» »

AMD Epyc

AMD Epyc

««
9 / 11
»»

pegasus ::

Raje kot 128c bi za nas videl 16-32c z gigabajti L3 srama. Bom tudi to dočakal, kmalu ;-)

Spock83 ::

pegasus je izjavil:

Supermicro "CloudDC" serija mi je všeč ... 2u, single socket, super simple, generic, flexible, cheap. Kaj še češ več ... idealna piksna za slovenske razmere.


Kako kaj deluje HPC? :/

pegasus ::

Super. Ravno pripravljamo budget za naslednji upgrade :-)

Spock83 ::

pegasus je izjavil:

Super. Ravno pripravljamo budget za naslednji upgrade :-)


A to za un v kontejnerju ali taveliki? :)

pegasus ::

Nimam (direktne) veze s tistimi ;-)

Spock83 ::

Cool. :)

pegasus ::

pegasus ::

Kako Azure konfigurira svojo epyc farmo, vključno z bios nastavitvami:

Mr.B ::

Tezka bo to za intla...
Zen 4 Madness: AMD EPYC Genoa With 96 Cores, 12-Channel DDR5 Memory, and AVX-512
https://www.tomshardware.com/news/zen4-...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Hvala za zadnje 3 objave.
Na dopustu imam ravno čas brati :-)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

Intel goes full glue:
https://www.servethehome.com/intel-deta...
Patrick pravilno ugotavlja, da je pri chiplet tehnologiji Intel sedaj nekje tam kjer je AMD bil v 2017, le vsaka posamezna komponenta je novejša (ddr5, pcie v5, ...).

pegasus ::

AMD še ni rekel zadnje besede: https://www.amd.com/en/press-releases/2...
30x improvement v perf/watt v štirih letih ... ko bi le drugi bili tudi tako ambiciozni :)

tikitoki ::

Zelo ambiciozno. Zelo dvomim, da jim uspe. Če jim, pa kapa dol.

pegasus ::

Evo, sem ravnokar potrolal amd exece z zelo podrobnimi vprašanji okrog tega in odgovor je nekako v smislu da kot sedaj vidijo stvari, lahko v teoriji to dosežejo v 5 letih, da pa se bodo zelo potrudili, da tudi v praksi. Spet ni enega magičnega pristopa, ampak stotine drobnih stvari tu in tam po celem spektru produkta, ki bodo vsaka doprinesle svoj majhen košček. Pripravite se na HSA, cpu-gpu memory coherency, nižji fp precision, rahlo spremenjeno memory hirearhijo in še kup tovrstnih cvetk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Mr.B ::

Intel še nima odgovora, zadnja srverska generacija je bila napredek glede na lastno prejšno generacijo 43% jeder za 32% višjo porabo. Next gen lepljeni procesor od inla je prestavljen / zamuja. Tako da, če AMD uspe spravit I/O rezino na polovico porabe, je to kar zajetnih W, pa potem še doda manjša jedra, ker za AI ne rabiš ponavadi taka generična jedra kot so sedaj... je coilj možen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Novembra (na SC21) bo obelodanjen Mi200 in Frontier arch (custom proc z cache coherency z gpuji), naslednje leto pa Mi300 in El Capitan arch, kjer bo več tega efforta že vidnega. Fun times ahead ... včeraj smo videli prezentacijo astronomov, ki so speglali kodo za realtime miganje zrcala za odpravo atmosferskih popačenj, da laufa direkt iz L3 cachea na procih in na ta način dosegli boljše zmogljivosti kot vsi gpuji / acceleratorji na trgu. Ker rabijo low latency. Zelo zanimiv use case ;)

DamijanD ::

Nižji FP precision - lahko malo več o tem?

FireSnake ::

Od vsega prebranega je mene tudi to presenetilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

da laufa direkt iz L3 cachea na procih in na ta način dosegli boljše zmogljivosti kot vsi gpuji / acceleratorji na trgu.


Hudiča.

Koliko količine L3 pomnilnika so uporabili???
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

DamijanD je izjavil:

Nižji FP precision - lahko malo več o tem?

Poglej, kaj dela AI svet. FP16 in BF16 sta name of the game, nekateri celo v INT8 rinejo. Lani sem jih sicer trolal s tem videom:

So vzeli na znanje, upam da kaj rata, glede na to, da je Gustafson že pred leti delal z njimi.
Sicer pa zdaj v medijih že najdeš informacije, kakšen hw bo baseline za to 30x primerjavo. Nekaj zelo podobnega, kar se bo vgrajevalo v bodoče hpc sisteme :)

D3m je izjavil:

Koliko količine L3 pomnilnika so uporabili???
Standardnih 256MB, še nimajo tanovih epycov z 768MB ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Wrop ::

Ti si s tem unum trolal že ene pet let nazaj.
Od takrat je izumiltelj izumil kolo že v drugo in še v tretjo.
Čakamo na 4. ponovitev. Upajmo, da bo pa tisto res ta pravo. :)) Don't hold your breath.

pegasus ::

Že skoraj sedem ;) Drži, ideja je v osnovi enaka, implementacija pa se razvija, predvsem z inputom ljudi, ki želijo to implementirati v hw. Na posithub.org najdeš aktualne novice iz tega efforta.

Wrop ::

Že sedem koles. :))
Je pa vztrajen. Gledal sem samo na WIKI. Cel kup nekih implementacij, od programskih do strojnih (FPGA, pa celo v RISC-V).
Od tega, da unum vzame toliko bitov kolikor jih potrebuje, dinamično itak :)), so implementacije več ali manj fiksnih dolžin. Nekaj kar IEEE 754 FP standard pozna že leta 1985.
Število unum operacij/s je pa bolj ubogo zgleda. Vseskupaj zgleda bolj hobi projekt.
Pred leti sem celo videl neko kodo v matlabu za unum prezentacijo števil in osnovne računske opracije. Koliko ene kode za povsem osnovno aritmetiko. Ko sem implementiral FP32 +,/,*,/ na FPGA v VHDL je bilo pol manj kode in bistveno bolj berljivo in razumljivo. Brez, da bi uporabil namenski hardware za seštevanje in množenje v FPGA (Xilinx), pa sem vseeno verjetno dosegal več operacij/s, kot te unum implementacije. Kaj šele z optimizacijo in dodatno paralelizacijo.

pegasus ::

Jah glej, ieee754 ima že 35+ let kilometrine za sabo, unumi so pa še vedno v akademski domeni. Počakaj še kako desetletje ...

In related news, če si kdo hoče pogledat domače zanimive igrače:
https://www.arnes.si/odprli-bomo-vrata-...

Rias Gremory ::

"Exascale" računalniki so superračunalniki prihodnosti, ki bodo lahko izračunali najmanj 1018 operacij s plavajočo vejico na sekundo (1 exaFLOPS).

God damn it. :))

Wrop ::

pegasus je izjavil:

Jah glej, ieee754 ima že 35+ let kilometrine za sabo, unumi so pa še vedno v akademski domeni. Počakaj še kako desetletje ...

In related news, če si kdo hoče pogledat domače zanimive igrače:
https://www.arnes.si/odprli-bomo-vrata-...


Vsekakor. FP ima za sabo, še preden je bil sprejet IEEE 754 standard, na tisoče inženirskih ur za seboj. Podjetnik in ponovni izumitelj kolesa, ki ga imenuje unum, ni ravno dobro premislil ali pa vedel kaj točno dela. Namreč, svoj unum je tolikokrat spremenil/dopolnjeval zaradi raznoraznih pomankljivosti, da ga ieee754, ne bo mogel dohiteti s popravki/nadgradnjami.

The standard 32 bits posit adder is found to be twice as large as the corresponding floating-point adder. Posit multiplication requires about 7 times more LUTs and a few more DSPs for a latency which is 2x worst than the IEEE-754 32 bit multiplier


Samo en citat glede implementacije. Raziskav/Člankov, ki o positu povejo dobre in slabe lastnosti je veliko.
Novo kolo (fiksne dolžine), ki ga prodaja, je malo boljši v nekem itervalu, v drugih pa lahko tudi precej slabši. Nobene stalne konsistence, da bi bil v vseh primerih vsaj enako dober ali boljši ni. Kar ga v trenutku naredi obsolete - bolj hobi projekt, ne pa za splošno uporabo. Stavim 6pack, da bo čez 10 let isto.

pegasus ::

Postavljanje gruče Frontier se je začelo: https://www.nextplatform.com/2021/10/04...

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Kdor je zamudil:

Tehnikalije imate že vsepovsod. Bolj zanimiva novica, ki pa se ne izpostavlja, je, da je Meta (ex Facebook), sicer tradicionalno Intel shop, switchnil na AMD. Fun times ahead.

FireSnake ::

Lepa zmaga!
Hvala za tole, jaz sem zgrešil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

settler ::

AMD se tudi malo zabava:)

pegasus ::

Facebook je zložil svoje custom epyce v isti volumen in hlajenje kot prejšnje Xeone D:
https://www.servethehome.com/facebook-m...
36 jeder vs max 16 v xeonih v istem tdp ... Ilustracija danes mogočega.

pegasus ::

Še nekaj več informacij o tem "meta" setupu:
www.nextplatform.com/2021/11/12/amd-get...

FireSnake ::

Hvala za napisano.
Tole bo današnje večerno branje ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

HotChips 33 videi so objavljeni, med drugim tudi server cpus:

pegasus ::

Še en vpogled v potencialno prihodnost, recimo nekje konec tega desetletja:

pegasus ::

Lep zapis, kaj vse se obeta relativno kmalu. Konec tega desetletja bomo gledali na današnji čas kot na kameno dobo ... oz. če danes gledamo na konec tega desetletja, vidimo tam en sam sci-fi ;)
Res, svet se tako hitro spreminja, da povprečni človeški možgani ne sledijo več ...

l0g1t3ch ::

Fascinantno. Nimam druge besede.

pegasus ::

Včerajšnje predavanje o pre-exascale stroju LUMI:

Sicer v kontekstu easybuilda, a vseeno izvemo veliko o sestavi stroja in organizaciji okolja.

FireSnake ::

Impresivno.
Nisem pa še uspel vsega pogledati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

FireSnake ::

Hvala za tole.
Ravno danes popoldne nimam obveznosti, bom lahko bral :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FireSnake ::

768MB L3 cache.
Brutalno

https://www.anandtech.com/show/17323/am...

Mali mehki je na Azure že požegnal novo splavitev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

pegasus ::

Tako, dobil sem info za naslednji dve generaciji. Nekaj so že YouTube oraklji leakali, konkretne številke so vseeno impresivne. Prihodnost obeta :-)

FireSnake ::

Odlično!
Za gradnjo datacentrov jih pa tak z viličarji na paletah vozijo.
Za oblačne rešitve tudi (mali mehki, Amazon, ...)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

pegasus ::

««
9 / 11
»»