» »

linux-ati-firegl naveza

linux-ati-firegl naveza

dexter_II ::

tole sem zacel v napacnem threadu (upam da se ne bo zaklenilo:\ )

**********************************************************************************************
cez vikend bi probal linux, da vidim kako se obnese kot workstation opengl ati-jevih kartic

sistem je 8rda+ 2100+tb radeon 9500 (pod winsi dela kot 9700/firegl x1)

nalozil bi rad redhat, v specifikacijah softwera je 100% kompaktibilnost redhat 8 z XFree86 4.2.0,2.4.18-18.8.0 kernel ,glibc i686 version (glibc-2.2.93-5)

*mogoce se da stvar kje DL s tocno takimi verzijami?
*kaksna je moznost da ne bo delalo ce vzamem kako novesjo verzijo ala redhat9?

ati ima driverje najvec za xfree86 4.3.0, pa z id se da preprosto spremenit 9500 v firegl x1 (saj tko na forumih pravijo)

*kako najmanj bolece instaliram redhat zraven windowsov na ze pripravljeno prazno particijo (da se da tudi odstraniti)?

*kako je z bootom, lahko ostane windows in redhat bootam s cd-ja, diskete (da ne nalagam boot managerja od linuxa?

hvala za vsak predlog
***************************************************************************
mal sem pogledal www.jamesthorton.com in vecinoma nasel odgovore glede particij (zadnjo fat32 zbrisem in naredim particije z avtomatic na unpartitioned space),
boot sem videl da imas opcijo don`t install boot loader (najraj bi z diskete startal, ker potem lahko enostavno s partom odstranim linux particije ce se kaj zalomi)

zacel sem dl redhat 9 (shrike-i386-disc1.iso) je 1 cd zadosti za desktop al moram se ostala 2 dat dol?

ce se komu da na petek...:\

Gandalfar ::

Pomojem rabis oba cdja. Poskusi z fedoro, ki je najnovejsa razlicica RHja. Se najbolj bi ti pa svetoval Pingo linux, ki je v slovenscini in bo tvoj zacetek najbolj enostaven :)

dr.J ::

Fedoro (še v beta3 inkarnaciji) imam na enem prenosniku z Ati Radeon 9000 mobility grafiko in prav lepo deluje; tudi inštalacija je šla 'iz prve'.

Seveda so bili gor XPji, ki sem jih s partition magicom malo omejil, na _prazen_ prostor pa inštaliral Linux. Windowse lahko bootam iz gruba.

Skratka, problemov ne bi smelo biti. Ker disketne enote ni, sem boot manager dal kar na disk, kar me sploh ne moti.

Ja, imej vse 3 CDje pri sebi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

dexter_II ::

sem prebral da rabim vse 3 cd-je

ma najraj nebi nalagal lilo/grub varianto ker ne vem kako potem odstanitev dela pri xp-jih (ce je zadosti sam recovery zalavfat s cd-ja) raje ne pipam

baje se da potem skopirat linux boot z diskete v nek direktorij in pokazat boot.ini-ju pot in mas linux boot

disketa bo zadostovala

edino cvikam ko bom instaliral ati driverje, da gre kaj po zlu, kako popravit nazaj, tale sistem restore v xp-jih preprosto razvadi cloveka:D

redhat sem pa ze instaliral, sam ze dolg nazaj, mislim da je bla 6, tko da bi instalacija sla
ce bo pa treba kaj pedenat sem pa mrzu, ke je linux tko user frendly (za nvidia graficno je sam 40strani navodil za instalacijo:| )

moj_nick ::

Kaj je vse tko strah lilo/grub???

Naložiš ga na linux boot particijo (ne na MBR) in če nočeš linuxa, zbrišeš particijo v npr. Partition Magicu in lilo/grub ni več.

@dexter_II

Če inštaliraš, še ne zaženeš. Inštaliraš si drajverje in potem jih enablaš v /etc/X11/XF86Config, od katerega lahko prej narediš backup.

Ni je stvari v linuxu, da bi bila v smislu "ko narediš to, ni poti več nazaj", razen format ali delete. Primer: naložiš novo jedro, staro pustiš. Če novo noče delat, lahko še zmerom izbereš staro (v lilo/grub).

Zlato pravilo je: od vsakega bolj pomembnega config fajla moraš naredit backup, preden ga spremeniš.

dexter_II ::

sem nalozu grub, sem prebral da ne modificira ampak samo zalavfa drugi boot (winse)

vse je slo OK, pridem lepo v GUI
samo imam en problem:)

monitor je priklopljen na bnc kable in ne deluje, ko sem preklopil na navaden dela OK

kaj ni mogoce uporabiti BNC kablov?
ker sem v display settings sel iz iiyame 450 na generic z vpisanimi H in V freq
pa se zmeri ne dela
je pa monitor lepo kazal sliko ko sem imel oba priklopljena (LCD+crt z BNC)

kaka resitev (razen da iscem dodatne kable?)

jlpktnst ::

za grafik driver: www.ati.com , dodatno www.rage3d.com/board -linux

dexter_II ::

ja sem zacel gledat linux forum na rage3d

vceraj ni slo nic...:|
zmeraj je zalavfalo mesa 4.04,ki je po defoltu instaliran z 9-tko
driver je rabil source od kernela (cudno da niso dali na cd) se tega je blo treba najdet (poleg tokih:) )
nic ni resilo, zmeri je v xfree86 logu napaka, da ne najde agp-ja `unable to acquaire agp`
sem posumu da je plosca
potem sem pa do rage3d foruma prisel, kjer isti problemi

tko zdejle sem zbrisal in instaliral na novo,da vidim ce bom kaj unicu in glej zacuda vse dela (zbrisal sem particije od linuxa v winsih in grub se ni zalavfal,tko da papa winsi, ampak je fixmbr z wins recovery console naredil boot -pohvalno)

sedaj sem instaliral brez gruba,samo disketo in mam en problem (drugace ga googlam)
kako zdej izberem kateri kernel nalagam ,ker so mi prej bili v grubu vsi na izbiro, pa se v grub.conf se je dalo nastimat vse?


en tip se je na rage3d pohvalil da mu dela kernel-2.4.22-1.2088 tko da bi probal

jlpktnst ::

unable to acquire agp? (ne vem, mogoče je kaj od tega)
imaš nforce?
kakšen hudo nov chipset?
konfiguracija ni dobra? (xf86config-4)

poglej v bios če imaš nastavljen fast write ali kaj podobnega, 'mogoče' bi lahko bilo tudi to...

upam da kaj pomaga?
LP

edit:
kaj je z grubom narobe?
unable to acquire bi verjetno pomenilo, da ga driver ne more pridobiti za svojo uporabo (ne da ga ne najde), mogoče pomisliš malo tudi v to smer? (čeprav ne vidim kako bi bilo to možno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

dexter_II ::

ma vse je slo narobe...:D

in potem ob 4:30 zjutraj na ponedeljek je zažvelo...

prvi problem:vsakic sem moral novo disketo delat za vsak kernel iz secure moda
dopiz... in sem postavil grub nazaj (zdej mi je neizmerno vsec:D )

sprobana 2 novejsa kernela,rabil sem se source zraven, ampak je zmeri javkalo da ni pravi kernel in da ne more necesa izvesti

potem je pa pri kernelu 2115 instalacija ati-jevih driverjev uspesno izvedena, ampak se zmeri ni hotlo zalavfat ati gonilnika ampak se vedno Meso

nakar sem na Dellovem support situ nasel thread, kjer je omenjena ena vrstico ki jo dodam v modules.conf `options agpgart agp_try_unsupported=1`

in pri ati-jevih nastavitvah v fglrxconfig sem izbral pod `...other gart...`Yes
in je zalavfalo

in mam zdej nastiman dual desktop in malce config pa Kde studiram
in opengl dela zello vredu (samo se kak benchmark naredim da vidim kako je hiter)

je pa se zmeri zanimiv tale linux:)
na 8rda+ ne najde mrezne, dam 3com notri jo najde in zalavfa, ampak mi neha delovati USB tipkovnica, tko da moram navadno priklopit. Svasta! Zmeri je fajn kak kos HW imet na rezervi:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524842 (4262) HerrBaron
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664780 (4066) moj_nick
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795290 (4516) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395538 (4133) TICKO
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201829 (1655) twosocks

Več podobnih tem