» »

5.1 ali 6.1 ali 7.1

5.1 ali 6.1 ali 7.1

Xgeneration ::

Lep pozdrav!

Že kar nekaj časa se odločam za nakup prostorskih zvočnikov. Že dolgo merim na Creative Inspire 6700, ki je 6.1-zvočniški sistem. Kot pa morda veste, je Creative pred kratkim izdal 7.1 zvočnike C.I. T7700, ki so, če ne kaj drugega, vsaj močnejši od CI 6700.

Zanima me, katere naj kupim. Imam namreč 5.1 zvočno kartico, kar pa ni ovira, saj obe vrsti zvočnikov menda sami zmešata zvok.

7 zvočnikov (+1sub) se mi zdi prekleto veliko - predstavljajte si kable, ki bi bili napeljani po sobi.

Imajo pa tile CI T7700 močnejši nizkotonec, izboljšan center in pa več zvočnikov - več glasbene moči, ki je je skupaj 92W RMS.

Kaj bi torej vi izbrali:

Creative Inspire T5400 (naslednjik CI5300)

Creative Inspire 6700

Creative Inspire T7700

Se opravičujem za malo daljše vprašanje.

Hvala za odgovore! :D

glinik ::

T7700 so za klaso bolši od 6700!

Kolega je imel 6700 in zdaj ima 7700.Ni primerjave.Visokotonci delajo DOSTI bolše.Drugi parametri so nekje enaki.Pozna se, da je to nova serija.

Ti kr T7700 kupi, ne bi ti smelo bit žal.Kable pa boš že nekakor povezal.

Lp

piskot ::

A si mogoče pomislu na Logitech Z-5300, so dosti boljši, pa še ko daš volume čez sredino ne hreščijo.

Kablov pa povsod rabiš velik pri 7.1 ali pri 5.1 sistemu.

Lp

Xgeneration ::

Logitech Z-5300 stanejo 70000sit, Creative Inspire T7700 pa mal več kot 30000 sit.

Iščem veliko muzike za čim manj denarja. :D

piskot ::

Pol pa najboljš da res Creative zvočnike vzameš.

Lp

Xgeneration ::

Kaj pa dejstvo, da imam 5.1 zvočno kartico - nVidia Soundstorm?

Ali ne bo kakih problemov s CI T7700?

piskot ::

Jaz mam tudi nvidio soundstorm pa nisem imel nobenih problemov s creativ zvočniki, sedaj pa imam logitechove pa sem bolj zadovoljen, bolj čist zvok. Če pa iščeš sistem za manj denarja pol pa kar creativ.

Lp

Xgeneration ::

Hvala! :D

glinik ::

Z-640 tud niso od muh!Probaj ene in druge.Odločitev je tvoja.

Lp

marpe ::

mene pa zanima katero zvočno moraš met za ta CREATIVov sistem 7.1. Že sami zvočniki so dragi potem pa moraš še za zvočno dat 25000SIT????? Zanima me če je res tako velika razlika v zvoku od prej omenjenih sistemih 5.1 in 6.1

marpe ::

še neki me zanima kako to mislte da ne bo nobenih problemov dat na računalnik ki ima 5.1 zvočno kartico, 7.1 sistem, saj kakor jaz vem ima zvočna premalo vtikačev za vklopit tak sistem a ni tko?????????

marpe ::

"Zanima me, katere naj kupim. Imam namreč 5.1 zvočno kartico, kar pa ni ovira, saj obe vrsti zvočnikov menda sami zmešata zvok."

Kaj je ta človek mislil s tem, ne razumem?????

Backup22 ::

Poglej se Genius SW 5.1 (leseni)... Jih imam sam pa so dost bolši od Creativove plastike za 30k.. pa še močnješi >:D

Xgeneration ::

MARPE

Creativove 6.1 in 7.1 zvočnike lahko priklopiš na (vsako!!) 5.1 zv. kartico.

Poglej malo po internetnih trgovinah, preberi, pa boš videl.

CaqKa ::

kaj boste s 6.1 in 7.1, če pa še 5.1 holivudarji ne znajo dobro naredit filmov ter muzike zanj...
žalost.

Jose ::

Nobene avdio in video naprave se ne kupuje brez preizkusa. Če trgovec želi prodati artikel, ga bo tudi priklopil. Doma imam HiFi, za katerega sem pred časom odštel kar nekaj denarja. Meni je zvok všeč. Sem pa prepričan, da bi nekdo, ki zahaja na rave partyje trdil, da je zanič. Kupi tisto napravo (zvočnike), ki daje ZATE dober zvok in ki ima ceno, ki je ZATE sprejemljiva, saj boš ti poslušal zvok iz zvočnikov in ti boš plačal zanje.

Xgeneration ::

Hvala obema!

Ja saj preizkusil jih tako sem in še bom. Razen CI T7700 - teh še nisem.

LP

Matty ::

Samo tole... ko kupujete zvocnike in podobno, vedno sprobajte s podobno opremo kot jo imate doma!!

Npr. ce kupujete hi-fi zvocnike, je najbolje ce prinesete svoj ojacevalc in na njemu sprobate... isto velja obratno, ko kupujete ojacevalc, sprobajte na "primernih" zvocnikih oz. opremi... (se dobri kabli znajo narediti razliko, cd player ogromno, pravtako cd plosca!)

Isto velja pri racunalniskih zvocnikih, ki jih sprobajte na primerljivi "zvocni" kartici... seveda so pa obicajno tukaj ljudje manj zahtevni, oz. za 30k sit ne morete pricakovati super zvoka...

Se pa zelo strinjam s Josejem... Kupi tisto kar je tebi vsec (zato se enkrat, test s primerljivo opremo, kakrsno imas doma)!

SasoS ::

6700 imajo baje probleme z napajanjem (ker so samo navili 5.1 zvočnike), tako da zvok ni najboljši. Sam cikam na Logitech X-620, ampak nisem pa zasledil še nobenga pametnga review-a...

sash ::

--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki za xoro 415 ?

Oddelek: Kaj kupiti
61040 (972) jarni2
»

Katere zvočnike za PC kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
211528 (1268) Urajmal
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658408 (7068) Clone
»

Razlika med zvočniki?

Oddelek: Zvok in slika
92210 (1720) Clone
»

nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
131013 (808) glinik

Več podobnih tem