudi v tem biznisu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mrTwelveTrees ::

ti misli svoje, jaz bom svoje :D

Dr_M ::

ni stvar kaj si misls, stvar je v tem kaj je res in se bojim da ma morphling1 kr prov:\ :\ na zalost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Če boste durone videli v naših trgovinah bo to že nenavadno, ker se bo prodajal skoraj izključno samo na Azijskih trgih - Kitajska.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Mr12Dreves: Tudi če AMD proda ogromno količino Duronov, mu to finančno ne bo nič pomagalo, saj je cena zelo nizka. Bolj profitira od enega Opterona kot od 20 Duronov. Bolj me zanima koliko bo prodaja Opterona vplivala na rezultate AMDja. Recimo 30K procesorjev je šlo samo za nove superračunalnike (Red storm, pa kitajski superračunalnik,....)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

Pol noben ne ve kdaj bodo prišli k nam?

Zheegec ::

Tudi če bo se veliko bolje splača dat še 5K zraven za 1800+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

Meni se ne splača. Ker mi plata podpira max 12.5 množilnik in nimam šans za navijanje. Pri fsb mi pa čez 140MHz crkne usb. Za novo plato, rame, bartona itd nimam denarja.
Tako da je edina smiselna rešitev za pohitritev mojega sistema nakup durona 1,6GHz. Za kar koli drugega je škoda denarja.
Čez kako leto-leto in pol pa komplet nov sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP 2000+ @ 200 FSB ???

Oddelek: Navijanje
301686 (1225) Pyr0Beast
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1296) boštjan
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411979 (7744) nimus
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523232 (2589) kajzer
»

Se izplača?

Oddelek: Novice / Procesorji
201946 (1946) Dr_M

Več podobnih tem