» »

RASAUTOU.EXE; MMX.EXE in ostali spyware / adware problemi

RASAUTOU.EXE; MMX.EXE in ostali spyware / adware problemi

gofra ::

add by moderator: Ker smo opazili vedno več postov z podobno vsebino smo se odločili, da naredimo tole temo sticky. Vse obiskovalce foruma prosimo, da svoje težave z spyware zadevami in seveda njihovimi rešitvami objavljajo tukaj.
---------------

Nekdo mi je že svetoval kako se znebim automatičnega zagona dialerja RASAUTOU.EXE v DOS promptu vendar ne pomaga. Sedaj sem ga ročno ustavil z Administrative tools/local services < upam, da je to v redu. Programček je namreč konstantno (tudi če sem ga ugasnil v Task managerju) klical dial up!

Druga stvar pa je MMX.EXE, ki mi ne dovoli logoff ali shutdown dokler ga v Task managerju ne ugasnem. Morda kdo ve zakaj in kako se ga znebim (kaj sploh je ta program?) Lepa hvala!
  • preklical razglas: Predator ()

kockish ::

Pomoje bi bilo dobro pc malo preiskati z ad-awarom in kakim anti-virusom.

gofra ::

Ja Lordkocka, imaš prav, a kaj ko niti eden ni našel vzroka za omenjeno (prečesano po dolgem in počez s tremi anti spy, bot, adware, trojan programi). Vem, da gre za "pomagalo" virusu ali črvu, ki se pase po mojem računalu a so stvari prezoprne, da bi jih lahko reševal sam (brisanje ne gre, disable-anje ima za posledico izgubo network connections...gora pizdarij). Ve kdo za dober online scan, ki po možnosti odstrani zadeve (tudi trojance, črve...)? Tole me res ubija, sem izgubil že cca 6 dni...

Mercier ::

Andrej je enkrat na forum privlekel tole. Poglej malo kaj se ti dogaja na računalniku, pa briši (z diska ali registra) in ustavljaj, kar se ti ne dopade. (upam, da mi ni treba kakega disklejmerja pisat)

Gugl pa za mmx.exe da tole ven. Gugl je dobra zadeva.

Da sistem postaviš na novo traja nekaj ur, BTW.

gofra ::

Hvala...stvar sem sicer rešil a je prišlo do drugih problemov tako, da sem reinštaliral vse še enkrat (hvala bogu za particije!!). Sicer pa orodje Hijack this naredi hudimano dobro delo < toplo priporočam!! Zazna namreč vse aktivnosti in spremembe (tudi register), ki jih lahko enostavno popraviš ali izbrišeš. Seveda je prej bolje poslati LOG kakšnemu majstru na ogled. LP!

MP ::

Jz mam pa se en problem

sploh ne morem na take strani z antivirusi pa prot trojanci pa prot spywareu
tud Ad-adwer se mi nonstop ugasa-ce ga hocm pognt morm ustavt 3/4 procesov v upravljatelju opravil

Pliz nj mi kdo pomaga

k te stvari so mi opa res ful nadlezne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti JETSWAP - safesurf.exe, safeguard.exe, jet.exe in up.exe

Oddelek: Informacijska varnost
81171 (993) poweroff
»

Isass.exe

Oddelek: Programska oprema
136174 (2036) cucolino
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253433 (2457) Mr.B
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339624 (14606) brainiac20
»

Navapqwa.exe ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
171780 (1560) ScorpionX

Več podobnih tem