» »

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega.

Pat_MaGroin ::

Fury, ce bos prebral CEL thread, bos videl reply od Hitachi supporta, ki pravi, da je ta zvok posledica mehanizma, ki skrbi, da se bralne glave med idlanjem ne dotaknejo plosc.

En model je imel disk, ki NI izdavil tega zvoka, pa so mu na supportu rekl, da ga naj TAKOJ menja, ker bo verjetno crknil. Tako da mjavkanje ostaja.

Ah ja, Seagate, here I come ...

LP

Zgodovina sprememb…

Fury ::

Jap.. lih sem prebral vseh 8 (al je blo 7?) strani. Pol ure zivljenja v smeti. Velik jih je nezadovoljnih. Ocitno je zlo vpadljiv in motec zvok. Najbolj smesen je bil en tip, k ma macko in je reku, da je skos gledu cez okn ce hoce not al kva. Pol je pa ugotovu da je disk :D

BaRtMaN ::

Jao, ste mi smešni. Slišnost tega zvoka je različna od diska do diska in večina ni glasnih. Poleg tega lahko rečem, da so ta zvok pojavlja zelo redko - mislim da po kumulativnih 10 minutah idlanja, ki ga je pa itak zelo malo, če imaš na tem disku sistem. In ne, ta zvok ne bo odpravljen v kakšnem firmwareu, ker je ta postopek obvezen za dobro delovanje diska. Poleg tega je ta zvok prisoten v IBMovih diskih vse od 120GXP naprej, torej že vsaj dve leti.

Fury ::

Ne, jest tega zvoka v 180GXP nimam. Razen ce je isto glasen k idle noise. In ja - disk slisim, ker imam ibr tih comp, tko da bi si upu trdit, da 180GXP disk ne spusca tega zvoka.

Caligula ::

Lejte, ce ta disk vpnes na gumico pz vmes zatlacis tist 1 mm pene, tega zvoka sploh ne slisis.


Moj je sedaj neslisen.
Mijavkanja ni.

PS: Jz bi rad filter za folk, k da v replyu vec k dva :)

K tak folk me razkur :D
Res ne maram folka k more na vsak moj reply replyat >:D

Pa to ma samo ta serija tak zvok.
Ampak ta procedura naj bi zagotavljala daljso zvoljenjsko dobo in nasploh zdravje diska.

Sam se enkrat, pr men tega zvoka ni vec. Lepo mal pene vmes natlacit in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Wad@ ::

Jaz imam u-ata 160 gb 7k250, pa tega zvoka še nism slišal:O ...je kaj narobe, al kaj?

Wad@ ::

čakaj..ali to štrkne le enkrat ali ponavlja nekaj sekund??

zile ::

Rofl ker zvok ne me smejat nooo. 8-) Pod funny link temo plz..:D

Dr_M ::

jao ste bedni no....mislm...o tem zvoku se ze neki casa govori. to je kalibracija glav ki poteka vsakih 10 minut za boljse in zaneslivejse delovanje. tist ki zarad tega nebi kupu tega diska je kreten...;((
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Jebeš tako kalibracijo... Jest bi ponoč spal ne pa poslušal mijavkanja vsakih 10 minut ;( .

Caligula ::

Jah jz mislim, da tebi tega diska ne svetujem. Ceprav se ne slisi tega, mislmi, da ta disk zate nebi bil pametna izbira. Raje ne menjaj oz ostani pri trenutni izbiri. Ni vse za vse. 0:)

Za ostale pa, na bolhi en dila 160giga verzije po 22.000 SIT, 80 giga verzije pa po 16.500 SIT.
Dost ugodno tole.

Wad@ ::

mogoče sem se čudno izrazil..imam ta disk in ne slišim tega zvoka:\ ...mogoče sem ga enkrat ampak zelo na hitro. Torej me zanima če je to to al ne. Slišalo pa se je kot da mačka po oknu trka>:D

Caligula ::

Jz, ce bi se spravil z usesom h kisti pa bi se prav trudil ga slisat bi ga rahlo. Skratka jz tud lahko z mikrofonom posnamem kako scijem pa se pol to lahko slisi kot niagarski slapovi >:D

Skratka bluzite tok ,da res ni. Normalno je, da ga ne slisis. Ce bi mel vodno hlajenje mogoce malo.
al pa odprto kisto,.. Pa se to bi e navadil v dveh dneh.

Zdej ko primerjam sele vidim kok Maxtorji ruzijo s tistimi glavami :O

Jaz ga ne slisim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

zile ::

Caligula: Hvala za prijateljski nasvet, sem tudi sam prišel do podobnega zaključka. 8-)
PS: me zanima v kakšnem stanju bo disk čez recimo 2 meseca. Poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Caligula ::

Zmenjeno. 8-)

Wad@ ::

potem prav da ga ne slišim(mad formatiranjem sem ga slišal če sm ugasnu use vente)...sem navajen od maxtorja prenašat hude hrupe in tresljaje če je bil neposredno na mizi>:D

planetparty ::

Na bolhi je tisto 2MB, ne pa 8MB, koliko se to sploh pozna?

Dr_M ::

v 1 letu garancije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cosmo ::

Kolikor sem gledal teste, so diski z 8mb cachea imeli do 30% višje burste, tako da razlika ni samo v garanciji.
Dr_M: Razlika je 2 letna, ne 1.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Wad@ ::

No sem testiral z HD tach-om in primerjal o odklopovim rezultatom, ki ima sata disk..grafa sta skoraj identična, pisanje tudi, ima pa veliko večji burst...



Moti me edino to da je na začetku moj disk začel brati počasi, medtem ko sata disk že na začetku bere dorbo...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Caligula ::

A nismo rekli, da burst ne pomeni nic, dokler je nad max read hitrostjo?

al celo average?

Sam bolj logicno je nad max, ker drugace ce bi omejeval max, bi tudi average padla.

MAs pa drugace podoben rezultat kot jaz, sam da mam jz do 52 Mb/s average.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dr_M ::

Cosmo: ne ni res...
2mb verzije majo 2 leti garancije, 8mb pa 3 leta. to je 1 leto razlike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Aja, sem po rugih forumih gledal in eni se res pritozujejo, da je mijavkanje glasno. Jaz recimo sem moral vceraj ful poslusat z uhljem zraven, da sem ga slisal. Mislim, da je res treba dat malo pene ob straneh tako, da disk ni v direktnem stiku s plocevino ohisja pa je pol neslisen.

Drugace pa je ta disk dobil v gaming benchmarku enako tock kot WD Raptor!
S tem, da je ta fajn tisji.

Je pa malo butasto, da Hitachi sam ni obvestil kupcev, da je ta zvok nekaj normalnega, ker po tujih forumih je blo ful paranoicnega folk, ki tega niso vedli pa so se bali, da bo kaj zaribalo. Skratka zelo nezrelo od Hitachija.

PA lahko bi mel disk z nov kake gumice zraven...

Jz mojega sploh slisim ne. Probajte vsi, ki ga mate dat vmes malo pene pa porocajte. Ampak samo ob straneh! Ne spodaj,.. tam se mora vsak disk hladiti,.. sam tok, da ne bo kdo neumnosti naredil 0:)

Cosmo ::

Dr_M:
Notice that Hitachi covers the drive with a three-year warranty.


Hitachi's Deskstar 7K250 Serial ATA hard drive
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Wad@ ::

ma nič ne bom dal, ker tako tega zvoka ne slišim:\ zanimivo pa da slišim branje(pač drugo je tiho->vodno).
Mogoče pa tega ne slišim ker imam ohišje ki ima tiste vodila ki so iz plastike:\ :P

Dr_M ::

Cosmo: ja...in kaj hoces s tem povedat?? neki kar je ze precej casa jasno??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cosmo ::

Da je razlika 2 leti.

The Deskstar 7K250's high capacity and performance offerings are backed by Hitachi’s renowned compatibility testing labs and worldwide distribution support. The 2MB and 8MB-buffer drives carry one and three-year warranties, respectively.


http://www.hitachigst.com/about/news/20...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

V EU je minimalna garancija 2 leti.
Po prvem maju po tdi pri nas, ce pa si ga pripeljes oz kupis od svercerja jo ima pa ze tako.
Mu pac reces za papirje.

LP

Dr_M ::

pr nas majo diski 2 oz 3 leta garancije, pa ce se na glavo postavis. 3-2=1 in ne 2.
wd ma tako, maxtor tudi, pravtako seagate, ce pa bo mel hitachi samo 1 leto, se pa v evropi ne bodo smel prodajat.
sam ne bluzit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ginekolog ::

Kje pa prodajao ta disk v slo? Malo sem pogledal okoli, pa jih imajo redkokje, sploh v mb nisem nix našel. ČE bodo res tako slabo dobavljivi, si bom raje 160 WD ali pa maxtorja nabavil.
Divers do it deeper.

Dr_M ::

diske majo in so zlahka dobavljivi, ampak ce se ti ne da uzet 2 minute cajta, slabo zate...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sparklyslo ::

Še moje izkušnje o ne mjavkanju...pred nakupom so me ti podatki o mjavkanju prav skrbeli...

Ta disk (120Gb) imam sedaj že skoraj 2 meseca in do sedaj še niti enkrat ni zamjavkal ali karkoli podobnega. Je tih in hiter. Zasliši se ga edino ob vklopu PC-a (za cca sekundo).

LP

SaS ::

Končno sem prebral vse članke in prišel do odločitve, da bom ta disk kupil!!

Za vse tiste , ki vas zanimajo cene (z DDV):

2MB cache:
40 GB 7200 rpm ATA-6 (UATA/100) 2Mb Deskstar 7K250 - 24 mesecev garancije 15.859,20
80 GB 7200 rpm ATA-6 (UATA/100) 2Mb Deskstar 7K250 - 24 mesecev garancije 18.549,60
120 GB 7200 rpm 2Mb ATA-6 (UATA/100) 2Mb Deskstar 7K250 - 24 mesecev garancije 24.213,60
160 GB 7200 rpm ATA-6 (UATA/100) 2Mb Deskstar 7K250 - 24 mesecev garancije 29.594,40

8MB cache:
120GB HITACHI GST Deskstar 7K250 7200rpm 8MB cache 26.479,20
120GB HITACHI GST Deskstar 7K250 7200rpm 8MB cache Serial ATA/150 30.868,80
160 GB 7200 rpm 8Mb ATA-6 (UATA/100) Deskstar 7K250 31.860,00

To je edina SLO spletna trgovina, ki ga ima na ceniku (vsaj od teh, ki jih poznam)!

Več o disku pa najdete TUKAJ!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Dr_M ::

pr nas sm za1x zasledil samo 120 in 160gb z 8mb chache in pata prikljuckom. mogoce bi po narocilu dubu tut ksne druge, sam to bi mogu cakat...
drugac pa jih majo v bofu, mlacom, verjetno tut jae....pa se kje...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Sploh Mariborcanom se splaca rect na Dinodj k pride 10 jurjev cenej!
Pa itak mas pol garancijo v Pelugi.

86 Evrov za 160 Giga varianto je ful mal.
Pa na Bolhi jih tud en sverca. Skoda k majo ti iz Peluge po 2 Mb cacheja sam vprasanje, ce se to sploh kej pozna k je disk itak hitr.

Peluga-Hitachi

ginekolog ::

Po priporočilih slotecha sem si nabavil ta disk, in sicer 160g 2mb, pata. Dal sem 22k. Garancije je 1leto (Preluga)

HDtach test



Zanima me slendje. Obstaja program, s katerim bi vsebino moje stare 3 giga particije (windows pa to, bootable) preslikal na novo pariticijo na novem disku, da nebi rabil spet vsega gor devat (itaq imam sveže). Bo norton ghost delal to ?

Glede mjavkanja, zanimiv zvok. Pri odprti kišti se kar sliši, sedaj ko je prazen in idle skoz :)
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Caligula ::

Dober rezultat, 2Mb se ocitno ne pozna vidno proti 8Mb.

Kot sem rekel, daj ob straneh med disk in ohisje tanko peno ali gumice. Jaz vcasih prav cakam na ta zvok in moram rect, da ga minimalno slisim in da me ze prav zabava :D

Mam tak fajn filing pol, da je priden in zdrav in skrbi zase :D

Uporabi Norton ghost.
Jaz sem ga tudi.
Simpl ko pasulj, pa v readme filu so preprosta navodila.

Naredil ti bo popolno kopijo starega diska na tega in samo particije sorazmerno povecal, ce je starejsi disk manjsi.
Pa na novem bo vse lepo popolnoma defragmentirano.

Trajalo bo kako urco in pol do dve-odvisno koliko imas zaseden stari disk.
Rabis se eno brezhibno disketo-da se tudi s CDRjem,.

Pa najprej bos moral dat jumper na tanovem na slave in ga tako tudi priklopit pol pa ko preslika starega na novega, starega vzames ven in das notri smao novega in ga das na master-jumper pa tudi.

Zadeva je res preprosta. Skratka snami si Norton Ghost in preberi navodila, ki so zraven.

Aja, prej lepo odvij racunalnik, ce imas navitega, ne resetiraj in ugasaj ga vmes..
Saj ni nevarno ampak pac ravnaj se tako, kot kadar posodabljas BIOS na plati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frenk ::

vsi k ste z maribora in ne dobite teh hitachi diskov lahko mal počakate da se odpre BOF pol pa navalite...za več informacij se pa na boštjan-a obrnte

ginekolog ::

Jaz sem iz mb in sem ga kupil od dinoDJ , ki jih uvaža iz preluge. Če pa bi se mi dalo iti 80km v graz, pa bi ga dobil za borih 17k (ko dobim davek nazaj).
Divers do it deeper.

Caligula ::

Ginekolog jaz sem mu ravno kamero narocil in jo grem verjetno danes iskat.
Napisi svoje izkusnje z njim, da malo vidimo kako pa kaj.

Tugo ::

Caligula: med 2M in 8M se pozna, ko kopiras manjse fajle, ker jih lahko skešira na svoj keš in potem pošlje naprej. pri snemanju večjih fajlov (recimo 700M) pa ne boš vidu razlike.

lp, T.

Caligula ::

Vem, Tugo vem:D Sam se pa tud ze tuki pr hitrejsih diskih ni vec tko hudo kr pr tastarih. Jz sm komentiru predvsem HD tachove rezultate, ki so podobni tistim od ostalih lastnikov tega diska.

mare87 ::

Frenk, kdaj približno pa bo odpret ta center (to je na Taborju ne)?

Tugo ::

Caligula: razlika med slabim in dobrim diskom vcasih je bila samo zaradi hitrosti vrtenja (5400 proti 7200). zdej pa ce imas ti hitrost vrtenja isto, enako gostoto na platah diska in je razlika samo v kešu na disku, potem prenos tko ni pomemben, ko prenasaš fajle večje kot neka določena velikost (nad 8M, samo kolk nad 8M bi blo treba pa konkretno probat). sej mogoče se motim, ampak edino tko se mi zdi logično razumljivo. ni enako kot pri procesorju, kjer več keša pomeni nekaj (razlika med Duronom in Athlonom).

lp, T.

Caligula ::

V praksi se ponavad pozna, ce recmo par gigabajtov MP3jev premikas. Sam ne spet ful velik. Sam pr hitrih diskih je razlika manjsa se mi zdi.

ginekolog ::

@cali

dino zgleda ok, sedaj samo še čakam, da mi pošlje račun od diska(bo skeniral, ker ma več robe gor). Če ga dobim, bo vse ok, čene pa boste vedeli, ker bom povsod napisal, da je goljuf.
Divers do it deeper.

e-marko ::

Samo račun bi verjetno moral biti original?
Ne vem če bo skeniran (ali fotokopiran) pomagal v primeru reklamacije? Upam, da bo...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Caligula ::

Pa sej to je tipicni za svercerje-pac noce lih kazat vsega, ima pa. Tudi zato vedno cisto radi vse v zvezi z garancijo uredijo.
Sej mu verjetno ni problem sam gnjavit ga mors malo pa spomnit. Poznam tip cloveka. To se mu zdi odvec, ker ma itak namen kao sam vse popdent, ce bi slo kej narobe.

Pa ej tud tko vidte, da se cez svercerje noben ne buni, cez trgovine pa skor vsi. Svercerji so manj problematicni.

frenk ::

mare87: boštjan-a praš, ker bo on delal tm...so pa baje spet za en tedn premaknl...no ja vsaj telefon majo že napelan:D

ginekolog ::

Je pa zanimivo, da disk ne mjavka samo po 10min idlanja. meni mjavka rečimo ~~~vsake pol ure, ampak tudi, če je obremenjen. Recimo ravno nekaj skopira in zamjavka. Pri odprti mašini se sliši, pa ni neke panike
Divers do it deeper.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575809 (3961) Grimlord
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452744 (1956) Dr_M
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221443 (1090) Nocko
»

kateri disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
191772 (1505) Caligula
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191262 (1027) glinik

Več podobnih tem