» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
608 / 611
»»

FireSnake ::

To, da je večina ljudi kupila 1800X zaradi razloga, ki si ga navedel je popolna laž!
Že samo destvo, da se high - end komponent nikoli ne proda največ govori zase.
Torej čista laž.

Dodatna laž je v tem, da je večina kupcev 1800X kupila za resno delo in ga izkoristila.

Pajaci, ki kupujejo na blef so v manjšini. Na srečo.

Potem je pa še to: četudi bi to, o čemer lažeš, držalo dejstva govorijo zase.

Vidimo kakšna "dejstva" si imel zgoraj: blodnje od predatorjax. Prosim te no!

Zdaj se pa počasi lahko nehaš smešiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

Smesis? :D
Sem bil na r/amd od vsega zacetka ryzen launcha.
Se vedno se spomnim vseh nebuloz, amd fanbojcku.

FireSnake ::

Ja, smešiš se.
S tem ne bi bilo nič narobe a ti se še lažeš zapovrh.

In tega nam ni treba mirno gledati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

Ja downplayanje dejanske zmogljivosti procesorja v igrah :))
Imas 500 strani nazaj pa si poglej.

kuglvinkl ::

chill.
Your focus determines your reallity

Jarno ::

Relevantno dejstvo je, da je bil trg procesorjev v začetku 2017 zelo podoben tistemu izpred šestih let, zgolj da je namesto i# 2xy0 pisalo i# 7xy0.
No, potem je prišla dobrodošla sprememba, katera pa je tudi blagodejno vplivala na AMD-jeve finance.

Za resne bralce te teme sem naredil povzetek letnih prihodkov AMD-ja med 2014 in 2022:

2014: $5.51B
2015: $3.99B
2016: $4.27B
2017: $5.33B
2018: $6.48B
2019: $6.73B
2020: $9.763
2021: $16.434B
2022: $23.601B

Kot se da brati, je poglavitna težava AMD-ja proizvodna kapaciteta TSMC-ja, sicer bi številke poletele v višave, predvsem pri server&datacenter segmentu.
No, počasi bo z nami tudi peta inačica zen procesorjev, ki pa bo naletela na dozorelo AM5 platformo.
Stay tuned...:)
#65W!

bciciban ::

Ojej otroci, ki pravijo da je bil prvi ryzen drek, ker je dosegel samo 120FPS medtem ko jih je intel 140FPS.

Blagor ubogim na duhu.

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Vecina folka je takrat kupila 1800x, zato ker so mislili da bodo future proof zaradi 8c/16t.
AMD je se sam zavajal kako zmogljivi so ti procesorji pri gamingu

GN review 1800x
AMD Ryzen R7 1800X Conclusion

At this point, you might be left feeling disillusioned when considering AMD's tech demos. Keep in mind that most of the charts leaked and created by AMD revolved around Cinebench, which is not a gaming workload. When there were gaming workloads, AMD inflated their numbers by doing a few things:

In the Sniper Elite demo, AMD frequently looked at the skybox when reloading, and often kept more of the skybox in the frustum than on the side-by-side Intel processor. A skybox has no geometry, which is what loads a CPU with draw calls, and so it'll inflate the framerate by nature of testing with chaotically conducted methodology. As for the Battlefield 1 benchmarks, AMD also conducted using chaotic methods wherein the AMD CPU would zoom / look at different intervals than the Intel CPU, making it effectively impossible to compare the two head-to-head.


Ni bila samo 1. generacija. Refresh tudi ni bil nic kaj prida.
Sele zen 2 je bil soliden, zen 3 pa tisti pravi proper cpu.
Ja intel se je smesil ja.
8700k oc je bil hitrejsi od Zen1,+,2 v gamingu.
9900k je bil prakticno Ryzen 5000 level in to leta 2018.

A sedaj nas pa prepricujes, da so ljudje kupovali zgolj na racun kar je napisal AMD marketing ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PacificBlue ::

bciciban je izjavil:

Ojej otroci, ki pravijo da je bil prvi ryzen drek, ker je dosegel samo 120FPS medtem ko jih je intel 140FPS.

Blagor ubogim na duhu.


Dejansko na stacionarcu(ce odmislim prenosnik) kmalu iz haswella preidem na am5.
Bi me moralo kaj skrbet?

bciciban ::

Skrbeti v smislu ?

Intel HAXM je specifika, ki je bila aktualna za potrebe razvoja za android. Razen tega se ne spomnim ničesar da bi bil AMD CPU omejitev.
Trenutno je tako, da za VMware workstation je vč problemov z Inli zaradi mešanja P in E jeder. Mogoče so to že rešili, nisem več preverjal tega v zadnjem času.

Senior Dev ::

Procesorji se kupujejo povečini za gaming in število sličic na sekundo je vse kar šteje. Par izgubljenih sekund na šihtu zaradi kompajlanja, Worda ali Photoshopa res nima veze. Če pa dropajo sličice na sekundo in zgrešiš headshot, to pa je katastrofa in taka napaka ima tudi resne posledice za psiho. Treba se je pač osredotočit na tisto kar je pomembno.

Aja, pa pajaca dajte na hladno za kak teden dva, da se spočije. Zgleda, da se mu je nabralo v lajfu in spet stresa jezo na naključne uporabnike.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

meho7 je izjavil:

Vecina folka je takrat kupila 1800x, zato ker so mislili da bodo future proof zaradi 8c/16t.
AMD je se sam zavajal kako zmogljivi so ti procesorji pri gamingu

GN review 1800x
AMD Ryzen R7 1800X Conclusion

At this point, you might be left feeling disillusioned when considering AMD's tech demos. Keep in mind that most of the charts leaked and created by AMD revolved around Cinebench, which is not a gaming workload. When there were gaming workloads, AMD inflated their numbers by doing a few things:

In the Sniper Elite demo, AMD frequently looked at the skybox when reloading, and often kept more of the skybox in the frustum than on the side-by-side Intel processor. A skybox has no geometry, which is what loads a CPU with draw calls, and so it'll inflate the framerate by nature of testing with chaotically conducted methodology. As for the Battlefield 1 benchmarks, AMD also conducted using chaotic methods wherein the AMD CPU would zoom / look at different intervals than the Intel CPU, making it effectively impossible to compare the two head-to-head.


Ni bila samo 1. generacija. Refresh tudi ni bil nic kaj prida.
Sele zen 2 je bil soliden, zen 3 pa tisti pravi proper cpu.
Ja intel se je smesil ja.
8700k oc je bil hitrejsi od Zen1,+,2 v gamingu.
9900k je bil prakticno Ryzen 5000 level in to leta 2018.

A sedaj nas pa prepricujes, da so ljudje kupovali zgolj na racun kar je napisal AMD marketing ?

Gremo back to 2017
Ryzen 1000 serija pride ven, testi v gamingu so obupni.
GN oznaci 1800x za i5 v gamingu ter i7 v productivity ter ubije AMD marketing team

Fanbojem se zacne mesati. GN dobi groznje s smrtjo
https://twitter.com/GamersNexus/status/...
Fanbojcki na r/amd zahtevajo pojasnilo.
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5...
r/amd ima peticijo da benajo 720p benchmarke nekateri zelijo, da se uporablja samo 1440p. :))
Podobno ste nekateru obnasali tudi tukaj na tem forumu.
Izgovori so kar dezevali.
Kaj je ze bil moto? 'Niso vse igre'?
Kaca je jokala, da se 16 jedrnika ne kupuje za igre ter da so igre optimizirane za 4cores... :))
Nekateri sploh niso vedeli kaj govorijo
Taksne in podobne cvetke

deco16 ::

Igre so edino kar obstaja na svetu, hail to Intel in 4c/4t.

Pa sem mel 1800x, sem ga kupil ko je bla že druga generacija zuni ker je bil fajn na popustih, vredu proc, za zamenjat c2q je bil odličen.

Nevem kaj se kurčite, pač če ga nebi blo bi še vedno imeli 4 jedrnike, tko pa mam 8 jedrnika v laptopu.

bciciban ::

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Wrop ::

Tako je. 1800X se je kosal s 6900K. 1000 $ vs 500 $. 8 jedrniki so se začeli že pri 320 $.
Za igre je bil 1600(X) dovolj blizu 7600K, v nekaterih takrat novejših igrah je 7600K že kazal pomankljivosti pri low 1 % (pod 30 fps), kar je bistveno slabše, kot 10 % slabši avg.
Če hotel računalnik samo za igre in imeti Intla si moral vzeti 7700K. Vse ostalo pri Intlu je bilo nekonkurenčno.

mtosev ::

Sedaj sem malo gledal nove threadripperje. To novo serijo. Npr 7960X in me je zanimiv cpu samo cena pa je ubijalska.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

meho7 ::

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

bciciban ::

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.



Za prvi špil je intel Intel i7-6900K (ki je stal tisočaka) navit na 4,4Ghz dosegel 119FPS in za drugega 142FPS.
Tako da pri prvem očitno ni nobenega GPU bottlnecka. Pri drugem pa kaže da je ampak so doseženi FPS-ji v vseh primerih tako visoki da je popolnoma irelavantno ali imamo 120, 140 ali 200FPS.

meho7 ::

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.



Za prvi špil je intel Intel i7-6900K (ki je stal tisočaka) navit na 4,4Ghz dosegel 119FPS in za drugega 142FPS.
Tako da pri prvem očitno ni nobenega GPU bottlnecka. Pri drugem pa kaže da je ampak so doseženi FPS-ji v vseh primerih tako visoki da je popolnoma irelavantno ali imamo 120, 140 ali 200FPS.


Kaj zdaj 6900k ali 7700k?
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS -> tukaj je ze gpu bottleneck
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FireSnake ::

Ti še kar utrujaš s temi FPSi?

mtosev je izjavil:

Sedaj sem malo gledal nove threadripperje. To novo serijo. Npr 7960X in me je zanimiv cpu samo cena pa je ubijalska.


Za tistega, ki ga izkoristi je poceni.

PacificBlue je izjavil:

bciciban je izjavil:

Ojej otroci, ki pravijo da je bil prvi ryzen drek, ker je dosegel samo 120FPS medtem ko jih je intel 140FPS.

Blagor ubogim na duhu.


Dejansko na stacionarcu(ce odmislim prenosnik) kmalu iz haswella preidem na am5.
Bi me moralo kaj skrbet?


Popolnoma nič.
Sem kupil AM5 praktično takoj in zadeva je zdaj dozorela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

No ja, boot up casi so se konkretno poslabsali, vsaj tukaj na masini ki jo imam na firmi. Rabi ene 30 sekund do minute da se sploh boot up screen prikaze. Gre to kako pohitriti ?
Dovie'andi se tovya sagain.

bciciban ::

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.



Za prvi špil je intel Intel i7-6900K (ki je stal tisočaka) navit na 4,4Ghz dosegel 119FPS in za drugega 142FPS.
Tako da pri prvem očitno ni nobenega GPU bottlnecka. Pri drugem pa kaže da je ampak so doseženi FPS-ji v vseh primerih tako visoki da je popolnoma irelavantno ali imamo 120, 140 ali 200FPS.


Kaj zdaj 6900k ali 7700k?
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS -> tukaj je ze gpu bottleneck
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS


Kako je pri watchdog GPU bottleneck ?
1800X ima 84FPS, 7700K ima 87FPS (praktično isti šmorn), če pa daš 6900K (8C/16T HEDT cpu) pa FPS naraste na 119FPS. Torej več kot očitno ne AMD 1800X in ne intel 7700K (kot top primere consumer platforme) nista bila toliko zmogljiva da bi bil GPU bottleneck.

AMD je bil cenovno precej bliže 7700K CPU-ju (intel consumer platforma), medtem ko v večnitnih productivity workloadih je posegal na teritorij intel HEDT platforma, ki je stala 2x več denarja.

meho7 ::

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.



Za prvi špil je intel Intel i7-6900K (ki je stal tisočaka) navit na 4,4Ghz dosegel 119FPS in za drugega 142FPS.
Tako da pri prvem očitno ni nobenega GPU bottlnecka. Pri drugem pa kaže da je ampak so doseženi FPS-ji v vseh primerih tako visoki da je popolnoma irelavantno ali imamo 120, 140 ali 200FPS.


Kaj zdaj 6900k ali 7700k?
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS -> tukaj je ze gpu bottleneck
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS


Kako je pri watchdog GPU bottleneck ?
1800X ima 84FPS, 7700K ima 87FPS (praktično isti šmorn), če pa daš 6900K (8C/16T HEDT cpu) pa FPS naraste na 119FPS. Torej več kot očitno ne AMD 1800X in ne intel 7700K (kot top primere consumer platforme) nista bila toliko zmogljiva da bi bil GPU bottleneck.

AMD je bil cenovno precej bliže 7700K CPU-ju (intel consumer platforma), medtem ko v večnitnih productivity workloadih je posegal na teritorij intel HEDT platforma, ki je stala 2x več denarja.

Sem ti prilepil

sbawe64 ::

Master_Yoda je izjavil:

No ja, boot up casi so se konkretno poslabsali, vsaj tukaj na masini ki jo imam na firmi. Rabi ene 30 sekund do minute da se sploh boot up screen prikaze. Gre to kako pohitriti ?

Memory context restore - enabled
Power down enable - enabled
Tpm module - enabled

Katera plošča, bios, rami ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

bciciban ::

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.



Za prvi špil je intel Intel i7-6900K (ki je stal tisočaka) navit na 4,4Ghz dosegel 119FPS in za drugega 142FPS.
Tako da pri prvem očitno ni nobenega GPU bottlnecka. Pri drugem pa kaže da je ampak so doseženi FPS-ji v vseh primerih tako visoki da je popolnoma irelavantno ali imamo 120, 140 ali 200FPS.


Kaj zdaj 6900k ali 7700k?
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS -> tukaj je ze gpu bottleneck
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS


Kako je pri watchdog GPU bottleneck ?
1800X ima 84FPS, 7700K ima 87FPS (praktično isti šmorn), če pa daš 6900K (8C/16T HEDT cpu) pa FPS naraste na 119FPS. Torej več kot očitno ne AMD 1800X in ne intel 7700K (kot top primere consumer platforme) nista bila toliko zmogljiva da bi bil GPU bottleneck.

AMD je bil cenovno precej bliže 7700K CPU-ju (intel consumer platforma), medtem ko v večnitnih productivity workloadih je posegal na teritorij intel HEDT platforma, ki je stala 2x več denarja.

Sem ti prilepil



Alo no.
Ti si lepil videote o GN reviewu tega CPU-ja. In jaz sem od tam pobral cifre, ki so jih izmerili.

Sedaj pa lepiš nek drugi benchmark.
Ja v 720p je bottleneck, res je.
Še vedno pa drži to, da je meni osebno to povsem čisto in popolnoma irelavatno. Ko enkrat CPU doseže dovolj FPS je povsem brezpredmetno ali ima 140 ali pa 200fps.
Je pa večja številka na grafu. Res je.

Torej na 720p gaming benchu zmaga intel, na MT productivity pa AMD.

Potem pa vsak sam presodi kaj rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Master_Yoda ::

sbawe64 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

No ja, boot up casi so se konkretno poslabsali, vsaj tukaj na masini ki jo imam na firmi. Rabi ene 30 sekund do minute da se sploh boot up screen prikaze. Gre to kako pohitriti ?

Memory context restore - enabled
Power down enable - enabled
Tpm module - enabled

Katera plošča, bios, rami ?



ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, zadnji bios. Ram pa je Kingston Fury 5600 2*32GB (nevem napamet kateri model tocno). Bom enablal te bios settinge pa probal naslednjic ko bom rebootal masino.
Dovie'andi se tovya sagain.

DarwiN ::

Posamezni benchmarki ne povedo veliko.. Povprečje v igrah na 1080p high je izgledalo nekako takole:


ZEN1 je bil kar pošteno tepen. Kaj šele pol leta kasneje, oktobra 2017, ko je izšel 8700k.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

meho7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Sem prav pogledal ta famozni benchmark prvi dve igri
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS

Razlika da crkneš od smeha.
Medtem ko za productivity s podporo za vseč jeder se 1800X kosa z intel HEDT platformo ki jo zastopa i7-6900K. In ti CPU-ji in cela platforma je bila čist druga cenovna liga.

Za crknit smesna ce se zavedas, da je prisoten ze gpu bottleneck. In tega se vecina fanbojcku ni takrat zavedala zato so pa tako spukali po 720p benchih, da kao niso pravi pokazatelj future performancea.



Za prvi špil je intel Intel i7-6900K (ki je stal tisočaka) navit na 4,4Ghz dosegel 119FPS in za drugega 142FPS.
Tako da pri prvem očitno ni nobenega GPU bottlnecka. Pri drugem pa kaže da je ampak so doseženi FPS-ji v vseh primerih tako visoki da je popolnoma irelavantno ali imamo 120, 140 ali 200FPS.


Kaj zdaj 6900k ali 7700k?
Watchdog: AMD 1800X 84FPS; intel 7700K 87FPS -> tukaj je ze gpu bottleneck
Battlefield: AMD 1800X 132FPS; intel 7700K 141FPS


Kako je pri watchdog GPU bottleneck ?
1800X ima 84FPS, 7700K ima 87FPS (praktično isti šmorn), če pa daš 6900K (8C/16T HEDT cpu) pa FPS naraste na 119FPS. Torej več kot očitno ne AMD 1800X in ne intel 7700K (kot top primere consumer platforme) nista bila toliko zmogljiva da bi bil GPU bottleneck.

AMD je bil cenovno precej bliže 7700K CPU-ju (intel consumer platforma), medtem ko v večnitnih productivity workloadih je posegal na teritorij intel HEDT platforma, ki je stala 2x več denarja.

Sem ti prilepil



Alo no.
Ti si lepil videote o GN reviewu tega CPU-ja. In jaz sem od tam pobral cifre, ki so jih izmerili.

Sedaj pa lepiš nek drugi benchmark.
Ja v 720p je bottleneck, res je.
Še vedno pa drži to, da je meni osebno to povsem čisto in popolnoma irelavatno. Ko enkrat CPU doseže dovolj FPS je povsem brezpredmetno ali ima 140 ali pa 200fps.
Je pa večja številka na grafu. Res je.

Torej na 720p gaming benchu zmaga intel, na MT productivity pa AMD.

Potem pa vsak sam presodi kaj rabi.

Kako je brezpredmetno? Predstavljaj si, da kupis vego 64/ gtx 1080 potem pa zaradi procesorja zadaj puscas 15-20% zmogljivosti same graficne?
Ogromno ljudi je takrat kupilo 1600x/1700x ter potem sparilo te procesorje s top end graficnimi.

bciciban ::

DarwiN je izjavil:

Posamezni benchmarki ne povedo veliko.. Povprečje v igrah na 1080p high je izgledalo nekako takole:


ZEN1 je bil kar pošteno tepen. Kaj šele pol leta kasneje, oktobra 2017, ko je izšel 8700k.


8700K je bil odličen CPU, tudi cena je bila zelo ugodna. Lahko rečemo hvala AMD-ju da je zbrcal intel v tazadnjo, ker drugače bi dobili še enega 4C/8T z 100Mhz višjo frekvenco.

meho7 je izjavil:


Kako je brezpredmetno? Predstavljaj si, da kupis vego 64/ gtx 1080 potem pa zaradi procesorja zadaj puscas 15-20% zmogljivosti same graficne?
Ogromno ljudi je takrat kupilo 1600x/1700x ter potem sparilo te procesorje s top end graficnimi.


Imaš top CPU in top GPU, za zaslon imaš pa nekaj kar zmore 720p ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

meho7 ::

bciciban je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Posamezni benchmarki ne povedo veliko.. Povprečje v igrah na 1080p high je izgledalo nekako takole:


ZEN1 je bil kar pošteno tepen. Kaj šele pol leta kasneje, oktobra 2017, ko je izšel 8700k.


8700K je bil odličen CPU, tudi cena je bila zelo ugodna. Lahko rečemo hvala AMD-ju da je zbrcal intel v tazadnjo, ker drugače bi dobili še enega 4C/8T z 100Mhz višjo frekvenco.

meho7 je izjavil:


Kako je brezpredmetno? Predstavljaj si, da kupis vego 64/ gtx 1080 potem pa zaradi procesorja zadaj puscas 15-20% zmogljivosti same graficne?
Ogromno ljudi je takrat kupilo 1600x/1700x ter potem sparilo te procesorje s top end graficnimi.


Imaš top CPU in top GPU, za zaslon imaš pa nekaj kar zmore 720p ?

Joj spet s tem mitom.
8700k je bil v planu se preden je bil Zen1 launched.
https://www.guru3d.com/story/6-core-int...
Vec kot ocitno sploh ne razumes kaj pomenijo 720p benchmarki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

Posamezni benchmarki ne povedo veliko.. Povprečje v igrah na 1080p high je izgledalo nekako takole:


ZEN1 je bil kar pošteno tepen. Kaj šele pol leta kasneje, oktobra 2017, ko je izšel 8700k.


Določenih okoliščin ne razumeš povsem pravilno. i7 8700K ti je dobro služil samo v primeru, da si ga kupil. Tisti s šibkejšimi Intel procesorji so se mora počutili cozy.

Še ena cvetka, R5 1600 se je npr. kar dodobra ponorčeval iz precej dražjega i7 7800K:



Iz letnih poročil AMD-ja je razvidno, da je precej kupcev glasovalo z denarnico in so potem razvili zen2 in tako naprej.
Potem je bil kar pošteno tepen Intel. ;)
#65W!

FireSnake ::

Master_Yoda je izjavil:

No ja, boot up casi so se konkretno poslabsali, vsaj tukaj na masini ki jo imam na firmi. Rabi ene 30 sekund do minute da se sploh boot up screen prikaze. Gre to kako pohitriti ?



Na moji plati je veliko bolje, ni pa še čisto OK (je toliko hitreje, da ni več moteče).

Drugi pa poročajo, da je zadeva povsem odpravljena:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p806...

sbawe64 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

No ja, boot up casi so se konkretno poslabsali, vsaj tukaj na masini ki jo imam na firmi. Rabi ene 30 sekund do minute da se sploh boot up screen prikaze. Gre to kako pohitriti ?

Memory context restore - enabled
Power down enable - enabled
Tpm module - enabled

Katera plošča, bios, rami ?


Memory context restore imam nastavljen. Danes poskusim še ostali dve nastavitvi, da vidim, če je kakšna razlika.

Prav tako:
AMD EXPO disabled (zna biti velika razlika)
Našel tukaj:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/1...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Meni se s takimi nastavitvami zboota v 20s do windows 10 login okna (cold boot); fast boot, hibernacija, standby tega ne uporabljam.
Merjeno s štoparico.
V Windows task manager, startup piše : last bios time 14.2s.

Aja, rame imam kingston 5600 (KF556C36BBEK2-32), omogočen Expo profil.
MSI tomahawk b650 plošča, bios 1.5 z agesa 1.00.6 (27/3/2024).


btw, upam da si **pred** nadgradnjo biosa naredil "load default settings" & reboot, ko se sistem 1x zboota v nov bios še enkrat naredil "load default settings" & reboot, ter se šele nato lotil šarjenja po biosu.



Z zadnjo agesa 1.0.0.8 so dodali (vsaj pri msi)
DDR5 Nitro Mode: Enabled
DDR5 Robust Training mode: Enabled

edit, zadnjo agesa je 1.0.8.0
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

meho7 je izjavil:

Vecina folka je takrat kupila 1800x, zato ker so mislili da bodo future proof zaradi 8c/16t.
AMD je se sam zavajal kako zmogljivi so ti procesorji pri gamingu

GN review 1800x
AMD Ryzen R7 1800X Conclusion

At this point, you might be left feeling disillusioned when considering AMD's tech demos. Keep in mind that most of the charts leaked and created by AMD revolved around Cinebench, which is not a gaming workload. When there were gaming workloads, AMD inflated their numbers by doing a few things:

In the Sniper Elite demo, AMD frequently looked at the skybox when reloading, and often kept more of the skybox in the frustum than on the side-by-side Intel processor. A skybox has no geometry, which is what loads a CPU with draw calls, and so it'll inflate the framerate by nature of testing with chaotically conducted methodology. As for the Battlefield 1 benchmarks, AMD also conducted using chaotic methods wherein the AMD CPU would zoom / look at different intervals than the Intel CPU, making it effectively impossible to compare the two head-to-head.


Ni bila samo 1. generacija. Refresh tudi ni bil nic kaj prida.
Sele zen 2 je bil soliden, zen 3 pa tisti pravi proper cpu.
Ja intel se je smesil ja.
8700k oc je bil hitrejsi od Zen1,+,2 v gamingu.
9900k je bil prakticno Ryzen 5000 level in to leta 2018.

A sedaj nas pa prepricujes, da so ljudje kupovali zgolj na racun kar je napisal AMD marketing ?

Gremo back to 2017
Ryzen 1000 serija pride ven, testi v gamingu so obupni.
GN oznaci 1800x za i5 v gamingu ter i7 v productivity ter ubije AMD marketing team

Fanbojem se zacne mesati. GN dobi groznje s smrtjo
https://twitter.com/GamersNexus/status/...
Fanbojcki na r/amd zahtevajo pojasnilo.
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5...
r/amd ima peticijo da benajo 720p benchmarke nekateri zelijo, da se uporablja samo 1440p. :))
Podobno ste nekateru obnasali tudi tukaj na tem forumu.
Izgovori so kar dezevali.
Kaj je ze bil moto? 'Niso vse igre'?
Kaca je jokala, da se 16 jedrnika ne kupuje za igre ter da so igre optimizirane za 4cores... :))
Nekateri sploh niso vedeli kaj govorijo
Taksne in podobne cvetke


Kaj hočeš povedat, da folk kupuje v letu 2023 7950X za igre ?
Leta 2017 si dobil za osem jeder i9-7900X za 1$ manj kot 1000$. Po dveh letih je Intel obupal.

Danes ?
Samo še Clinet/Mobil segment sta v igri napram AMD-ju.

Tisti ki pa misli budget WS z i5 14600K ? no ko prišteješ ves ostali HW, ker verjetno ne boš editiral na najcenejšem disku, prideš da za nekaj deset evrov dobiš platformo, s katero nimaš problemov, glede e corov...

Ps: Ko sem hotel nadgraditi i5 na i7 me je prišlo dražje kot priti na AM4. Od tu dalje… je debata kot Darwin, ki primerja smiselnost nakupa proca z skoraj 1 leto razlike datuma izida obeh.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meho7 ::

joj pa a vi znate samo ovinkariti?
Moj prvotni post se je nanasal na performance ryzen 1st gen ter refresha v igrah.
Bil je porazen end of. Nekateri pa se vedno na full on Copium.
6 let je minilo pa se se vedno ne znate sprijazniti.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Vazn je kaj je zdaj, ne pa 6let nazaj.
#bohvasnimarad

Mr.B ::

PacificBlue je izjavil:

Vazn je kaj je zdaj, ne pa 6let nazaj.
#bohvasnimarad

Če si takrat rabil osem jeder v igrah * seveda je bil zate smiselni nakup 1800X. Na koncu si imel poleg platfome za iganje igre celo platfomo, ki je stala manjk kot samo najcenejši 8 jederni proc Intel trenutne generacije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jarno ::

Medtem zanimive statistike iz Južne Koreje.

https://wccftech.com/amd-ryzen-surpasse...

AMD je tam povedel v DIY segmentu, predvsem zaradi cenjenja AM5 platforme in R5 7500F procesorjev.

Sicer je 7500F (179$) v povprečju 2-3% počasnejši od R5 7600 (229$), v igrah pa tam 12% (HU) hitrejši od i5 13400 (230$).
#65W!

tikitoki ::

Pri nas si pred nekaj meseci dobil Ryzen 7600 za malenkost vec, k je sedaj 7500F.

Ocitno so pricakovani prihranki poniknili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

sbawe64 ::

Čujte ludeki, na mojem koledarju piše 11/2023, vi ste ostali v 2017, ko je ryzen 7 1800x/i7-7700K prišel ven.


Nova tema za vse cpu zgodovinarje ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

DarwiN ::

To se zgodi, če karkoli negativnega izjaviš o AMDju.. Že ena by the way opazka in takoj uletijo AMDjevi zvesti bojevniki. :))

My bad.. Bi moral vedet, da ne smem omenit, da je ZEN1 imel tudi kakšno pomanjkljivost. Ne bo se ponovilo. Obljubim! :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

sbawe64 ::

DarwiN
Na koga leti tvoja replika ?


Meni je vseeno, kar je v kišti, dokler je p/p.
Sem šel starega intel i5 na am5, niti pod niso bile samo rdeče preproge na poti.
Early adopter pa nikoli nočem biti, zato sem z nakupom počakal pol leta.



rant am5 uporabnikov na msi forumu
https://forum-en.msi.com/index.php?thre...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Ales ::

DarwiN je izjavil:

Intel intel intel, intel intel intel intel intel intel.. Intel intel intel intel intel intel intel intel intel intel intel intel. :))

My bad.. Intel intel intel, intel intel intel intel, intel intel intel intel intel intel intel. Intel intel intel intel. Obljubim! :)

Mogoče če še sebe malo pogledaš... :))

FireSnake ::

meho7 je izjavil:

joj pa a vi znate samo ovinkariti?
Moj prvotni post se je nanasal na performance ryzen 1st gen ter refresha v igrah.
Bil je porazen end of. Nekateri pa se vedno na full on Copium.
6 let je minilo pa se se vedno ne znate sprijazniti.


Sem šele zdaj videl, da si mene potegnil iz naftalina.
Ti si na nivoju tošeta. Kar sem napisal za 16 jedrnike je v tistem času 100% veljalo (zahvalimo se lahko pa tvojemu ljubljenčku Intelu).
Ker je ZEN arhitektura prodrla na konzole je to sčasoma začelo iti na bolje.
Vseeno pa nismo tam, kjer bi želeli.
Iz enakega razloga danes za igranje iger ne kupiš Threadripperja.

Kaj drugega še ti ni jasno? Ni problema razložiti, ker se vidi, da ti marsikaj ni jasno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

sbawe64 je izjavil:

DarwiN
Na koga leti tvoja replika ?


Meni je vseeno, kar je v kišti, dokler je p/p.
Sem šel starega intel i5 na am5, niti pod niso bile samo rdeče preproge na poti.
Early adopter pa nikoli nočem biti, zato sem z nakupom počakal pol leta.

Jarno je zakuhal župo in potem so uleteli še drugi.

P/p, ja. Ampak zna stvar v prihodnje postat malo bolj zapletena. Danes v single core in gamingu ni velike razlike med 13600k in 13900K, ali med 7600X in 7950X. In ravno tu je priložnost za molzenje. Sklepam namreč, da bo Intel s to novo delitvijo modelov na Core Ultra in Core non-ultra začel prodajat "zastarelo robo". S chipleti oziroma tilesi lahko namreč poljubno skup zlepijo različne modele, količino cacheja, igpu... Navadni Core modeli bodo perhaps vsebovali računska jedra prejšnjih generacij, manj cacheja, itd.. Denimo da Core 5 sestavlja staro Meteor Lake jedro na 4nm siliciju, Core Ultra 5 pa hitrejše Arrow Lake jedro na 2nm in precej več cacheja.. Kaj bi v tem primeru kupil? Ker razlika v ceni in zmogljivosti je lahk občutna.

Nas bodo še bolj molzli. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

MrStein ::

tikitoki je izjavil:

Fanbojcki lahko nabijate neumenost v nedogled. Ryzeni so naredili raztur.

Beri bolj točno. Nihče ni rekel da ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

Jarno je zakuhal župo in potem so uleteli še drugi.


Hmm...Jarno je zapisal nekaj čisto nevtralnega:

R7 5800X3D je undisputed gaming kralj AM4 platforme...
(in ne npr. R9 5950X).

Potem je prišel Darwinow rant itd.
#65W!

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

Meho: zakaj bi bilo v kakršni koli meri pomembno kaj je nabijal predatorx?
Še več: čemu bi bili ZEN procesorji zato slabi?
Prva iteracija je bila, kar je bila. Še vedno je bila dobra.
En folk je norel, ko je za 500USD dobil 1800X, ki ga je izkoristil za delo.

In bolj je stvar dozorevala bolj se je Intel smešil.

In kam smo prišli? Do točke, ko so Intel pečke dobre le za zimo.

Ti pa še kar blodiš o prvi generaciji. Malo si zaspal, veš?


Seveda:
In the third quarter of 2023, 62.7 percent of x86 computer processor or CPU tests recorded were from Intel processors, down from the higher percentage share seen in 2022, while 35 percent were AMD processors. When looking solely at laptop CPUs, Intel is the clear winner, accounting for 73.5 percent of laptop CPU test benchmark results in the third quarter of 2023



Ali tole: https://www.pcmag.com/news/amd-hits-new...

fanboyi se preprosto ne morete sprijazniti z realnostjo,kaj?

Ampak, da ne bomo predolgi: kdor se ne strinja z mano, je neumen
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jarno ::

Del realnosti so proizvodne kapacitete TSMC-ja, kar sem že zapisal. Vsi pomnimo pomanjkanje novih konzol zaradi (pre)zasedenosti TSMC 7nm procesa.
Po domače: datacentri bi z veseljem AMD, potem pa s kislim nasmehom nabavljajo Intel. Primerljivo ni kapacitet na TSMC 5nm za prenosniške čipe in "velike" pogodbe.
Realnost kot realnost...
Intelu je na srečo ratalo z 12. generacijo in so si popravili ugled pri namiznikih.

Na sploh pa ti odstotki niso edino merilo, kako dobra je katera arhitektura sama po sebi.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

pegasus ::

Jarno je izjavil:

datacentri bi z veseljem AMD, potem pa s kislim nasmehom nabavljajo Intel.
Imaš informacije iz prve roke na to temo? Ker moje so ravno obratne - AMD dobiš tri tedne prej, kot si jih pričakoval, Intel dobiš 4 mesece kasneje.
««
608 / 611
»»