» »

yugo scena v slo?

yugo scena v slo?

nokia6310 ::

Zanima me glede nato da poslušam tovrstno glasbo kaj menite o njej?
Seveda pride upoštev zabavna magazin danijela petar grašo kot narodna lepa brena ceca šaban itd?

frenk ::

jest proti te muski nimam nč, in mi je kšn komad clo všeč:), ampak sovražm pa slovence k hočjo bit čefoti, pa po bosansk šprehajo in se sramujejo da so slovenci...to je pa za pobit>:D

_Mortal_ ::

Ta muzka mi gre že tok na jetra da......;( ;((
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

undefined ::

> Zanima me glede nato da poslušam tovrstno glasbo kaj menite o njej?

Not for me, thanks. :)

Luc ::

Ma ne prenesem sam narodnjakov ! Sploh kakega črnega BMW-ja (uu mafija..vsi se bojimo :D ) k gre skozi mesto, in na ves glas se sliši tista smotana muska. Kozlaš ob takem folku.


Recimo muska kot je Parni Valjak, Novi Fosili, Stavros... to mi pa fajna muska.

Slowenc ::

Jest tut ne prenesem "naše" muske. Itak so pa vsi čefoti pametni, da jim kar škodi.

Sploh kakega črnega BMW-ja (uu mafija..vsi se bojimo ) k gre skozi mesto, in na ves glas se sliši tista smotana muska.

Moj podpis pod tem.
Skiny gate.

Jok3r ::

Te lajne so tako bedne ;((. Saj smo v SLO ne pa v BiH :( .

Rambo ::

Ta zvrst muzike je tk u kiti, da kr glava peče. NE POČUTIM SE SLOVENCA.;(

iskra ::

če mi je kaj bol nagravžno od dreka namesto raguja na pašti, je to yugo muzika - mislim ... kje je poanta da nabivaš tiste violine in "plakaš od ljubavi" do domovine?? In oh in sploh ko uletijo razni taki čefi in nardijo igranke in podobne klobasarije k pokajo šipe od violin in ostalih piskalic. A to ljudje poslušajo zato, k si ne morejo prvoščit subwooferja al malo večjih zvočnikov?

Pr usej narodno zabavni muziki in pred desjtvom, da je bila večina čefotov rojena u Slo oz. da živijo u Slo že najmanj 5 let, noče noben govorit slovensko in noben poslušat muzike, kot jo poslušajo Slovenci ... nekateri so se pač nehali razvijat par let po rojstvu ... TV PINK bi mogli ukinit k dela čefurje iz Slovencev ... kolko mulcev poznam k so se začeli delat čefe k so začeli Pink gledat namesto MTV al česa drugega ... in kolko jih je ratalo čefotov k so dobili begunca u klas u osnovni šoli ...

Čef muziko navadno spremlja še rakija in neverjetne količine gela in briljantine ...

Črni BMWji pa itak ... no comment.

undefined ::

> Recimo muska kot je Parni Valjak, Novi Fosili, Stavros... to mi pa fajna muska.

Mislim, da je bilo mišljeno nekaj v tem smislu "yugo scene", ne pa tisti pravi stari "narodnjaki". :)

Daedalus ::

>Te lajne so tako bedne . Saj smo v SLO ne pa v BiH .

Zelo brihten odgovor. A meni, ki pa poslušam Body Count boš pa reko: Saj si v Slo in ne v ZDA??

Eni pa res brihtne klatijo:\


>Pr usej narodno zabavni muziki in pred desjtvom, da je bila večina čefotov rojena u Slo oz. da živijo u Slo že najmanj 5 let, noče noben govorit slovensko in noben poslušat muzike, kot jo poslušajo Slovenci ... nekateri so se pač nehali razvijat par let po rojstvu ... TV PINK bi mogli ukinit k dela čefurje iz Slovencev ... kolko mulcev poznam k so se začeli delat čefe k so začeli Pink gledat namesto MTV al česa drugega ... in kolko jih je ratalo čefotov k so dobili begunca u klas u osnovni šoli ...

Najboljše da res ukinemo TV Pink, da nas ne bojo "čefurji" asimilirali na daljavo|O

Aja, vprašanje je blo, kaj si mislimo o južnih narodnjakih. Nič posebnega, sedejo mi ne preveč, sicer pa naj vsak posluša, kar mu paše.:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

undefined ::

> Nič posebnega, sedejo mi ne preveč, sicer pa naj vsak posluša, kar mu paše.

Bravo, bravo. :)

@ljash ::

jst enako sovražim čefursko musko do konca sam to ne pomen, da nism BMW fan...:D

sj bemflne ma tud "slovenska mafija":))

Popeye ::

Ok men osebno yugo muzika ni kej prevec usec. Rajs poslusam rap, ker so mi besedilo bolj usec.:D

Bl me mot kok mate eni za povedat o tem, da yugp people kljub temu da zivijo kle ze kar neki let se zmeri poslusajo yugo muzko pa govorijo 'srbo-hrvasko'. Zakaj pa Avseniki se zmeri igrajo v Avstraliji? Po moje da jih domacini ne poslusajo kej prevec.......:) Kok casa so pa Slovenci tm ?:\

sketch ::

Prosim, ne bodite rasno / etnično nestrpni, drugače bo potrebno popravljanje / brisanje.

lp
s.
Adapt and overcome.

Mercier ::

Organsko ne morem nobene turbofolk (slovenski vključen) muske. Ampak besedila me fascinirajo. Genialno.

nokia6310 ::

Če se mene vpraša ima vsaj za mene smolar pametna besedila in mi ni škoda denarja zanj
Kar pa se tice yugo scene jo skoraj vsak 3. lokal vrti naj omenim samo katastrofo fleksa sapsap pa še bi se našlo pa na salamonu ob nedelah tu negdje blizu itd?
Dejstvo je da ljudje vsaj nekateri ne poslušajo tega tudi zato ker ne razmišljajo s svojo glavo in vzamejo vse tisto kar jim drugi vsiljujejo naj bo to z oglasi na tv ali pa pri muski
Začne se pa tko od enga sm slišu da ta muska ni cool
Seveda pol že ni če mi je un tko reku
Glede slovenščine za vse tiste ki so rasno nestrpni bi morali potem da dokažemo da smo čisti (čistokrvni slovenci) poslušat samo slovensko glasbo? Potem tudi userjev nebi blo ampak bi bli uporabniki comp bi bil računalnik itd?
Pa saj če že gremo u skrajnosti morajo biti le te do vseh pravične kajne?
No tole s slovenščino je res lahko bi se jo bol učili ampak taka je pač njihova mentaliteta ťsaj če jaz neznam slovensko bo pa on znal srbohrvaškoŤ
no in nazadnje ce sevprašamo kako pa bi blo če bi vsi isto poslušal?

para! ::

Uf, kakšne asociacije ob omembi yugo narodno zabavne glasbe.

Heh 8-O.
Death before dishonor!

Mercier ::

Adi Smolar, beat this!

1. Jedva cekam da sa'ranim majku pa u kucu da dovedem Rajku!

2. Suzama sam lepio tapete kad ti ode i odvede dete!

3. Kuce laje, a ja mislim ti si, otis'o si sarmu probo nisi!

5. Igra kolo a u kolu Duda, od radosti tresu mi se kosti!

6. Ja sam seljak veseljak, a u dusi tugu skrivam, sta cu jadan kraj Morave kad ne znam da plivam!

7. Uz vetar sam uvek is'o i nikoga nisam sis'o, od malena radim tako ja sam rodjen naopako!

8. Sto na kafu zoves mene kad nemas samlevene!

9. Nemoj da places na mom pragu da mi vrata ne povu-ku vlagu!

10. Imam garazu i mercedesa tri, jos samo mi falis ti!


klik za ostalo

undefined ::

> Adi Smolar, beat this!

Adi Smolar je to že prekosal, ker obvlada Slovenščino. ;)

DoloresJane ::

Ponovno opozarjam, da je tema namenjena GLASBI in ne vsemu, kar s to glasbo asociirate. Nujno moram poudariti, da je izražanje mnenja eno, paranoidnost in etnična nestrpnost pa nekaj drugega.

Držite se teme in upoštevajte pravila.

Izak ::

Sovražim yugo muziko.

[Brisano zaradi nestrpnosti. Bili ste opozorjeni. Od tu naprej je tema bolj strogo moderirana. - moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

iskra ::

offtopic: ok priznam da sm se malo prenaglil glede tega, da tujci živijo pr nas že neki let in ne znajo slovensko: dodatek: lažje se jim je naučit Slo, kot pa angleščino! Za Slovence v Avstraliji pa vam povem to: stari so že čez 60 let (imam precej tet in stricev tam) in njihova angleščina zelo šepa. Tja so šli v 60-70tih letih in so bili že prestari za take zadeve. Ko pa so izven hiše in klepetajo z Avstralci, govorijo vsi angleško, slabo, ampak govorijo.

Jst osebno poslušam angleško muziko zato, ker mi je slo premalo ... Yugičev pa ne razumem, kako morajo tiste lajne poslušat... Yugo muzika je slaba za moje pojme.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

nokia6310 ::

No seveda moramo razumeti tudi drugačne pa naj jaz povem zakaj volim no poslušam to glasbo?
To mi je za dušo in srce še posebaj na kakih partiyih al pa u katastrofi no in kar je še takega!
In english pa nisem glih najbolši pa tudi besedil ne razumem priznam!
10 crnogorskih zapovjedi:

- Čovjek se rodi umoran i živi zato, da se odmori!
- Ljubi krevet svoj kao samoga sebe!
- Odmaraj se danju, da noču možeš spavati!
- Ne radi - rad ubija!
- Ako vidiš nekoga, da se odmara - pomozi mu!
- Ne čini danas ono što možeš sutra!
- Radi manje nego to možeš, a ono što možeš, prebaci na druge.
- U hladu je spas - od odmaranja još niko nije umro!
- Rad donosu bolest - ne umri mlad!
- Kada zaželiš raditi, sjadni, pričekaj, vidjećeš da će te proći!

ahac ::

to je tko kot v Nemčiji z Turki... (glejte Vivo pa je turška muzka gor)
neumne pičke padajo na balkance.. zato so kul in jih mormo kopirat, da bodo še na nas padale

S tem, da pri nas to podpirajo še glasbene založbe, ker je lažje nekemu hrvaškemu ali yugo glasbeniku napolnt lokalno športno dvorano, kot pa nekemo mednarodnemu glasbeniku stadion.
recimo.. Michael Jackson, Marilyn Manson, Limp Bizkit propadejo.. ker folk ne kupi kart.. organizator koncerta ima z tem samo izgubo.. zato pa založbe + organizatorji raje silijo naprej neke južne lokalne glasbenike, ki bodo 100% prinesli denar.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

DavidJ ::

Priporočam, da si zavrtite Smolarjevo pesem Trezinka. Nekako zajame vso bistvo vse te glasbe. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

cekr ::

Preberite besedilo pesmi, ki jo izvaja Dušan Uršič : Hlapci

Nimam nič proti yugo/srbskemu cigumiguju, če se izvaja na tleh nastanka. Če me pa nekdo v moji državi posiljuje z nekimi čobanskimi zadevami, bi ga pa najraje poslal tja od koder je prišel.
Me prav zanima, kaj bi se zgodilo, če bi Avsenike nabijal sredi Belgrada in to sredi noči?

Kaj več bi tudi še dodal, pa ne bom, ker bo izbrisano.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

para! ::

Cekr, če se znaš izrazit na nežaljiv in toleranten način, ne vidim razloga za brisanje.

;)

Ali pa si morda netoleranten?

Lp
Death before dishonor!

para! ::

Ko pa je že govora o yugo glasbi.

Za sceno mi je vseeno, ker nisem pripadnik. Tako, da tudi ne bom sodil.

Ker pa poznam tovrstno glasbo imam svoje mnenje. Za moje pojme je glasba preveč enolična, tema je podobna skozi vsa dela, posledično slednjemu pa je glasba zelo otožna.

Obstaja pa nekaj pesmi, iz te zvrsti namreč, ki so mi zelo všeč.

LP
Death before dishonor!

nokia6310 ::

Daj napiši nekaj komadov ki so ti všeč!
Pa še to na kerem cdju pa je ta pesem od smolarja?
Mam namreč vse od njega pa da ne iščem med 600 cdji je to težko najt!

|CyGNUS-x ::

Men je za sceno tud čist vseeno.

Uglavnem poslušam bolj yugo rock. Kako Bjelo dugme tud včasih kr v redu sede. Majo take komade, ki so precej globinski.

Takšen je recimo Psihomodo pop - Frida.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

DavidJ ::

Ne vem, na katerem albumu je Trezinka. Jaz sem jo dobil na CD-ju, ki je bil posnet na enem izmed novejših Smolarjevih koncertov.

Ne znam ti pa poKaZaAt, kje bi ga lahko drugače dobil. ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Izak ::

Aham... Mojga frenda so na počitkovanju na hrvaškem pretepli ker je poslušal kdor ne skače ni slovenc. ;((

Popeye ::

Skoda, mogl bi tebe, k si glih tak nacionalist kokr oni (Hrvati). Usaj po tvojih postih sodec...

NoUse4AName ::

Vsakdo, ki poslusa kdor ne skace ni slovenc si zasluzi, da ga pretepejo zaradi slabega okusa.
Drugace pa glede yugo rocka. Ne poznam nobenega, ki bi to glasbo poslusal in bi bil v mojih oceh kaj drugega kot bedak (to mnjenje o njih je vedno prislo preden sem odkril da poslusajo yugo rock).

undefined ::

> Mojga frenda so na počitkovanju na hrvaškem pretepli ker je poslušal kdor ne skače ni slovenc.

ROFLOL! Sicer ni tako smešno z vidika pretepenega, ampak sama štorija se mi pa zdi hudo smešna. >:D

> Vsakdo, ki poslusa kdor ne skace ni slovenc si zasluzi, da ga pretepejo zaradi slabega okusa.

Hmm. Bi reku, da morš bit že ZLO ZLO primitiven, mnogo bolj od običajnega šimpanza, na nivoju neandertalca, da greš nekoga pretepst iz takšnega razloga. Jest bi se na tem mestu hrvatov takšnemu slovencu le smejal, nič več. :)

frenk ::

zanč so šli eni hrvati tle po kranju z hrvaško zastavo...če bi meu kej v rok bi jih use pobiuuu;((...sicer so pa vsi proti hrvatom...bosanci, slovenci, srbi, itd...če bi se slučajn zgodil da bi bli v vojni grem prostovljno v vojsko>:D

p.s.: to govorim za hrvate, bosanci in ostali so kokr tolk ql:)...pa tud nekateri hrvati...ampak le nekateri:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

DoloresJane ::

Ker je tema zašla DALEČ od njenega namena (torej: diskutirati jugoslovansko glasbo) in ker so nekateri pozabili, kaj pomeni strpnost, bom temo zaklenila. In prosim tajne policaje, da tako pustijo.

Z vsem spoštovanjem do tistega, ki je temo začel - vendar mora sprevideti, da nekateri (ne moje veliko razočaranje) niso pripavljeni stvari diskutirati z distance in brez nestrpnih komentarjev, ki samo kažejo na to, kako malo spoštovanja do drugih in sebe premorejo.

Besna sem! ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211844 (8150) AmokRun
»

TOP 100 najslabših pesmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6317620 (9541) Nikec3
»

Kero Muzko Poslušate??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098971 (7439) OmegaM
»

še malo o slovenski glasbi

Oddelek: Sedem umetnosti
343262 (2674) mile

Več podobnih tem