» »

moj prvi vodni blok doma narejen...

moj prvi vodni blok doma narejen...

AvAkI ::

Tako...pred kratkim sem se odločil, da bi si sam naredil vodni blok za NorthBridge za mojo ploščo, ker blok za CPU že imam. Bloka sem se lotil tako kot jackal s pomočjo namiznega vrtalnega stroja. Najprej sem nabavil baker in nato še rezkar, ki se pa ni preveč izkazal. Z rezkarjem sem hotel preko pomične mize (doma narejena) narediti luknjo v bakru in nato izdelat kanalček po katerem naj bi šla voda. Ampak ni šlo! Tako sem moral najprej narediti luknje v bakru s pomočjo svedra in šele na to z rezkarjem. Na koncu sem še malo pobrusl robove kanalov in naredil še pokrov iz pleksi stekla. Moram reči, da se mi pokrov ni preveč posrečil. Vsekekor pa je blok 100% vodotesen. Trenutno ga nimam še v PC-ju, ker čakam na termalno pasto AS58-) .

Še slike:

- po vrtanju z svedrom:



-rezkanje:



-po rezkanju:



-po brušenju:


-končan blok:




Kaj mislite kako se bo obnesel? - bo dobro hladil?

lp Andrej
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

Zelo lepo si to naredil, tudi sam sem dolgo nazaj delal blok na podoben način. Hlajenje NB bo brez dvoma več kot dobro :)
ps. ni treba čakat na AS5 ker ne zaradi tega ne boš dosegel niti MHz več iz FSBja :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

@Morphling: Hvala za pohvalo! Za pasto pa bom moral počakat do ponedeljka, ker trenutno nimam več nobene:P .
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

ferdo ::

TOLE j eubijalsko dobro! kapo dol.

ta blok je endemit, lahko ga bi imeli za maskoto slovenskega moddinga vodnih blokov!;)

PS: ga prodaš?>:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

J@n ::

Sedaj so moderne neonske luci, ventilatorji z ledicami,... ko bodo moderni vodometi v racunalniku bo moderen tudi AvAkI :))

Jan Volk

AvAkI ::

J@n: hahaha....

Danes sem vse zmontiral v ohišje in sem tudi malo vse poslikal--jutri pridejo slike...

p.s. blok ne pušča spljoh8-) :D
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

AvAkI ::

Evo slikice:

-Northbridge z ABIT-ovim hlajenjem




-CPU vodni blok in Nortbridge VB skupaj


-Artic Silver 5



-"sestavljeno":D



Procesorju je temperatura ob MAX LOAD-u padla za 3 stopinje ob uporabi AS5! Prej pa sem imel AS3.

Tako...blok dela lepo, mogoče bom pa naredil še enega za CPU, če bom imel še kaj časa.:))
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

WinsuckeR ::

OK mogoce bom izpadu idijot ampak - zakaj mas take cevi.... je odvajanje topl. kej bol al.... so sam zarad lepsga
... pa ce mas kaksne podatke o temperaturi na CPUju...

ferdo ::

nisi idijot.
Take cevi ima za to, ker ima močno pumpo in temu primeren velik pretok, kar pa je po eni strani nepotrebno. Dovolj bi bil pretok 200l/h, sedaj ima pa 600 ali celo 900-1000l/h odvisno od pumpe.
Moram ti še to povedat, zakaj je potrebno tak pretok, zaradi bloka!, če bi bil blok drugačnega dizajna bi bile potrebe po velikem pretoku manjše. Težnja razvoja gre v to smer, da je manjši pritisk oz. pretok, in posledično, manjša verjetnost da ti kak element spusti vodo.
Potem so tukaj še vibracije, ki jih povzročajo pumpe, hitreje ko pumpa bolj vibrera ali tuli kakor hočeš. Pripravljen moraš bit na kompromis, če se že odločiš za vodno hlajenje, potem je dobro, da se držiš tišine in nižjih temperatur, drugače nisi dosegel nič.

AvAkI ::

@w1n5uck3r: Temperature na CPU-ju so max. 45 stopinj, pri prižganem toastu za 1 uro. Radiator pa je od Lade.:D Moraš pa upoštevati, da ta CPU (Thunderbird 1333@1600 2.5v) porabi ~170w.

@ferdo: Lepa razlaga:) . Drugače pa imam pumpo 900l/h.
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Phoebus ::

Pi*** jst sm kupu 2000 l/h pumpo >:D
Bom mogu naredit še kakšen vodni efekt da mi bo pobralo kakšen liter >:D >:D >:D

Ali naj raje odmislim na OK delovanje s tako pumpo? :\

ferdo ::

okoli hiše bi lahko znjo v poletnih vročinah zalival trato, vrt in celo sosedu malo zelje poškropil, da bo letina kislega zelja boljša:D :D

PA kaj hudiča, si šu kupit tako pumpo, kaj losose gojiš, da ustvarjaš umetne slapove???8-O
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

WinsuckeR ::

Wjuh! Ucitno nisem tok neumn kokr zgledam:D ...lol
am... jst ne vem ker radijator nj si kupm:
>LADA (ja sj vem da je carski) pa bom mogu mal vrtat, rezat pa brust
>Katra pa mi gre direktno notr u kisto samo je iz Al

Takisto ne vem kateri procesor do 2100XP nj si kupm (mam staro plato->KR7A Abit in ne podpera vec :( )- je mogoce kksn ka se mn segreva?

Ps:ferdo - hvala za obrazlozitev

royal ::

Avakl:
Mi lahko zaupas kaj vec meril glede cpu bloka,ko si ga imam namen sam narediti ....za plato epox...mere kot so (visina,dolzina,sirina)...Hvala

morphling1 ::

Ene zadeve ne razumem, kako misliš sam naredit svoj blok, če si ti pa ne da pomerit niti prostor okrog socketa, oz. vsaj malo pogledat kakšne so običajne mere teh zadev, vse to je bilo že neštetokrat napisano.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511494 (4978) sash
»

Moja nova kolekcija vodnih blokov (56k opozorilo - slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142775 (1978) PI
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012014 (7147) Malecky
»

še moj vodni blok (spike) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
557934 (6387) WinsuckeR
»

Vezava vodnih blokov CPU-NB-VGA

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252846 (2442) Blup

Več podobnih tem