» »

Izračun točk pri maturi; damn, resn ne vem, kak se to računa!

Izračun točk pri maturi; damn, resn ne vem, kak se to računa!

Microsoft ::

Na http://www.vpis.uni-lj.si/ sm gledal, pa tud najdu moj primer, sm mi ni jasno, kak so do tega prišli.


A mi zna kdo zdej razložit potek tegale?

.................................................................................................................
Srednjo šolo je končal s poklicno maturo po programu konfekcijski tehnik:
Slovenski jezik 3,
Angleški jezik 4,
Tehn. konf. 4,
Seminar 3.

Izpit iz maturitetnega predmeta: matematika 4.

Uspeh v 3. letniku srednje šole: dober (3),
uspeh v 4. letniku srednje šole: prav dober (4).
srednje šole: prav dober (4).


Izračun točk:
Na poklicni maturi je kandidat dosegel 3+4+4+3=14 točk. V Tabeli za pretvorbo ocen 14 točkam v stolpcu “Poklicna matura, zaključni izpit s štirimi predmeti” ustreza 70 točk v stolpcu “Normirane vrednosti”.

Vsota splošnih uspehov v 3. in 4. letniku je 3+4=7 točk. V Tabeli za pretvorbo ocen 7 točkam v stolpcu “3. in 4. letnik (ali zaključni izpit z dvema predmetoma)” ustreza 70 točk v stolpcu “Normirane vrednosti”.

Ocena iz maturitetnega predmeta matematika je 4. Preračunava se po lestvici 2-8 (ker lahko kandidat izpit iz maturitetnega predmeta matematika opravlja na osnovni ali višji ravni).V Tabeli za pretvorbo ocen 4 točkam v stolpcu “Lestvica 2-8” ustreza 60 točk v stolpcu “Normirane vrednosti”,

Točke = 70 x 0,2 + 70 x 0,4 + 60 x 0,4 = 66 točk
................................................................................................................

No, jst sm drgač mel malo drugačne ocene: 3,5,4,5 fizika na maturi 3, pa 3 in 4 je bil uspeh v zadnjih dveh letnikih.


by Miha

p.s.:Resda je tole malo hudo pozno, sm mene to zanima, kr nikol nism vedel, kolko točk sm imel...
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

1.)sešteješ ocene pri pokl.maturi
2.)oceno petega predmeta zmnožiš z 8
3.)seštevek uspeha 3. in 4. letnika množiš s 4

potem pa vse skupaj sešteješ...to so točke za UNI

pri točkah za VSŠ morš pa namest 1. in 2. točke seštevek točk na pokl. maturi zmnožit s 3


to je vse;)

Microsoft ::

Sm si komčno seštel te točke.;)

frenk, ka hočeš reči, da če se iz srednje šole vpišeš na visokošolski program ali pa na univerzitetni različno seštevajo točke?!?!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

jap:)

Microsoft ::

Se pravi, da če se bi jaz vpisal na uni bi imel 65 točk, če pa na visoko šolo pa 71?

Moje ocene so ble pa takele (matura; 5. predmet; uspeh): 3,5,4,5; 3; 3,4.

Res te prosim, da mi tole malo bolj obrazložiš, pa če sem si pravilno tole izračunal. Je to prav, da če greš na univerzitetno smer, imaš potem manj točk, kot če greš na visokošolsko smer?

Če je tak, pa če sem res prav izračunal, potem je tole res zanimivo. Mim grede še to, jaz sem pri izračuni za visokošolski vpis seštel ocene na poklicni maturi brez ocene 5. predmeta. Vredu tak al ne?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

jap pri VSŠ se 5. predmeta ne upošteva

17(pokl. matura)+24(peti predmet)+28(uspeh)=69 UNI
51(pokl. matura)+28(uspeh)=79 VSŠ

Double_J ::

Zdej 15. januarja bo spet vpis. Če se hočem prepisat, kr lepo izpolnem, kamor se hočem vpisat, kajne?

frenk ::

...hm...a že 15.ga??...jah pomoje spet izpolneš...sj se morm jest tud prepisat na fri...a pa si ziher da je to vpis in ne predvpis?

Microsoft ::

frenk, hvala. Sm kr zadovoljen z rezultatu.:))

Double_J, iz kje kam se pa hočeš to prepista? Si že študnet ali ne?

Kr kolker jst vem, se bodo tisti iz SŠ vpisali naprej enkrat v marcu. Kaj je za študente kaj drugače?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Double_J ::

Ja prejšn let k sm biv na gimnaziji, si mogu napisat tri želje. In sicer med 15.januar in 8.marec, je bil prvi rok. Zdej, k sm pa študent pa ne vem, če je kako drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Sem pa 99%, da se enako prijaviš. Če pa si sprejet, se moreš iz prejšnje izpisat.

Microsoft ::

frenk, tud jst premišljujem o fri.:))

In iz katere šole,programa se misliš prepisati?
Pa a si 1. letnik in študent?

No, jaz sem, in to na FERI, E-UNI program. Pa ti?

Pa 15. januarja se mi zdi malo sumljivo hmalu. Mislim, da se vse to dogaja takoj po počitnicah, ki so enkrat v februarju. Saj tako se jaz spomnim, da je bilo v šolskem letu 2002/03. In kako je res s tem, da si študent in se še enkrat vpisuješ na drug program v 1. letnik. Je to spet ponovni vpis ali prepis?

Jz pač hočem bit seznanjen s temi informacijami, ker kolker sm gledal statistiko, je na programu FRI VS vse že zabito s prvo prijavo. Nebi rad, da bi bil prepozen in zamudil vpis!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Double_J ::

Na strojni UNI sem...1.letnik. Kam pa še izbiram med opcijami.

Ja, sej pravim razpis izzide 15.jaunar, cajta maš pa do 8.marca....

Microsoft ::

No in kakšen je sedaj postopek pri vpisu, glede na to, da si študent? Ali isto vzameš tisto polo, kot takrat, ko si bil zaključni letnik in jo izpolneš ali kako?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Double_J ::

Jz sem se itak, prek neta prjavu. Gre hitrej. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

frenk ::

JimiBTN: jest sm na strojni VSŠ, vpisal se bom pa na FRI UNI. Sej pol pru dan gremo pa loh na en pir:))

double_J: pejd še ti na fri bomo šli skup na pir:D

Double_J ::

FRI - UNI. To je kruta stvar, veš...:D

Je pa res, da je strojna UNI še hujša stvar. To mi je blo jasn po 1mescu in sm nehu.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

frenk ::

odvisno...jest mam matematko rad:))...programiranje je pa tud vredu...še dobr da sem rač. tehnik, da bom loh mal spal:)

Microsoft ::

No, če bomo že kam šli skap, pol bom jst bambus, ker pira ne pijem. Drgač pa zmejeno.:D

Double_J, sej jst sm se tud prjavil preko neta. Sm koler je meni znano, se letos še ni mogoče vpisati za v šolsko leto 2004/05...

frenk, jst grem na FRI, sm na visoko strokovno. Sm zdele na elektrp uni, pa vidm, da je tu teorija res huda. Sej ne, da se nebi dalo narediti, sm jst bi rad en mečken bol praktičnega. Sm na tedn komi za 1.5h pred računalnikom za vaje. Programiranje je meni, sej to kar imamo tukaj, tak lahko, da je na koncu že skoraj brezveze. Matematika, brez katere ne gre pr programiranju, pa je hudo teoretična, sm dober je.

No, se vidmo pol 1. oktobra. Pa damn, še zdej mi ni jasn, kok pa kej se nej vpišem oz. kak je postopek...:8)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

T-Majo ::

1.)sešteješ ocene pri pokl.maturi
2.)oceno petega predmeta zmnožiš z 8
3.)seštevek uspeha 3. in 4. letnika množiš s 4

potem pa vse skupaj sešteješ...to so točke za UNI

pri točkah za VSŠ morš pa namest 1. in 2. točke seštevek točk na pokl. maturi zmnožit s 3


to je vse;)


Jaz ne vem več kako in kaj. Več kot berem in računam, več je rezultatov.

Mi lahko kdo izračuna. Sem srednja šola-tehnik.

3. letnik pdb (4)
4. letnik pdb (4)

In recimo poklicna matura: ang 3, slo 3, strok.predmet 3 in projektna naloga 5

Koliko točk to znese?

Po Frenkovem sem si izračunal: 3. in 4. letnik je 8 in zmožim krat 4, torej 32 točk. Sešteven ka poklicni je pa 14x3=42, torej skupaj 75 točk?

KandazaR ::

Lej najprej je pomembno kaj zahteva fakulteta.
Če zahteva npr 60% matura in 40% 3 in 4 letnik potem je izračun 70 (normirana vrednost za 14 točk)*0+,6 + 80 (normirana vrednost za 8 točk->3, 4 letnik)*0,4=42+32=74 točk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216302 (11864) Meizu
»

ISRM na fri in fmf

Oddelek: Šola
183599 (3227) Bor H
»

študij

Oddelek: Šola
211433 (925) Microsoft
»

ponavljanje poklicne mature

Oddelek: Šola
154210 (4014) frenk
»

Vprašanje za študente FRI

Oddelek: Šola
353079 (2373) Zzzzzzz

Več podobnih tem