» »

WinXP - Dostop zavrnjen

WinXP - Dostop zavrnjen

fR3Di ::

Pozdravljeni!

Jst imam en problem.. :(

Imam Win XP. in v winsih sm si naštimu da mam en dir recmo d:\dokumenti naštiman da je privat. Da lahko samo jst gledam vsebino. Vse dela ok... Pol pa jst formatiram kišto na novo XP-je gor dam, hočem odpret mapo dokumenti in mi jav eror Dostop zavrnjen. Kako bi lahko jst pršu do teh fajlov v tej mapi?

Hvala

---dodal moderator
popravil sem naslov in premaknil v drug oddelek.. veliko sreče

noteadmin ::

Prijavi se kot built-in administrator (po defaultu ima le on pravico za prevzem lastništva).
Postavi se z desnim gumbom na d:\dokumenti in klikni na properties. Izberi opcijo security, advanced in nato owner.
Tukaj poklikaš tako, da zamenjaš lastnika (ownerja) folderja. Spodaj imaš še kljukico za vklop prevzema lastništva za vse subfolderje. Klikneš ok, on malo "šrota" po disku in to je to.

LP,

Noteadmin

ToniT ::

Pa še prej izklopi simple file sharing...

Sims ::

Kje je simle file sharing nastavitev?

LP,

Sims

ToniT ::

Explorer->tools->Folder options->view in tam je zadnja stvar use simple file sharing...
Odstrani kljukico.

Sims ::

Kaka fora, sem gledal tam, pa ni. Ker se mi je zdelo, da bi moralo bit.

Zadnje kaj mi piše je "Show pop-up dscription for filer and desktop items"

8-O

Kam se je pa te ono sktilo? :D Sem pa hotel tudi naredit privat en folder (inam NTFS) pa sem spremenil "ovnerja" pa vseno kot Sims vidim v mapo(tisto ko sem spremenil ovnerja) od drugega userja ..

LP,

Sims

fR3Di ::

Sims: Simple file sharing je 3.-ja klukca od spodaj gor. Vsaj pr men.

najlepša hvala vsem, mi je ratal :)))

ToniT ::

Sims: Ni štos v spremembi ovnerja (lastnika) dostopa do map, temveč v tem, kaj kdo lahko dela. Nastaviti moraš pravice (permissions). Tam odstrani uporabnika, ki mu želiš preprečiti dostop (ali pa mi daj kljukico pri deny).

Sims ::

Hvala obema, Mi je uspelo preprečiti dostop do mape s "pemissions".

LP,

Sims

Sims ::

Sedaj pa še eno vprašanje :D


Imam particijo E: (NTFS) Na kateri je 45 GM prostora. Kako bi uporabniku dal določeno količino recimo 3GB? Sedaj mi je uspelo, da dostopa samo do svoje mape, vendar lahko gor posname za 45 GB, tako kot je pač disk. To bi rad omejil na recimo 3GB.

Aja, še to. najraje bi naredil kak navidezni disk 3GB. recimo F:\ imenovan po userju ... Se da?

Hvala.

LP,

sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

bosstjann ::

to pa mislim da si reši s quota entris
desen klik na disk (particijo) zavihek quota in potem nastaviš za userja

Sims ::

Sem probal, in celo se da vsakemu nastavit točno doleočeno količino na disku/particiji .

Hvala.

LP,

Sims


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Access is denied

Oddelek: Pomoč in nasveti
91087 (991) j3rn3jk
»

Kako bypassat z kodo zascitene dokumente uporabnika v XP

Oddelek: Operacijski sistemi
91196 (1025) Golnar
»

File sharing v XP

Oddelek: Programska oprema
152039 (1723) krho
»

WinXP - zaklenjena mapa

Oddelek: Pomoč in nasveti
101126 (948) andrej
»

Win XP kako do FAT particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
101243 (1122) ToniT

Več podobnih tem