» »

Nujna izbira pekača!

Nujna izbira pekača!

«
1
2

G@MER ::

Kmalu si bom nabavu nov PC za igre, ne vem pa še, kater pekač bi vzel.

Izbiram med Lite-On 52/32/52 in TEAC 52/24/52. Bolj kot hitrost me zanimajo vgrajene tehnologije, kvaliteta pečenja in glasnost (tihost)!

Če ima kdo kakšne nasvete iz lastnih izkušenj, je vabljen, da mi odgovori!

Dobrodošel bi bil tudi kakšen LINK do kakšnega testa na internetu!

LP!

tx-z ::

jst priporočam teaca, sicer pa ne vem kako se liteon obnese;
tx-z

frenk ::

liteona mam jest pa ni lih tih ampak sej ne pečeš cel dan:)...glede na razliko v ceni je pomoje bol liteona vzet

undefined ::

Teac! Da mi niti pomisliš ne na kaj cenejšega. :)

Blue22 ::

teaci so kvaliteta za velik danar, ampk da nisi neki hud preprodaljalec cdjev (upam, da veš, da so cajti ko si stem mastno služil končani), vendar so za svoj denar res predragi. lite-ončka uzem.definitivno
Ej IceMan zakaj nebi pa razliko v denarju v kej bolj pametnga investiral, naprimer na kupček pa gre lah čez encajt nove ramčke kupt???
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

> Ej IceMan zakaj nebi pa razliko v denarju v kej bolj pametnga investiral, naprimer na kupček pa gre lah čez encajt nove ramčke kupt???

ker si ne želim imet tedensko paket uničenih CDjev, ker je prišlo do napake med peko. Niti si ne želim med samo peko nekega šuma, kot bi vzletoval helikopter. :)

frenk ::

iceman: kerga liteona si pa mel da jih tko dobr poznaš?

VASkO ::

s kerim liteonom je pa ze prislo do napake med peko?!?!??!

undefined ::

> s kerim liteonom je pa ze prislo do napake med peko?!?!??!

Pri kakšnem overburningu zagotovo. Pa pri branju skritih trackov tudi. Pri normalni peki (beri: laiško kopiranje) pa menda res ne pride kar tako do napake. :)

Grimlord ::

Meni Lite-On dobro služi... Še nobenega uničenega CDja, je pa glasen... VERY glasen....;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Blue22 ::

ah ja če se človk sam ne more odločt kateri pekač bo vzel, po moje ne bo velik overburnov... kolkrat pa ti rabš overburn??bl po malu
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

> po moje ne bo velik overburnov...

Peka skritih trackov je pa še bolj pomembna. :)

krucymucy ::

ah ... liteon vredu sluzi ... pri kakrsnikoli peki ...

undefined ::

Razni teli Lite-Oni pa Samsungi pa ne vem kaj še, me pri pekačih hudo zelo spominjajo na tiste stare No-Name floppyje, ki so delali nekaj dni, potem pa nisi mogel več z njih prebrat podatkov. ;)

Predator ::

na srečo te lahko samo spominjajo, ker delajo tako kot se spodobi...

Smorny ::

Prej sem mel Lite-ona in nimam pripomb.Sedaj mam MSI 52x32x52 in ga lahko pohvalim, je majhen, dikaj tih in ima modre ledice...:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

undefined ::

Priporočam vam da greste prebrat kak članek na www.cdmediaworld.com o tem, kateri pekači so dobri. Med njimi Samsunga ne bo najti, Lite-On pa še celo omenjen ni. >:D

asd_guy ::

Jez ti priporočam lite-on ker imam isteg jez in peče SUPER!
Rock on!

Poldi112 ::

Tudi jaz nimam nobenih problemov z Lite-on. IceMan pac uziva da vidi da mu pise Teac, al pa se trudi upraviciti zgreseno investicijo :)

Lith ::

LG, tih ko miška, sploh BP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Dead_Eye ::

lg je res tih in dela ok
The one and only

Blue22 ::

ah ja, ice ti kar razmetur dnar stran, če ga maš preveč.. drugač pa je lite-on ena od boljših firm pekačov. Lith- LG ti bo delal super, ampak ne za dolgo
kurc kne vem kaj bi napisu

[SkA] ::

Jaz osebno bi ti priporočil Teaca, je pa res da z Liteonovimi CDkarkoli nimam izkušenj,
oziroma so vse izkušnje slabe.

Morem pa reči da mi ni jasno o stokanju glede dragosti Teaca in slabi naložbi.
Zadeva v OEM varjanti pride 13-15 tisoč tolarjev. Liteonov pa kaj... par tisoč sit ceneje?
Blazno prisparaš...

Blue22 ::

lite-on lite-on lite-on
Veš kaj G@AMER tudi ti bi se lahko oglasil ter nam povedal za kaj boš ta pekač potreboval. če je za lastno rabo potem imaš liteona čist dost, sicer pa razlika res ni tako velika kot sem pričakoval da bo 3-5k:D, vendar pa ima moj sosed že 3jega teaca v 1letu. tak, da je tudi kvaliteta pala (še za info. sosed ne eksperimentira z kišto, saj še stranice sam ne odpre)

[by modearotor:3X lite-on beseda bo čist dovolj,da vidimo,da navijaš za lite-on;) ,pa brez zamere]
kurc kne vem kaj bi napisu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

G@MER ::

Ej, hvala vam za vaše odgovore!

Vzel bom kar TEAC CD-RW 52/24/52 + TEAC DVD-ROM 16/48.

Razmišljal pa sem tudi o combo CD-RW+DVD-ROM enoti (da pri prišparal na ceni).

Kakšne izkušnje imate pri combo enotah?

Razmišljal sem o:
-Lite-On 48/24/48/16
-Samsung 48/24/48/16
-Samsung 52/24/52/16
-TEAC 48/24/48/16

Kaj pravite?

goba ::

Moj Samsung SM-332BRNS z 8 Mb Bufferja dela 100%.

Alexius Heristalski ::

Hm, jaz sem konec decembra 2001 kupil Teaca 24x10x40, takrat najhitrejšega pekača na svetu. Zanj sem dal 42.000 sit. No, leta 2002 se je hitrost pekačev podvojila, cena pa prepolovila. Mi je žal? Ne!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

undefined ::

> Morem pa reči da mi ni jasno o stokanju glede dragosti Teaca in slabi naložbi.
Zadeva v OEM varjanti pride 13-15 tisoč tolarjev. Liteonov pa kaj... par tisoč sit ceneje?
Blazno prisparaš...


G@MER, nisi neumen (po izbiri sodeč). :)

G@MER ::

Hvala vam za odgovore in v to vložen trud!

Sam pa bom vseeno vzel TEAC DW-548D CD-RW+DVD-ROM 48/24/48/16 za 18,706.-

LP!

boštjan ::

1.glede pekača,prosim poročaj kako se bo obneso z različnimi mediji
in 2.vse tvoje teme kaj si odprl v zadnjih dveh bi lahko lepo združo v eno samo pa bi bil učinek isti;) , pa brez zamere

Blisk ::

o TEACih smo že pisali 5x, totalna jajca!

KuhaR ::

Nekje sem bral en test in so primerjali Asusa in Lite-On. Bla sta tam tam, pa so ju odprli in šele tam se je pozanla razlika, LiteOn je imel en jajc od mehanizma, vse je bilo poceni in nič robustno ni delovalo, pri Asusu pa je bilo obratno. To je mene prepričalo in imam že drugega Asusa.

undefined ::

> o TEACih smo že pisali 5x, totalna jajca!

Blisk, zate si pa nisem mislil, da imaš kaj izkušenj na tem področju. >:D

Oblivion ::

Joj, moja Teac 24/12/32 dela ze skorej 5 let brez nobenega problema, 1cd sm enkrat zaj. ker mi je comp. zablokiratl. To je pa tudi vse. Teac all the way!!!

tx-z ::

oblivion: 5 let? dej ne pretiravi, jst sm pred 3mi leti pa tričetert kupu 4x/4x/32, takrat še ni blo 24x hitrosti

pa tale 52x teacov je čist dobr
tx-z

Blue22 ::

pa sevede ti si v petih letih samu en cd uniču. kolk si jih pa zapeku? 2?? en cd u petih letih ti še moja stara mama unič pri peki, pa me je vprašala kako se na monitorju na a kanal premakne.. en cd u petih letih, to ti je pa fora
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

> en cd u petih letih, to ti je pa fora

Kaj ti je pa pri tem čudno? Če je kvaliteten pekač in veš kaj delaš, je en uničen CD na 5 let čisto nekaj pričakovanega. Lahko jih je seveda tudi več, če se ti kišta sesuje, vendar pa vsekakor ne zaradi napake pekača. Teac, Plextor... to pa je vrhunska kvaliteta in te firme ti ne bodo zjebale CDja. :)

Blue22 ::

pa vseenu 1cd na 5 let??? čjih spečeš vsaj 10 na teden kot jest je to malo huda številka, plextor gor al pa dol
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

Odvisno od sreče, ane? Kot sem rekel, če ti mašina (OS) ne zablokira, ni razloga, da se sploh pokvari kak cd - v kakršnemkoli roku. :)

Blue22 ::

Winsi itak skos blokirajo, tak da 1 cd na 5 let je definitivno premejhna cifra, seveda pri pečenju velikih količin.
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

> Winsi itak skos blokirajo

Če samo pečeš CD in se ostalega ne tikaš, zagotovo nikoli. :)

Blue22 ::

to ti pravš, sam poglej kakšno majhno porabo procesorja maš, ko pečeš. kakšna na izi strategija čist lepo zravn laufa:D
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

Zato pa ti tud na izi zraven BSOD udar. Je tud za to še dovolj prostih procesorskih sredstev. :)

e-marko ::

Poskusil sem Teaca (52x24x52) in sem imel ful probleme (neberljivi cd-ji, napake...), tako da ostajam pri Liteonu (48x12x48), ki me še ni razočaral.
Pa ne me sedaj napadati, samo povem svoje izkušnje...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

undefined ::

> Poskusil sem Teaca (52x24x52) in sem imel ful probleme (neberljivi cd-ji, napake...), tako da ostajam pri Liteonu (48x12x48), ki me še ni razočaral.

To ti pa ravno tolk verjamem, kot bi nekdo rekel, da je kupil BMWja, pa je mel težave z vzmetenjem. Potem pa je kupil Cliota, pa je bilo vse boljše. :)

Blue22 ::

možno, sej ti tud plextor al pa bmw ne zagaotavljata dobrega izdelka. Lahko maš "srečo" pa dobiš ful zjebanga bemflna pa če prav je čist nov.. sicer pa, je možno da pri teacu maš manj šans, da bi dobil slab prdukt, ampak zelo malo.. ampak zakaj je pa potem garncija??? go liteon
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

> ampak zakaj je pa potem garncija???

Ponavadi imajo boljši produkti več garancije kot slabši. Daljši rok. :)

Keyser Soze ::

Pol pravite, da vzamem plextorja:D .

Pomete tako z Liteonom kot Teacom?:\
OM, F, G!

Blue22 ::

Ice Man, kaj pa garnacija kot kompletno računalo, predvidevam, da bo kupil v kompletu...čeprav se ne splača... plextorji pa itak, da razturajo..
kurc kne vem kaj bi napisu

undefined ::

Plextor pa Teac sta približno na istem nivoju, le da je slednji cenejši. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crknu pekač (TEAC)

Oddelek: Strojna oprema
281912 (1438) Dr_M
»

best buy pekac (kakovost/cena) po vasem (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513877 (3257) krucymucy
»

Kateri CD-RW? Nujno!!!

Oddelek: Kaj kupiti
261489 (1148) Ajnstajn`
»

Kateri CDRW

Oddelek: Kaj kupiti
161277 (1055) goku :)
»

Lite on CDRW - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
301837 (1344) jest10

Več podobnih tem