» »

8GB DVD --> 4.7GB

8GB DVD --> 4.7GB

Hux ::

Zaj vem da lahko to DVD shrinks naredi. Niti ni slabi rezultat. 8Mbit kvaliteto slike kompresira na 2-4Mbite. kar je okol 44% prvotne kvalitete.

Ampak jaz bi pa rad brezvezne extrase ven zabrisal ter turski in ostale jezike ker te sliko do 89% spravim. Program mi da samo moznost da vrze zvok ven videa pa nikjer nemorem obklukat da cisto zgine.

Tisto Re author pa je tudi bol tak. Sej nezna folderov delat oz delujocega menija nakoncu tak da je rezultat stojeca slika.
Ce bi pa samo video dal not te pa nevem ce bi subtitli se delali.

globoko grlo ::

kokr jest vem lahko vse menije pa tuje avdio kanale vn pomečš, pustiš samo kar rabiš in zadeva špila

Hux ::

nikjer ni za videt. Still pictures je najslabsa kvaliteta kaj lahko naredim ampak se vedno je 200MB svinjarije.

Ce dam desni klik gor mi ponudi samo kopiraanje vse ostalo je pa sivo.

Law_Enforcer ::

Ne spoznam se sicer na DVDShrink, vendar bi skoraj moralo biti mogoče pometati ven "nesnago". Vsaj z DVD2One gre to naredit brez problemov (probaj še ta program, če ti z DVDShrinkom ne bo šlo).

Han ::

Vse se da, najlažje pa to storiš s CloneDVD...

Wox ::

Uporabit moraš opcijo Re-author. Not potegneš samo tisto kar hočeš, npr. samo film brez nepotrebne menujske navlake. Potem v tem Re-author delu označiš oz. odznačiš podnapise ki jih ne rabiš, pa audio tracke, ki jih ne rabiš, recimo razne directors commente itd. Sledi backup!

Hux ::

Ja sej sem naredo tak. No htel sem menije met samo tak brezveze. Reje mam kvalitetnejso sliko te.
Iz 8M jo je na 6M stisnilo. Ko pa je kompletni DVD stisnilo pa je na 2-4M blo kompresirano. Sicer se vedno zelo dobra kvaliteta tudi cele 44% od orginala. Zaj ko mam samo film z pondapisi pa je 93% orginalne kvalitete.

Dans je lih nova verzija Shrinka prisla ki je dosti hitrejsa. 9 minut prej nardi kot stara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Primoz78 ::

Svetujem ti da si ogledas tole stran in si preberes mal tiste teste na levi strani...

Lp Primoz

Hux ::

thx man.

Hux ::

Testi so slabo napisani. Se zaj nevem zakaj se gre pri testih. Predvidevam da 8GB DVD na 4.7 compresirat ali?

Nic ne omenja kake velikosti je orginalni DVD le enkrat omeni da mora na obicni 4.7GB spraviti in razne kompresije uporabla. Sej drugace nebi bla kompresija potrebna ali pac?

Vglavnem in Intervideo naredi 1:1 kopijo in ce je to res DVD9 -> DVD5 me malo cudi celotna stvar.

Primoz78 ::

V bistvu vsi ti programi kompresirajo, samo glede na teste kompresirajo na razlicne nacine in Intervideo dela to najboljse oz. z minimalnimi izgubami. Iz testa je razvidno da je bil za test uporabljen film Matrix...ki je krepko cez 4,7 GB original mislim....


Lp Primoz

Caligula ::

Naucite se delat KDVDje.

6ur DVD kvalitete na enem DVDju.

Poglej si stran tukaj in najdi v forumu oddelek KDVD in se nauci.
DVD enote KDVD berejo kot obicajen DVD le, da gor v isti kvaliteti spravis trikrat vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Hux ::

Da vidim kak dugo rabi :>

CaqKa ::

bom jaz tud probal kaki avi > kdvd naredit :)

Hux ::

Delam test zaj. DVDshrinkom sem tak ze kopiral celi DVD. Zaj se z team IntelVideom bom 3 slike vzel pa prilepo gor ko bo fertik me res zanima.
Ce verjamem tistim slikam ko so se program interface lsikali je res DVD9 v DVD5 konvertal brez vizualnih izgub.

Bom vido kaj DVDplayer rece o bitratih. pri DVD shrinku se smao do maximum 4Mbite precita. Orginal do 8Mbit ter ko samo film zripam z DVDshrinkom precita do 6Mbit kvaliteto.

Teoreticno bi z IntelVideo mogo precitat tudi 6Mbit sej ni mozno da slika zgleda enako kot orginal in ima samo 2Mbit kvalitete na 300% zoomu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Kaj te je z tem posranim programom InterVideo copy? 2x sem ze naredo DVD na disk pa nakoncu zgine vedno z diska, medtem pa vidim kak nastajajo filse dokler nena nakoncu seenkrat skoz leti nekaj ki zbrise vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Je ze sprobo kdo ce sploh deluje ta program? Zgleda da naredi vse a ko je konec zbrise automatsko spet.

Hux ::

Ah nevem kake droge je papcal ta ki je opise delal ampak kvaliteta ni nikol 1:1 z tem programom. Mislim da je celo pocasnejsi od DVDShrinka nove verzije.

Tesko je tocno dolocen frame iz filma potegnit tak da nemrem primerjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

e-marko ::

Kako pa si rešil problem z zbrisanim končnim izdelkom?

Sem tudi sam poskusil, pa je direktorij enostavno prazen??

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Primoz78 ::

@ Hux: Jaz bom probal prvo pobrat podatke na disk ( sam tiste kar hocem nbrez drugih jezikov in dodatkov ) z dvd shrink-om ali dvd decrypterjem ( brez stiskanja ) pa pol z Intervideom DVD copy prekopirat na DVD, pol ti povem rezultate. Zankrat sem probal Indiana Jones vse 3 DVD-je prekopirat pa mi jih je naredilo bp (mislim direkt na DVD) in tudi kvaliteta je superca...

Lp Primoz

polde66 ::

lep pozdrav

jest delam to z DVD Decrypterjem in potem pečem z pinnaclom instant cd+dvd 8,
probal shrinka, probal druge npr extra copy dvd k je najbolj izi varianta pa morm rečt da ja tale prvoomenjena zdaleč najboljša,vsaj kar se kvalitete tiče, brišeš podnapise zvok, predfilme skratka nardiš vse kot je treba , kvaliteta na koncu je pa pohvalna. je pa res da je zadevo kar hudo trajajoča tam okol 2-3 ure, odvisno spet kak kompjuter maš, boljši je hitrej gre.

Preden sem pa pečt začel sem si pa s
http://www.dvdrhelp.com/forum/userguide...
vse skopiral, programe dol pobral, probal in na koncu pristal na tistem kar mam


LP Andrej

JohnyB ::

Uporabam DVD X Copy Platinum k se mi zdi najlaži program kr sm jih vidu in tud zlo dobr!
Apple iMac

Hux ::

Ah ono da nezbrise z diska ko konca sem reso da sem folder dal read only mdetem ko je proizvajal backup na disk.

Directno na DVD nisem mogo niti ker rece da ni dovol disk prostora al spomina al nekaj takega.

Mam se vedno orginalni nekompresiran DVD na disku 7.6GB samo decodiran je.

Ve kdo metodo kak iz dveh comressiranih verzij tocno doloceno sliko kopiram sej se frami razlikujejo pri vsakem backupu tak da niti primerjat direktno nemorem. Vem samo da to kaj je na disku naredo NIKOL ni 1:1

Jaz dam 37 jurjev za tega LG 8x writra da vidim teden kasneje da ga v austriji (akcija za 26k prodajajo)
Lase sem si zacel pipat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Primoz78 ::

...na Mobisuxu ga ma tip pod malimi oglasi za 25 k sit...

Lp Primoz

angello ::

je kdo probal dvd x copy al dvd2one? Pri testih sta si precej podobna me zanima kater je hitrejsi za kompresijo in kater enostavnejšI??

bf4ed ::

Kot so že omenili CloneDVD je najboljši za to.>:D

Samo odkljukaš kaj rabiš in kaj ne, pustiš samo main movie, original audio in slo podnapise, in na koncu ostane tudi meni.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

angello ::

clone dvd je dobil kar slabe rezultate glede na koncno oceno. prepričajte se sami

OldSkul ::

DVD Shrink je res najboljši. In ja, 8GB dvdja ni mogoče stisnt na 4,4 GB. Oz. je samo je kvaliteta tako slaba, da samo kockice še gledaš. Vem, ker mam doma en dvoslojni dvd, ki je čist poln.

Matev ::

8 giga brez kakršnih koli opaznih anomalij stisne na 4giga

saj 4giga je za 7 cedejev - in pri divx-ih je na enem cedeju tudi celoten film če je potrebno

ne vem zakaj sedaj 4.7 giga kar naenkrat ne bi bilo zadosti

clonedvd ima mogoče napako ker ne podpira več kot 50% kompresije
in ker meni določeni dvd-ji nato ne delujejo

in moram vob datoteke v BSPlayerju manualno odpirat

Dejancek ::

sadarj79 : A nemoj ?

In kaj narediš ko se pri Shrinku decryptanje ustavi, zaradi XXX faktorjev ? ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252649 (2269) Dusan_HD
»

tezave s kopiranjem dvd-ja

Oddelek: Zvok in slika
252377 (2010) frenkb
»

Ustvarjanje DVD backupa

Oddelek: Zvok in slika
91001 (846) Caligula
»

Kopiranje DVDjev

Oddelek: Programska oprema
201836 (1514) jabe
»

Odstraniev dodatkov pri DVD backup-u?

Oddelek: Zvok in slika
13917 (829) Primoz78

Več podobnih tem