» »

W2k ne more instalirati fotoaparata in kamere

W2k ne more instalirati fotoaparata in kamere

poweroff ::

Imam naslesnji hardversko-driverski problem.
Imam nov računalnik z Windows 2000, service pack 4 nalozen in vsi popravki iz windowsupdate.
Gor hocem prikljuciti digitalni fotoaparat Canon PowerShot S30 in dogotalno kamero SonyDCR-TRV 33E. Imam originalne driverje (oziroma sem si jih se enkrat snel iz interneta), vendar se naprav ne da instalirati. Ko prikljucim fotoaparat mi najde novo napravo - kljub temu, da je fotroaparat na tem racunalniku in pod windowsi 2000 ze delal! - in potem javi tole:

Completing the FoundNew Hardware Wizard
PowerShot S30
An error occurred during the instalation of the device
The required section was not found in the INF

Ce pa prikljucim kamero preko USB ali pa preko firewire, mi pa javi:
Composite USB device found, nato pa ne anjde driverjev zanjo.

Če dam add/troubleshoot device, pravi, da ne najde driverjev.
Ko kamero izklopim, pa javi, da nisem "safely removal" naslednjih naprav USB\Vid_054c&Pid_00.... ter se ene USB naprave s podobnim cudnim imenom.

Vcasih driverje celo najde na disku, vendar najde nek oem18.inf, za katerega pravi, da je to "closer match", ko te driverje instaliram, pa naprava ne deluje.

Poiskusil sem ze deinstalirati driverje, jih ponovno instalirati, namestil najnovejse iz interneta, vse skupaj ponovil vsaj 5x, isto poiskusil tudi v Safe Mode - pa ni uspeha. CE grem na Control Panel pod Scanners nad Cameras in pritisnem Add, se ne zgodi nič. Na službenem računalniku se zažene nek wizard, ki pošče fotoaparate, na domači mašini pa nič.

V glavnem - za popi***it! Od ostalih "čudnih" naprav imam še USB disk, ki normalno deluje ter leadtekovo TV kartico WinFast, ki omogoča tudi zajem slike iz video sourca. To sta ednini napravi, ki sta v sorodu z videom in USBjem.
Ima kdo kakšno idejo kaj storiti oz. kako rešiti problem. Ponovni inštalaciji Winsov bi se rad izognil...:'(

gumby ::

kolega ima tudi enega canona (pojma nimam, kateri model) in je imel podobne probleme... gonilnikov še sedaj nima naloženih, v bistvu pa jih niti ne rabi, saj se pri priključenem fotoaparatu pojavi virtualni disk, s katerega se lahko brez problema prekopirajo slike. ima pa w2000pro in sp3

poweroff ::

No, če bi jaz videl virtualni disk bi bilo OK. pa ga ne. V tem je problem. In seveda firewire tudi ne dela... niti USB streaming...

root987 ::

Sicer nisem nikoli pregledoval *.inf datotek, a vseeno...Kako bi bilo če bi ga "ročno" dodal? Verjetno sposobnosti aparata poznaš...

Just a thougt, so don't curse me!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

canon S3 IS - windows 7 64-bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
5630 (512) xena
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473176 (2539) TribesMan
»

Pomoč pri nakupu digitalnega fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
81417 (1236) poweroff
»

DiGiTaLnI FoTkIć

Oddelek: Kaj kupiti
221516 (1154) Milko

Več podobnih tem