» »

Program, ki pregleduje novice na internetu in poroca, ce je kaksna nova

Program, ki pregleduje novice na internetu in poroca, ce je kaksna nova

Yeznick ::

Pozdravljeni.

Dobil sem idejo, da bi bilo dobro imeti tak programcek, ki bi ves cas tekel v ozadju in pregledoval razne spletne strani (recimo Slo-Tech in Slo-Comp sta primer takih strani) in porocal, ce so kaksne nove novice in katere in koliko jih je.
Saj verjetno je na internetu ze kak podoben program ki to ze pocne, pa se mi ni dalo iskat.
Zato sem se odlocil, da ga napisem sam. Sedaj je v zgodnji fazi razvoja in ze zelo dobro sluzi svojemu namenu.
Trenutno uspesno pregleduje novice na Slo-Techu, Slo-Compu, Bink windows XP, Celestial Haevens in LOCK ON modern aircraft.
Imenuje se (trenutno) Headline Tracker, izdelujem pa ga v C# pod okriljem .NET framework SDK 1.1.

Kmalu pa bom ta program dal tudi na preizkus vam. Prav rad bi tudi vase mnenje o tej stvari in kaj pricakujete od tega programa :) .

Yeznick

blabla ::

Kako pa deluje?

Yeznick ::

Deluje tako, da na vsakih 15 minut pregleda vse spletne strani v evidenci, ce je kaksna nova novica gor.
To pa naredi tako, da dobi HTML kodo strani in potem s pomocjo regularnih izrazov pregleda, ce je kaksna novica gor in katera je.
Edina tezava je dobiti regularni izraz, ki se popolnoma razlikuje od ene spletne strani do druge. Zato ga je pred uporabo programa treba dobiti (ali narediti). Dobi pa ga pri meni, ali pa ga (ce seveda zna) lahko napise sam in ga vnese v ustrezno polje.

Ce koga zanima, kaj sploh je to regularni izraz, lahko pogleda nedavno napisan clanek o RegEx-u, kjer je s primeri ponazorjeno kako se uporablja regularne izraze.

Yeznick

andrej ::

Zanimivo. Jaz sem si pred casom tudi napisal podoben programcek - tudi v c# ;). Problem pri tem je, da ce se stran samo za malo spremeni, moras znova tuhtat format, kar je zelo casovno potratno.

Trenutno pa je ozdunaj najbolj aktualna zadeva, ki se imenu RSS. RSS je v bistvu samo en dogovoljen standard za zapis podatkov. To pomeni, da ti ni potrebno za vsak stran pisat poseben parser. Dosti strani na spletu podpira RSS. Ce poisces po googlu bos nasel tudi zelo viliko programov, ki znajo it na splet in ti dol potegnit najnovese novice s strani, ki si jih prej dolocil in ki seveda podpirajo RSS. Na Ms strani pa celo najdes celoten source za enega izmed teh programov.

Yeznick ::

Ja. Samo vse strani pa le ne podpirajo RSS, zato bom raje uporabil regularne izraze na racun nekaj vec dela s pridobivanjem le-teh. Saj strani se le ne spreminjajo tako pogosto, da bi se jim spremenila tudi struktura HTML.

Yeznick

Yeznick ::

Naj povem, da je program, ki sem mu dal prelepo ime Headline Tracker, ze zelo lepo sluzi svojemu namenu.

Trenutno sledim novicam na
[Slo-Tech]
[Slo-Comp]
[Bink Windows XP]
[LOCK ON Modern Aircraft]
[Celestial Haevens]

Z dodajanjem raznih funkcij ne hitim, ker se ni potrebe po njih . Ko pa bodo, jih bom pa implementiral.:\
Se ene par bugov odpravim, pa vam bom dal program na voljo za testiranje. Naj omenim da instalacija seveda ni potrebna, ja pac samo en *.exe fajl, tako da verjetno z zagonom ne boste imeli problemov :D .
Program dela v ozadju v tray-u (ga skoraj ne opazite) in na vsakih 15 minut pregleda novice, ki ste jih hocete spremljati.
Yeznick

Yeznick ::

HUH. :))

Naj povem, da razvoj poteka nemoteno in lahko recem, da sem dodal zelo pomemben element - to je RSS. :D Saj vem, da ste me nekateri prosili, naj ga dodam, zato sem se potrudil in - VOILA 8-) .

Zdaj Headline Tracker podpira strani, ki podpirajo RSS kot tudi strani, ki ga ne podpirajo.

Se naprej predledujte tale post in obvescal vas bom o napredku programa in o skorajsnjem izidu - upam da kmalu :\
Yeznick

Yeznick ::

Enkrat ta vikend bom izdal prvo preizkusno razlicico programa Headline Tracker. Testiranje gre h kraju in vse se zdi pripravljeno, da pridete na vrsto vi :D
Yeznick


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Techov RSS

Oddelek: Novice / Obvestila
264645 (4313) Yeznick
»

Izšel je Headline Tracker 2.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92959 (2386) kronik
»

Headline Tracker 1.4.0.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
102312 (2312) CaqKa
»

Headline Tracker - update

Oddelek: Programska oprema
311920 (1488) Yeznick
»

RSS na Slo-Techu ne dela!!!!!!

Oddelek: Slo-Tech
111017 (880) Yeznick

Več podobnih tem