» »

Epox 8K5A2+ umrla?

Epox 8K5A2+ umrla?

door_man ::

Mam en crknen comp na kermu sumim da je šla plata al pa procesor. Plata je zgoraj navedena, procesor je AMD AthlonXP 2000+. Štos je v tem da ima plata POST display, ki izpiše fehler kodo. V mojem primeru display ne izpiše ničesar. Zdej pa razmišlam a plata z crknenim procesorjem izpiše kodo ali ne?

Skratka ugotovit morm kaj je umrlo in kupt novo je pa problem ker at the moment kljub temu da imam doma 9 računalnikov je tale edini AMD tako da ne morm sprobat CPUja na drugmu compu.

Dr_M ::

se zadeva sploh prizge al je cist use mrtvo??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

door_man ::

Prižge se u smislu da zalaufa ventilatorje, diske etc. se prav napajalc dela, power switch očitno tud. Slike ni, piska nič, POST display se ne prižge. Grafa dela, rami pomojem tud ker nič ne piska. Skratka proc ali plata?

Dr_M ::

hja...resetiri bios...ce se ne bo delal potem je plata sla. ce bi cpu crknu bi ti debuger kej kazu, al pa vsaj spiker pisku.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

door_man ::

Speaker ne piska če ni CPUja kokr vem sam za grafo pa rame ali pač? Mah sej nimam druge zihr je zihr nekje morm staknt en AMD comp pa proc stestirat. Sm mislu če ma kdo konkretno z epox POST sistemom izkušne al pa če ga ma doma pa bi vrgu vn CPU če se display pržge.

Buggy ::

door_man: tocno ta plata in xp1800+ (0.13 mikronski) in isti problem sem imel sam pred pol leta. Plata isto ni kazala na debug displayu nic. Crknil pa mi je procesor. Ampak pazi, finta je v tem da tudi jaz nisem vedel v cem je fora, zato sem kupil novo plato Epox 8kra2+ (kt600), ker mi je serviser v Mlacomu na veliko zatrjeval, da bi debug display moral delati, ce je crknjen procesor. Torej kupim novo plato (staro dam pod garancijo) in jo prinesem domov in res, debug display dela, ostalo pa isti simptomi, kot pri prejsni. Torej sem sel (seveda ves razpiz...) se po proc in voila - Stvar dela. Tudi stara plata je bila (in je se vedno) delujoca, jaz pa sem moral placati 2000 sit za kao neopraviceno reklamacijo (nisem imel vec zivcev se z njim preklat o tem, da mi je sam zatrjeval, da je plata verjetno fuc, ker display ne dela)
Toliko v vednost.

Dr_M ::

cudn...na moji stari epoxki (8kta3) lepo dela debuger, ce ni procesorja ali pa ce je nedelujc... sprobano oboje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Scorpia ::

A si pogledal kondenzatorje?

door_man ::

Kupu novo plato 8KRAI, dela bp. Ma kdo kakšno idejo kaj bi blo s plato narobe? Kondenzatorji zgledajo OK kaj še kej crkuje na mobotih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slika se ugasnila, PC se ne prižge več...

Oddelek: Pomoč in nasveti
281659 (1342) bosmla
»

Računalnik ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
253299 (2932) Fif55
»

noscreen po neuspesnem apdejtu biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
171476 (1136) Pyr0Beast
»

Ali sem pokvaril procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251622 (1295) Tilen
»

Epox 8K5A2+ AXP 2000+ GF2MX problemi - racunalnik noce vzgat!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6856 (760) Jux

Več podobnih tem