» »

Velik si kolikor imaš veliko srce!

Velik si kolikor imaš veliko srce!

projektor ::

gruntfürmich je izjavil:


in jst sem projektorju samo predlagal branje parih mojih prispevkov tega foruma:D:))


Jst pa teb poučno knjigo :)

Js nisem ben eko naci. Samo, ko enkrat človek izgubi zavedanje, da pred zrezkom bilo živo bitje, pomen da izgublja spoštovanje tako do hrane, kot do narave - ergo, tudi do sebe. Tudi urbani potrošniki smo del narave, čeprav ji nekateri obračate(jo) hrbet.

bluefish ::

Kaj je sploh namen te teme?

Bananovec ::

Reklama za Mobitel?
Nasploh se mi zdi bedno debatiranje na smrt usojenih živali. Če je kravi usojeno, da živi samo zato, da v primerni starosti umre oz. je ubita s strani kvazi-mazi nacistov (ljudje), ki potem jemo meso, potem se ne splača žalovat za njo.
Kot so že vsi drugi rekli. Če ješ zrezek, si isto kriv kot tisti, ki je to žival ubil. Jokanje za tako živaljo je pluvanje v lastno skledo z zrezkom za povrh.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

projektor ::

Je razlika med žalovanjem in spoštovanjem :)
Če ješ zrezek, nisi seveda, ničesar kriv, tako kot ni kriv mesar, da dela svoj posu (za tebe). Ni pa nč narobe, da se ljudje opomni, da so vse to živa bitja, tako kot hišni ljubljenčki, čeprav so namenjena prehrani. Verjamem, da marsikdo ne gleda na ta način kot jaz, ampak men se žvina natlačena v kamion, brez vode, ki se po vročem soncu pelje deset ur daleč na zakol, smili, ker če pogledaš tiste natlačene krave, vidš, da dejansko trpijo. Zato raje kupim govedino direktno od kmeta (mam to možnost), svinjino in perutnino pa gojijo starši. Sem pa tja pa si uplenim divjačino, kar je pa itak najboljše.

Normalno, da je večini edina praktična varianta meso iz celofana, ampak kukr sem reku, ne zdi se mi kul, da mestno smrkovje izgublja zavedanje, da je ta zrezek nekoč dihal in prežvekoval.

that's it.

Blisk ::

Očitno je projektor eden redkih, ki je dojel poanto.

bluefish ::

Normalno, da je večini edina praktična varianta meso iz celofana, ampak kukr sem reku, ne zdi se mi kul, da mestno smrkovje izgublja zavedanje, da je ta zrezek nekoč dihal in prežvekoval.
Fino, da pri tem posplošuješ.

SomethingEls ::

Blisk je izjavil:

Očitno je projektor eden redkih, ki je dojel poanto.


Ok... zdej vemo da je bil zrezek prej žival in da ni nič narobe če se tega spomnimo. Aha pa še, da Projektor kupuje svoje meso direktno od kemta.

A zdej lahko zaključimo to temo?

Blisk ::

SomethingEls je izjavil:

Blisk je izjavil:

Očitno je projektor eden redkih, ki je dojel poanto.


Ok... zdej vemo da je bil zrezek prej žival in da ni nič narobe če se tega spomnimo. Aha pa še, da Projektor kupuje svoje meso direktno od kemta.

A zdej lahko zaključimo to temo?

Tebi je pa res dolgčas, ali nimaš kaj drugega počet v življenju?

Tema se ne rabi zaključit, ker je vedno aktualna.

WarpedGone ::

A zdej lahko zaključimo to temo?

Hehe, ignorance is bliss...

Nekatere že samo govor o tem tako zelo moti, da niso sposobni niti ignorirat ga. Morajo sodelovat in zagovarjat svojo pozicijo, ko pa to nekak ne ratuje, pa vsaj zategovat ročno zavoro.

Kako je reku un dohtar? Pezdetki? Šibki karakter?
Zbogom in hvala za vse ribe

Bananovec ::

SomethingEls je izjavil:

Blisk je izjavil:

Očitno je projektor eden redkih, ki je dojel poanto.


Ok... zdej vemo da je bil zrezek prej žival in da ni nič narobe če se tega spomnimo. Aha pa še, da Projektor kupuje svoje meso direktno od kemta.

A zdej lahko zaključimo to temo?

Aja, pozabil je omeniti, da ima kmet s tako prodajo bistveno večji in dosti bolj pošten zaslužek. To nam da vedeti, da bo kmet s tem nadaljeval (z rejo in prodajo) in da še vedno obstaja upanje za živali.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

SomethingEls ::

WarpedGone je izjavil:

A zdej lahko zaključimo to temo?

Hehe, ignorance is bliss...

Nekatere že samo govor o tem tako zelo moti, da niso sposobni niti ignorirat ga. Morajo sodelovat in zagovarjat svojo pozicijo, ko pa to nekak ne ratuje, pa vsaj zategovat ročno zavoro.

Kako je reku un dohtar? Pezdetki? Šibki karakter?


Ajaaa... če se hočete samo pravoverneži pogovarjat pa takoj povejte!

Mislil sem, da se tukaj pogovarjamo ali je kaj narobe z načinom dela živinske industrije, potem pa sta projektor in blisk povedala, da se gre ubistvu samo zato, da se je treba zavedat, da je bil zrezek nekoč žival. Tega mislim, da se vsi zavedamo in tema je tako lahko končana. Ne?

Utk ::

Glavna tema te teme je kdo kolk zasluži s tem zrezkom.

WarpedGone ::

Ajaaa... če se hočete samo pravoverneži pogovarjat pa takoj povejte!

A zdej lahko zaključimo to temo?

A tako zgleda pogovor v tvojem svetu? Te vsi fehtajo za besedo z dvigom roke? In ko se teb zdi rečeš "Howgh, govoril sem"?

Jasno si pokazal, da te moti folk, ki se ne strinja s tvojim videnjem. Tako zelo, da ga poskušaš utišat s psevdodebato. Za tvoj info: Tema je končana, ko nihče ne čuti več potrebe, da bi še kaj pridodal in NE ko se teb tko zazdi in tko ukažeš.

Aha pa še, da Projektor kupuje svoje meso direktno od kemta.

Profit je pa v tem, da se zarad tega bolš počut pa morda kak EUR prišpara. Količina trplenja katero financira, je pa praktično enaka, morda za kako dlako manjša.
Zbogom in hvala za vse ribe

SomethingEls ::

A tako zgleda pogovor v tvojem svetu? Te vsi fehtajo za besedo z dvigom roke? In ko se teb zdi rečeš "Howgh, govoril sem"?

Jasno si pokazal, da te moti folk, ki se ne strinja s tvojim videnjem. Tako zelo, da ga poskušaš utišat s psevdodebato. Za tvoj info: Tema je končana, ko nihče ne čuti več potrebe, da bi še kaj pridodal in NE ko se teb tko zazdi in tko ukažeš.


:))

Nisem zahteval, da fehtaš za besedo, če pa hočeš pa lahko. (V primeru, da sem koga prestrašil se opravičujem... če želite lahko naprej pišete)

BTW, kar ti zdajle izvajaš je večja psevdodebata, ker nima nič s temo. Jaz sem bil v tistem postu čez katerega se razburjaš samo sarkastičen.

*vzdih*

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Očitno je projektor eden redkih, ki je dojel poanto.


mislim da ni, ker niti ti ne veš kaj si hotel povedati, kot povzemam tudi iz druge teme.

prava poanta je, da imajo večje živali večje srce. kar je čisto logočno. vrabec ima manjše srce od krave, ta ima manjšega od slona, ki ima majnšega od sinjega kita.
to je vsa poanta teme!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blinder ::

Puncam niso všeč tipi s velikim srcem, tak da kar se punc tiče vreden si tolko, kolkor majhno imaš srce :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

Blinder je izjavil:

Puncam niso všeč tipi s velikim srcem, tak da kar se punc tiče vreden si tolko, kolkor majhno imaš srce :))


narobe, koliko zapraviš-imaš veliko srce, toliko te imajo rade :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blisk ::

WarpedGone je izjavil:

Ajaaa... če se hočete samo pravoverneži pogovarjat pa takoj povejte!

A zdej lahko zaključimo to temo?

A tako zgleda pogovor v tvojem svetu? Te vsi fehtajo za besedo z dvigom roke? In ko se teb zdi rečeš "Howgh, govoril sem"?

Jasno si pokazal, da te moti folk, ki se ne strinja s tvojim videnjem. Tako zelo, da ga poskušaš utišat s psevdodebato. Za tvoj info: Tema je končana, ko nihče ne čuti več potrebe, da bi še kaj pridodal in NE ko se teb tko zazdi in tko ukažeš.

Aha pa še, da Projektor kupuje svoje meso direktno od kemta.

Profit je pa v tem, da se zarad tega bolš počut pa morda kak EUR prišpara. Količina trplenja katero financira, je pa praktično enaka, morda za kako dlako manjša.


Če bi samo mi tukaj, ki debatiramo, vsak za eno dlako, bi bila gotovo na leto ena krava cela več, pa mogoče še kak pujs in piščanc! Globalno si niti ne upam it računat. Glavni problem pa je vsekakor to, da vsak vdii zrezek kot zrezek in ne kot to, da je to bila nekoč živa žival. Ki diha, je in kriči!

Ja nekaterim bi radi zaključili temo, ker jim je o tem neprijetno govort. Kot sem rekel, raje pometimo pod predprogo....je lažje!

P.S. ne sekiri se, mene ne motijo ljudje, ki jih motim.,...

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Glavni problem pa je vsekakor to, da vsak vdii zrezek kot zrezek in ne kot to, da je to bila nekoč živa žival. Ki diha, je in kriči!

Ja nekaterim bi radi zaključili temo, ker jim je o tem neprijetno govort. Kot sem rekel, raje pometimo pod predprogo....je lažje!


ne blisk, ljudem je neprijetno 'govoriti' s tabo. ni jim neprijetno govoriti o tem da je bil zrezek prej živa žival; navsezanje nismo še neumni kot američani.
ampak problem je v tebi, ker strašno težiš in ne vem kaj bi rad od ljudi da ti potrdijo da vedo to sveto resnico, katero ti širiš z mečem in ognjem.
morda boš dobil potrdilo njihovega (našega) zavedanja potem, ko bo vsak nakazal 1000€ v horjul?????
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

ne blisk, ljudem je neprijetno 'govoriti' s tabo.

Js mam izkušnjo, da je ljudem neprijetno že samo ko naročim zelenjavno pico, brez ene besede na temo hrane razen samega naročila.
Obvezno pade pripomba da je tut zelenjava živa in nism neč bolš. Sm že davno nehal pridigat mrhovinarjem - nima smisla. Oni majo pa še vedno močno potrebo da se vsakič znova opravičujejo in me vlečejo na svoj nivo. Bodi dec in se sprejmi takšnega kot si. Če si mrhovinar, bodi mrhovinar in se ne opravičuj in ne enači drugih s sabo. You pay for killing, thats who you are.

Kar se zavetišča tiče - je pa to le gašenje gozdnega požara z vedri vode. Plemenito dejanje, a žal zelo futilno v širši sliki. Hkrati pa skoraj največ kar se sploh res da naredit v trenutnem času. A se izbolšuje.

navsezanje nismo še neumni kot američani.

Če ne veš da si neumen, še ne pomeni da nisi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Blisk ::

gruntfürmich :: danes, 08:24:38
citiraj

* #
Ti moraš imeti res zelo težko življenje! Znova in znova brcaš v temo, ne glede na to, da ti jaz ali kdorkoli drug 5x razjasni poanto! No sedaj je tudi meni jasno, zakaj so določene stvari take kot so!

Ja tudi slovenci so/smo vedno bolj neumni. Včasih smo se smejali američanom, danes se že američani smejijo naši neumnosti. Folki je zmeri bolj neumen, ne samo neumen, ampak res zabit. Zato poizkušam jaz kakšnega razsvetliti vsaj na enem področju in mu pojasniti, tudi 10x če je treba. Vendar nekaterim lahko tudi 100x pa je đabe!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

SomethingEls ::

Blisk je izjavil:

gruntfürmich :: danes, 08:24:38
citiraj

* #
Ti moraš imeti res zelo težko življenje! Znova in znova brcaš v temo, ne glede na to, da ti jaz ali kdorkoli drug 5x razjasni poanto! No sedaj je tudi meni jasno, zakaj so določene stvari take kot so!

Ja tudi slovenci so/smo vedno bolj neumni. Včasih smo se smejali američanom, danes se že američani smejijo naši neumnosti. Folki je zmeri bolj neumen, ne samo neumen, ampak res zabit. Zato poizkušam jaz kakšnega razsvetliti vsaj na enem področju in mu pojasniti, tudi 10x če je treba. Vendar nekaterim lahko tudi 100x pa je đabe!


Kokrat ti moramo še povedati, da vemo kako nastane zrezek? Ti praviš, da bi se blilo treba tisti kravi potem klanjat ne? Potem pa, ko se ne strinjamo s tabo pa praviš, da ne razumemo in naj že nehamo pisat kar tebi ni všeč. Vse to medtem ko tvoj laki pridiga, da se nam vse skupaj pravzaprav tako zelo gnusi, da sploh nočemo govorit o tem.

*vzdih*

Blisk ::

kaj imaš skupnega z gruntfürmich razen IP?

SomethingEls ::

Blisk je izjavil:

kaj imaš skupnega z gruntfürmich razen IP?


A si malo obupan?

gruntfürmich ::

WarpedGone je izjavil:

Oni majo pa še vedno močno potrebo da se vsakič znova opravičujejo...


lol
ja, to mi je strašno zanimivo pri vegetarjancih; namreč da se vsejedi OPRAVIČUJEMO!:)):D zato ker jemo meso!! lol, pa saj to normalen človek ne more več verjet...
če se poda povzetek učbenika iz 1. razreda o živih bitjih se že neznansko opravičujemo.
svašta...

Blisk je izjavil:

Vendar nekaterim lahko tudi 100x pa je đabe!


torej boš končno odnehal??? WOOHOOOOOO!!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Še en, ki si močno želi tišine?

Da si funkcionalno nepismen, je pa že tut dolgo jasno.
Al kako se naj drugače razume tvoje sprevračanje napisanega?
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

WarpedGone je izjavil:

Al kako se naj drugače razume tvoje sprevračanje napisanega?


to pa mi prosim razloži! kako da obračam pomen?

(in če s tišino misliš na zaklep teme te moram razočarati. blisk bo kot blisk naredil novo, kjer se bomo znova kregali...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Da ne bo "kdo" govoril, da govorim kar nekaj na pamet, da nekateri lovci streljajo kar vse povprek!

http://www.zurnal24.si/primorska/macki-...

gruntfürmich ::

da, nobeden ne zanika da se pri VSAKI* stvari, kot tudi pri lovstvu dogajajo napačne stvar.
in takšne je potrebno sankcionirati.
ampak to še ne pomeni da je s to stvarjo kaj narobe. narobe je samo z dotičnimi posamezniki.
(da se pri čisto vsaki blisk zelo rad pozabi; tudi pri zavetiščih se dogaja, kot recimo v horjulu v katerem lastnica stisko živali izkorišča za polnjenje lastnega žepa...)
ampak da boš kredibilen, uporabi vsak kredibilen vir!! ne pa podn od podna, takšen, ki izkrivlja dejstva in mu verjamejo samo najbolj primitivni ljudje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

(da se pri čisto vsaki blisk zelo rad pozabi; tudi pri zavetiščih se dogaja, kot recimo v horjulu v katerem lastnica stisko živali izkorišča za polnjenje lastnega žepa...)


Citiram: (brez njenega privoljenja), sem ji poslal email da bi preveril te vaše 'trditve'.

Pozdravljeni,

tole pa ni ravno za dobro jutro.
Na mojem osebnem računu je trenutno stanje - 156 evrov, na poslovnem + 1.864, za plačat imam račune v višini 2.300 in nekaj evrov in čez nekaj dni je treba izplačat plače + prispevke državi za s.p. Stara sem 39 let, zadnjih 6 let delam vsak dan brez dopusta aktivno vsak dan vključno z vikendi in prazniki po 12 ur, preostalih 12 sem dežurna, kar pomeni, da grem ponoči cca 4x na mesec na teren.
Imam firmo, ki mora preživeti vsak dan v povprečju 130 živali. Z veseljem in to največjim zamenjam svoje življenje skupaj s poslovnim izidom in 130 živalmi gospodu, ki se na to temo oglaša.
Če sem že firma, potem bi želela opozoriti tudi na škodo, ki jo povzročajo takšne izjave na javnem forumu. Če administrator ne zmore, se lahko takšno oglašanje sankcionira tudi drugače.

Pa še to - ves čas obveščam o tem, kaj se na našem področju dogaja - kolikšni so stroški in kakšno je stanje, koliko je živali itd. Po 30-ih dneh imamo pravico v zavetiščih evtanazirati vsako žival, tudi če je zdrava in mlada, v kolikor je nihče ne želi posvojiti. Po tem času moja profesionalno funkcija preneha in sem popolnoma na istem kot vsi ostali državljani Slovenije, le da sem jaz tista, ki zanje plačujem, ker se za evtanazijo ne odločam. Odgovornost je pa skupna - le računi so moji. Nikoli nisem naredila nič drugega, kot obveščala. Nikjer nisem zapisala - prosim, nakažite denar. Če kdo želi pomagat - krasno, obvezan ni nihče. Če pa kdo želi škodovat, pa ne prosim, pač pa zahtevam, da s početjem preneha.

Lp, Polona
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Baltazar-x ::

Res, da se ne ve koliko živali se odda iz zavetišča v tistih 30 dneh, sam sliši se pa tko, žival v zavetišči poje v 30 dneh 1 žival, potem pa še to uspavajo, ali pa v naslednjem mescu poje še eno če gre na račun "hiše". Bog obvarvaj če zmanjka po 6 mecah hrane za ubogo žival v zavetišču, saj je bilo v tem času potrebno ubit cca 6 drugih živali.
Se pravi, idealno je da vegetarjanc namesto da sebe futra z mesom futra žival z zavetišča?

Brez statistike so te trditve brezpredmetne.

Aljaz1980 ::

Če sem že firma, potem bi želela opozoriti tudi na škodo, ki jo povzročajo takšne izjave na javnem forumu. Če administrator ne zmore, se lahko takšno oglašanje sankcionira tudi drugače.


z izbrisom teme predvidevam, glede da tako imenovani "ljubitelji živali" prav tako delajo negativno reklamo

samo se mi zdi smešno čisto na vsakem forumu se morajo najti vegeterijanci, ki pač morajo greniti življenje nevegeterijancem

vse lepo in prav če bi le vse bilo argumentirano in neprovokativno

navsezadnje pa kako za hudiča ste pršli do vegeterijanstva

bi sicer provokatiral vegeteriance (imam zelo tricky vprašanje) pa se mi ne zdi smiselno, ker bi bilo samo več trolanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pozdravljeni,

tole pa ni ravno za dobro jutro.
Na mojem osebnem računu je trenutno stanje - 156 evrov, na poslovnem + 1.864, za plačat imam račune v višini 2.300 in nekaj evrov in čez nekaj dni je treba izplačat plače + prispevke državi za s.p. Stara sem 39 let, zadnjih 6 let delam vsak dan brez dopusta aktivno vsak dan vključno z vikendi in prazniki po 12 ur, preostalih 12 sem dežurna, kar pomeni, da grem ponoči cca 4x na mesec na teren.
Imam firmo, ki mora preživeti vsak dan v povprečju 130 živali. Z veseljem in to največjim zamenjam svoje življenje skupaj s poslovnim izidom in 130 živalmi gospodu, ki se na to temo oglaša.
Če sem že firma, potem bi želela opozoriti tudi na škodo, ki jo povzročajo takšne izjave na javnem forumu. Če administrator ne zmore, se lahko takšno oglašanje sankcionira tudi drugače.

Pa še to - ves čas obveščam o tem, kaj se na našem področju dogaja - kolikšni so stroški in kakšno je stanje, koliko je živali itd. Po 30-ih dneh imamo pravico v zavetiščih evtanazirati vsako žival, tudi če je zdrava in mlada, v kolikor je nihče ne želi posvojiti. Po tem času moja profesionalno funkcija preneha in sem popolnoma na istem kot vsi ostali državljani Slovenije, le da sem jaz tista, ki zanje plačujem, ker se za evtanazijo ne odločam. Odgovornost je pa skupna - le računi so moji. Nikoli nisem naredila nič drugega, kot obveščala. Nikjer nisem zapisala - prosim, nakažite denar. Če kdo želi pomagat - krasno, obvezan ni nihče. Če pa kdo želi škodovat, pa ne prosim, pač pa zahtevam, da s početjem preneha.

Lp, Polona


1. polonca ne bo potrdila da se okorišča, niti NI dokazala, kot ti to narobe sklepaš s samo njenim mailom, da se ne okorišča, niti ji ne moremo verjeti, da je sploh kaj res, kar je zapisala.
2. javen forum, točno tko. mislim da imamo pravico do svobode govora. naj me modi popravijo če se motim.
3. odgovornost ni skupna; naj plačajo bivši lastniki zavrženih živali. ostali, kateri pa nimamo te praxe, pa imamo drugo rešitev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

projektor ::

Blisk je izjavil:

Da ne bo "kdo" govoril, da govorim kar nekaj na pamet, da nekateri lovci streljajo kar vse povprek!

http://www.zurnal24.si/primorska/macki-...


Ta osebek ni lovec ampak idiot. Lovci takšna dejanja najstrožje obsojamo! Taki pacienti nimajo kaj iskati v lovskih vrstah. Upam, da bo v najkrajšem času izključen in kaznovan.

Ti pa s svojim posploševanjem tudi nisi zgled uravnovešenega posameznika.

LuiIII ::

Sam imam veliko srce. Res zdravniki pravijo, da imam "razširjeno" srce kar pa seveda nima veze s to temo. Problem odnosa sodobnega človeka do živali je večplasten in dvojen. Po mojem se v večjem številu pojavljata dva ekstrema in sicer:
- izživljanje
- pooseblanje
Sodoben človek je precej oddaljen od dejanske verige, ki mu zagotavlja preživetje. Pač kupiš v trgovini meso in to je to. Industrializacija mesne industrije nam sicer omogoča, da nas več preživi, a nas seveda "oddaljuje" od živali, ki jih jemo. Tisočletja je bilo potrebno v vzrejo ali pa ulov živali vložiti nemalo truda in ravno zaradi vloženega truda je imel človek do živali morda bolj pravilen odnos. Če je včasih prevladovala neka hvaležnost do živali, ki si jo pojedel ali ki ti je pomagala pri vsakdanjih opravilih (pes - lov, vol - oranje njive, konj - transport), danes to funkcijo prevzemajo čustva, ki pa so seveda veliko bolj labilna in podvržena zunanjim dejavnikom. Seveda so bila čustva vedno prisotna pri odnosu do živali vendar se mi zdi, da so bila čustva redko glavni razlog za posedovanje živali. Danes pa ljudje imamo živali večinoma za to, da imamo nekoga za katerega lahko skrbimo, da ga razvajamo, projeciramo naša čustva,... a obenem vemo, da se ga lahko dokaj enostavno in brez posledic tudi znebimo. Seveda čutstvene potrebe vodijo v pooseblanje živali, v priznavanje enakosti,... To je bilo verjetno vedno prisotno, saj ravno poosebljanje omogoča čustvovanje in odnos. Samo v zadnjem času pa verjetno zaradi medsebojne človeške odtujenosti, pooseblanje živali dobiva prevelike razsežnosti in postaja že kar patološko. Počasi imam vtis, da je žival že dostikrat več vredna kot človek. Da je več vredno da imaš psa ali dva kot otroka, da je bolje da posvojiš psa iz zavetišča kot da si rejnik otroku,... Ni kaj naša empatija se s sočloveka lahko zelo hitro preseli na domačega ljubljenca, ki nas seveda preprosto vedno razume in je vedno na voljo. Ko pa ga ne potrebujem ali pa me "razočara" se ga pa znebim. Nezrelo? Zelo!

Pyr0Beast ::

1. polonca ne bo potrdila da se okorišča, niti NI dokazala, kot ti to narobe sklepaš s samo njenim mailom, da se ne okorišča, niti ji ne moremo verjeti, da je sploh kaj res, kar je zapisala.

Enako velja za tvoj vir.

2. javen forum, točno tko. mislim da imamo pravico do svobode govora. naj me modi popravijo če se motim.

Dokler ne žališ drugih.

3. odgovornost ni skupna; naj plačajo bivši lastniki zavrženih živali. ostali, kateri pa nimamo te praxe, pa imamo drugo rešitev.

Če jih najdeš ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zlobcek ::

Blisk - sem moderen študent - imam faks brez, da bi kaj znal, iq na ravni opice z veliko gensko vcepljenega brihtola, ki ga stresam okoli ;D A ni to fajn...

Drugač sem tudi sam 100% proti mučenju živali, a tukaj se gre pač za nekaj drugega - da eni neumorno hocjo tupcit nekaj, kar ocitno ne obstaja.

Recimo:
Gospa ali gospodična Polona dejansko hoče očitno povedat, da vsake 30 dni dobi 130 novih živali - rajt, od kje že? Zakon ji očitno dopušča, da se po 30 dneh žival odstrani, vendar je zelo verjetno plačana koncesijsko na glavo + popoldansko vahtanje (govorim iz glave, namreč imam prenizek iq za pametno razmišljanje). Nekaj seveda naredi še to poosebljanje, kar je LuiIII povedal. Ubit žival je najbrž težko, sam sorry, kdo pa bo to delal drug, kot veterinar, ki je navsezadnje plačan za to.
Je pa res, da je naša jeb.. država še tko narejena, da skoraj gotovo nimaš dovolj denarja, da bi zaprl s.p. ali d.o.o. tud če bi hotel. Tko da svaka čast za njeno delo, ki je seveda za spoštovat in upam da se ji ne zmeša, ker je malo mlada. Ampak to ne spremeni dejstva, da če to delaš in se ukvarjaš z zavetiščem, moraš presežek po 30 dneh pač odstrant, ne pa umetno gor držat populacijo živali in jamrat. To je namreč, če mene kdo vpraša - ubistvu že korupcija sistema in bi morali biti kaznivo. Ali pa nej vse cucke in mačke sčipira in nase prepiše. Pa jih nej ima... ali pa še boljša ideja - jih naj posvoji kar Blisk sam :)

Točn vem, kakšna je vsak dan oz. mesec borba za dnar, a preživi se pač s pozitivno računico, folku okol se pa gladko jebe. Živeli kapitalizem s kravam, ki jih pojemo vred.

Kot sem že rekel, mam tud okoli sebe dva cucka, oba carja in si ne predstavljam človeka, ki je namerno pridobil (kupil) žival, seveda ustrezno podpisano (čipirano) in lastniško zrihtano, in bi dal le-to od sebe. Če pa že to lahko naredi, je pa itak vseen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Pyr0Beast ::

Zakon plača do 30 dni, kar je več, mora sama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

projektor je izjavil:

Blisk je izjavil:

Da ne bo "kdo" govoril, da govorim kar nekaj na pamet, da nekateri lovci streljajo kar vse povprek!

http://www.zurnal24.si/primorska/macki-...


Ta osebek ni lovec ampak idiot. Lovci takšna dejanja najstrožje obsojamo! Taki pacienti nimajo kaj iskati v lovskih vrstah. Upam, da bo v najkrajšem času izključen in kaznovan.

Ti pa s svojim posploševanjem tudi nisi zgled uravnovešenega posameznika.


Kot sem že povedal, v večini poznam smao take lovce. Taki kot si ti so izjema, vendar tudi tebe ne poznam osebno zato ne morem reči!

Pyr0Beast je izjavil:

Zakon plača do 30 dni, kar je več, mora sama.

Tako, zato tudi je kriza z zavetišči v večina primerih in tisti, ki zagovarjajo evtanazijo kot sredstvo, itak ne vejo o čem govorijo.

Seveda pa ja najlažje sedeti udobno v kavču, pametovati in pljuvat. Pa saj to je že znana značilnost slovencev. Ker tako je lažje, kot pa pomagati, kakemu zavetišču ali bognedaj komu drugemu, še samemu sebi ne......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

projektor ::

Osebno poznaš samo take lovse ki divjajo in pobijajo vsepoprek? Mah nehi, poznaš samo napihnjene zgodbe iz medijev. Velika večina lovcev je vzornih. Rekel bi celo, da je delež neuravnovešenih ljudi med ostalo populacijo precej višji, kot med lovci.

Vem kakšno podobo mediji delajo o nas. Lovci imamo v očeh povprečneža prizvok pijanih pobijalcev. V resnici smo vse drugo prej kot to. Predvsem obstoječi lovski organiziranosti se lahko zahvalimo, da je Slovenija po pestrosti živalskih vrst, najbogatejša država stare celine.

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Seveda pa ja najlažje sedeti udobno v kavču, pametovati in pljuvat.

točno to delaš ti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

talmai ::

No, dej, bom še jest mal razpihal ogenjček.

Nisem vegetarijanec, me pa mnogi imajo za enega, ker jem zgolj morske živali in še to le nekajkrat letno. Kar se tiče ravnanja z živalmi mi osebno dol visi, ker s temi živalmi nič nimam, predvsem jih ne jem, tako da mi je popolnoma vseeno s čim jih futrajo in kaj vse jim šopajo v žile.

Sicer pa, če si pripravljen jest tole ribo (http://www.vimeo.com/11817894), in teli poceni zamrznjeni fileji so približno take kvalitete, potem super, izvoli in jej to ribo, jaz ti tega ne bom preprečeval ali te ozmerjal z morilcem.

Meni je bolj kot mesojednost/vegetarijanstvo predvsem pomembno, da vem, s čim se prehranjujem, ker svinjarije jaz ne bom jedel. Tudi če moram za to malo več plačat in se malo bolj potrudit s poizvedovanjem, kaj se je s to hrano dogajalo, preden je prispela na moj krožnik.

Some people like to eat shit and in this free country I totally support them!
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

gruntfürmich ::

hmmm, mislim da tvoj želodec ne bo vedel kaj je bila prej svinjarija in kaj ni bila. razgradilo se bo po programu, pa če ti je ušeč ali ne.
torej bi lahko to 'na oko' dobro hrano označili kot kaprico, kaprico nevednežev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

torej bi lahko to 'na oko' dobro hrano označili kot kaprico, kaprico nevednežev...

Ne vem kaj mislis z 'na oko', a vem da je za oko vecino dobre hrane dejansko shit. In je dobra tudi za jezik.
Kvalitetna hrana je verjetno misljena kot dobro hranilo, ki vsebuje to, kar telo potrebuje, po moznosti v primernih razmerjih in kolicinah.

Meso na splosno je dobra hrana, ce te ne odbije, da je pac kos nekoc zive zivali. A se da tudi brez mesa, stvar navade.
Jaz bi recimo bil zadovoljen, ce me po smrti razkosajo in dajo za krmo, ce je res potreba. A na sreco te potrebe ni, vsaj tukaj ne.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gruntfürmich ::

z dobro hrano ponavadi folk misli na recimo čisto meso, svinjarija pa hrenovke, razni fileji...
ampak želodcu je vseeno kaj je not, on prebavi kar lahko. zato se mi to zdi neumnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Saj je mašini v avtu tudi vseeno ali menjaš olje ali ga pa ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

innerspace ::

ampak želodcu je vseeno kaj je not, on prebavi kar lahko. zato se mi to zdi neumnost.

Mu je vseeno dokler ga kaj ne iritira...a zelodec nima nobene pristojnosti za dolocanje kaj je dobro in kaj ne:)
Ta obcutek je vecinoma priucen in najveckrat privzgojen/kopiran.
Komaj znanje nutricionizma in metabolizma lahko vodi do locevanja med dobrim in manj dobrim. A to je drugo podrocje, ni plac tu za to.

Gre se za posledice v telesu, ko ga vec casa izpostavljas neki prehrani.
Zase lahko recem, da z veseljem jem meso(in se zahvalim zivali, ki jo jem:), ko mi zapase..a se zgodi da ga kak teden ne povoham, in se tudi drugace pocutim.
Hrenovk pa ne tikam(ok, mogoce 1-2x letno po nesreci), ker ne vsebujejo dovolj dobrega razmerja meni potrebnih in nepotrebnih snovi.

Dejstvo je, da je telo(mi) zgrajeno iz tega kar zauzijemo, zato dejmo pazit na prehrano(vsaj malo)!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Blisk ::

projektor je izjavil:

Osebno poznaš samo take lovse ki divjajo in pobijajo vsepoprek? Mah nehi, poznaš samo napihnjene zgodbe iz medijev. Velika večina lovcev je vzornih. Rekel bi celo, da je delež neuravnovešenih ljudi med ostalo populacijo precej višji, kot med lovci.

Vem kakšno podobo mediji delajo o nas. Lovci imamo v očeh povprečneža prizvok pijanih pobijalcev. V resnici smo vse drugo prej kot to. Predvsem obstoječi lovski organiziranosti se lahko zahvalimo, da je Slovenija po pestrosti živalskih vrst, najbogatejša država stare celine.


Ne žal! Nisem eden izmed tistih, ki govorijo nekaj kar so slišali od nekoga ali po medijih.
Sem že nekje zgoraj napisal, da sem srečal v življenu cca 20 lovcev. Z nekaterimi od teh sem celo šel na jago. Vendar sem potem odnehal s tem, ker sem videl kaki lovci so to. Nihče od teh ni nič naredil za divjad. Za njih je to samo trofeja in kos mesa.

Zato pa sem napisla, da te cenim, če si tak kot si napisal!

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Seveda pa ja najlažje sedeti udobno v kavču, pametovati in pljuvat.

točno to delaš ti...


Aha ti boš to vedel, ko še tolko nisi, da bi vsaj ne pljuval čez tiste, ki delajo v zavetiščih in dajejo svoj prosti čas za....nekaj dobrega.

Koliko sicer nisem fizično dovolj naredil, pa sem doniral denar in obveščal ljudi o tem kaj počnejo nekateri izpirjkeni osebki na tej zemlji.
Zato raje svoj prag pometi prej!

talmai je izjavil:

No, dej, bom še jest mal razpihal ogenjček.

Nisem vegetarijanec, me pa mnogi imajo za enega, ker jem zgolj morske živali in še to le nekajkrat letno. Kar se tiče ravnanja z živalmi mi osebno dol visi, ker s temi živalmi nič nimam, predvsem jih ne jem, tako da mi je popolnoma vseeno s čim jih futrajo in kaj vse jim šopajo v žile.

Sicer pa, če si pripravljen jest tole ribo (http://www.vimeo.com/11817894), in teli poceni zamrznjeni fileji so približno take kvalitete, potem super, izvoli in jej to ribo, jaz ti tega ne bom preprečeval ali te ozmerjal z morilcem.

Meni je bolj kot mesojednost/vegetarijanstvo predvsem pomembno, da vem, s čim se prehranjujem, ker svinjarije jaz ne bom jedel. Tudi če moram za to malo več plačat in se malo bolj potrudit s poizvedovanjem, kaj se je s to hrano dogajalo, preden je prispela na moj krožnik.

Some people like to eat shit and in this free country I totally support them!


koliko ljudi pa ve danes kaj je? Kupujejo najcenejšo hrano, ki se jo dobi, od mesa do zelenjave. Seveda je to tudi najslabša hrana. Pesticidi, hormoni, poživila, itd. Če bi ljudje imeli malo več spoštovanja do hrane, bi lepše delali z njo, s tem bi jo manj porabili in s tem bi lahko kupili kvalitetnejšo hrano.
Kaj še zdaj ni jasno, da je vse povezano eno z drugim? Hrana = Zdravnik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

A. Smith ::

Kot predstavnik dela prehrambene industrije se pridružujem izmenjavi mnenj.

Meso je živilo, ki ima v človeški zgodovini pomembno vlogo in je morda glavni razlog, da smo prehiteli ostale primate. Izkaže se, da je meso kot vir beljakovin in vitamina B12 zelo verjetno omogočilo razvoj človeških ožganov do sedanje velikosti.

V današnjih časih, ko dobro poznamo sestavo in vsebino živil je mogoče shajati tudi brez mesa. Vendar pa to terja izobraževanje o hrani, učenje novih receptov, iskanje nadomestnih virov beljakovin, morda celo spremembo načina življenja. Večini, vključno z mano, je bolj enostavno ostati mesojed. Ali mesojedi barbar, ali mrhovinar, ali klavec, kakor nas po piarovsko imenujejo vegetarijanci.

Vprašanje pridelave mesa bo v prihodnosti rešeno tehnokratsko. Meso bodo proizvedli laboratorijsko in po ubijanju sentientov ne bo več potrebe. Morda se bodo takrat tudi nekateri vegetarijanci začeli odločati za meso. Do takrat pa bo vladalo "zatečeno stanje". Jedli bomo ubite živali, ki jim bomo s predpisi postopoma omejevali trpljenje.


Če bi samo mi tukaj, ki debatiramo, vsak za eno dlako, bi bila gotovo na leto ena krava cela več, pa mogoče še kak pujs in piščanc! Globalno si niti ne upam it računat.
Motiš se. Če bi mi jedli manj mesa, bi ga prerambena industrija manj proizvedla. Torej bi živelo manj živali. Sam se odloči, ali je to bolje, ali ne.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Blisk ::

A. Smith je izjavil:

Kot predstavnik dela prehrambene industrije se pridružujem izmenjavi mnenj.

Meso je živilo, ki ima v človeški zgodovini pomembno vlogo in je morda glavni razlog, da smo prehiteli ostale primate. Izkaže se, da je meso kot vir beljakovin in vitamina B12 zelo verjetno omogočilo razvoj človeških ožganov do sedanje velikosti.

V današnjih časih, ko dobro poznamo sestavo in vsebino živil je mogoče shajati tudi brez mesa. Vendar pa to terja izobraževanje o hrani, učenje novih receptov, iskanje nadomestnih virov beljakovin, morda celo spremembo načina življenja. Večini, vključno z mano, je bolj enostavno ostati mesojed. Ali mesojedi barbar, ali mrhovinar, ali klavec, kakor nas po piarovsko imenujejo vegetarijanci.

Vprašanje pridelave mesa bo v prihodnosti rešeno tehnokratsko. Meso bodo proizvedli laboratorijsko in po ubijanju sentientov ne bo več potrebe. Morda se bodo takrat tudi nekateri vegetarijanci začeli odločati za meso. Do takrat pa bo vladalo "zatečeno stanje". Jedli bomo ubite živali, ki jim bomo s predpisi postopoma omejevali trpljenje.


Če bi samo mi tukaj, ki debatiramo, vsak za eno dlako, bi bila gotovo na leto ena krava cela več, pa mogoče še kak pujs in piščanc! Globalno si niti ne upam it računat.
Motiš se. Če bi mi jedli manj mesa, bi ga prerambena industrija manj proizvedla. Torej bi živelo manj živali. Sam se odloči, ali je to bolje, ali ne.


Torej imam prav! Manj bi jih proizvedli manj bi jih pobili.

In še "biblija" za pravice živali iz leta 1975. Domače branje, za vsakega, ki misli da ima "prav".
http://www.drustvonoa.org/zanimljivosti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919950 (9978) TineR
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17032010 (28097) FrRoSt

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645110596 (102279) noraguta

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542768 (40385) Gandalfar
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922492 (20741) krneki0001

Več podobnih tem