» »

Zelo nizek rezultat diska v PCmarku 2002 po navijanju

Zelo nizek rezultat diska v PCmarku 2002 po navijanju

Death Knight ::

Problem je sledec: imam P4 2400/533. Ko sem imel procesor navit na 2808mhz in testiral z PCmarkom 2002 sem dobil rezultat pri disku nekaj vec kot 1900 tock. Vcasih je slo tudi preko 2000. Ko pa sem zadevo navil na 3121mhz (procesor je testiran z Prime95 in je 100% stabilen) pa sem dobil rezultat pri disku 856tock:| Rezultat procesorja je super in tudi rami se odrezejo zelo dobro. AGP/PCI frekvenco delovanja imam v BIOSu fiksirano (imam plosco ABIT IC7- vkljucil sem moznost FIXED) na 66/33mhz.

Hvala za vaso pomoc ze vnaprej.

Death Knight ::

A mi ne zna noben nic povedati? :(((

OwcA ::

Defrag?

Ali bolje kar format.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Azrael ::

Če sem prav razumel v prvem primeru imaš FSB 156MHz, v drugem 173MHz. Rezultati pa so taki, kot da AGP/PCI delilci nebi bili zaklenjeni.

Moje mnenje je da plošča enostavno ne more sinhronizirati delovanja med procesorjem in PCI napravami pri takih vrednostih FSB. Poskusi postaviti FSB na 166MHz, kar bo pomenilo, pravilne frekvenco AGP/PCI brez zaklepa.Vsaj upam, da tvoja plošča omogoča pravilne delilce pri 166MHz.

Je pa še ena možnost, IMO precej verjetna. Benchmark program. Preveri še s kakšnim drugim benchmarkom ali kar z aplikacijami, ki jih uporabljaš. Če je verjeti rezultatu benchmarka, imaš v drugem primeru plolovico počasnejši disk, kar se mora poznati ogromno.

Pred časom sem testiral svoj mlinček z več različnimi benchi za disk. Rezultati različnih benchmarkov na isti mašini, za branje podatkov z diska so bil od 0.6 MB/s do 87MB/s, tako da...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Death Knight ::

Bom testiral se s kaksnim drugijm programom. Moram pa povedati (Owca, tebi), da sem disk formatiral pred 14imi dnevi in ga defragmentiral vsakic, ko je bilo to potrebno.

OwcA ::

Gonilnike za vezni čip imaš naložene (posebaj tisti del s krmilnikom za disk)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Death Knight ::

Imam. Intelovo seveda.

Death Knight ::

Pa se nekaj bi vaju uprasal mimogrede: Se da procesorju zelo povecati stabilnost z povecanjem voltaze? Nekaj sem se probal navijati in mi Prime95 po eni uri pokaze ERROR.
Hvala za pomoc;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705211 (4042) Pyr0Beast
»

Bottleneck...

Oddelek: Strojna oprema
281322 (1030) jest10
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491815 (1319) tiborrr
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814319 (3345) s5cougar

Več podobnih tem