» »

Zvočniki 5.1

Zvočniki 5.1

«
1
2

marpe ::

Zanima me če moram za zvočnike CREATIVE Inspire 5400T (5.1 sistem) imeti kartico kot je CREATIVE LivePlayer 5.1 (mogoče tudi kaj močnejšega) ali je dovolj kartica ki je integrirana na matični plošči GIGABYTE 8KNXP (6 kanalna zvočna kartica). Zanima me če je slučajno tudi kaka razlika v kvaliteti zvoka če imam integrirano ali kakšno boljšo zvočno kartico.

LP

CaqKa ::

za tiste zvočnike bo dovolj integrirana
integrirane majo ponavadi slabši zvok od onihj posebej na pciju razen če imaš soundstorma (nv chipset)

marpe ::

Na plošči mislim da je integrirana Realtek AC'97 Audio.

CaqKa ::

potem bo kakšna druga kupljena zvočna po vsej verjenosti boljša..

marpe ::

ja in kaj mi predlagaš??????????????

Nameravam kupiti zvočnike CREATIVE Inspire T5400 5.1 , ne vem pa katero zvočno bi, če je ta res tako zanč???

V mislih mam malo CREATIVE Audigy ES ali CREATIVE Live Player 5.1.

te dve imata še zmerno ceno?!

LP

glinik ::

Itak razlike ne boš slišal, tak da ti je vseeno katero zvočno boš kupil.

Tiste integrirane zvočne pa so za ..., oz. nič dobrega.Moram pa priznati, da imam na Abitki NF7-SL int. zvočno (5.1) in dela dosti bolše od zvočne, ki je bila na Epox BRDA.

Očitno se tukaj nekaj premika naprej. :D Dobro, da sem zamenjal plati. :D

Lp

CaqKa ::

marpe jaz predlagam da najprej kupiš zvočnike pa jih priklopiš na integrirano.. če boš zadovoljn potem nič ne kupuj.. če pa misliš da zvok nebo na dovolj visokem nivoju, potem se pa še enkrat tu oglasi.

marpe ::

ja in kere zvočnike mi predlagate ???????????????????????????????????

CaqKa ::

glinik ti bo verjetno predlagal z 640 oziroma z680 od logitecha...
jaz ti predlagam da vzameš v roke zadnjega jokerja ter si prebereš da so creativovi zvočniki v tem hipu ščiš napram logijem...

btw ... koliko pa sploh misliš 5.1 kanalov poslušat? torej ali več poslušaš filme ali pa muzko?
ker pravijo da se bolj splača kupit malo boljši 2.1 sistem kot pa 5.1

marpe ::

filme

CaqKa ::

ok potem pač 5.1 sistem...
pač počakaj kaj bodo drugi rekli katere izbrat.. sam pri tem nisem najbolj vešč. to kar vem iz jokerja, to pač vem... kaj več pa trenutno nebi znal povedat.

AyrtonS ::

Creative ponuja tudi komplete, kjer dobiš 5.1 zvočno (live) in zvočnike

http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

Definitivno so te zvočne precej boljše kot realtek ali CMI. Moraš pa tudi vedet zakaj boš to uporabljal.

LP, A

glinik ::

CaqKa:

Katere zvočnike je pa imel Joker na testu?

Pa kaj mislis, da kaj napišejo oni vse 100% drži?Sem prepričan, da se še ti bol spoznaš na audio kot oni.Tudi sem dobil ponudbo, da bi pisal za T1.Mislim, da je to pravi naslov.No, izdaja ga isto uredništvo kot PC GAMER.Ponudbe pa nisem sprejel samo zato, ker komponent ne bi mogel stestirat 100%.Nekih delnih in necelotnih "testov" pa jaz ne delam.

Lp

CaqKa ::

zadnji test je delal luni... ustanovitelj slotecha, ter pisec slednje novice: Slo-Tech praznuje. verjetno ga celo sam poznaš ker je tip mariborčan...
tak da pazi kaj govoriš :\

glinik ::

lunija ne poznam, pa saj ni važno.

Bom pol pazil kaj pišem 8-O ...

Lp

marpe ::

ja katere potem

ker grem jutr po nabavi

Po glavi mi hodijo CREATIVE Inspire T5400 drugače pa bi lahko tudi katere druge, npr. od LOGITECHA sam katere do 30000SIT

Prosim čim prej odgovorte!!!!!!!!!!!!!!!!

glinik ::

Daj CaqKa še vedno mi nisi odgovoril, katere zvočnike so testirali ...

Lp

CaqKa ::

neke nove creative pa logiteche...

glinik ::

A, hvala za obsežen odgovor.:D

Lp

CaqKa ::

ni revije pri roki :)

glinik ::

marpe:

Za taki denar kupi:
Če ti je važno, da imaš 5.1, pol kupi Z-640

Če pa ti to ni tako važno in hočeš MOČAN bas in 4.1, pol pa kupi Z-560.180W bas dobesedno orje proti ostalim PC-box setom.

Nove Creative sem poslušal T7700.Zelo so se izbolšali pri visokih tonih.Bas pa je ostal nekako enak.

Zame je best buy Z-560, saj so za 180W basa SUPER POCENI!

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

CaqKa ::

v jokerju so testirali:

2.1 sisteme:

  • inspire p380

  • itrigue 3300

  • i-trigue L3450

  • z-3

  • z-2200


5.1 sisteme:

  • inspire p580

  • inspire t5400

  • z-5300


od tega so priporočali z-5300 ter z-2200 (ki imata edina satelite močnejše od 30w... vsi ostali sistemi so pod 10w na satelit, ter pod 40w na bas), ter pogojno tudi creative i-trigue L3450

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

glinik ::

Torej sami Logitechi. :D :D

Tako, kot sem pisal jaz. :)

Hvala CaqKa.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Clone ::

Dejstvo je da so pri Joker-ju testirali mnogo dražje Logitechove zvočnike, pozabili pa so omeniti Creativove Megaworks 550 zvočnike ki stanejo 90k SIT, ki si verjetno boljši od Logitech Z-5300 čisto po vseh značilnostih, prav tako so pozabili omeniti stare modele, Creative inspire 5700, ter tiste slabše Logitechove modele X-620 in 640.

Ta test ni bil ravno pravičen, pa s tem ne zagoverjam ne Creative-a ne Logitech-a.

CaqKa ::

testirali so kaj je v ponudbah novega... stari modeli so bili testirani v starih številkah jokerjev..
a bi tebi blo fajn ko bi na slotechu sedaj testirali radeon 8500 kartico?

glinik ::

V obeh vajinih postih je nekaj resnice.:)

Jaz bi zadeve sigurno drugace testiral.Primerjalni test MORA bit.

Enako velja, v katerem rangu je sistem.Valda, da je sistem za 100k bolši od sistema za 30k sit in to neglede na proizvajalca!!! 8-)

Clone ima čisto prav.Recimo da bi bil pravi test med Megaworks 550D in Z-5300.Pa že tukaj bi morali imeti Megaworksi prednost, saj stanejo kar nekaj več (kolko jaz vem).

Pravi test se lahko dela med Megaworks 550D in Z-680.Cena enega in drugega sistema je zelo blizu.Obojne sem slišal v Avstriji.Definitivno bi se odločil za Z-680.Razlika v basu je več kot očitna.

Lp

Clone ::

Tudi jaz bi se odločil za Z-680, čeprav sem zaveznik Creative-a, pri kolegu sem videl tiste Logiteche 2200 mislim? In je blo slišat prav noro, tako nizki kot visoki toni. mislim da za okol 40K sit ni boljšega 2.1 sistema.

glinik kaj pa ti misliš, Creative Megaworks 550D za 64KSIT
ali Logitech Z-5300 za 70K SIT

Glede na to da si sedaj lastim Creative Ispire 5300 (6W*5 sateliti in 18w sub), bi se rajši odločil za Creative, vendar me mikajo Logitechovi sateliti z tistimi koničastimi tweeterji. Je kje na netu kakšen test teh dveh ali kakšnih podobnih. V BOF-u sem že nekaj sprobel samo ne vem kateri model Logitechov je tam?

A woofer pri 550 res pokaže tistih 150W(RMS-a) al je to bolj oznaka?

glinik ::

Clone:

Tudi jaz sem bil prej pristaš Creativa, saj so vtem poslu dalj časa.Ampak, kot je videt so začeli spat na svojih lovorikah.Logitech je novinec in kot ta se moraš na trgu uveljavit.To tega pa prideš samo s kvalitetnimi izdelki v svojem cenovnem razredu.Če se Creativ ne bo zresnil, mu na trgu PC-box setov kaže slabo.

Teško je rečt nekaj na pamet.Jaz nisem tak tip, da bi ti kar nekaj na pamet svetoval.Vse rad preizkušam.:)

Prvi kot prvi moram napisat, katere sisteme sem slišal.Torej: Megaworks 550D, Logitech Z-680, Creative 6700, Creative T7700.

T7700 VS. 6700
Creative T7700 so novejša serija od 6700.V novi seriji so izredno izbolšali šumenje, ki nastopi kadar na vhodu ni signala.T7700 imajo tudi dosti bolšo višino, saj so sateliti dvosistemci.6700 pa so imeli satelite enosistemske.O sredini se pri takšnih zvočnikih ne moremo pogovarjat, saj je praktično NI.Bas je ostal približno enak.

Logitech Z-5300 pa je tudi novejša serija.Ne vem kaj so izbolšali.Za Creativa ti lahko povem, da so v novih serijah izbolšali višino, ne pa najšibkejšega dela proti Logitechu.In to je BAS!!!

Jaz osebno za PC-box sete ne bi metal nekega večjega denarja.60k sit je stroga meja.Drugače pa bi si nabavil Z-560.Edino pomanjklivost imajo da so 4.1, zato pa imajo 180W bas !!!V Avstriji stanejo 130EUR minus 17% davka.Torej, dobiš jih za đabe:D

Po vsem tem se tehnica očitno nagiba na Logitechovo stran.Drugi prizvajalci ne vrjamem da, se lahko kosajo z Logitechovimi zvočniki, saj so se dečki zelo potrudili.(Samo predvidevam)Lahko pa rečem tako, kdo od drugih prizvajalcev je naredil bas ki ima recimo 100W?NOBEN!!!To je zame min., če se hočeš pogovarjat o nekem konkretenem PC-box sistemu.

Ko sem poslušal Megaworkse 550D in Logiteche Z-680, po moje ni bilo krivo samo to, da imajo Z-680-tke 30W močnejši bas.Menim, da je razlog v slabše narejem ojačevalcu in samo konstrukciji basa.

Creative Megaworks 550D za 64KSIT ali Logitech Z-5300 za 70K SIT?

Obojne bi moral slišat.Logitechu nekakor bol zaupam (zadnje čase).Sprobaj in se odloči.Moje mnenje poznaš. :)

A woofer pri 550 res pokaže tistih 150W(RMS-a) al je to bolj oznaka?

Čist možno, da na meritvah pokaže 150W, kako pa ji ljudje slišimi pa je druga zgodba.:) Saj pravim, Logitech se je očitno stvari lotil bol resno, kot Creativ.

Lp

Clone ::

Ql!

Ej dobr si to napisov, tnx! Jah problem je ratov zej v tem da je Megaworksow za 64K SIT zmanjkal tko da jih dobiš samo v Eventusu in BOF-u za 90K SIT, kar se mi zdi zeloooo predrago, tko da bom probal nekje dobit Z-5300 za sprobat.

Aja pa še to, kje v Avstriji pa je to, katera trgovina, al pa samo kšn naslov bi prov pršu.

Tnx & L.p.

CaqKa ::

clone sedaj vidiš zakaj v jokerju niso testirali starih modelov?






ker jih je težko dobit namreč

Clone ::

Glej G. CaqKa!

Glede tiste tvoje pripombe če bi testirali sedaj Radeona 8500 ti povem da bi bil takoj za, ker bi si marsikdo lažje predtavljal tiste visoke framerate novi grafičnih kartic! Saj meni se tako zdi!

A si že kje videl kakšno avtomobilsko revijo da so me seboj primerjali novega Mercedeza in novega Renault Clia? Verjetno ne, videl sem pa že kako si testirali novega Mercedeza z malo starejšim modelom BMW-ja!

Tako da malo nostalgije nobenemu ne škodi.

No pa saj boš itak svoje trdu.

Pa brez zamere! Lepe praznike in srečno novo leto vsem!

Clone

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

glinik ::

Evo me!

Sem bil v Zagrebu, mater je to veliko mesto.

Trgovine v Avstriji :Peluga,Goesta,Birg,Bytework itd...

Ne bi bil resenečen, da bi Z-5300 igrali bolše od Megaworkov 550D.Logitech je sigurno, tudi naredil kakšne modifikacije.Razmisli, če so že Z-680 igrali bolše, kako šele igrajo tile? (ok, vemo da nimajo 180 W basa)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

RC14 ::

Lep pozdrav.
Ej glinik kje so ti logitech Z-560 za 130 EUR v avstriji.sem pogledal na teh straneh peluga,goesta.. pa ni teh zvocnikov. ker to je res za đabe. hvala za odgovor.

glinik ::

RC14 ::

hvala za link. Res nora cena. A mogoce kdo od vas hodi v to trgovino oz katero drugo z "identicno ceno teh zvočnikov". Sprašujem zato, ker bi si kupil te zvočnike pa ne vem kje je oz so te trgovine. Jaz trenutno nimam avta, zato bi šel zraven oz da bi mi kdo prinesel te zvočnike. Dam za bencin + nekaj za uslugo. Sprašujem zato, ker vidim da veliko omenjate avstrijske trgovine in sklepam, da hodite tja kupovat.


Lp

glinik ::

Itak :D

Lp

jRk0 ::

mene tudi zanima, kje tocno so te trgovine?
ker tam nekak ne najdem najbolj. tudi za ceno 150eur bi slo:D

al mores nujno prek neta narocit?
You fuck up once, you loose two teeth.

CaqKa ::

na strani trgovine poiščeš adreso trgovine nato pa greš na mapquest ter si daš izrisat mapo kak se do tja pride...

Clone ::

Kam pa potm hodite v Avstrijo? A kdo ve kje bi se to dalo kupit v Villach-u, kakšno ime trgovine ki je tam, ki ma tako robo, sej za adress bo pa že soseda poskbela:D

Clone ::

Še mal sem brskal po netu, pa sem naletel na tole:
http://www4.tomshardware.com/video/2003...

V testu je napisano da so Creative Megaworks 550D veliko kvalitetnejši od konkurence (po zvoku nasploh, ne gledam ocene za obliko ter priključke), razen po basu jih našopajo Logitechovi modeli z 188W Wooferjem, tako da sem sedaj spet v dilemi:
Pa še tale link si oglejte:
http://www.dansdata.com/speakersets.htm

Logitechovi zvočniki Z-560 ki naj bi bli kao 400W RMS. Izkazalo pa se je da so 160W (100W Woofer, 15x5 W sateliti), tko da ne vem? Če Megaworksi pomedejo z Z680 kaj je potme šele z Z-5300?

Creative Megaworks 550D THX ali Logitech Z-5300 THX, je kdo preizkušal to dvoje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

glinik ::

No, no no.Takšni ste mi všeč, ki štofirite po netu.:) Vsega pa tudi ni treba verjet kaj je boše, to je zlato pravilo.

Tistadva modela pa kr sam sprobaj v BOF-u, če jih seveda imajo.

Kapa dol, treba se je čim bol informirat.:D

Lp

RC14 ::

Brez zamere, sam js se ne znajdem na tisti strani za zvočnike lgitech Z-560 ki so 130 EUR. Naj mi kdo pove kje se ta trgovina nahaja,v kirem kraju,al pa mi napiše naslov.Bom pač mogu sam it gor, če noben ni pripravljen vzet za mene. Sej ne bi bilo zastonj.Zanimivo da nobeden noče nič zaslužit.hm Sej tist ko ma namen neki kupit v avstrijo bo itak šel, bi pa še za mene vzel, dobil bi za bencin pa še nekaj za uslugo. To pomeni da bi on šel zastonj tja kupil za svoje potrebe pa še zaslužil bi nekaj. Zanimivo res.

Lp

jRk0 ::

jaz sem iz stajerske:) pa cez 2 tedna bom mel izpit heh, bom sou kaj mogoce v oesterreich:)
You fuck up once, you loose two teeth.

RC14 ::

Js sem tud iz štajerske. Men se gre full za te zvočnike ker je res nora cena. Vprašanje kako dolgo bo taka cena? a boš oz bi šel v to trgovino? ker v drugi trgovini jih nisem zasledil.

Lp

jRk0 ::

kje je zdaj ta trgovina sploh?:) jaz bi tudi mogoce kupil zvocnike :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Clone ::

Pomoje da to ni ravno navadna trgovina. To je spletna trgovina kokr Amazon al pa Mimovrste domenca, če pogledaš so samo prvi zvočniki poceni pol pa bl se dol premikaš bolj so dragi! Zvočniki Logitech Z-560 stanejo v avstriji po trgovinah približno 230EUR, tko da ene 10K -20K sit manj kot v sloveniji, s tem da maš tukej Slovensko garancijo. Cenesem dobil na:

www.mediamarkt.at 230EUR (navadna trgovina)
www.computeruniverse.net 130EUR (spletna trgovina)

tud jst sm se že veselil in sem zaradi cene (Z-560) mislil presedlat na 4.1 sistem, samo ne bo šlo tko lahko, teh zvočniko pod 50K sit gotovo ne bom dobu. Še u BOF-a grem sprobat Megaworkse in Z-5300 pol bom pa vidu kaj bo.

Verjetn bom pa kr ostov na svojih inspire 5300 ker so oostale zadevce blazn drage, pa še soseda bo bolš volje:D

Zanimivo je da so Z-2200 ki je 2.1 sistem in z 120W woofer-om in 2x40W sateliti dražji kot Z-560 z 188W wooferjem in 4*53 satelit. Mislim da je Tistih 120W pri Z-2200 tistih pravih pri Z-560 in Z-680 pa je to le številka ki jo močno preplačaš, ravno tako kot znakec THX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

RC14 ::

Sej po mojem tud ni navadna trgovina,sam cena je nora. Problem je ko ne vem ki je ta trgovina pa še nemško ne znam tk da iz tega verjetno ne bo nič.

Clone, ko boš sprobu tiste dvoje zvočnike v BOF-u pa poročaj. Po mojem so oboji dobri. Sam po mojem majo logitechi slabšo kontrolo. Govorim zato ker mam doma Logitech Z-640 pa so ti potenciometri za en k....! Po parih mesecih začne vse hreščat isto je pri Z-560. Megaworks pa ma gumbe tk da je to po mojem dolgoročno boljš. Kako pa je pri teh novih pa ne vem? Osebno so mi full všeč Megaworks 550D (64.000SIT) pa še cenejši so od Logitech Z-5300.~74.000SIT, pa še dober so bli ocenjeni. Boljš kot Z-680. Po kvaliteti predvajanja seveda, bas pa ma verjetno boljš Z-680.

Lp

Clone ::

RC14 a se da še kje dobit Megaworkse 550D za 64 K Sit? Sem vprašal na Gambit (Enaa) pa jih ne bojo več dobil.

Strinjam se s tabo, Z-680 ima boljši bas vendar ne za 60K sit, ima pa zato slabše satelite. Pa še Logitechova natega o watih se mi je zamerila.

V petek grem v BOF-a na test pol bomo pa vidl kaj bo!

L.p.

RC14 ::

Ne bi vedel, js sem vedu samo za enaa trgovino. Ko boš stestiru pa poročaj. ok?

Strinjam se s tabo, Z-680 ima boljši bas vendar ne za 60K sit, ima pa zato slabše satelite. Pa še Logitechova natega o watih se mi je zamerila.
Sva že dva, ko tako razmišljava!

Lp

Clone ::

No šel sem na test!

Najprej sem šel v BOF! Izbire je blo veliko, jezi me edino da ni bilo Creativovih Megaworksov 550D, tako da sem sprobal le Logiteche: Z-680, Z-560, Z-5300. Pri Z-680 mi je najbolj všeč zunanji, osvetlejni dekodirnik, in prav tako vse ostalo, verjeli al ine BAS se pri vseh treh modelih NE razlikuje, po pravici povedano se mi je še najboljši zdel pri Z-5300, pa tudi Woofer je večji od Z-560 in Z-680. Res je tudi da nisem šel do končne meje, ker se je že vse skupaj treslo, s stavbo vred :D . Možno je da Z-680 in 560 dobita prednost šele pri zelo visoki glasnosti. Moram reči da Woofer pri Z-5300 res pokaže tistij 100W (RMS-a), tako da mislim da tu ni kakšnih napak, tako kot pri Z-680 in Z-560, drugače bi pa vsem 3 sistemom za zvok (BAS) dal 10/10. Motilo me je tudi to da ni bilo zadnjih zvočnikov, tako da sem poslušal v 2.1. Upravljalci so mi bili všeč vsi trije, čeprav je meni bolj pri srcu upravljalec Z-560 ko Z-5300, pri slednjemu je vse digitalno pa še zelo debel kabel gre iz njega, čeprav to ni bistveno.

Res škoda da ni bilo tam še Creativov, drgače bi se pa glede na ceno določil za Z-5300, pa še to bi bilo premočno za mojo sobo, no ne za sobo za sosedo:D

Ok to bi bilo vse, še kakšno vprašanje? Ali pa nasvet glede Megaworks?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911721 (7737) Seky
»

Surround- poceni verzije ;) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1168491 (6175) Pyr0Beast
»

Katere močne 5.1 zvočnike izbrati? subwoofer moči več kot 22W

Oddelek: Zvok in slika
91400 (1146) jRk0
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564006 (3390) jest10
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332693 (2003) partysound

Več podobnih tem