» »

Začetnik navijač potrebuje pomoč (Pentium4 navijanje) - Voltaža

Začetnik navijač potrebuje pomoč (Pentium4 navijanje) - Voltaža

WhO_KnOwS ::

Vceraj sem se odlocil, da bi navil svoj P4 2,4Ghz. Na zalost moja maticna plosca (ASUS P4B533-M) tega ne omogoca preko BIOSa. Po nekaj brskanja po internetu sem ugotovil, da lahko spremenim zunanjo frekvenco CPUja s jumperji na maticni. To sem seveda naredil, ter znanjo frekvenco prestavil iz 133 na 145Mhz. Nato sem v Windowsih (ter tudi Linuxu) meril temperaturo CPUja med vecjimi obremenitvami. Ni se pregreval (ostal je pod 45°C).
Na zalost pa je zaradi pomanjkanja napetosti postal nestabilen. Povprasal sem ze drugje, in povsod so mi povedali da moram rahlo dvigniti voltazo da ohranim stabilnost. Tu nastopi problem:
Moj BIOS ne omogoca spremembe voltaze, nikjer pa ne najdem informacij ali se to preko maticne (jumperji) sploh da narediti. Upam da mi bo gdo tukaj lahko pomagal.

Hvala ze vnaprej.

Boki_ ::

Who knows?
I don't, sorry.
I'm back

Tic ::

Dobi si elektricarja, da ti bo zmodificiral regulator za napetosti.
persona civitas ;>

Scorpia ::

jaz sem svojega 2ghz dvgnil na 2,4 ghz in voltažo sploh nisem dvigoval, ker mi je bil sistem stabilen tudi v 3d marku 03. Pa mam 250W napajalc:D
Edin kar pazi so rami, ne jim preveč dvignit frekvenco, ker se pol bolj grejejo, edin če maš res kvalitetne rame. Lahko pa vsen dvigneš frekvenco procesorja, če uporabiš razmerje med fsb in rami. Vsaj pri meni je ta funkcija npr.: 4:5 al 5:4 in pomnoži nekak da dobijo rame tako frekvenco da lahko delajo normalno. Sam da pol ne dobiš veliko v hitrosti pri igrah, k so rami mal počasni, procesor pa hitrejši, dobiš pa dobro moč pri loudanju. vsaj pri meni je tko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516828 (12178) barossa45
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764752 (3591) mihamedo
»

Intel pentium 4 Northwood 2.4 ghz

Oddelek: Navijanje
401954 (1315) fire_3
»

Navijanje Celerona !

Oddelek: Navijanje
291411 (961) Spajky
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327854 (5531) Tarzan

Več podobnih tem