» »

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

WhiteWolf ::

Plosca ABIT NF7-S rev 2.0 (bios 1.9), napajalnik CHIEFTEC HPC420W (jajc)!
Procesor je AMD 2500+ in ce zelim zadevo na 2400Mhz moram voltazo povisat na 1.85V!
Pri tej voltazi mi procesor v prime pride do 65 stopinj

Procesor je hlajen z Volcano 7+ in Zalmanov FanMate; Vse skupaj pa je dano v dobro prevetreno CHIEFTEC ohisje z 4 ventilatorji od zalaman na 5W!

Zanima me ce je ta temperatura se sprejemljiva in ce bo proc pri tej nastavitvi delal se kaksno leto in pol, ali naj raje kar pustim na 2300Mhz in 1.725V kjer ne gre cez 53 stopinj!

Hvala za odgovore.

boštjan ::

napajalnik CHIEFTEC HPC420W (jajc)!

zakaj

Pri tej voltazi mi procesor v prime pride do 65 stopinj

kupi boljši cooler,pa bo T.ziher padla.recimo SK7,v11+,v12 al pa kar slk947

WhiteWolf ::

Napajalnik CHIEFTEC HPC420 je jajc, ker imam zarad njega polno problemov! 12+ linija mi ful pade (11.55). Npr ce hocem emt na 2400 navito morm voltazo ramov znizat na 2.7, ker drgac sistem ni stabiln zarad napajlanika! Z enim noname 400w pa vse super dela tud na npr 2500 itd! Tko da bom pocasi tega prodal za enih 13 jurjev, ker je star kaksna dva mesca! Sm ga zamenjal (garancija), ker sem mislil, da je kaj z napajalnjikom narobe (dobil novega zapakiranega), menjal tudi plato in ni pomagalao! Z drugim noname napajalnikom pa ni problemov! Kaj menite kaj o tistem napajlaniku LEVI 500w, ki ga pri Mlacomu prodajajoa (24k se mi zdi), ma pa ful mocno 12+ linijo!

pingo76 ::

Zgleda da imaš prav smolo s tme čifo 420W. Imam jih okoli ducat naokoli (ter v svojih dveh mašinah) in imam prav dobre voltaže (izmerjeno z multimetrom). Pri obremenitvi pa zaniha zelooo malo. Res pa je, da se nad njim pritožujejo lastniki nforce chipsetov ker naj bi le-te plate kurile tok iz 12V namesto na 5V kot ostale plate. Najbrž je to tvoj problem. AMD sistemov ne tretiram, tako da ti kaj več ne znam pomagati.

WhiteWolf ::

Ja saj v Nforce je problem! Zato pa me zanima kaj kaj mislite o tistem napajlaniku, ki sem ga navedel zgoraj, ma 12+ linijo svinjsko mocno!

mato22 ::

Jest mam pa Chieftec 360W in dela super. Sistem je navit(glej podpis) in 12v nikoli ne pade pod 11,8V, tko da maš mogoče res smolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

BaRtMaN ::

Torej je slabo, če imaš obe, + in -12V liniji za pol volta manj?
Meni MBM kaže takole:

+3,3: 3,25V

+5: 5V
-5: -4,99V

+12: 11,55 V
-12: -11,53 V

Napajalnik je nek noname 300W, imam Bartona na 166*12 (2005 MHz), Vcpu=1.57V, Vdimm=2,72V.
Plata je Abit NF7-S 2.0 + 2 diska + 2 optični enoti.

WhiteWolf ::

Vse voltazer so vredu razen 12+ ki je ob obremenitvi okol 11.65, ce imam navito na 2300Mhz!

GUFY ::

Imam isti napajalc kot ti in identičen problem, men tud 12V linija pade do 11.61 V, kar pa seveda ni dobro. Bo treba mal modat tala napajalc pa bo.:D :D

WhiteWolf ::

Hm modanja napajalca, ki je vredn 16 jurjev! Pol pa dijo garancija! A je kaj nevarno to modanje za napajalc.
Saj gre za to, go das upor med zici ne? Mislim da je rjava morm pogledat. JE to to?

A kdo ve kako se obnese tale napajalnik, ki ima 12+ liniojo kar 34A!!!!!!!!!!
Drag je pa tud, 26k! Mislim da ne more bit slab, ce jih ASUS baje priporoca! Ma kdo izkusnje?

Levicom X-Alien
Tehnični podatki napajalnika:
moč: 500W
+3.3V: 28A
+5,0 V: 30A
+12,0 V: 34A
-5 V: 0,3A
-12 V: 0,8A
+5Vsb: 2,0A

http://www.mlacom.si/novosti.htm

asPeteR ::

1. Voltaze, ki jih meri (ponavadi) winbondow cip, so najveckrat napacne! Voltmeter v roke, ta vam po pokazal realne napetosti!

2. Za AMD je varna temperatura do VSAJ 60C, tako, da je tvojih 53 razmeroma malo.
http://blog.stegnar.com

GUFY ::

asPeter: Kje na NF7 plati pa naj merim, da bom vedel ali so izmerjene voltaže pravilne?

BaRtMaN ::

Poojem se to meri iz molex konktorja.

asPeteR ::

GUFY: Tako, kot je ze BaRtMaN reku. Na molex konektorju lahko izmeris dve napetosti, 5V in 12V liniji. Ce pa zelis se posebej meriti CPU voltazo, pa Vdimm, za to so pa TP tocke, ki varirajo od plate do plate ... Toda, naceloma, ti osnovni liniji 5V in 12V povesta, zelo veliko ... Npr. ne smeta biti prevec nizki, kar nakazuje, da je napajalnik prevec obremenjen. Toda poudarjam, to se mora izmeriti z voltmetrom! Npr meni kaze senzor 11,88V v resnici je pa 12,1V, kar je idealno ...
http://blog.stegnar.com

boštjan ::

A kdo ve,če se da v slo dobit PSU_Tester, pa še eden

GUFY ::

asPeter: Morf pa mi je rekel, da so napetosti izmerjene iz molex konektorja napačne. Le kdo ima sedaj prav?!8-O 8-O 8-O

morphling1 ::

Ne da so napačne, so take kot jih meriš, samo padci napetosti po plati (tam kjer je važno) so lahko popolnoma drugačni kot na teh molexih. Če mene vprašaš je Vmonitoring na platah več kot dovolj točen in kaže pravo sliko o napetostih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

No ja ... To bi jaz imenoval dinamično lokalni padci napetosti. Toda temu strezejo kondenzatorji.

Toda, napetost, recimo 12V linija NE MORE biti na različnih koncih različna! Razen ce so vmes kaksne kasdade ali pa regulatorji napetosti. Toda te so ze pravilno nastavljeni. In seveda lahko potem varirajo od reference - napajalnik.

Toda nas, ki navijamo nas zanima, ali imam dobolj mocan napajalnik? Bo zdrzal? To pa lahko dostojno in pravilno izmerimo z voltmetrom ali se bolje z osciloskopom, tako, da lahko opazumejo dinamicno; nihanje enosmerne napetosti (v kolikor obstaja) recimo na idle nacinu in full load ...

In se enkrat ponavaljam, seveda se na plati pojavijo trenutni padci (posebej pri/v procesorju, toda to je stvar kondenzatorjev , njih kvalitete, hitrosti ... Ne pa napajalca oz. v zelo majhni meri)

PS:->Če mene vprašaš je Vmonitoring na platah več kot dovolj točen in kaže pravo sliko o napetostih.

Jaz imam drugacne izkusnje, npr moja plata IC7 mi kaze pri nastavitni Vdimm 2.85V, 2.75V ... V resnici je pa 2.85V in to zelo tocno! Isto so ugotovili na LostCircuit ... No, to sam kot primer, da tisti windondov cipek je bolj svoh oz. slabo kalibriran (Hm, verjetno bo to!).
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

frenk ::

whitewolf: kva vse pa maš prkloplen na 12V linijo?

jest10 ::

asPeteR:
Kaj da ne more biti napetost na različnih koncih različna??
Če po žici teče tok je na njej padec napetosti. Zato je napetost na koncu žice nižja kot na začetku žice. In isto je na plati.

DjTonic ::

Jaz mam neki noname 400W napajalnik in pod ful loadom napetosti že močo padejo. Če mam na Default je vredu, ko pa je sistem oc, ter obremenjen s Prime 95 pa je gotovo. Razmišljam o nakupu novega, kaj se splača za pribl 20k, prvo sem mislil Chiefteca 420W, Enermax so predragi. X-Alien ima le Pasivni PFC, a je zaradi tega mnogo slabši čeprav imam dobre karakteristike?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

asPeteR ::

->Če po žici teče tok je na njej padec napetosti. Zato je napetost na koncu žice nižja kot na začetku žice. In isto je na plati.

Seveda. Toda padec napetosti na vodnikih je zanemarljiv. Sploh ce so vodniki bakreni, prikljucki pa pozlateni. Torej jasno to ni razlog za padce napetosti. Oz. Predpostavimo, da se na vodnikih res zgodi velik padec napetosti, toda ta padec moramo izmeriti povsod! Torej isti nivo povsod ista napetost (oz. zanemarljive razlike). In ce merimo 12V linijo na plati ali pa na Moleksu morata biti ista! Ce pa nista pa NE merimo istega nivoja! In potem je ta debata irelavantna.

8-)
http://blog.stegnar.com

GUFY ::

asPeter: Če te prav razumem je bolj točna napetost, ki jo izmerim na molex konektorju, kot pa napetost, ki jo prikazuje MBM. :\
Pri meni je razlika tudi do 0.3V, kar je pa zelo veliko.;((

DjTonic ::

Jaz sem izmeril enako napetost na plati ter molexu oz zelo podobno. V obeh primerih je bila med 11.69V ter 11.8V, na +5V pa 4,97 ter 5,03V. To ni bil full load. Ugotovil sem tudi, da se ful pozna če mam vklopljeno neonko vsaj 0,1V.

GUFY ::

DjTonic: Kje na plati si pa meril?

WhiteWolf ::

Frenk: Nic kaj groznega nimam priklopljenega!

Vse kar imam je 1*512DDR,
Procesor navit na 11*210,
Grafično GF4Ti4200 128Mb,
enih par ventilatorjev na molexe in 1 na plato,
1*DVD enoto,
1*CD enoto in
120GB WD 8MB disk.

Nic kaj drugega!

frenk ::

zanimivo je da je nekaj takega na mojem napajalcu delalo BP:)...zgleda si res dobu zanič robo...pejd še enkrat zamenat:)

DjTonic ::

Zanimajo me bistvene razlike med napajalnikom onim X-Alienom ter kakšnim ekvivalentnim z Aktivnim PFC, predvsem kako je v praksi.

Morda bom v prihodnosti kupil, kar Chiefteca 420W, ker Enermax-i so občutno predragi.

GUFY: Napetost sem meril na molex konektorjih. ;)

WhiteWolf: Srečen si lahko, da procesor dobiš na 2400Mhz@1.85V, mene Xp 2500+ ful zajebava pri frekv nad 2Ghz. Beri to pri 9x222Mhz potrebuje 2V pa ni stable! Rami so vredu, plata tudi pomoje kaj bi bil vzrok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

WhiteWolf ::

Hja, ocitno si dobil slabsi primerek procesorja, ki se ne navija najbolje.

Za koliko menite, da bi jaz lahko prodal CHIEFTECA 420, starega kaksna dva meseca (sem prvega zamenjal, ker sem mislil da bo boljse)?

Premisljujem, da bi kupil: Levi X-alien 500, ker ma 12+ linijo zlo mocno.

boštjan ::

novi 420W čiftek je skoraj 15k,tak da za kakih 12500,bi se dalo BP.kaj pa če bi kupo anteca 380W truepower,stane pa mislim da okoli 20k

WhiteWolf ::

Antec 430 je 24k! Kolk ma kaj 12+ linijo mocno?

boštjan ::

jaz bi ti vseeno 380W true power priporočo,ker se je na tomshardver tesu najbolje obnesel,ven je vrgo,mislim da celih 470W.evo linka do 430W. 12+ pa ma 20A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

frenk ::

sej to ma pa že chieftec 18A:D

WhiteWolf ::

Ja, zato pa me zanima, ce ma kdo slucajno un napajalnik Levi X-Alien 500, ki ima 12+ 34A!

Me zanima, ce so ti podatki verodostojni oz. resnicni?

Tic ::

Btw, mam Antec true power 430W. +3.3 mi kaže 2.85, ne glede na OC, zanimivo :D

1470@2300 deluje popolnoma okay, napetost enaka kot pri default ferkvenci. Dvomim da je resnična.

edit: Napetost je bila enaka pri 2425mhz
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

morphling1 ::

To ni +3.3, pač pa VDDR :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

burkiburke ::

Whitewolf živ,
jaz sem "stestiral" ta napajalnik in se zelo dobro obnašal. Odstopanja po vseh linijah so bila zelo majhna, posebej ta na 12V. No nekakšnih "profi " testov nisem delal, navijal kolkr se da in še gledal, kako se obnaša 12V linija če jo naenkrat obremenim z 10 in 20W.
Cena je 23 v cool pc-ju (ne 26,1K kot v določeni trgovini v lj). Še prilagam slikce in lp;


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Tic ::

morphling: aja, u. Fak :) tnx:D
persona civitas ;>

boštjan ::

zdaj pa mene še nekaj zanima.malo sem povišal FSB,iz 166 na 180,množilnik pa spusto na 10 in mi je 12V linija padla iz 11,92 na 11,86. je to sploh normalno.napajač pa je 420W dual fan chieftek.

GUFY ::

Točno tak 420w chieftek imam tudi sam. V soboto sva ga z bratrancem razdrla in malo "sfrizirala". Napajalnik ima možnost reguliranja 12V in 5V linije in 3.3V. V napajalniku sta dva potenciometra in z njima lahko reguliraš (zvišuješ ali znižuješ napetost posamezne linije) samo vedeti moraš, da ko spreminjaš 12V linijo se ti spreminja tudi 5V linija.
Meni je 12 V linija padla tudi na 11.55 V , sedaj pa je ob največji obremeintvi 11.88 V, v primeru da je proc nenevit ( to je seveda bolj malokrat ) pa je 12.16 V. Voltažo sva med zviševanjem napetosti kontrolirala v BIOS-u, samo moraš biti previden.:D :D

boštjan ::

gufy,daj odpri novo temo in povej kako sta to naštimala,ker mene tudi skrbi da moj čiftek ne bo zdržal visokega overclocka.

Buggy ::

Jaz imam tudi ta napajalnik Chiftek 420W in plato Epox KT600 imam pa problem z 5V linijo, ki je, ko je masina neobremenjena 2500+ (11x210@1.7V) 4.92V, ko pa zazenem prime95 (MAX power consumptuion) pade na 4.87V.
Tudi napetost na procesorju zaniha za cca 0.02V.

WhiteWolf ::

Ql to, bom se jaz modificiral te chiefteca! A pravis da je notri kar potenciometer. Pol ni treba nic lotat?? Enostavno ga razdres spreminjas potenciometer in spremljas voltazo v biosu? To je vse? Prevec simpl se cuje. Super bom sprobo.

Do klk lahka grem brez bojazni dea bi zadeva crknila?

mahi ::

Zivjo.
a ima mogoce kdo tale napajalc? Zanima me kaksne so tukaj kaj nepetosti? Upam da ima kdo kaj izmerjeno.

ENERMAX EG365AX-VE 353W ATX

KrazyIvan ::

Mogoče se bo slišalo čudno a kolikor mi v biosu(monitor) kaže voltažo procesorja se ta nahaja nekje okoli 1.7v vendar pa je v nastavitvah naštiman na defoult 1.65 v(barton), ker je nisem spreminjal.To voltažo mi kaže tudi v winsih asus probe in MM sicer je pa plata asus a7n8x delux.Je to napaka pač senzorjev ali je to možno?

burkiburke ::

Jap, Asus plate imajo dosti dobre navijalske lasnosti. Že tovarniško je par postavk mal zvišano;) .

schurda ::

Prej sem imel imel napajalnik 200W in sem ugotovil, da je procesor stabilen nekje do tam ko napetost ne pade pod 4.75V (4.70 je res skrajna meja). PLošča je Abit KR7A-RAID, z multimetrom sem tudi izmeril te napetosti, tako da lahko rečem, da ni razlike za več kot 0.005V s tistim kar kaže hardware monitor. Drugo je, koliko nastaviš v bios-u. POtem sem nabavil Enhance 300W, pa dela neobremenjen pri 4.84 - 4.87V, obremenjen pa pri 4.76 - 4.79V pa ni nobenih znakov nestabilnosti.

Pa še odgovor na vprašanje: MOj duron se je sesuval nekje pri 68°C, Tbred b pa mi deluje do 70°C brez težav, samo mu ne pustim. Omejitev imam na 68 in zaenkrat ni težav.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727554 (16100) LittleDevil
»

Voltaze???

Oddelek: Navijanje
251576 (1308) Keyser Soze
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322109 (1573) DjTonic
»

Veliki problemi z voltažo, za katere ne najdem vzroka:(((

Oddelek: Navijanje
461994 (1399) Death Knight
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806658 (5270) BigSexy

Več podobnih tem