» »

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Kebab ::

V eni temi dva - tri tedne nazaj je nekdo zelo pohvalil trdi disk, ki ni bil maxtor in ne wd. Iskanje ne dela pa prosim za osvežitev mojega spomina.

Hvala!

MEDENA ::

HITACHI en je bil

BaRtMaN ::

Hitachi serija 7K250. Se mi zdi, da vsak teden vsaj dvakrat to napišem. ;(

Kebab ::

Hvala BaRtMaN !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kebab ()

MEDENA ::

tale ?

Hitachi Deskstar 7K250 160GB 8MB Cache (HDS722516VLAT80) 99€

super cena!

drugače pa mislim vzet tegale

Maxtor DiamondMax Plus 9 160GB Serial ATA (6Y160M0)

Die DiamondMax® Plus 9 bietet ein Spitzenleistungs-Design mit 2 MB oder 8 MB Puffer und ATA/133-oder SATA-Schnittstelle. Für akustisch empfindliche Anwendungen sind die DiamondMax Plus 9 Modelle mit flüssigkeitsgelagerten Motoren ausgestattet. Jede Festplatte wird mit dem Maxtor "Shock Protection" und "Data Protection" System ausgeliefert. So sind Ihre Festplatten und Daten gegen Erschütterungen während des Betriebs und bei Nichtbetrieb geschützt.

redna cena cca 33000 SIT, zame nekje 29000 :D

BaRtMaN ::

Jaz bi vzel Hitachija, sicer pa kakor ti veli srce.

MEDENA ::

se ga dobi pr nam ? samo ni SATA ?

BaRtMaN ::

SATA/PATA, imajo jih v BOFu, pri JAE, za drugod ne vem.

Vikking ::

medena je omenu malo višje hitachija in maxtorja... zanima me performance/tišina... med tema dvema!

kajzer ::

Hitachij je veliko bolj tih. Tako pri branju kot idle.

Vikking ::

a se niso starejši modeli deskstar zelo kvarli! koliko let garancije pa je na ta disk?

Caligula ::

3 leta. Ti diski s tistimi, ki so se kvarili nimajo nobene veze. Druga tehnologija, ...

Vikking ::

caligula: sm šel brat un post k maš z jimbtn-jem udarno debato o mjavkanju tega diska! :)

Me pa zanim, ker si pravu o enem maxtorju 80gb ki je bojda hitrejši,,, mi lahko poveš za kater model gre!

Pa še slikco prilepi (če je možno), kako si dal peno vmes med disk, ker me zanima!

pa še neki! (pa pa pa se malo ponavlja :) ) v zvezi z SATA priključkom! a rabim še katero stvar poleg! da lahko SATA disk priključim preko sata kabla! imam plato abit nf7-s

MEDENA ::

Viking dej a daš link o tem disku please ?

Caligula ::

Vikking, MAxtor ni hitrejsi. Tisti je pri par poravilih malo hitrejsi, pri drugih pocasnejsi samo, da pri tem se nagravzno ruzi zraven.
Nimam slikce. Pac tanka pena na vsaki strani pa je. Samo je zdaj sploh nimam vec. ZAdnjic sem ga za stos privijacil v ohisje, da bi videl kaka je razlika in se zdaj res malo zaslisi mijavkanje samo zdej mi je pa h srcu priraslo pa nocem vec dat na peno 0:)

Kaj naj recem, men je to mijavkanje simpaticno. Verjetno so bli najprej res vsi presrani, ker niso vedeli kaj to je sam ce ves, pol je pa kr zabavno.

Vsaj meni je. Tko, da ne gre vec na peno >:D
Moja muca :D

MEDENA ::

HGST 7K250 40GB 7200 ATA100 15.618 16.440
HGST 7K250 80GB 7200 ATA100 18.582 19.560
HGST 7K250 120GB 7200 ATA100 8MB 26.334 27.720
HGST 7K250 160GB 7200 ATA100 8MB 29.298 30.840
HGST 7K250 160GB 7200 SATA 8MB 32.034 33.720

sam res a ne gor v pelugi je 116€...pr nam 33720...mislim.......vse mi že smrdi kle pr nam....

VSE KURBA DRAŽJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Vikking ::

Medena: tlele maš link kjer je govora o tem disku!

tule je pa link za zvok ki naj bi ga ta hitachi spuščal vsake toliko časa! ka r sedaj tudi mene bega, če bi ga kupil! ker že tko mi se mačke gonjo okol hiše pa se derejo da ne morem spat! ne bi rad dobu še eno drago muco ki se bo pa redno drla!

MEDENA ::

hvala very puno

emkey ::

Vikking, pa to se sploh ne dere :) meni ni moteče, no.
Moja muca, LOL :D

glinik ::

Jaz imam SATA Hitachija 160Gb, mijavkanje se pojavi cca. vsako uro ali dve. Pa še to je komaj slišno! Disk imam lepo na kosu pene in sem ga tako zelo utišal. Če nimaš vodnega, pol itak tega mijavkanja ne slišiš!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342463 (1589) Grimlord
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241489 (1223) Gapis
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113423 (7320) e-marko
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271772 (1426) Caligula
»

Kateri S-ATA disk do 30k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
9970 (857) Zheegec

Več podobnih tem