» »

Samodejno Undreclockanje proca AMD (CPU Z) !!!???

Samodejno Undreclockanje proca AMD (CPU Z) !!!???

Odpadnik ::

Z neta sem si potegnu CPU-Z progy, da mal pogledam stepping ipd. In šokiran :O vidim, da frekvenca proca ni stalna. In sicer nekaj sekund je OK -> 1830,3 Mhz in 166,4 FSB. Nato pa kar naekrat FSB pade na 163 (hitrost proca se izpiše 1801 Mhz) in naslednjo sekundo na 161 (1770 Mhz), nato pa se FSB spet zviša na 166,3. Aja, enako se dogaja z hitrostjo RAMa. In to v rednih presledkih v razmaku cca. 15-20 sekund.
Kaj je to??? Plata kaput?
Aja, še sistem (za tiste ki še ne vedo :) ):
Barton 2500+, NF7-S 2.0, Twinmos/Winbond 2x512 7/3/3/2. Temp. proca okoli 43°C.
Evo, še fotko sem naredil. Toliko je najnižja vrednost. KLIK!
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond
  • spremenilo: Odpadnik ()

boštjan ::

Si že probal flešat bios na keri novejši

AtaStrumf ::

Če ti malo variira je čist normalno samo to tvoje je pa res veliko. A si kaj testiral stabilnost? Laufaj Prime95 in Folding@Home skupaj čez noč (cca 10 ur) un če se ti mašina ne sesuje pol ni krize, ti pač mal velik niha frekvenca :\. Pa probaj kak drug FSB, recimo 200 pa poglej kako ti tam niha. A bolj, al manj, al kako?

Samuel ::

tole kar se ti dogaja ni prav nic cudnega, prav tako ni nic narobe s plato ali procesorjem...
gre za običajno nihanje, ki se dogaja prav vsakomur.

Mimogrede, tudi teste različnih komponent opravljajo vsaj trikrat, koncni rezultat je pa aritmetična sredina rezultatov. Ravno zaradi tega, da izključijo možnost špic (negativnih oz. pozitivnih).

Odpadnik ::

Kaj pa napajalnik? Mislim, tole je za moje pojme mal tumač. In skoz niha. Non-stop. BOm še mal pr kolegotih pogledu, kako je s tem. Sam ni mi všeč.
Pa še to; v Winbond Harware Monitrju je Vcore 1,65 V v CPU Z pa nikoli ne preseže 1,616 V oziroma pade tudi na 1,60 V. Če pa v ozadju zaženem fuul programov (explorer, opera, outlook, media player, winamp3, movie maker, bs player, paint, wordpad, win massanger) pa frekvenca proca sploh ne pride na normalno, ampak enostavno ne preseže 1.824 Mhz!!!
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

AtaStrumf ::

Misim, da vse tele NF7-ke mal undervoltajo, kar meni ful ni všeč. Epox-ke pa po drugi strani mal overvoltajo, kar pa mi je všeč ker je tako sistem bolj stabilen oz. se vsaj jaz bolj počutim, če vem da ima proc dost voltaže. Tist mal čez ni frke :D.

Poskusi preverit frekvenco še z WCPUID-jem, pa voltaže z Motherboard Monitorjem (MBM) če ti bo isto pisalo. Kak napajalnik pa imaš?

Odpadnik ::

Napajalnik - 300W Stock nov z kišto vred. Aja no-name brand.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Odpadnik ::

WCPUID:
Tudi malo niha če refresham, samo ne toliko niha iz 1830 - 1829,99 :D FSB je pa konstanten. More like it. Sam ne vem, kermu programu nej verjamem. CPU z je praktično nov WCPUID pa je December 2002.
Evo, še fotka -> KLIIK!

P.S.: A si v biosu nastavim AGP in FSB spread spectrum?
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odpadnik ()

AtaStrumf ::

Pa saj Barton ima default voltažo 1,6V tako da ti kaže napetost čist OK. Šele ko greš nad 2,0 GHz se začne voltaža 1,65V.

EDIT: ups, napaka barton ima 1,65V. Sem zamešal z Vdd. Pomoje tale CPU-Z mal narobe bere, ker tudi meni da voltažo 1,616 V, ki pa je ravno Vdd. WCPUID je meni osebno bolj pri srcu, ker tale CPU-Z ga rad občasno malo serje, tako kot SiSoft Sandra.

Meni kažeta oba CPU-Z in WCPUID konstantno frekvenco, probaj še z MBM-om, da vidimo kaj ti bo on poročal.

Za tale AGP in FSB spread spectrum pa po pravici povedano ne vem kaj dela. Pusti tako kot je na Optimised Defaults.

Zgodovina sprememb…

Odpadnik ::

Motherboard monitor - zavihek High/Low -> CORE 0 -> Current 1,62V. High - 1,62V, Low - 1,58V
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odpadnik ()

AtaStrumf ::

Za voltažo poglej v BIOS-u pod Health. Tam je sigurno prav, zanima pa me kaj ti pove MBM o frekvenci.

Dead_Eye ::

hmm, epox 8rda+, fsb niha med 200.4 in 200.5 :\ :\ :D

v programu cpu-z
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Odpadnik ::

Motherboard monitor, tudi javi nihanje frekvence -> KLIK
V BIOS pa je OK, kolikor sem gledal. Res mi tole sumljivo deluje. Minimalna odstopanja vem da so, ampak tukajle pa sumim najprej napajalnik, takoj za njim pa kontroler na plati :|
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odpadnik ()

Grimlord ::

khm...

Meni pa niha voltaža proca. Mam v biosu nareto na 1.675, pa mi v Hardware Doctorju kaže 1,68. v CPU-Z pa 1.632, pa 1.648, pa take finte. Aja pa še to se mi zdi zelo čudno. Da mam -12V linijo na napajalniku -13V 8-O , WTF???? Mi v Hardware Doctorju kaže -13V. Kaj je to.

Aja, pa še to: pred kratkim mi je crkno napjalnik, nevem zakaj...ko je comp dobo štrom, je vrglo FIT venm pa iz napajalnika se je kadilo, še sreča da je bil v garanciji, no pa so mi dali novega,... in na tem novem imam to -12V linijo -13V. na onem starem pa je blo vse ok.

Napajalnik pa je neki Ever-Power 300W.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

AtaStrumf ::

Odpadink pri taki kišti kot jo imaš bi si res lahko privoščil še kak boljši napajalc. Recimo Enermax 465W za 27k :\.

Voltaže pa tudi meni na vseh platah in napajalcih, ki sem jih imel do sedaj precej nihajo, tako da tu nimaš kaj, važno da je stabilno.

Ko smo že pri stabilnosti, kako je kaj stabilna ta tvoja kišta Odpadnik? Si kaj testiral Prime95&Folding@Home?

njok ::

A imas slucajno vklopljen FSB spread spectrum oz. CPU Thermal throttling?

Odpadnik ::

za tale spread spectrum sem že spraševal, pa mi niso znali glih točno povedat kaj je. Zdeje je na default nastavljen, se pravi 0,50% za AGP in FSB. Bom izklopu, če je ta opcija in potem poročam. Keep your fingers crossed ;)

Aja, kišta je stabilna, vsaj koker do zdej opažam. Če sem iskren, se mi pa ne da testirati 10 ur. Mogoče, ko jo bom kdaj navil.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Odpadnik ::

A imas slucajno vklopljen FSB spread spectrum oz. CPU Thermal throttling?


Spread spectrume izklopil in CPU thermat throttling tud ...
DELAAAAAAA! Stabilno na 1837,50 Hhz
FSB - 334 oz. 167. Yeah!!! Ziher bo 3D mark mal boljši >:D
Napetost sicer CPU Z še vedno odčitava v stilu 1,616 - 1,600V.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odpadnik ()

simnov ::

spread spectrum kaj to dela

njok ::

simnov ::

ne znam tako dobro angleščine , da bi res razumel kaj je..

njok ::

V grobem gre za modulacijo frekvenc, na katerih maticna plosca oddaja signale. Poskusa se prepreciti, da bi se dolocena frekvenca (maksimumi) oddajala za prevec casa, cilj pa je zmanjsevanje elektromagnetnih interferenc (EMI). Problem pa nastane, ko se frekvence spremenijo cez dovoljeno mejo kjer je sinhroniziranost kljucnega pomena -- tu se ponavadi pojavijo tezave pri navitih sistemih, kjer je jasnost signala ze tako na meji zaradi visje obremenjenosti povezav.

Pri Adrianu svetujejo naslednje:
Remember to disable Spread Spectrum if you are overclocking because even a 0.25% jitter can introduce a temporary boost in clockspeed of 25MHz (with a 1GHz CPU) which may just cause your overclocked processor to lock up. Or at least use the Smart Clock setting as that doesn't involve any modulation of the frequency.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD 2500+ Barton Mobile @ 3200+ težave

Oddelek: Navijanje
91142 (1061) lordgreg
»

Nihanje FSB-ja

Oddelek: Navijanje
241300 (1013) Dr_M
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533446 (2592) kajzer
»

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

Oddelek: Navijanje
241650 (1301) BaRtMaN
»

Pocasen" amd burton 2500+ kaj bi lahko bil vzrok

Oddelek: Navijanje
171446 (1075) zile

Več podobnih tem