» »

Katere knjige brati?

Katere knjige brati?

DoloresJane ::

Obstaja veliko seznamov, ki priporočajo dobre knjige. Kaj je zares dobro in kaj ne, je seveda predvsem odvisno od bralca. Nekateri teh seznamov visijo na stenah v knjižnici, drugi so obljavljeni v časopisju in na internetu.

Samo za vas - seznami najboljših, najboljbranih, skratkanajnajknjig...:)

Najboljše knjige zahodnega sveta

Malaspinin seznam po obdobjih

Guardianov seznam stotih najboljših knjig

Sto najboljših otroških knjig

BBC-jev seznam

Counter Punch's 100 top non-fiction

100 najboljših sci-fi (=zf) knjig

Po priporočilih Harvarda - seznam najljubših knjig

Berite, berite, berite... :D

root987 ::

A morda obstaja slovenski prevod knjige Dune, ali pa če se jo dobi v kakšni slovenski knjižnici oz. knjigarni.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

DoloresJane ::

Morda veš, kdo jo je napisal?
To bi precej pomagalo...

NoUse4AName ::

Nadezhda, ne ves kdo je napisal Dune? eno najboljsih znanstveno fantasticnih knjig vseh casov (prva je na SF lestvici, ki si jo navedel)...
Prevoda ni.

root987 ::

NoUse4AName: Nadezhada je ženska kolikor vem. :D Sicer pa...Škoda. Se da dobiti angleško verzijo kje v Sloveniji? Sicer bi si verjetno lahko Dolpotegnil z Travnikov in Rožic, a ne nameravam knjig(vsaj ne takšnih) prebirati pred zaslonom.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

NoUse4AName ::

Precej mozno, da se da dobiti v ljubljanskem konzorciju, ce pa nimajo na zalogi ti pa lahko narocijo. V knjiznicah ne bos nasel.
Jas sem imel sreco in sem zasledil celotno originalno serijo Dune (6 knjig) v knjigarni v mariborskem europarku. Zelo dvomim, da se imajo.

Zgodovina sprememb…

DoloresJane ::

NoUse4AName - pozabila sem na tisti seznam. :( Žal...
Kot že rečeno - lahko jih kupiš prek Amazona ali Barnes&Nobles ali akkšne druge spletne knjigarne. Če jih naročiš v Konzorciju te bodo prišle precej drago (ne vem pa koliko v primerjavi s spletnimi knjigarnami, kjer ti prav tako računajo poštnino). Najlažje bo, če poznaš koga, ki gre kam v EU ali US, da ti knjigo prinese nazaj. :)

In ja, definitivno sem ženska. Tisti napis pod mojim imenom (moderator) je samo izkaz lenobe tistih, ki za te stvari skrbijo. :D

bili_39 ::

Če res ne najdeš knjige v knjigarni lahko uporabiš google: herbert dune pdf in našel boš vsaj tudi to: neka stran:P
lp

Jake ::

Dune se dobi v slovenskih knjigarnah. V Vale-Novak in v Konzorciju je skoraj vedno na polici. Drugače ti ga pa naročijo.

Ravno tako je dosegljiv tudi v nekaj slovenskih knjižnicah. Use Cobiss. Obstaja pa tudi srbska verzija, če se ne motim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1202314328 (334) cebelar123
»

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

Oddelek: Kaj kupiti
163051 (1222) tikitoki
»

C# povezave

Oddelek: Programiranje
61947 (1780) delfy
»

java potomec c++ -a?

Oddelek: Programiranje
262422 (1950) NoUse4AName
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252805 (2430) christooss

Več podobnih tem