» »

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+

«
1
2

batiushka ::

Kupil sem ploščo abit NF7-S in procesor athlonXP 2500+ (un tanovi). Vgradil, zagnal in - procesor mi zazna kot 1100MHz, voltaza pa je 1.65V. Kako nastavim da bo 2500+ (ne vem tocno koliko je to MHz) in ali moram za to spremeniti voltažo?

Hvala!
---------------------- krasnaya gvardia ----------------------

frenk ::

jest mam sicer epox ampak se mi je isto zgodil...greš v bios in daš shranit pa nej bi kao delal:)...lahko pa sam naštimaš

DjTonic ::

Ko vžgeš računalnik greš v Bios (Stisneš tipko Del) in v Soft Meni-ju nastaviš procesor na XP 2500+ oz izbereš 11×166= 1833Mhz. Nato še seveda shraniš ter potrdiš nastavitve. To je vse, sedaj ti pa procesor deluje na 11×100 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

batiushka,al pa namesto da daš na 2500+ daš na manual in začneš navijat.BTW a maš SATA ali ATA disk.

batiushka ::

Disk mislim da je ATA (WD 120GB, 8MB cache, 7200 obratov) Ja itaq je ATA, saj ga preko ATA kablov priklaplajm.

Mislim da je problem sedaj rešen. Tisto shranjevanje Biosa je pomagalo, kajti v uvodnem bios screenu zdaj lepo pise Athlon XP 2500+ in ne vec 1100MHz.
---------------------- krasnaya gvardia ----------------------

mato22 ::

Tko je blo tud pr men. Zmeri ko prvič zaženeš rač. morš najprej v bios in shranit nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Alexius Heristalski ::

Neverjetno, tudi pri meni je bilo tako!!!:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

Ej stari pr men isto... to mora bit ena serijska napaka... :D

It's not a bug it's a feature!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

asPeteR ::

Kaj a to morate VSAKIC nastavljati nastavitve za barona 2500+ pri zagonu al kaj?8-O

No, če je pa to le prvič pri vgradnji pa se itak nima smisla razburjat prav posebno zaradi tega. Itak ne bo delal na defaut nastavitvah.>:D
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

mato22 ::

Ne vsakič samo privič ali pa če resetiraš bios.

boštjan ::

Ne vsakič samo privič ali pa če resetiraš bios

in po flešanju biosa

Dr.SmaSh ::

Isto se zgodi meni...sicer pa mi v Winsih pishe 18xxMHz.
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

bboyspin ::

Vsi k mate ABIT NF7-S in AMD K7 Barton 2500+ nastavte proc na: 200*10 torej 2GHz ...

Greje se samo kako stopinjo al pa dve vec, tko da ni treba menat hlajenja .... Sam morte pa met DDR 400 (tud no-name je cool) ...

Spin

lopov ::

Heh ... jaz vsakomur z omenjeno plato priporocam naj najprej v biosu poskusi nastaviti proc kot 3200+ --> to je 200 x 11 (2200 MHz).
Meni deluje super pri 1.65V. Gor imam Vulcano 11+ in pri 3100 obratih je se znosno tiho, 43 stopinj idle in 51 stopinj pri foldanju. Mah ... moram se mal pohvalt ;)

Oblivion ::

Ne gre, navijanje na tej plati je meni nemogoce ;(( . Ko sem imel prvo plato Abit NF7-S rev 2.0 je slo komot do 220 fsb ter 10 mnoznilnikom, pa mi je sla falit iz ne vem kaksnega razloga in sedaj ko so mi jo zamenjali se ne navije niti za 1MHz, zadeva sicer dela ampak popolno nestabilno. Sem imel pa 2x512 Twinmos Winbond, Kingston Value Ram 2x256 (ki so mi sli do 220 na prvi plati), 2x256 Twinmos Winbond, ter sedaj 2x256 Corsair XMS. Ne gre navit zadevca. Proc je Barton 2500+, ki je delal na 2,2 Ghz komot pri 1,7V. Ne vem pa kaj cem naredit da bi se zadeva se kaj navila.

batiushka ::

OK, jst imam sedaj sledečo situacijo: temperatura CPUja je okoli 42°C, temperatura sistema pa okoli 24°C. Niselm ga še navil, Imam pa dva 80mm ventilatorja v stranski planki in pihata v sistem, enega nad karticami, in piha ven, volcano 7+ na minimum vrtljajih (in ne bom dajal na več ker me hudo moti) ter default hlajenje na Radeonu 9700. To temperaturo doseže po kakšni uri renderiranja dokaj zahtevne scene v Mayi (Mental Ray). Na koliko bi imel mogoče šanse naviti s trenutnim hlajenjem?
---------------------- krasnaya gvardia ----------------------

glinik ::

mato22

Prosim povej mi,kakšne so tvoje številke v biosu za rame.Nekam hudo visok fsb imaš,kapa dol!Očitno imaš dober ram.Daj na moj mail pošlji: glinika@yahoo.com

Sem šel na tvoj said,čudovito :D Že imam podatek,hvala.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

pele-on ::

Za twinmos 3700 ni glih najbolši rezultat.

mato22 ::

Tile rami na moji plati delajo super in jih spravim tud čez 250 FSB.
Sam bremza me proc ki noče bit stabilen od 2400 naprej, tko da pstane le nižanje množilnika in večanje fsb-ja.
Nisem se mel še časa preveč ukvarjat s tem ampak sigurno bom probal še veliko variant.
Pa še bios 10 ma fsb sam do 250, tko da upam da bojo naredil boljši bios, ki bo tud omogočal množilnike 10 in 10,5, ker jih novejši biosi od 10 ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

pele-on ::

Sej je bios 18.

mato22 ::

Bios 18 je slab ker nima množilnikov 10 in 10,5 pa še visoki FSB-ji se težko dosegajo.
Na abit forumu so ta problem že obdelali in večinoma skoraj vse plate pri novejših biosih izgubijo možilnike 10 in 10,5, če maš vklopljen Interface, zato vsi pričakujejo novejši bios, ki bo omogočal visoke fsb-je z množilniki 10 in 10,5 pri vklopljenem intrefec-u in seveda upamo da bo bios res tak.

pele-on ::

Tud sam imam ta problem.A pol je najbolje da šaltam na bios 10.A ta bios kaže realno temperaturo tko kot 18 ali ne?

BaRtMaN ::

'Realne' T za procesor na tej plati ne boš videl, ker jo meri dioda v socketu, ki se sicer dotika proca (kapljica termalne paste priporočena), tako da vsaj ne meri zraka v socketu, ampak spodnjo stran proca.

Res se mi zdi škoda, ker ni vgrajene ene žičke, ki bi povezala en pin na procu z drugim pinom na enem čipu in bi tako lahko imeli prikazano on-die T. TribesManova ideja.

TribesMan ::

Če je kdo pripravljen dat plato da jo polotam, vam 1000% garantiram da lahko bral temperaturo On-die diode. Jest svoje plate zaenkrat še ne grem lotat, mi je nekako škoda, ker nima še nobenga moda gor...

Pizda I sound like a pussy!

No če je kdo tolk junaka... nej se javi. Bomo lotkolm zahajcal pol pa sam pejmo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

tribesman,če mi ne bodo priznali garancije na mojo abitko jo lahko dobiš.Moj problem;((

turbolenca ::

probal sem naviti proc.B2500 z spremembo FSB v biosu(iz 166 na 200), računalnik mi zazna proc. B3200+, vendar potem ko zaženem EasyTune4(Hardware monitor display), mi sporoči, da je AGP 80 in PCI(spremenjen). Kako naj to zadevo uspežno navijem, da mi ne bo spreminajlo vrednosti za AGP in PCI.
Poleg tega me še zanima temparatura, men kaže 55C(normalno) in 60(UT2003) v EasyTuner4, vendar SiSandra pa kaže bistveno manj 29-34C. Kateremu indikatorju naj verjamem. Ali je ta verzija biosa(F2) sploh vredu.
Imam Gigabyte GA-7N400Pro2, Barton2500+, vulcano 11+ (senzorja za T, nisem nameščal), 2x 8x8 Z1 ventilator, DDR400

Thanks!!!!
;(

sebac@posta.star.si

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Kot prvo si namesti MotherBoard Monitor, si naštimaj senzorje in verjemi temu. Jaz bi bol verjel EasyTune4, ker če si navil brez kakšnega posebenega hlajenja imaš sigurno precej visoke temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

mamamia ::

No, da nebom se 1x odpiral teme, bom kar tu vprasal:


Na koliko dam lahko laufam moje corsair twinx pc3200 512mb. Proc bi rad se malo navil...

Ve kdo slucajno?

tnx

boštjan ::

ja probaj pa boš videl.corsairi gredo zelo daleč,vse je pol odvisno če ti FSB to tudi dovoli.

BaRtMaN ::

Za frekvenco rama ne skrbi, saj zagotovo dela pri kakšnih 233 MHz (PC3700), default frekvenca je 200 MHz (PC3200), če nisi še spreminjal FSBja, je frekvenca 166 MHz (PC2700, Barton Athloni XP) ali 133 MHz (PC2100, Thouroughbred, Palomino Athloni). :D

Svetujem ti, da spremeniš FSB na 220 in se nato poigravaš z množilnikom. Če imaš Bartona 2500+, najprej spremeni na 220 * 8.5 = 1870 MHz, kar je blizu default frekvenci procesorja (1833 MHz) in nato počasi zvišuješ množilnik. Sicer pa lahko FSB nastaviš tudi na 200 za manjše korake v frekvenci po 100 MHz. Pa ne pozabi zmanjšati timinge rama!

mamamia ::

Hvala za pomoc! Jutri je nedelja pa se bom igral malo.

zdaj me se zanima, kaksne timinge naj priblizno imam na 233mhz?
Pa voltazo ramov je tudi potrebno povecat, ane?

No, ce mas se kdo kaj za povedat, bom vesel odgovora ;)


Hvala!

mamamia ::

Aja, pa zdaj ga imam ze tako na 11x200 pri 1,75v...

BaRtMaN ::

Če hočeš rame overclockat na 233 MHz, potem nastavi 233*9.5 = 2213 MHz. Potem se pa malo igraj.

Sam imam Corsairje XMS PC2700 (166 MHz) overclockane na 200 MHz brez zvišane voltaže in nimam nikakršnih problemov kljub 24/7 foldanju. Tudi timinge imam 'zategnjene' na 2,2,2,5. Tako da Corsair rox! >:D

mamamia ::

Hm, kako je pa tebi to ratalo?

Meni je blue screene metalo pri 6,2,2,2.0


zdej mam na 6,3,2,2.0. Tko da mas mogoce kaki golden sample rame :D

Ok, hvala bartman... jutri bom mucil mrcino. Samo se prosil bi se za priblizne timinge pri 233mhz, ker se mi niti priblizno ne sanja koliko naj bi bli...

mamamia ::

Mnja, no...

Probu sm 10.5x211mhz, kar znese 422mhz. Voltazo sem povecal na 2,9v, timingi so bli 8,5,5,3.0

Mel sem nizje, a se je prej pojavil blue screen. Tako da se je z dviganjem timingov cas "prezivetja" v windowsih povecal.

Zdaj, ali bi moral se dvigniti timinge in ali se vam ne zdi, da se tole ne navija kaj prevec?

BaRtMaN ::

Hja, baje ima tale plata probleme z nekaterimi pomnoževalniki. Probej pa še zvišati voltažo čipovja, torej Vdd.

turbolenca ::

Imam corsair XMS 512 PC3200, pa me zanima, kje se štimajo timingi. Trenutna nastavitev je 200x9.5 pri 1.65V(imam Barton2500+, asus A7N8X2.0-deluxe). V primeru, če bi zviševal množilnik, za koliko bi moral zvišati voltažo?

Thanks!!

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Imam corsair XMS 512 PC3200, pa me zanima, kje se štimajo timingi.

vzami knjigico še 1X v roke in podrobno prebri del,kjer je govora o BIOSU.Jaz ti bom dal namig,da boš moral nastavit na EXPERT,če boš hotel timinge po mili volji štelat.

turbolenca ::

trenutno imam nastavljeno na: 200.45x11=2205 pri 1.65v
Timingi: 2.5,3,3,8. Ali so ti timingi vredi?
Kakšni naj bodo timingi pri teh nastavitvah? Kako se spreminjajo timingi v odvisnosti povečevanja (FSB x multipler)?
Ali naj vse skupaj testiram z prime95?

Thanks!!8-)

boštjan ::

glede da maš hude rame ,bi jaz te timinge še bolj zategno,recimo 2,2,2,7.vsaj CAS latency naj bo 2 saj je ram deklariran da bo delal na 2 pri 200MHz.in če se ti boota,pol pa samo še PRIME95 poženi in čakaj če bo kaka napaka.

turbolenca ::

Še vedno me matra firbec, ker ne vem na podlagi česa se štimajo ti timing (relacija višanje FSB*multipler in relacija z voltažo).
A mi lahko en to po domače na hiter razloži.

Thanks!

cavk ::

procesor rajs vrs na plato asus a7n8x>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cavk ()

turbolenca ::

Jo CavK
Zakva je pa to dobr????????????

Na kolk naštimam timinge, če dam 200*12
a7n8xdeluxe, B2500, XMS 512 PC3200

8-O 8-O 8-O

DjTonic ::

Bom vprašal kar tule. Koliko ima pri FSB veze, če maš CPU interface Enabled oz. disabled?

mato22 ::

Interface Enabled kar dost pomaga. Primerjaj v sandri rezultate z vklopljenim in izklopljenim pa boš vidu.

Tic ::

Pomaga katero stran?
persona civitas ;>

morphling1 ::

Da je nižji stabilni FSB ter boljše zmogljivosti, to mora bit na vsak način vklopljeno, ker če ne je vse skupaj prepočasno :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ja itak mam skozi enabled:D. Samo sem mislil, če ti "odžere" kaj FSB pri višjih frekvencah, recimo, da z enabled dosegaš nižje clocke kot pri disabled. Pri zmogljivosti oz. prepustnosti pa se kr lepo pozna :P. Naj mi en razloži zakaj zadeva ne deluje z višjimi pomnoževalniki npr 10,11x,..?
Več Tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

BaRtMaN ::

Da še jaz prisvetim s svojo težavo. Kot prvo nalepim 2 sliki:



Torej, programi mi lažejo o frekvenci CPUja. V BIOSu sem natavil FSB na 200MHz in pomnoževalnik na 10, kar daje okoli 2GHz. WCPUID to zadevo dejansko pokaže pravilno, CPU-Z pa je čuden, saj mi pri njem FSB pade tudi do 155MHz! Tudi MBM čudno prikaže frekvenco, vidite lahko na slikah. Ali kako ukrepam, ali ignoriram lažne podatke?

Plata je Abit NF7-S 2.0, BIOS je v17, Barton 2500+, Corsair XMS PC2700 ram. Hladi SK7 + 80mm vent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

_Dejan_ ::

hm zanimiv je ta CPU interface.
1.če ga mam disejblanga pridem do 234mhz(tok sm zdej pamoje gre še več) fsb in v sandri mam ram score 88%
2.če pa je enajblan pa pridem do 222mhz in ram score je 90%
tko da nevem kaj se mi bolj splača prva ali druga varijanta. Vdd mam naštiman na 1,7V DDR na 2,9V.Probal sem biose 10, 18 in 19 pa pridem pr vseh isto daleč. pa zanima me kako naj pridobim višji FSB z vklopljenim CPU interface mogoče z Vdd modom? al kej drugega vpliva na to?
pa še neki me zanima čudno se mi zdi da mi ram dela na 233MHZ(466) pri 7 3 3 cas2 in 2.9V na prejšni plati(8RDA) pa mi je delal le na 225mhz na teh timingih in 3.2V vdd pa na 2,15V.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU interface in 9x množilnik

Oddelek: Navijanje
401597 (1123) kalisto
»

252 FSB na NF7-S brez volt modov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554489 (3139) _spirit_
»

Prosim za nasvet!

Oddelek: Navijanje
281383 (1193) JIM22
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077091 (5223) mare87
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422446 (1429) rap3r

Več podobnih tem