» »

Slo-Tech 3D Team!

Slo-Tech 3D Team!

«
1
2 3

Tic ::

Kaj pravite na ustanovitev ene take ekipe. ;)


Za tiste, ki ne vedo kaj je to, si lahko pogledajo 3dmaxx.net.
persona civitas ;>

frenk ::

count me in:D...gremo podirat svetovne rekorde>:D


sicer sem pa enkrat razmišlal tud, da bi slo-tech memberji prispeval svoje najboljše komponente in skupaj sestavmo best računalnik, ki ga hladimo z ln2 in poderemo svetovni rekord...taka družabna prireditev:)

DjTonic ::

Sicer dobra ideja samo pomoje ne bo dovolj memberjev. Raje naj bo tak kot je. Trenutno sem pri 3DMaxx (Skoraj od začetka)

Tic ::

Tudi 3DMaxx jih nima miljon. Pa mislim da nas je dovolj.
persona civitas ;>

GUFY ::

Jest sm za.>:D >:D >:D

njok ::

Jaz sem tudi za.

kuglvinkl ::

Meni je ideja izjemno všeč.

Zdej, Tic, predstavi idejo še za ostale, ki ne poznajo takšnih zadev.

Glede števila, ni skrbi, s časoma jih bo vse več. :)
Your focus determines your reallity

Tic ::

Ja, kot lahko vidimo na zgornjem linku, je celotna stran namenjena (v njihovem primeru "3D MAXX") predstavitvi njihove ekipe, ce lahko tako recemo. Skratka, to je skupina ljudi, ki so zelo vestni bencherji in precej ekstramni navijalci (to seveda ni obveza). Imajo svoj forum in seznam memberjev, kjer lahko vidimo uspehe v bench programih posameznih članov - seveda lepo razvsčene.
Forumi so namenjeni za teme v povezavi z bench programi (oba 3dmarka, PC mark, aquamark) ter o navitjih.

K svojim rezultatom objavljenih na ORBu in ARCu, se poleg napisa, kdo si, napiše še članstvo v ekipi.


Tukaj se podirajo rekordi.
persona civitas ;>

GUFY ::

To je to, zakaj se taga ni že kdo prej spomnil.>:D
Ideja od frenka je tud dobra pa sestavmo en super comp pa lov na rekorde.:)

kuglvinkl ::

Ok.

Novega oddelka ne boste dobili, udejstvovanje bo potekalo kar v tem.

Glede na članstvo bomo uporabili kar nape IDje, zaplete z miško na svoj nick, pa dobite ID.

Lestvica bo ažurirana najmanj 1× tedensko, brez uradnega URLja, ni mesta na njej.

Da ne bom vse sam. :) Povejte mi še, kako bi imeli urejeno glede tem.

Zaradi mene imamo lahko določene meje, ki jih rabiš prebit, da lahko prideš na lestvico.

Torej, kako si v praksi to predstavljate?
Your focus determines your reallity

Tic ::

Novega oddelka ne boste dobili, udejstvovanje bo potekalo kar v tem.

Saj lahko skupi zbrcamo en php forum in bo tam akcija? [neodvisno od ST foruma]

Lestvica bo ažurirana najmanj 1× tedensko, brez uradnega URLja, ni mesta na njej.

Zakaj brez urlja? A se ne bi dal eno poddomeno naredit recimo 3dteam.slo-tech.com?

Kar se tice pa prebitja mej. To je treba. Recimo 3dmark 2001se more bit vec kot 12500 pik?

Zaenkrat.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Jep super ideja, sploh ker z dobrimi rezultati delaš reklamo za slo-tech :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Kdo je pripravljen pomagati in kaj :)
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

Hočem pudariti, da ima ST dovolj zmogljivo arhitekturo, da lahko to izvedemo brez težav v tem oddelku. In dovolj obiska, da je zadeva zanimiva tudi za ostale, ne tolk v benche posvečene obiskovalce.

Nov pododdelek pride, ko bomo imeli sporgramirane kategorije in predvsem, če bo dovolj obiska.

Glede URLjev. Hotu sem rečt, da za objavo rabiš veljaven URL recimo na ORBu.

In zdej me zanima. ALi si bo vsak član, seveda tak, ki mu je uspel preboj določene meje vodil svoj log v svoji temi, ali bo to skupno. Ali bo za vsah bench svoja tema ali bo za vse ena (jaz vidim zaenkrat tri najbolj popularne).

Glede ažuriranja. Na začetku se bodo razultati spremijali tudi več krat na dan, tko da nima smisla to delat vsakič. Glede na to, da si moderator in imaš pravico spreminjati tudi starejše teme, lahko zaradi mene ažuriraš ti.

1× tedensko sem mislil na mojo obvezo, namreč pokrivam 4 oddelke in še priskočim v pomoč ostalim TP, ki so zadržani.

Za poddomeno se da dogovoriti, ker načrtujemo zadeve za ostala področja (recimo dvd.slo-tec.com itd itd.). Ampak, prav kratkem ne.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

njok ::

Meje so ok, ampak mislim, da bi morale biti postavljene glede na konfiguracijo (ali arhitekturo graficne kartice).

Tic: pri cem je treba pomagat (poleg benchanja)? :)

R0K ::

Nov forum je brez veze. Garantiram ti, da boš gor sam, mogoče še 1 user. Raje na S-Tju sticki temo, pa en FAQ.

Sicer pa sem jest kr za, če se nardi tak team.

Tic ::

ALi si bo vsak član, seveda tak, ki mu je uspel preboj določene meje vodil svoj log v svoji temi, ali bo to skupno. Ali bo za vsah bench svoja tema ali bo za vse ena (jaz vidim zaenkrat tri najbolj popularne).

Humm. Pomoje je najbolje, da ima usak svoj "account", kjer zadevo linka.

"Ali bo za vsah bench svoja tema ali bo za vse ena " - To mislis 3dmark, aqua in pcmark? Usaka svoja. Pa še to, mislm da bo to v obliki odgovorov izjemno nepregledno in neuporabno. More biti neka bolsa razvrstitev vsega tega, sicer se nam to delat NE splaca :)

Sicer pa to vidim da ne bo, tako kot sem si zamislil :)

njok: Z idejami :>
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

ru7 ::

Jst izpadem iz kluba :'(


PS: Morph, kok si kej dosegu sploh pik z R8500? A je to realno (za pričakovat)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

Tic ::

Sej bo spodnja meja 11227 :D

Ne, bomo dal pa 10k. To bo tudi vredu.
persona civitas ;>

ru7 ::

:D :D :D

morphling1 ::

Ru7 s 8500 sem delal teste že zelo dolgo nazaj, tako da je bil sistem v primerjavi z današnjimi že rahlo patetičen, sploh kar se tiče spominske prepustnosti, pač palomino in kt266A sem lahko samo vriskal ob 180 FSBju, sicer pa test je še vedno zelo spodobnih 11556 točk:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ok, če je npr 10k spodnja meja, pol bi se še dalo narediti več različnih skupin kot mamo(imajo) to na 3DMaxxu. Bronze, Silver, Gold, Platinum userji,...;) Ok Count me In>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Tic ::

Se strinjam!

Za najboljse userje, nad 30k 3dmark 2001se, pa imamo posebno skupino - Tic :D
persona civitas ;>

morphling1 ::

Aja če je treba kaj pomagat pri 3Dteamu, just say the word.
Sicer mi je pa v uč padla opazka Tica v 3Dmark temi, ja se strinjam, da je fer do ostalih imejte na katerih koli on-line result browserjih samo po en (najboljši) aktiven rezultat za eno konfiguracijo, ker če je gor ena stran podobnih rezultatov enega uporabnika, res ni za nikamor. Tako da dejte poštimat to, ker se spodobi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Ok, zmente se kateri benchi so aktualni. IN vsak bench dobi svojo temo.

V prvem postu, ki ga bo azuriral Tic, bo lestica, z veljvanimi linki, na ORB denimo.

SPodaj, lahko teče debata.

VSak user ima svojo temo, ki jo nadgrajuje s svojimi boljšimi rezultati in odgovarja na vprašanja drugih userjev, pri tem pa priobči svoje modrosti, do katerih je prišel, ko je LN2 ulival na GPU.

Predlog za primer teme: Tic: Slo-Tech 3DT log
Your focus determines your reallity

GUFY ::

Morf: jest grem takoj štimat>:D

DjTonic ::

Ja najbolj aktualni so sigurno Aquamark 3, 3DMark 03, 2001SE pa PC Mark 04, 2002 je že bolj tak.

Tic ::

Ali je mozno narediti razpredelnico? - bolj pregledno za moje pojme.

Benchmarki:
AquaMark3
3D Mark 2001se
3D Mark 2003 (nova verzija)
PC mark 2004

PC mark 2002 je po eni strani zanimiv, ceprav je ze zastarel :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Tic ::

kuglvinkl:

V tvojem postu, se nekaj ne sklada:

IN vsak bench dobi svojo temo. ter Predlog za primer teme: Tic: Slo-Tech 3DT log

...ali te pa ne razumem. :>
persona civitas ;>

DjTonic ::

Aja pa kakšen Super PI benchmark bi še morda lahko bil. Malo poglejte še na AkibaPC-Tunning Klik

Tic ::

Zaradi mene lahko, vendar se mi zdi za zdej se nepotrebno. Pa brez zamere
persona civitas ;>

TribesMan ::

Končno! Smo ena redkih resnih OC strani brez benchmarking kluba...

BRAVO Tic!!!

Kar se pa tiče tem pa ne vem. Najboljš je da je ena tema za vsak benchmark in ena tema z lestvico v recimo treh kategorijah glede na grafiko:
low end
mid range
high end

Ker večina testnih programov je povezanih z grafiko... edin kakšen SuperPI, kar bi tud bilo dobro met eno temo... vsaj za debate, če ne še ene simpl lestvice...

Aja pa mogoče Sandra mem bench? Glede na to da se radi hvalimo z visokim bandwithom?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Tic, ne tisto se je nanašalo na to, da bi vsak user imel svojo tem, ki bi bila njegov log, kar se tiče napredka oz. tako, da bi lahko recimo vsakdo videl, kako si prišel iz 12k na 18k 3dM2k1. :)

Tko da OK.

Zdej oba 3dMarka in Aquamark so v igri. Se PCMark sploh splača, mislim, je sploh kaj na tem benchu?

Tko da še enkrat. Moj predlog je tak, da ima vsak bench svojo temo, v kateri je prvi post namenjen lestvici userjev, ostalo so pa komnetarji. Po želji ima pa vsak user svojo temo, ki je v bistvu njegov log, seveda odprt za vprašanja drugih.

Ker, preveč tem ne sme biti. Namreč, imamo tudi povsem povprečene navijalce, brez zverinskih kart, ki kljub temu rabi najsvet. :)
Your focus determines your reallity

Gandalfar ::

Jzt bi mel se kaksen OS independent CPU/memory test .. ne zanima vseh 3d gaming performance

kuglvinkl ::

Kewl Gand. Poglej, če SuperPi dela na vseh platformah.

Ker tle dvomim, da nas zanimajo transkacije. :)
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

ce bo 10k meja pol se jest lohk naletim s gf4 ti4200>:D >:D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Za benchmarke so aktualni, AM3, 3D2k1 in 2k3, pcmark sploh ni popularen in če se imenujemo že 3D team, you know what I mean :)
Kar se pa tiče testa neodvisnega od OS, a ni imel Primož nek tak bootcd z Linux-om in parimi testi. Aja pa zame sta zelo zanimiva še Q3fastest in recimo super PI, ki lepo prikažeta realno spominsko prepustnost.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Hja, zdej, AM3 in 3DM imata svoj ORB, q3 tega seveda nima. In malo tečno bo limat sc-te.

Poleg tega, je q3 v bistvu bandwith test. Če ste zelo za, ga damo zraven.
Your focus determines your reallity

Gandalfar ::

ftp://pi.super-computing.org/

Ocitno obstaja za vse. Potem se je treba samo zmenit na kolk decimalk se racuna.

DjTonic ::

Zaenkrat je pomoje dovolj, če so 3DMark 2001&03 ter Aquamark 3. Ostale stvari se lahko kasneje dodajo odvisno pač od zanimanja.

kuglvinkl ::

Prvi post v temi posameznega bencha naj bi zgledal takole:

3DMark 2001

25.000

1. kuglvinkl; 24.999; CPU@MHz, FSB@MHz, zračno; GFX@Core/MEM MHz, zračno
2.
3.
4.
5.

20.000

6.
7.
8.
9.
10.


15.000

11.
12.
13.
14.
15.

10.000 je spodnja meja.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Treba je še določit meje oz. razrede za 3dM2k3 in pa AM3.

Za SuperPi, q3 damo na hold?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tic ::

Zivjo!

Sem bil odsoten kako uro, pa se ze vse zgodi :>

Razredi za 3dM2k3 in pa AM3:
3d2k3:
2000
5000
7500
[nevem, to sem kar neki na blef udaru]
Spodnja meja 1000?

AM3:
Spodnja meja 20000, potem pa razredi po 15000?

Pridem nazaj cez kako urco pogledat, zdej grem pa navijat [me posteno zebe];)
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

Razredi za 3dM2k3 in pa AM3:
3d2k3:
2000
5000
7500
[nevem, to sem kar neki na blef udaru]
Spodnja meja 1000?


Mormo se odločt, al spustimo še DX8 karte zraven al ne. Spodnja meja je definitivno 2000.

AM3:
Spodnja meja 20000, potem pa razredi po 15000?


Glede na to, da so pike v AM3 v bistvu FPSji, dejmo določit spodnjo mejo vsaj pogojno viewable, recimo 30.000

Ja, z mejami po 15k se strinjam.
Your focus determines your reallity

Tic ::

kuglvinkl: Super ti gre! ;)
persona civitas ;>

OrkAA ::

Okej pol jest še nekak pridem v team :D

Zaenkrat mam povsod še default frekvence ;)

kuglvinkl ::

Mejo v 3dMarku 2k1 sem dvignil na 12.000. Se bo treba potruditi z navijanjem, ne pa samo kupiti povprečno mašino. ;)
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Hehe kuglvinkl

To se pravi da moj R8500 še pride v poštev JESSS!

No glih dvigovat pa ni treba, ker 13k je pa že težko dobit z tako grafo.

Sicer mi ni všeč da smo naredili skupine po številu pik... ker to je mal mim. Sej bo edn k bo nabavu FX5900 BP dobil 15k z enim gnilim procesorjem nič navitim, drug pa bo z DX8 karto komaj prilezel čez mejo sam bo recimo prvi v svetovnem merilu... mal čudn je to.

Jest sm še vedno da delimo na DX8 karte
DX9 midle range karte
ina DX9 high end karte...

To bi blo še najbl fer zaenkrat res da so DX8 kart že skoraj pozabljene a jih uporablja še veliko ljudi na forumu /me too.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

njok ::

Se strinjam s tribesom, kot sem ze sam prej omenil bi lahko naredili kategorije glede na graficni cipset.

-neo- ::

Mene sm se zanima ce moras met aktiven link do orb, k jst ga nimam neki 3dmark ne stima- mam pa screen shote.
Amd athlon2000+@2000mhz
Abit nf 7 nforce2 ultra 400
256 ddr 333 mhz
Asus ti 4200 340@645
Best score 2001: 15655
>:D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631435 (15582) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456672 (25404) LittleDevil
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237967 (5114) Jaffa
»

Novi rekordi oziroma navijanje daleč pod lediščem

Oddelek: Navijanje
231600 (1186) Golden eye
»

Futuremark - goljufajmo skupaj!

Oddelek: Novice / Grafične kartice
352352 (2352) JustVi

Več podobnih tem