» »

monitorji Sun Microsystems

monitorji Sun Microsystems

ax3K ::

zanima me če ima kdo izkušnje s temi monitorji. namreč nameravam kupiti eno rabljen 21 oz 22 inčni pa me zanima če je monitor v redu

ajd
AlienX

lopov ::

Fino bi bilo vedeti model -- nekateri modeli imajo fiksno frekvenco in jih brez adapterja ne bos mogel uporabljati z obicajno VGA kartico (izjemi sta Matrox in ATI, pa se to ne vsi modeli).

b.

ax3K ::

modela ne vem.
kwa je to fiksna frekvence in zakaj adapter. sem pa videl neki pretvornik za vga. a je to to?

AlienX

lopov ::

Zalaufaj google in vtipkaj "fixed frequency" -- ze prva poveza dokaj dobro razlozi kaj je to:

Many high quality CAD and other high resolution monitors from older UNIX workstations are readily available for free or at a very low cost. These older monitors, usually in the 17" to 21" range, were designed without multi-sync technology and normally do not work with standard PC video cards because the monitors are set to one or two specific resolutions and scan frequencies.

It is possible to use these monitors effectively on a modern PC via one of two approaches: 1) By using a standard VGA card with a dot clock high enough to drive the monitor at the monitor's designed scan rate and resolution by making an adapter (cable) to provide this support or 2) using a VGA card designed with this suport in mind.

Technical obstacles: Sync signal needs to be provided on the green channel (in case of monitors with only RGB input,) on a combined HV sync channel, or into two seperate channels along side with the RGB channels. Fixed resolution of the monitor prohibts the use of any other video mode beside the one the monitor runs at. Scan rate must be high enough (horizontal scan rate usually being between 60KHz and 70KHz.)


Glede adapterja bi moral bolj tocno povedati -- lahko da je pretvornik za sync-on-green, morda samo konverter iz D-SUB na 13W3 in podobno -- res odvisno od modela monitorja, brez tega ti ne morem (vsaj jaz) povedati nic konkretnega.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Tole sem se zelel dodati ...

Jaz imam NeXT 21" monitor (model N4000) in za delovanje z Gf FX5900 potrebujem sync-on-green adapter (naredil sam, navodila so na netu) v kombinaciji s PowerStrip -- deluje mi pri 1152x864 @ 75Hz (je pa to drugi monitor, tko da imam dual-head).

Sun monitorji se mi zdijo manj problematicni in ponavadi zadostuje 13W3 adapter, frekvenco pa nastavis na 60Hz @ 1280x960.

b.

ax3K ::

očitno se spoznaš na te monitorje 8-O
kako pa aje kaj s kvaliteto sun-ovioh monitorjev (na splošno, ne glede na model)

lp
AlienX

lopov ::

Lej, Sun sam po sebi ne izdeluje monitorjev -- to so lepo navadni OEM monitorji, s tem, da so to ponavadi Sony trinitron cevi. Posebnost je le, da je frekvenca fiksna. Kvaliteta pa ... Taksna kot obicajni trinitron monitorji, odisno od ohranjenosti cevi. Moj NeXT ima super sliko, a ni trinitron (neka Hitachi varianta)

Starejsi 17" so oblikovno enaki kot Sony in SGI, medtem ko so 20" drugacne oblike.

http://www.monitorworld.com/Monitors/sun/

To zgoraj je baza monitorjev z osnovnimi podatki in takoj vidis, kaksne frekvence, resolucije, adapterje in ostala jajca zahteva monitor.

http://eintr.net/systems/sun/gdm20d10/

Naj te ne zmoti, da pise "not PC compatible" -- z ustreznimi adapterji in programi se da cisto lepo pripraviti do delovanja.

http://sunsolve.sun.com/handbook_pub/Devices/Monitor/MONITOR_Color_20_Premium_CRT.html

Ta drugi link ima podanih vec specifikacij.

In pazi na to, da imas "daljinca", s katerim nastavljas svetlost in kontrast -- monitor sam nima drugih gumbov :)

Matrox in ATI kartice (vsaj starejse, npr. RagePRO 3D in Millenium I/II) znajo same generirati sync-on-green signal, mdtem ko za kaksno nvidio potrebujes adapter -- da se jih kupiti, a je cena nekje med 30 in 50$; pri nas jih nisem nisem nasel. Sem pa nasel shemo adapterja, kateri ne potrebuje dodatnega napajanja na forumu programa PowerStrip ( www.entechtaiwan.com).

Slploh za Windows priporocam ta program. Paziti moras le, da se program zazene kot servis (ali pa je v startup), drugace nimas slike (program ti preklopi frekvenco in resolucijo na taksno, kot jo monitor podpira; do takrat nimas slike ali pa je popacena).

Tudi z linuxom ni tezav, treba se je poigrati z xf86config fajlom; tudi te primere se da dobiti na netu in po raznih forumih.

Ce bos rabil 13W3 adapter sporoci (jaz imam navaden VGA kabel + adapter, dobi pa se tudi kabel s taksnima prikljuckoma, a spet -- pri nas ga v prodaji nisem nasel), morda ga uspem zrihtati za "skoraj nic" denarja ;)

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

ax3K ::

no sedaj sem imel priložnost videti ta monitor v teku in lahko brez problemov spreminjal resolucijo in osveževanje (1024x768-1600x1200/ 75,85MHz sem probal). tudi boljem sem ogledal ohišje in nisem našel nobene oznake razen Sun microsystems. kako bi pa lahko prepoznal model tega monitorja??

lp
AlienX

ax3K ::

ok. po dolgem iskanju sem našel monitor:
http://sunsolve.sun.com/handbook_pub/De...

če ima kdo kakšne izkušnje naj jih napiše. Koliko mislite, da bi bil takrabljen monitor vreden?

hvala
AlienX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ax3K ()

lopov ::

:)

Hm, najbrz je ena od prvih dveh variant (X7121A ali X7121A-O, ta drugi je samo brez znaka, X7121A-STH je delan za juzno poloblo (Avstralija in NZ), X7121A-K je Korejski model). Zgleda obetajoce -- trinitron cev, raven zaslon, multisync. Edino kar me moti je fiksen kabel.

Vse kar rabis je 13W3 -> D-SUB adapter (iz njegovega na navaden VGA, da bos sploh lahko na graficno nataknil).

Ce mas se kaksnega na zalogi se priporocam :)))

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

ax3K ::

še zase ne vem če ga bom dobil.
kje si ti videl raven zaslon?? ker mislim, da ima malo ukrivljenega

lp
AlienX

lopov ::

Pod "Quick facts" pise, da je to Sony GDM-5010PT. Ce pogledas na netu pise, da je to trinitron "flat screen". V primeru, da ni popolnoma raven je zakrivljen v horizontalni smeri, vertikala pa je ravna (sicer obicajno za diamond- in trinitron monitorje).

Na eBay je 100$ + postnina (70$, US only).

b.

[MYTiX] ::

60, 75 Hz? A ni to ful malo, jst imam na moji 21' 100Hz, ker ce ne me moti utripanje.

ax3K ::

sej monitor (preizkušeno) deluje 85, skorej ziher pa tudi več

lp
AlienX

lopov ::

85Hz je za 21" cisto sprejemljivo, ce gre vec pa toliko bolje, poleg tega je pa vedno treba gledati v povezavi s kartico --> monitor lahko prenese 1600x1200@100Hz, kasno sliko pa sproducira kartica je pa drugo vprasanje (moj Gf2MX 32Mb slabo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

ax3K ::

no za kakšne špile bo rsolucijo definitivno potrebno zmanjšati, za programe kot so pa flash mx, photoshop,... pa je resoluciji 1600 skorajda obvezna.

lp
AlienX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osemdesetjedrni procesor

Oddelek: Novice / Procesorji
384072 (1990) Senitel
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212454 (1899) Opkow
»

I-Trigue 3300 ali Z-3?

Oddelek: Zvok in slika
81122 (951) ax3K
»

21" monitor za 100K sit

Oddelek: Kaj kupiti
10975 (762) ax3K
»

Konektor na starem monitorju

Oddelek: Strojna oprema
71402 (1307) Brane2

Več podobnih tem