» »

AI - chatterboti, kateri je najboljši?!?

AI - chatterboti, kateri je najboljši?!?

smash ::

probite se pogovarjat z Alan-om, ki je po mojem mnenju najboljši...na njihovi strani omogočajo tudi nove generacije Alan-a, HAL-a, ki je baje boljši od Alan-a vendar ga je treba učit iz nule, kar je zelo dolgotrajno..

zadevo lahko primerjate z Alice

mene pa bolj zanima na kakšen način bi se vi lotili izdelave AI bota, ki bi vas lahko prepričal v to da ni bot, ampak človek

v zgornjih primerih (Alan in Alice) gre za v naprej naučene odgovore, zato ne moremo govoriti o nekakšni inteligenci, ali pač?!? mogoče pa je inteligenca en kup IF stavkov..:\

AHA pozabil sem: pri Alanu si dol posnamite se speech plugin(pa vsaj 2 različna glasova) ki zadevo naredi bolj futuristicno..ne bo vam žal
  • spremenilo: smash ()

snow ::

Eno hudo veliko nevronsko mrežo, sam za kaj takega še ni dovolj CPUja. Potem pa učiš :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

undefined ::

Agent Ruby, temelji na ALICE. :)

Marjan ::

RAMONA

Druga povezava v zgornem menuju.

Ni enostavno naredit take talking bote.

BigWhale ::

Marjan, to je precej enostavno... Precej precej enostavno. 'nekaj' vrstic v perlu, pa ljudje na ircu tudi slucajno ne pogruntajo da se pogovarjajo z botom in ne neko na pol obleceno smrklo, ki je stara 18 let.

Puscajo pa svoje telefonske, naslove, emaile,... Komaj cakam, da pridemo do kreditnih kartic ;>

Preden povprecnemu ircarju to uspe pogruntat lahko mine tudi deset minut pogovora.

... sploh pa ne bom omenjal tega, da bot odgovarja takoj oz kolikor hitro pac ta perl precese svojo bazo.. Pa baza ni blazno velika.... Neverjetno je... :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Marjan ::

V mislih sem imel inteligentno AI...

BigWhale ::

Saj vem. :)

Mene do sedaj se nic ni impresioniralo, res ne. Morda bi me, ce bi se s tem vec ukvarjal. Pa se ne.

Nek 'AI' s katerim bi lahko izmenjal kaj vec kot pet vrstic in ne bi dobil obcutka, da je vse skupaj mal blesavo. Problem je v tem, da je cela zadeva se vedno precej prvosolska. Ti boti ponavadi preslabo razclenjujejo daljse stavke in sestavljene povedi, to jih potem precej zmede in si niso cisto na jasnem kaj bi storili, navadno je to traparija ali pa kak default automated response.... :)

undefined ::

> 'nekaj' vrstic v perlu, pa ljudje na ircu tudi slucajno ne pogruntajo da se pogovarjajo z botom in ne neko na pol obleceno smrklo, ki je stara 18 let.

To lahko nakladaš tistim, ki še niso tega poskusili. ;)

NoUse4AName ::

Smash ce te ta tema zanima, ti priporocam, da si kupis knjigo imenovano The Age of Spiritual Machines, na zalost je v sloveniji ne bos dobil. Ti pa bo odgovorila na vsa vprasanja o tem kam nas danasnja tehnologija vodi in kako dalec v resnici je prava umetna inteligenca. Napisal jo je Ray Kurzweil, ki je zelo uspesen znanstvenik na podrocju umetne inteligence. Na njegovi strani je tudi cel kup zelo zanimivih clankov.
Ne inteligenca ni cel kup IF znakov. Stevilni moderni sistemi, ki izhajajo iz umetne inteligence delujejo na podoben nacin kot nasi mozgani. Z uporabo matematicnih nevronskih mrez (nevron je sestavni del mozganov).

Thomas ::

> na zalost je v sloveniji ne bos dobil

Ja, dobi in preberi, če te res zanima. The second best pa je, da prebereš P temo..
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A.L.I.C.E. - Artificial Intelligence Bot

Oddelek: Znanost in tehnologija
445349 (3711) CitroX
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
839920 (33627) snow
»

razvoj sveta v naslednjih 20 letih

Oddelek: Znanost in tehnologija
162263 (1715) Thomas
»

Kje in kako začeti?? (sm n00b)

Oddelek: Programiranje
111233 (808) Vesoljc
»

"AI"(bot)

Oddelek: Programiranje
161836 (1547) Thomas

Več podobnih tem