» »

Ptič, ki pije in pije - "perpetuum"?

Ptič, ki pije in pije - "perpetuum"?

velepotež ::

Ne vem, če sem zadel pravi forum, ampak že nekaj časa me muči tole. V neki trgovinici sem videl zadevo, ki izgleda kot perpetuum (seveda zgolj izgleda), deluje pa takole: steklen prič z dolgim tenkim kljunom je vpet nekje na sredini, tako, da je vrtljiv okrog svoje osi. Pod njim je posoda z vodo tako, da ko je nagnjen naprej, ravno s kljunom seže malo pod gladino. Ko se to zgodi, vodo zaradi kapilarnega efekta potegne navzgor po tankem kljunu. Ko voda pride do vrha kljuna, se ptič prevaga nazaj, mala količina vode pa izteče na nasprotni strani (pri riti). Ptič nato spet zaniha naprej, do gladine. Cikel se nato ponavlja.

Ni mi jasno, zakaj bi se zadeva kdaj ustavila, čeprav se seveda mora. Kakšna ideja? LP.


[popravil naslov -- m.]
____________________________ V gostilni nikoli ne dežuje.
  • spremenilo: Marjan ()

Thomas ::

Zvito - izhlapevanje tekočine! Kar pa seveda pomeni, da se porablja energija skladiščena v tekočini. Ko te zmanjka, je konec.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Avenger ::

Akhm... in v kateri trgovinici si to videl?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

boych ::

tako ptičurino sem jaz dobil enkrat za darilo!!
pa tudi nisem imel pojma odkot mu energija za zibanje. Samo sem ga uničil, ker sem mu nalival trdo vodo iz pipe, pa se mu je zgleda nabral nekje vodni kamen. Na koncu pa mi ga je itak tamali razbil!:'(
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

DoBri ::

Ali kdo v takem sistemu vidi kakšno možnost produktivnosti?
[Bo bolje, Marjan?]
[da, dosti bolje -- m.]
Več nas je, manj nas ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

DavidJ ::

Verjetno težko, če ga že vodni kamen ustavi ... Izkoristek 'naprave' mora biti že sedaj blizu 1.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Sci-Fi ::

zakaj bi ga pa vodni kamen ustavil.
Daš mu piti destilirano vodo, pa ni nobenih problemov za vodnim kamnom.
Sci-Fi is the best way to dream

Thomas ::

Kaj če bi bili taki ptiči vsepovsod po oceanu, da bi se takole guncali? Bi lahko pridobivali dovolj energije za človeške potrebe?

Odgovor je seveda da lahko, ker človeštvo rabi zelo malo energije, glede na vso energijo, ki teče skozi vremenski stroj, ki v resnici poganja te kimajoče ptiče.

Pri namizni varianti ptiča napaja pritisk v vodovodni pipi krat volumen natočene vode. Toliko največ elektrike bi lahko bilo proizvedene.

Spet je pa v ozadju vremenski stroj, od katerega pobiramo drobtinice.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

svencbir ::

Ne, ne bi mogli dobiti dovolj energije. Pomisli koliko energije bi sploh rabili, da bi izdelali 10 res velikih ptičev, ali pa 100 000 malih. Plastika=nafta, prevoz = nafta, ko bi se ptiči prevračali.... Saj nisi resen človek.No fear, Brian Phillipps is hear.

jype ::

Ta ptic deluje samo, kadar kljun pomaka v tekocino z visjo temperaturo, kot je temperatura okolice.

Kapilarni efekt deluje samo, ce je druga stran kapilare SUHA, kar pri tem pticu seveda ni.

Podobno kot difuzija ne deluje vec, ko so delci po mediju enakomerno razporejeni.

Thomas: ocean bi zmrznil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

Ne, Ocean ne bi zmrznil - Sonce bi ga grelo, kot dosedaj. To je eno tako izkoriščanje sončne energije, z neverjetno majhnim izkoristkom. Toda tudi fotosinteza ima samo 2% izkoristek. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

A sej res, na sonce sem cist pozabu, k sem cel dan not zaprt pa kucam... Hudic pa kapitalizem :)

be12ni ::

mene pa zanima ki bi se dau ta ptič sploh kupiti in kako se mu pravilno reče (da me ne bi prodajalke al pa kir drug čudn gledal ko bi jim razlago ka hočm met) nucam ga za rojstno darilo ker ne smem prekinit tradicije da vsakič dam naj bolj izivrno in zanimivo darilo

Steinkauz ::

tx-z ::

Podobna stvar je bila v Indiani Jones v igrci v sobi Meroes pyramids al kaj že, v eni izmed piramid....Je zajemalka zajela vodo v enmu potočku al reki al nvem kje in je zard tega pridobila na teži in se je prekuncla v eno posodo kjer se je voda zlila, pol k se je spraznlo jo je pa spet dvignl nazaj do unga izvira.. :) Tist me je čist fasciniral, zdej je že ene 9 let odkr sm igral in še zmer se spomnm:)
tx-z

msjr ::

Ni bogve kaj, a ni mi dalo, da ne bi poizkusil vizualizirat thomasov projekt:

Pilotski projekt v Korčulanskem kanalu

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Thomas ::

To si zdnje čase postavu? Ker ko sem bil nazadnje točno na tistih skalah, tega še ni blo!

Lepo, hvala!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tx-z ::

Našu: :) @3m18s
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

mihec87 ::

Steinkauz je izjavil:

http://www.dealextreme.com/p/novelty-di...


Tole nobene vode ne vleče nikamor..

andrej02 ::

Drinking bird zelo dobra razlaga:



In Wiki:
Drinking bird @ Wikipedia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najden ptič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111012 (7101) PrihajaNodi
»

Veliki hadronski trkalnik ustavila ptica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1099639 (6142) poweroff
»

El. bojler - vklapljanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1311326 (11123) MadMax
»

Robot po poteh Jezusa

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123032 (3032) Izi
»

katero vodo najraj pijete

Oddelek: Loža
251890 (1722) Binji

Več podobnih tem