» »

Dogville (2003)

Dogville (2003)

Tr0n ::

http://imdb.com/title/tt0276919/

Eden izmed redkih filmov, ki mi je dal krepko za mislit o naravi cloveka in me hkrati proti koncu dobro sokiral.

Celotno dogajanje je postavljeno in zaigrano na gledaliskem odru z minimalnim bigejem. Vse se dogaja v vasici z imenom Dogville.

Poglejte in pokomentirajte.

You can't blame the dog for what it does, because it doesn't know any better.

DoloresJane ::

Hvala za predlog! :) Ko bom imela čas, bom definitivno pogledala.

undefined ::

> Ko bom imela čas, bom definitivno pogledala.

Me too. A je že kak torrent na voljo? :D

NoUse4AName ::

Je.

Tocko ::

Pogledov! Sej je lušten film, samo se kar malo vleče, ne pričakujte kakšne hude akcije. To je film za razmišljat ne pa "popcorn movie".

Konec je super!

undefined ::

> To je film za razmišljat ne pa "popcorn movie".

Smo že takoj dojeli, ja. Sicer sem pa pravkar gledal en dober "popcorn movie", Timecop 2. :)

Marjan ::

Zanimiv film.

Mene je malo spominjal na Dogodek v mestu Gogi.

Pravzaprav bi bilo še boljš, če bi bilo več spolnih perverzij, kot v Gogi...

Škoda ker se ne dobi slo. podnapisov.

undefined ::

Film bi bil boljši, če bi bil posnet v realnem okolju. Gledališke kulise me že od nekdaj ne privlačijo. Filma pa si ravno zaradi tega nisem mogel ogledat - preveč mi je zgledalo umetno in mi srce ni dopustilo. Film je bil brisan 5 minut po dolpotegu. :)

Tr0n ::

V bistvu je ravno ta gledalisko/filmski hibrid tisto, kar daje filmu svoj car.

NoUse4AName ::

IceMan, its you're loss. Ce nisi pripravljen malo potrpet na zacetku, si pac prikrajsan za eno vecjih mojstrovin zadnjih let. No pain, no gain.

undefined ::

> IceMan, its you're loss. Ce nisi pripravljen malo potrpet na zacetku, si pac prikrajsan za eno vecjih mojstrovin zadnjih let. No pain, no gain.

Sem tudi malo preskočil naprej, pa se vseskoz nadaljuje isto sranje, po domače rečeno. ;)

NoUse4AName ::

Sej se navadis.

Roadkill ::

Lihkar sem pogledal in morem rečt, da me je čist šokeriu.
Fak, sploh ne vem, a mi je bi všeč, al pa ga iz dna duše sovražim. :)

Pomojem je še najboljš un komentar, k sm ga nekje prebral... "It demands to be seen but not to be loved."
Glede te gledališke upodobitve... meni je všeč in nekje na sredini filma sploh nisem več opazil, da ni sten.
Pa precej očitno je, da sten ni z razlogom. Tako kot tudi to, da je edina zagrajena stvar tista izložba s tistimi figuricami...

In res zelo spominja na dogodek v mestu gogi... sploh, če ste gledal dramo... že sama scena je podobna, zgodba pa skoraj sumljivo podobna.

trpo ::

Film totalno šokira! Sem nadvse naudušen. Morda je res nekoliko dolg, paa slpoh ni problem, saj mora gledalec nenehno premišljevati o dogajanju.
Sten po mojem mneju ni, ker je lahko tako Dogville katerokoli majhno mestece. Sten pa s časom sploh ne pograšaš.
Vredno ogleda!!
www.LOST-serija.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi vseh filmov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15826850 (1034) Thompic
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818781 (2562) Ganon
»

Najbolj ganljivi in kurjo-polt delajoči prizori (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7510692 (5350) Aston_11
»

Erekcija v resnih filmih

Oddelek: Sedem umetnosti
204175 (2305) Tr0n

Več podobnih tem