» »

R407 direct die

R407 direct die

««
«
1 / 7
»»

sharp ::

Živjo

No,sredi lanskega leta sem se začel zanimati za drugo vrsto hlajenja(freonskega) in sicer nekaj v stilu Prometeie,Vapochill-ija (peltier mi nekako ne sede).Najprej sem premišljeval o gradnji water chillerja pa je preveč problemov(pumpe rade crkavajo pri -40c,velikost,teža,hladilne tekočine so večinoma strupene,vnetljive,kar mi sploh ni všeč,da ti vrže polovico bajte v luft ali pa da ti crkne hrček zaradi metanola,ki je rahlo strupen)
Zato sem šel raje na direct die,ki je pa spet mal težji ampak ok,bo že.
Sistem je sestavljen iz petih delov in sicer kompresor,kondenzator,filtra,dušilne enote(kapilara,TXV..) ter uparjalnika,nakar se krog sklene.
V Etisu sem kupil kompresor in sicer sc10clx 1/3hp,uporablja hladilni plin r404ali r507 tovarniškem katalogu je zmožen odvesti 170w pri -35c,kar bo v redu tudi za nenavitega prescott-a,LOL.Namesto hladilnega plina r404 ali r507 (vrelišče -46) sem uporabil r407 (-44c),pač je bil pri roki,ti plini imajo podobne karektaristike(olje,pritisk..)Uparjalnik je nekakšen kaskadni hibrid,no ja slika pove vse..

Mere so:višina 30mm
širina 50mm

Ker je pač narejen na stružnico je bilo treba narediti še malo kanalov

končni izdelek

in pa še zalotan s hard lotom in očiščen (ne me tepst če ni pravilno napisan:)) )

Sistem je med seboj povezan z bakrenimi cevmi,edino sesalna cev mora biti fleksibilna,osebno sem vzel teflonsko
(zdrži kao -70c in pritisk okoli 100bar-ov) kar je bila edina možnost,žal je zadeva slabo fleksibilna.Bom vedu za drugič:(, ta cev je vidna na sliki z uparjalnikom.
Kondenzator in ventilator sta bila kupljena v Emporju,sta sicer prevelika za ta sistem vedar je dobro ker lahko zmanjšam obrate ventilatorja na minimum in imam zadosti hlajen kond. ter tišino,pač kolikor se jo da dobiti iz 200mm ventilatorja roftl..

Ker hodim kdaj pa kdaj na lan sem si naredil tudi eno preprosto aluminijasto kišto,da je vsaj mal reda,uporabil sem al L profile 40x40x2mm,kuplene v Al-Cu(Kamnik) možakar za pultom je bil prijazen tako da sva jih odrezala na mero,ker se mi ni dalo doma ročno žagat in brusit (ah lenoba,lenoba zvest ti ...):P

končana kišta s prikazovalnikom tem. in kondenzatorjem

No kupiti sem moral še filter in kapilaro ter odnesel vse skupaj k prijatlu ki dela s klimami ,no vmes so bile še neke komedije s priključkom(napačen priključek) tako da se je malo zavleklo in končno pride dan D,zadeva zalavfa,usta sem mel itak pri ušesih in seveda ker sem rojen pod srečno zvezdo,je na uparjalniku puščal :( :'(treba je bilo spet na novo polotat uparjalnik,spet je minil nekaj cajta....no v glavnem zadeva zdaj deluje

Ice,ice baybe:D


Zadeva še ni celotno izolirana,verjetno bo treba spusiti ali dodati plin vendar to pride šele ko bo zadeva na procesorju,pritrdilni sistem imam že narejen vendar pride na vrsto drugič...upam da bo takrat zadeva še delala LOL
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bond007 ::

uff norc ej :D , hudo je tole, sploh pa tist vent.. Matr zgleda ko ena industrijska stvar tole ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

tiborrr ::

Kje si pa staknil tale starter kompresorja? Bi ga pravtako potreboval za svoj chiller.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

Huda zadeva izvedena zelo profesionalno. BRAVO.

Moonman ::

Braz besed!!!
Da vidimo, kako visoko prideš s tem.>:D (let's see some action):D


frenk ::

no lepo...sej počas pa bo...daj mal povej še kako si finetunal zadevo in na katerih koncih ti zmrzuje oz. kje se ti nabira kondenz...čimprej priklop sistem gor, da vidmo kolk zmore tale ljubica>:D

Kleto ::

Kok gnara si porabu?
Kleto

sharp ::

Fantje hvala za pohvale:)

tiborr:A misliš temp.kontrolo? Empor

frenk:zadeva tud mal ni stunana,potem ko bo gor obešenih kakšnih 150w se bo dalo fine tunat,zmrzuje pa povsod,ker še ni končno izolirano

Bucho:tko bom reku en 9800pro;)

DjTonic ::

Super stvarca :). Zgleda zelo lepo, na prvi pogled zgleda izdelava draga, vendar ko se uzreš po industrijskih chillerjih (Prommy, WaterChill,...) vidiš, da je veliko cenej :). Samo čas rabiš.

burkiburke ::

Carsko 8-) , pa tudi to da si se potrudil da še lepo zgleda :) .

Highlag ::

V bistvu si se precej približal članku, ki sem ga pred par dnevi bral v Monitorju. Pisec je modroval, da je najbolj primerno mesto za PC v stanovanju hladilnik. :D

- Hladi
- Na ropot hladilnika smo se pa itaq že navadli ane?

Drugače pa veliko uspehov z navijanjem. >:D
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

sharp ::

djtonic: ja Prometeia je v Avstriji okrog 180 jurjev,pri nas bi bila čez 200k sit,tko da.. preveč denarja...

Hrenowsky ::

Pohvala za sistem ki zgleda ful hudoo!
Zanima me pa kolk je to vse skup glasno (ali preglasi TT Aquarius2)
in kaksni so bili stroski izdelave. Ze vnaprej hvala!

TribesMan ::

sharp:

Carski sistemček tole. Bravo!

A si že kaj premišljal o kakšni zaščiti, ali elektronski avtomatiki ob vklopu, tako kot jo imajo prometheia ali vapo?

Aja a bi se ti dalo napisat koliko pridejo posamezni deli hlajenja? Kompresor, TXV, kondenzator, ... mogoče bi komu prav prišlo ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Ja hvala :)) no,ni problema bom napisal.Kar se tiče glasnosti,zaenkrat je dost glasno sam moram dati še regulator za ventilator,potem bo pa dosti tišji.TT aquariusa pa nisem slišal,tko da ne vem,vendar je gotovo tišje od mojega.

Tribesman:ja sem ja,bom dal enkrat naredit enmu štromarju
Cene so :
kompresor sc10cl:25k
kondezator (570w):4k
ventilator (200mm):2,5k
filter:0,2k
škatla iz aluminija:3k
kapilara(0,7x40m):4k
cev teflonska 3/8 (30cm+priključki)5k
uparjalnik:10k
temperaturna kontrola +sonda 9k
polnilna ventila 0,5k
bakrene cevi,lotanje ,vakumiranje,plin:zastonj (hvala Klimatiku):)
za TXV ne vem cen,mislim da je 10-15k
skupaj nekaj čez 63000sit

frenk ::

ql, ql>:D

povej mi še, kolk se ti kej segreva kondenzer, da vem kakšn vent gor dat, pa kolk je glasen sam kompresor

zanima me še kako si naredu tist konc, kjer gre kapilara izven suction cevi

sharp ::

Živ
Razlika med vstopnim in izstopnim zrakom skozi kondenzator je 1c,se pravi da je zelo dobro hlajen in bom ventilator mal umiril,ker je brez veze tol prepiha.Varno je nekje razlika do 10c pod obremenitvijo,tko no,dost rezerve:)
Kakšen ventilator rabiš pa ne vem,kaj sploh delaš? Waterchilli ali direct die? Za direct die je priporočeno okrog
100CFM(mislim da je to okrog 200m2/h),pri chillerju je pa odvisno koliko stvari hladiš.Je pa tako, manjši kondenzator več prepiha(več hrupa),večji kondenzator manj prepiha (obratno)
Kompresor je 1/3hp in je rahlo glasen,ne vem kako ti naj razložim ker ga ne morem primerjat z ventilatorji..
Tle je pa slika vstopa kapilare v sesalno cev:

no še ena slika kapilare v bloku

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

Sharp, vse pohvale. Res lepo narejena zadevica, verjetno komaj čakaš da jo vržeš v sistem >:D
Čez kak mesec bom vzel dopust in probal nekaj podobnega narediti tudi sam, vmes se morava pa enkrat še malo dobit :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Hvala Morph,ja jutri z malo sreče zadeva zalavfa,moram iti iskati še temperaturni senzor,ker je tale mal prevelik..
Drugače pa enkrat je treba naredit zadevo,se slišmo:)

DjTonic ::

Super sedaj je že vodno kot kaže "prešvoh" :D Sicer pa bi bilo zanimivo še kdaj poskusiti z R507 >:D.

Že šparam za Direct Die 8-O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

tiborrr ::

Frenk: Koncno sem dobil manual expansion valve, tako da zadeva v kratkem bo :D. Za ohisje bom se pa zgledoval po sharpu, tale ideja res caruje - alu L profili! Plosk, plosk! 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

sharp(eraser:)): jest bom mel direct die in recimo, tam nekje 300W ali več...verjetno bom raj kupu dodaten kondenzor in ga zaporedno vezal, ker mislm nardit tih sistem:), sicer pa mene bol zanima temperatura kondenzatorja pri izhodni cevi, kot pa zraka, ker temperatura zraka je tukaj irelevantna

tiborrr: slikce, slikce, slikce:))...res me zanima kašna je ta zadeva :)...tale dizajn se tud men ful dopade, samo jest bom dodal še stranske plexi stranice:)


vsekakor se mormo pa vsi skupej dobit na eni pjači da mal podebatiramo glede vseh stvari, še posebej pa tuninga...tic, tiborrr, songoko, morphling, sharp, DjTonic itd...sej nas je ubistvu kar dost, tko da sam povejte kje in kdaj:))

`DoC ::

Vse pohvale za odlično izvedbo8-) . Alu profil pa rox ni kej, zato je moj champ >:D


+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

tiborrr ::

Jaz sem takoj za kak miting :D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

OwcA ::

Kar okroglo mizo. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

Mnjah. Jaz bom mel čas konec drugega tedna. Takrat bom začel zares.

U bistvu mam samo še 3 probleme za rešit kar se tiče tega. Aja, pa eden je denar. Sicer pa vsi vemo, čas je denar.
persona civitas ;>

Boki_ ::

Mogoče chat na irc-u da bi lahk še drugi kaj potegnli?
I'm back

TribesMan ::

Jest sem zmeraj za eno dobro okroglo mizo. Magari prek neta... Me vsak dan bolj matra da bi tole naredil.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Jest sem zmeraj za eno dobro okroglo mizo. Magari prek neta... Me vsak dan bolj matra da bi tole naredil

Podpis :).

tiborrr ::

Takisto podpis. Evo, pravkar sem najso majstra, ki mi bo napolnil in skonfiguriral.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tic ::

IRCnet; #phasechange ;)

Free for all.
persona civitas ;>

frenk ::

ql, lepo, da nas je tolko:))

jest mam cajt v petek cel dan in v soboto popoldne, pa celo nedeljo seveda:D...če bomo pa na ircu mam pa cajt vsak dan po osmi uri...jest bi predlagal, da se tukaj najkasnej do dons al pa jutr zmenmo in napišemo novico...bi blo pa seveda velik bol vse skup v živo organizirat, ker na ircu ni mimike :D...enivej, vsak naj napiše, kdaj ma cajt za irc debato in kdaj cajt za debato v živo

owca: a bomo rezerviral eno velko okroglo mizo?;)

OwcA ::

Če bo dovolj zanimanja, verjetno lahko dobimo dvorano v Kiber Pipi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

smilyxx ::

A bo tam lahko kej publike?:D

Lp
Save water.
drink beer.

tiborrr ::

Decki, sem se odlocil zavreci chillerja in presaltati na Direct Die. Itak bo manj problemov in enota bo deset kil lazja. Se zadnji cas je bil za spremembo. Ostalo mi itak ostane enako, 200W kompresor, 700W kondenzator in 150mm ventilator. Zdaj samo zicam SoNgOkA, da mi proda kak svoj evaporator. Saj ne rabi biti kaka kunstna kaskadna zadeva, nekaj spodobnega pa je vseeno lahko :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

Jest bi se tud udeležu debate, samo bolj kot poslušalec.8-)

tiborrr ::

Bo, ko bo :P.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tic ::

To tiborrr, smo ti končno ubili v glavo da chiller no go ;)
persona civitas ;>

tiborrr ::

Sem ravno hotel iti spat, pa sem prestimal, da mi recimo poceno ohisje od pumpe in mesanica 50:50 alkohol:voda lahko naredi eno tako fino skodo. Voda naredi kratki stik, kar pripelje do iskre, alhokol pa fino eksplodira. Buuum! In adijo vse v krogu dveh metrov :D.

Torej, chiller no go, DD go! V roku dveh tednov bi morala biti zadeva izgotovljena...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

owca: dvorana je pomoje vseeno preveč...no ja sicer pa ne vem točno kako si to mislu...pomoje bi blo najbol če najdemo eno velko mizo(dobesedno), se usedemo in mal brainstormamo...sicer smo mel pa učer mal debate na ircu in je tud kar vredu:)...se slišmo tud dons;)

tiborrr: sej ubistu lahko narediš kombinacijo direct die in chillerja in vodo ohladiš samo na nulo ali pa nekaj stopinj nad nulo...sej bomo kšno besedo dons rekl na ircu...upam da prideš:)


...no dons se slišmo na ircu ob recimo 20h :)

Tic ::

Jz bom pomoje ob 9 gor.

Songokuju sem pustil pa sporocilo na ICQju. Mogoce se bo kaj oglasil ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

frenk ::

jah kva je zdej to...samo jest pa owca sva bla gor??:|

Tic ::

Jaz sem zaspal za 47 minut... :|
persona civitas ;>

morphling1 ::

Jaz Ircam nikoli :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Tic: no ja saj bo še cajt:D


morphling1: jah nč pol nam pa preostane samo še okrogla miza:)


no vsi ki ste za okroglo mizo se tukaj javte...pol ko bomo vidl kok nas je se pa loh naprej pogovarjamo:), sicer pa lahko spet organiziramo "slo-tech pyvo inu wyno" pa tm mal brainstormamo...jest cajt mam:D

TribesMan ::

Count me in! Dones ni blo časa za debate, sem modificiral napajalnik...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Seveda za (verjetno tudi za pomoč pri organizaciji). ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

Evo, jaz sem takoj za debato v zivo. Na irc sem zamudil kaksno uro in pol, jajks :). Frenk: Ampak to ni to, ce delamo, naredimo raje posteno, kajne? ;) VGA in NB bosta dalje vodno, CPU pa direct die. Se najbolj prakticno, ker ne bo problemov z pleksi pokrovcki na blokih, ki bi popokali...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

tiborrr: ja sej tko sm mislu...cpu ma pač temperaturo pod nulo, vga in nb pa nad nulo in tako ti plexi tud pomoje ne sme počt in tud puščat ne...no ja probat boš mogu:D

owca: če bi se nas slučajno dost nabralo in bi se spravl v vkiberpipo:...je tm mogoče kakšen projektor, da pogledamo in pokomentiramo kšno slikco?

Tic ::

Jz sem tud zraven, a ne ;)

tiborrr: Kaj si poizvedel
persona civitas ;>
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje cisterne za vino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
197491 (6894) drejdrej
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826170 (12715) drejdrej
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622756 (13629) LittleDevil
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419376 (13013) steev
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152011 (1645) morphling1

Več podobnih tem