» »

Zakaj se mi rač. med igro resetira?

Zakaj se mi rač. med igro resetira?

mkonci ::

Igram McRea 04 ali pa FarCry pa se mi kar naenkrat resetira ali pa zmrzne in ne pomaga nič druzga kot reset.

Imam
Epox 8RDA+
AMD XP 2500+ Barton
ATI Radeon 9800 pro

Procesor ni nič navit, reset pa izgleda podobno kot če bi bil navit in bi bil nestabilen. Temperatura ob resetu je skoraj vedno 43. Ampak zaščita ni naštimana tako nizko!
So morda krivi rami eden je ???? 265Mb, drugi pa je Wiking 265Mb, nekje sem slišal da za Epox niso najboljši rami Wiking!

Kaj bi to lahko biloŽ??
;(
  • spremenilo: bastadu ()

|KoRn| ::

Probaj samo z enim ramom ali pa si sposodi od koga čist drugi ram.
Kako je kaj z napetostmi? Če nihajo -> nabavi drugi napajalnik.
Update gonilnikov tudi lahko da bo kaj pomagal -> na net po nove.

Za začetek probaj to.

mkonci ::

Z rami bom probal, driverje že dol vlečem,
ne vem pa kako naj vem če napetost preveč niha?
Kako se to vidi? Kakšna mora biti da je še dobra? Kje naj to pogledam?

mkonci ::

Aja napajalnik mam 300W od HuntKey.
Al bi pomagal, če bi odklopu iz napajanja disketnik in 1- cdrom?:8)

`DoC ::

Defenitivno maš problem v napajalniku ali ramih, vendar pa bi skoraj reku da v prvem, glede na to da nimaš nič navit sistem. Sposod si kak močnejši napajalnik od kolega in poskus. 8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Lith ::

če so pa RAM-i pa uporabi memtest86 v31a

crvek ::

Imel sem enake probleme, v CMR 4 in Prince of Persia. Krivec so bili rami, sem jih zamenjal in vse dela BP. Tako da je najboljše, da preizkušaš z drugimi rami.
Sicer bi lahko bil tudi napajalnik, vendar raje prvo probaj z drugimi rami.

strle12 ::

Meni se zdi da se ti grafična pregreva in si poglej kaj se dogaja z ventilatorjem in kolk je čist hladilnik.
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

mkonci ::

Očitno sem odkril napako, to je ram Wiking, ki na ostalih platah dela normalno, le na Epox šteka!
Morda veste kje bi ta ram lahko samo zamenjal, za drugega, ubistvu je ram star dobra 2 meseca.

Pa še nekaj kaj je sploh memtest86 v31a
ki mi je napisal "Lith"?

delfinus ::

memtest86 je program za testiranje memorije. Ce je kaj narobe z memorijo ti javi error. Odlicen program. Ti Vikingi res niso kej prida. Sicer delujejo normalno na VIA chipset ploscah a na Nforce2 so same tezave. Bil prica kako sta popolnoma ista modula delovala na Gigabyte GA-7VT600-1394 to je VIA chipset na GA-7N400L pa sploh nista hotela delovati skupaj niti v Dual niti v Single. Delovala pa sta, ce je il vstavljen samo en modul. Podobno se pojavlja tudi na drugih Nforce2 ploscah, drugih proizvajalcev. V glavnem se izogibjaj ramov Viking in pa Ramov, ki bazijajo na Nanya/Elixir cipih, na teh bazira viking. Vzemi rajsi kaksen Value Corsair ali Value Twinmos are Kingoston pa bos mel mir.

lp, D.

Cr00k ::

a si mogoce pogledal, ce nisi v pcju pozabu kaksen sraufencigr..., ker men se je tud enkrat to nardil... pa je blo cist bed...

Neon87 ::

jst pa bi reku da je neki hudo narobe z tvojim Radeonom!!!Tudi men je to delalo,kriva pa je bila grafična,blo je vedno slabš,dokler mi tudi winsi niso več delali. Pa sm zamenju atija z geforcem in je zdej ql!!! Tud če maš čist novo grafično mislim da je ona kriva zato,...tud moja ni bla stara pa je crknala.

mkonci ::

Ne šraufencigerja nisem pozabu not, pa tud grafična mislim da ni kriva, kajti če vzamem iz plte Wiking ram, potem deluje vse zelo zelo počas, ampak nič ne crkuje, to sem testiral 1 teden, pa se tud enkrat rač. ni sesul!!!
8-)
Tako da morjo biti to rami!>:D

Še nekaj, kaj menite, če bi sedaj kupil 512Mb rama od Geil so dobri ? CEna je nekje 30k
Kaj pravite?????

l

delfinus ::

Geil so dobri rami. Razmisli tudi o Twinmosih. Sedajle se mi zdi, da so kar najbolj ugodni 26K Sit - 512Mb.

mkonci ::

Kje pa se jih da nabavit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403257 (1969) Nesta
»

Ima kdo v mashini 3x512MB rama?

Oddelek: Strojna oprema
281840 (1298) kixs
»

Nakup računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
15887 (698) K0K0
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451809 (1151) PlayTheGame
»

Kaj spremeniti pri tej konfiguraciji?

Oddelek: Kaj kupiti
331722 (1396) frudi

Več podobnih tem