» »

CHKDSK avtomatsko

CHKDSK avtomatsko

YuGo ::

Pozdravljeni!

Sem iskal po iskanje, a nisem našel pametnega odgovora kako naj to izklopim. Nekega dne se mi je kr sam od se be začel CHKDSK zaganjat, ob zagonu XPjev.

Kaka rešitev?

lp

Mercier ::

1. Ga pustiš, da oddela svoje? Če ne, pusti.
2. Imaš ta problem?
3. Zaženi chkdsk volume_label: /f (Z f parametrom, da popravi morebitne napake. Če ne bo htel v komandpromptu, bo se zagnal ob butanju. Pusti, da naredi.)
4. Poglej v registru. Recimo tu tu imajo par idej. (ampak nisem ravno prepričan, da je vse res)

Edit:
Nekaj falil link pod točko 4, pa ne vem več kaj. Nemaveze, tole lahko probaš, ampak ne vem kaj diskček da zagnat, tako, da je možmo, da se bo po nasledjič spet zagnal. Probaš pa lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

YuGo ::

1. ga pustim, nič ne pomaga
2. nimam scannera
3. sem probal, spet nič ne pomaga
4. tu sem že nekaj sprobal, a brez uspeha...no, še bom poskusil ostale stvari...

javim rezultate

lp

YuGo ::

No, poskusil vse pod točko točko, razen tistega ko dol potegneš fajl za spremembno registra, ne upam tistega aktivirat.

Še nortona sem skozi spustil, da preveri za virusa, pa nix, torej se še zadeva vedno zaganja. Enkrat začne z C:, drugič z D:, pač kakor se mu zdi..

PS: kak se shrani celoten register?

1309976 ::

Zdravo!
imam podoben problem z zanimivim živce pijočim dodatkom.
Ob zagonu winXP se občasno zažene chkdsk, ki pa začne bristai podatke z particij in ob prihodu v same windovse particije več ne vidiš, ker jo je zbrisal.
Kakšna ideja zakaj to dela in kako odpraviti?

LP

Daniel ::

Jaz sem se tudi nekaj časa ubadal s tem. Edina rešitev ki mi je pomagala je bila sprememba particije v FAT. Zraven sem tudi izklopil APM, a s tem sesul Winse. Po ponovni inštalaciji na FAT sem nekaj časa ročno ugašal računalnik, sedaj pa sem nazaj vklopil APM pa dobro deluje naprej :D

CHKDSK pa se mi je zaganjal zato, ker so se mi na NTFS particiji Winsi ugasnili, ko še je disk pisal, in s tem povzročili napako. Bojda pomaga tudi, če imaš FAT in konvertiraš v NTFS (ne formatiraš).

Do podatkov na particiji, ki je izginla boš najlažje prišel s kakim programčkom kot je Easy Recovery

YuGo ::

Jaz nimam nobenih težav drugi, razen tega, da mi na začetku zažene CHKDSK. Ostalo mi dela vse normalno, tako kot prej. Naj omenim, da se je to začelo zaganjat iz danes na jutri.

lp

swar ::

To se je tud men zgodil,pac brezveze se je ukvarjat s takimi stvarmi in lepo format nardis in mas sveze winse :D

Daniel ::

Saj tudi pri meni se jo to kar naenkrat iz danes na jutri začelo pojavljat. Potem niti format ni več pomagal. Le sprememba particij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Safe modu ni dostopa do particije

Oddelek: Operacijski sistemi
272704 (2495) k4vz0024
»

CHKDSK

Oddelek: Pomoč in nasveti
61010 (909) UpRising
»

Težave z diskom...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191176 (1069) dux
»

Xpji mi vedno težijo z scandiskom

Oddelek: Operacijski sistemi
12766 (636) Mr.B
»

Par problemov z XPji

Oddelek: Operacijski sistemi
342589 (1835) Mercier

Več podobnih tem