» »

Trdi Disk - Obrnjen ''na glavo'' !??

Trdi Disk - Obrnjen ''na glavo'' !??

DeLuX ::

Zdravo.

Zanima me, ce je kaj narobe, ce mam disk Seagate120Gb8mb, obrnjenga.

Tako da je cipovje vidno zgoraj.
to mi prov pride zato, ker lahk montiram kuler za disk zgoraj,
pa se cipovje je zgoraj obrnjeno,torej se ne dotika 'predmeta'.
Disk ni pr'sravfan, ker ga mam na 1cm debeli peni, v lukni namenjeni CD-ROMu.

Hvala.

LP,
DeLuX

pirat ::

Ojoj, lahko ti podatki dol padejo. Rajši ga imej postavljenega navpično (torej čipovje ob strani) saj se bodo tako podatki avtomatsko defragmentirali in boš imel vedno hiter disk ;-))))

Ne resno, za disk je načeloma vseeno kako je obrnjen.

BlackHole ::

Baje, da je tako celo bolje, ker se disk tako bolj hladi, kar se pa tiče delovanja diska, pa ni nič narobe.

DeLuX ::

:)
Sej se je men tud tko zdel, d je vseen kako je obrnjen...
Samo... vceraj sem imel resne tezave z diskom, in sem na to pomislil.

Nekaj se dogaja z mojim diskom... Zdele se podatke skoporam na druzga, potem bom
pa napisal kaksno tezavo sem imel (IMAM)!

Hvala za odgovore!

LP,
DeLuX

blabla ::

Če imaš disk na peni je gotovo tudi luknjica prekrita na kateri piše, da ne sme biti nikoli prekrita.
Ne vem če je to zdravo.

Maxtor ::

Enkrat sem videl na Fujitsovi strani navodila za montažo, v katerij je pisalo, da mora biti pritrjen tako, da je bodisi vodoravno, bodisi navpično (v kateremkoli od možnih položajev), nikakor pa ne sme biti obrnjen na glavo.

Če pa to velja samo za tisti model diska, ali pa je tako za vse, pa ne vem.

Sicer pa poglej na strani od proizvajalca v User Guide in boš verjetno kaj našel o tem.

LP

Šimpanz ::

Enkrat smo s kolegi gladal en računalnik od IBM ali Compaqa (ne vem več točno) in je bil disk obrnjen z elektroniko zgoraj. Pa smo se začeli kregat kaj je bolj pravilno. Potem je pa šu kolega mejlat na support od računalnika kaj je bolj pravilno pa so mu rekli da je bolje z elektroniko gor ker se elektronika bolje hladi. Zato oni tud serijsko tako diske vgrajujejo.
Oni (IBM al Compaq) že vejo.:\

TribesMan ::

Compaq ma sicer ene par dobrih pogruntacij, vendar je bila montaža diska vedno njihova slaba stran. Če se slučajno kdo spomni tistga stylish compaqovega iPaqa zelo slim varijanta računalnika, diske so meli montirane na bok, in tisti čas ko sem jaz delal na comapqovemu servisu je crknil skoraj vsak drugi disk ki je bil prodan... Toliko o montaži na bok in na glavo...

Disk se najbolje obnese montiran z elektroniko navzdol... itakq se pa elektronika ne greje toliko da bi bilo treba nevekako hladiti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Blisk ::

Za disk nikakor ni vseeno, kako je obrnjen, ker potem bi ga v defoltu že obračali, kakorkoli že.
Predpisi za disk veljajo, da mora bit disk obrnjen z vezjem navzdol, ali pa na boku, vendar tudi to je bilo določeno na katerem boku.
Sicer pa najbolš, da greš na eno stran od proizvajalca diskov, pa majo tam ziher podatke o tem, kako in kaj!

DeLuX ::

OOOOOOOO Fantje, zdej ste me pa tok zmešal d sam ne vem kje sm.

Ta prvu pametnjakovič k se je uglasu na tem topiku, je bil na smrt prepričan d je vseen kako jeobrnjen! Zdej pa... Vsak prav drgač. En za bok, za luknco, itd.
Grrr...

Najbolje bi blo, ce nardim ankico :)

OK... Dejte se kej povedat... Naj se en stručko zatipka, pa pove kaj je res prav...

Bom pa probu pisat Seagate-u.

Zdej pa...bom kar se tice problema z diskom...
Seagate 120Gb8MB 7200 IDE. Disk je bil nov, zdej je star kak mesec, dva. Obrnjenga sm mel od zacetka. Kar naenkrat, mi zacne tko pokat, kot da bi 'tiktakal'. Slisi se: tk, tk,tk, itd. Shuddownam. PowerON, k se disk zalavfa, se zmer poka ('tiktaka'). Vzamem ven, se prekrižam, ga vtaknem v drug PC, ...isto! Klicem kulega k je rastrgavu vcas IBMe. Rece, d lahk probam to: Disk prklop, pust kako uro, pa ga probi zbootat (užvet). ; To nardim, uspel je. K sm prsu nazaj z muvija, je bil disk tih.CTRL+ALT+DEL, ...ne zazna diska. Prtisnem PowerOFF in ON, disk se zmer tih (brez tiktakanja), zazna disk, gre v XPje. Naredim kopije podatkov na CDje. Particiram (fdisk), c: 5.5GB, d: ostalo GB, formatiram, nic BAD Sectorjev. Zgoustam. Nalozim nazaj podatke. Zdej sm tuki. Dela vse kot je treba, a se bojim d bo spet štrajknu! Preveru tud s Sigejt-Tulsi. Nc errorju. Full testa nism dal k bi bil predolg. Kaj nej nardim? Cakam na ponovno tiktakanje? Odnesem disk v Mlacom, pa povem kaj je blo? Ali KAJ? :) Kaj drugega? Help!

Hvala za info.
Pa se tako naprej.

LP,
DeLuX

DeLuX ::

Evo..tole so odpisal:

Mr Hafner,

The balanced rotary arm actuator design of the drive allows it to be
mounted in any orientation. All drive performance
characterization, however, has been done with the drive in horizontal
(discs level) and vertical (drive on its side) orientations, and these are
the two preferred mounting orientations.

Best Regards,

Stefan M.
Seagate Technical Support

em..s tega lih ne zastopm vse 100%,ampak mislim da vem zakaj se gre..
da lahko obrnes disk kkarkol.
Lahko kdo to dobro prevede?

fnx.

LP,
DeLuX

DSmidgy ::

Samo ti si reku da maš disk na peni - ta po pomoje deluje kot toplotni izolator. Tako da se ti stvar lahko pregreva sploh k je 7200rpm disk. Kup nosilce za 3,5" na 5,25" - čist poceni zadeva.

Phoebus ::

itaq,peesda... disk si bos scvru ce bos sparal na nosilcih ki stanejo 500 SIT!!!
Ni cudn da se ti cudn obnasa!!! Pena je mocen (!!!) toplotno izolator. Da ne govorimo o statiki, ce ni antistaticna.
Vrzi jo takoj ven iz racunalnika :O :O :O

Jackal ::

Imel 2 IBM DTLA v raid-0 na boku - delala že skoraj 3 leta - zdaj ne vem, ker ju nimam več.

Glete tistega tiktakanja... malo slabši kontakt za napajanje. Se je meni tudi že dogajalo. Na IBM-ih in na Seagate-u. Zdaj ko imam pa Enermaxa, ki ima pozlačene priključke pa ni več teh problemov.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

DeLuX ::

Kontakti za napajanje zihr niso bli krivi, k je istod elu na drugem kompu. Stvar je samo delovala, k sm ga za daljcasa prklopu, potem pa ugasnu PC, pa takoj przgal!

Glede pene pa... Saj ma disk zgoraj hlajeno zadevsno... tist kuler na cipovju in zelenem sranju. OK... mrbit res ni dobr met tisto spodnjo ploskev direkt na peni.
Em... Al kk??
Si bom verjetn umislu podstavke...
Kaksni zgledajo? Kje dobit (Mlacom)? S kterga materiala so? Kakjih montiras?
Hvala za pomoc!

LP,
DeLuX

DeLuX ::

Aja...se neki.. Ti si reku:

Samo ti si reku da maš disk na peni - ta po pomoje deluje kot toplotni izolator. Tako da se ti stvar lahko pregreva sploh k je 7200rpm disk. ...

Hm... Pregreva? Res?
Dvignu sm disk, dal prste spodi. Mrzu je! :) OK... Mlacen.
Prej se je bolj pregrevu k sm ga mel spodi v placu za diske prsravfanga! Tko da...glede pene, jst mislem d je cist OK... Kva pravs na to? :)

fnx.

LP,
DeLuX

@ljash ::

zgleda, da maš "hladilno peno":D

DSmidgy ::

Če ni prevroč pol vrjetn ni nč narobe če je na peni. More bit med 30 in 60 stopin celzija pomoje za normalno delovanje.

Sej usake tolk cajta se tud zgodi da disk crkne. Koj k se nasledno topojav nes na servis da vidjo kaj je - in zamenajo če ti bo uspelo tud na servisu zreproducirat iste zvoke.

Odpadnik ::

Par tednov nazaj mi je odletu Maxtor 40G, star leto in pol. Nesel na servis in mirno rekel: Zadeva je škripnila. Winsov sploh inštalirat ne morem, ko pa ga hočem formatirat pride do 12% in se po dobre pol ure ne premakne niti za procent. Preden sem formatiral, mi je pred zagonom winsov izpisalo - Unmountable Boot Device.
Serviser je reke "aha" in me vprašal: Boš vzel isti disk ali boš doplačal za večjega? Brez kakršnih koli komplikacij.:P
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna PRASKA na ekranu !!!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344257 (3107) Michaelosz
»

snemanje internet radiov/streamov

Oddelek: Zvok in slika
81743 (1673) DeLuX
»

Flash Buttons...

Oddelek: Izdelava spletišč
121181 (1047) njok
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181344 (998) DeLuX
»

WinXP dolg zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141179 (989) DeLuX

Več podobnih tem