» »

Outlook vec emailov naslovov!?

Outlook vec emailov naslovov!?

Realman ::

Torej v Outlook, bi rad nastavil pri 1 userju, vec emailov.Slisal sem da se da nastavit vec mailov, na istom userju.Pa da te vprasa za sifro ko zazenes outlook.Za kateri mail bos uporabljal.Gledal sem po nastavitvah, pa nikjer ne najdem.LAhko nasatvim vec accountov, samo mi kar vse vlece pod isti inbox.

Za vse odgovore se vsem vnaprej zahvaljujem.

lopov ::

Lej obstajata 2 outlooka:

- OutlookExpress, katerega dobis skupaj z OS
- Outlook (97, 2000, XP, 2003), kateri je lahko dela Office paketa, dobi pa se tudi samostojno.

Obnasata se razlicno in tudi nastavitve niso cisto enake.

OutlookExpress:

- najprej nastavis novo identiteto (account) File-> Identity-> Add
- tukaj tudi dolocis geslo
- ko imas narejeno novo identiteto preklopis nanjo (File -> Switch Identity)
- in nastavis vse tako, kot pri privzetem racunu

V kolikor zelis samo dodati nov nasov ze obstojeci identiteti je pa tkole:
- Tools -> Accounts -> gumb Add -> Mail
- vpises vse potrebne podatke (ime, login, serverji)
- da ti ne mece maile z obeh racunov ustvaris filtriranje (Tools -> MEssage rules -> Mail).

No, ce imas Outlook pa sporoci.

b.

Realman ::

Mislil sem od offica outlook.Prosim, ce se lahko opises za njega.

lopov ::

Najprej glede gesla:

Applies to Microsoft Office Outlook® 2003
Currently there is no way to password protect Outlook on startup or to lock Outlook if you need to quickly walk away from your computer other than by using your Microsoft Windows® logon password or by using third-party software written specifically to password protect Outlook. However, you can set a password on your Personal Folders file (.pst) (Personal Folders file (.pst): Data file that stores your messages and other items on your computer. You can assign a .pst file to be the default delivery location for e-mail messages. You can use a .pst to organize and back up items for safekeeping.). If you use an Internet e-mail account in Outlook, such as a POP3 (POP3: A common protocol that is used to retrieve e-mail messages from an Internet e-mail server.) or HTTP (HTTP (Hypertext Transfer Protocol): Protocol that is used when you access Web pages from the Internet. Outlook uses HTTP as an e-mail protocol.) account, your e-mail messages are delivered to a .pst data file on your computer's local hard disk. You can use a password on your .pst file to help prevent accidental intrusion by other people whom you share your computer with.

To je jasno?

Z maiboxi je pa tako, kot si ze naredil, le da nato naredis pravila: Tools --> Rules and alerts

- naredis novo pravilo (start from blank rule)
- sporocila sprocesiras, ko pridejo (check messages when arrive)
- pri "conditions" se odlocis za 3 moznost: through specified account
- dodas kljukico in nato v spodnjem okencu kliknes na modro obarvano besedo "specified" - pojavi se okno, kjer izberes account
- nato kliknes "next" in v naslednjem oknu po vsej verjetnosti izberes pravilo "move to specified folder"
- spet v spodnjm oknu kliknes na besedo "specified" in izberes ali naredis nov direktorij, kamor bodo sporocila dostavljena
- ostalo ... poklikas dodatna pravila (po zelji) in na koncu vkljucis pravilo in po zelji prefiltriras ze prejeta sporocila.

Ni tesko, vzemi si cas in se sprehodi cez moznosti.

Je pa ena stvar, katero mi ob kreiranju nikakor ne uspe izkljuciti -- meni vedno doda kljukico se na "on this machine only" in jo moram naknadno odstraniti.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Realman ::

Bom probal.

Thanks!

Realman ::

To sem nastavil, samo se vedno nisem zadovoljen.
JAz bi rad imel dvojni Personal Folders, z vsemi mapami.Da bi lahko videl, tudi sent items, kdaj posiljam iz enega in kdaj iz drugega maila.S tem pa lahko samo nastavis, da se sporocila iz enega maila shranjujejo v eno mapo, iz drugeag pa v drugo.
Ce je mozno kompletno nastavit, dva razlicna maila, v outlook, pod istega userja, se priporocam, ce lahko kdo opise nastavitve.

lopov ::

Poskusi takole:

- File -> Data File Management
- gumb "Add" --> izberes tip mape, lokacijo, ime, enkripcijo in po potrebi geslo --> namesto imena "Pesonal folder" bos najbrz uporabil kar ime racuna, za katerega ga ustvarjas
- kliknes OK in kreira se nov "personal folder", v katerem 2 mapi ze obstajata: Deleted items in search folder, tako da le dodas mape, ki jih zelis --> inbox, outbox, sent items in podobno.

Ko je vse narejeno kreiras pravila:

Datoteke, ki gredo s tega acc se prestavijo v sent items v ta personal folder, tiste ki jih prejmes gredo v ta inbox in podobno. Pac se bos moral igrati s pravili.

b.

kockish ::

Se vedno pa lahko namestis Thunderbirda in nimas teh problemov, ker ti ze samodejno locuje email naslove.

lopov ::

Da te korigiram ... Thunderbird je zamenjava za OutlookExpress, medtem ko je Evolution zamenjava za Outlook.

Se vedno pa lahko namestis Thunderbirda in nimas teh problemov, ker ti ze samodejno locuje email naslove.


Ce ga pripravis do dela na Windows platformi tudi jaz menjam. Uporaba Vmware in/ali VirtualPC seveda ni dovoljena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

kockish ::

Res je... ampak ze ki je debata bila samo o mail accountih, sploh nisem pomislil na ostalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375268817 (13748) Matko
»

Outlook se kar ugasne in se ga ne da več ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
82457 (2364) zlopi
»

Outlook 2000 - okvarjena baza podatkov

Oddelek: Programska oprema
5857 (811) BigWhale
»

Microsoft Outlook XP pro težava

Oddelek: Programska oprema
51425 (1361) voda
»

Kako rešiti pošto iz OUTLOOKA ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102813 (2590) Kriko

Več podobnih tem