» »

Apple in njihovo lotanje SSDjev in ostalih komponent

Apple in njihovo lotanje SSDjev in ostalih komponent

1 2
3
»

klinker ::

Jarno je izjavil:

Če kdo rad shaja z Apple ekosistemom, potem res nima druge realne opcije kot Apple HW. :))
Dejansko gre bolj za izbiro operacijskega sistema.


Sploh ni res.
Jst ze vec kot 10 let furam klasicno kisto z MacOS.
Tudi na marsikateri laptop se gre gor zadeva.
Ja, malo se je treba hecat, kak tutorial prebrat in skrbno komponente izbrat, ampak se da.
Danes gre to celo tudi z AMDji.

Furbo ::

Meizu je izjavil:

Kar na plano z argumenti, zakaj je ta tip idiot in nima pojma o čem govori :)

Apple kupci tudi ne podpiramo tega.

Me pa tisti, ki jim apple ni všeč spominjajo na bel folk, ki je rad užaljen namesto raznih manjšin in drugače obarvanih.

Jaz ne bom šel govorit kupcem drugih firm, da so neumni itd.. zakaj ne-kupci appla čutijo tako potrebo, po anti apple misijonarskem delu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Meizu ::

Me pa tisti, ki jim apple ni všeč spominjajo na bel folk, ki je rad užaljen namesto raznih manjšin in drugače obarvanih.


Ne, no... ;((

Apple je dobesedno scammer, a ste slepi vsi skupaj al kaj. Namerno kodirajo fakin SSDje z namenom preprečevanja možnosti popravljanja (edit: kurc, po novem ti še tipkovnico in trackpad codenejo), namenoma škrtarijo pri dizajnih matičnih plošč in cvrejo SSDje, ki jih ne moreš torej zamenjat, če jih želiš, si prisiljen praktično kupit komplet nov računalnik pa četudi je z ostalimi komponentami vse v najlepšem redu...

To je rop sredi belega dne in ni mi jasno, kako obstajate ljudje, ki to podpirate. Nekateri ste res polni denarja.

Edit: Da ne bom užalu kakšnega ST snowflakea tle gor, se popravljam - vsi, ki posvajajo ta sistem nepotrebnega lotanja komponent na matične plošče so v isti škatli dreka kot Apple. Edit2: Je pa res, da je pa le Apple edini bumbar, ki ti gre poleg lotanja še zakodirat komponente na matično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

klinker ::

Dokupis 5 letno garancijo, kar je itak smiselno pri vseh prenosnikih za tak denar in te boli pimpek :)
Ti si zgleda zelo navezan na te skupke elektronike, bi te zihr infarkt da kaj crkne :))

murrieta ::

Tole vam bo tudi vsec, dejansko so prasci:

Meizu ::

klinker je izjavil:

Dokupis 5 letno garancijo, kar je itak smiselno pri vseh prenosnikih za tak denar in te boli pimpek :)
Ti si zgleda zelo navezan na te skupke elektronike, bi te zihr infarkt da kaj crkne :))


Ampak to nima nobene veze s tem, da Apple načrtno onemogoča popravila ali zamenjavo komponent na njihovih računalnikih.

Furbo ::

Meizu je izjavil:

Me pa tisti, ki jim apple ni všeč spominjajo na bel folk, ki je rad užaljen namesto raznih manjšin in drugače obarvanih.


Ne, no... ;((

Apple je dobesedno scammer, a ste slepi vsi skupaj al kaj. Namerno kodirajo fakin SSDje z namenom preprečevanja možnosti popravljanja (edit: kurc, po novem ti še tipkovnico in trackpad codenejo), namenoma škrtarijo pri dizajnih matičnih plošč in cvrejo SSDje, ki jih ne moreš torej zamenjat, če jih želiš, si prisiljen praktično kupit komplet nov računalnik pa četudi je z ostalimi komponentami vse v najlepšem redu...

To je rop sredi belega dne in ni mi jasno, kako obstajate ljudje, ki to podpirate. Nekateri ste res polni denarja.

Edit: Da ne bom užalu kakšnega ST snowflakea tle gor, se popravljam - vsi, ki posvajajo ta sistem nepotrebnega lotanja komponent na matične plošče so v isti škatli dreka kot Apple. Edit2: Je pa res, da je pa le Apple edini bumbar, ki ti gre poleg lotanja še zakodirat komponente na matično.

Evo spet imaš napad maševanja. Morda bi moral iti za duhovnika?

Zakaj te tako motijo nakupovalne navade drugih? Gre kaj iz tvojega žepa? Očitno ljudem prednosti še vedno prevagajo slabosti.

Če si res prepričan v svoj prav, se drži naprav drugih proizvajalcev in z lahkoto menjaj vse dele, ki morda odpovedo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

Meizu je izjavil:

klinker je izjavil:

Dokupis 5 letno garancijo, kar je itak smiselno pri vseh prenosnikih za tak denar in te boli pimpek :)
Ti si zgleda zelo navezan na te skupke elektronike, bi te zihr infarkt da kaj crkne :))


Ampak to nima nobene veze s tem, da Apple načrtno onemogoča popravila ali zamenjavo komponent na njihovih računalnikih.


A bos dudo, da te potolazi :))

kriptobog ::

Meizu je izjavil:

klinker je izjavil:

Dokupis 5 letno garancijo, kar je itak smiselno pri vseh prenosnikih za tak denar in te boli pimpek :)
Ti si zgleda zelo navezan na te skupke elektronike, bi te zihr infarkt da kaj crkne :))


Ampak to nima nobene veze s tem, da Apple načrtno onemogoča popravila ali zamenjavo komponent na njihovih računalnikih.


Kot ostali. Bolj problem bi bil, ce bi se zadeva ful kvarila, pa se ne. Drugace je pa dosti majstrov tu okoli, ki znajo tudi tu pomenjati in prelotati marsikaj.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj sem ti napisal. Boljšega računalniga za moje potrebe nisem našel. Sem pa upal, da me bo vaša eminenca razsvetlila s kakšnim konkretnim predlogom.

Tisti, ki so vsaj približno primerljivi pa imajo ravno tako zalotan ram in ssd. Pa dražji so.

Tvoje potrebe so dejansko stanje po internetu. Sicer m1 konkretno throttl-a. 16 ur na taki obremenitvi pa zdrži tudi 4800u, ki je prišel tam nekje ven.

Meizu ::

Drugace je pa dosti majstrov tu okoli, ki znajo tudi tu pomenjati in prelotati marsikaj.


Seveda so, ampak brez Applovega pairing toola bo samo prelotal, delalo pa še vedno ne bo nič.

Mike_Rotch ::

Tvoje potrebe so dejansko stanje po internetu. Sicer m1 konkretno throttl-a. 16 ur na taki obremenitvi pa zdrži tudi 4800u, ki je prišel tam nekje ven.


Moje potrebe so pač moje potrebe. Dokler se nekomu zdi moje "stanje po internetu" dovolj vredno, da mi za to plačuje soliden denar, se ne bom prizožval.

M1 v 13" Proju ne throttla sploh. V Airu brez ventilatorja pa po kakšnih 5-10 minutah pri polni obremenitvi v sintetičnih testih.

Za 4800u ne morem trditi, ampak 4700u, ki sem ga imel vzporedno v HPju je pri enakem delu zdržal cca. 1/3 toliko kot M1 s skoraj enako kapaciteto baterije. Kolikor vem je 4800u malenkost bolj požrešen z nekoliko višjo frekvenco in dodatnim grafičnim jedrom.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple procesorji (začeli so z M1) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17123199 (996) Invictus
»

Apple predstavil čip M1 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Novice / Procesorji
113096292 (51928) Zimonem
»

Apple predstavil nove macbooke pro z močnejšimi čipi družine M1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11218775 (13252) Mike_Rotch
»

Kateri macbook ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9716153 (12982)          

Več podobnih tem