» »

je kriv prešibek napajnik ali Bios ?????

je kriv prešibek napajnik ali Bios ?????

rimljan ::

na mojem compu sem zamenjal procesor durona 750 z Athlonom XP 2400+,in sedaj je tu problem,ker se sistem ne postavi,samo črno sliko mam na monitorju!pa ne vem al je kriv napajalnik,ki je res švoh 235W al bi bilo potrebno samo bios flashat,verjetno bi bilo najbolje oboje (problem je v tem,ker nimam več Durona,ki sem ga že prodal)! sicer pa je plata Asus A7s333,128 Mb rama, ter en disk 80Gb in cd-rw!
hvala vsem

sofoiks ::

Bios flash defenetivno.:
http://www.asus.com/support/cpusupport/...

To je tocno za tvojo plato lahko pogledas ker bios rabis.

cosmos ::

300W "no name" napajalnik je cisti minimum za 2400+

Duron 750 ..... 30W
Athlon XP 2400+ ..... 68W

Napajalnik 230W ne pomen nic
vazno je kok je moc na
3,3V + 5V
in ko na
3,3V + 5V +12V - podatek ki ga navadno proizvajalci neradi dajo, izjeme so naprimer Antec, pri Antec TP pa tko al tko ni vec teh problemov :)

cosmos ::

BTW star BIOS je zelo malokrat razlog da plata ne dela z novim procesorjem, star BIOS navadno samo pomeni da je procesor nepravilno prepoznan, naprimer namesto Xp 2400+, Duron xxxx

rimljan ::

grem danes takoj po nov napajlnik,potem bo pa upam,da šlo
tnx

rimljan ::

sem nabavil včeraj nov napajalnik 300w,naredil tudi CMOS clear in je še vedno isto! piska nič,hladilnik imam zaenkrat kr tega,ki je priložen box varianti!
aja v primerjavi z prej starim napajalnikom mi pa sedaj nekaj disk na začetku zalaufa za kako sekundo pol pa tišina naprej,na monitorju pa še vedno nič

Pancho ::

nekje si sposodi en svohnej proc, pa pol flashaj bios.
Ce pa proca ne dobis pol pa nes kisto nekam na en servis, kjer majo kaksen tak proc sigurno in naj ti se bios flashnejo. Druge ni.

Aja, pa se tretja sansa je --> da nisi mogoce procesorja odkrusu, ko si hladilnik gor dajal?
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

rimljan ::

očitno res,bom poklical kr unega ko je kupil mojega durona
tnx

Dead_Eye ::

Mater kakšni ste da človeku svetujete nakup napajalnika če sploh ni slike na monitorju! Jao........ Sem 99% da bi stvar delala tudi z 200W, mogoče še s slabšim....

Sej je takoj jasno da je problem v nastavitvah plošče (poglej če maš kakšne jumperje za nastavljat FSB) in flsahaj bios.....

Pa res podrobno preglej jedro, da ga nisi slučajno res okrušil.....
The one and only

cosmos ::

Dead_Eye cmon 300W napajalnik je cisti minimum, in to da mu zdaj diski, zalaufajo, prej pa mu niso, je dober dokaz tega
Koliko W rabim CLICK
BTW doseč končno moč napajalnika, zame pomeni, da zraven stojim z vedrom peska in telefonom v roki >:D
Pomemeben je le podatek koliko W da napajalnik pri 3,3V+ 5V +12V (ki ga na večini napajalnikov ne boste našli)
delno je uporaben podatek kolk W da na 3,3V +5V, pa vseeno manj kot je bil, ker moderni procesorji delajo na 12V
Iz enega je nemogoče izračunati drugo, kar proizvajalci vejo ;((
To je razlog zakaj so Antec True Power napajalniki tako cenjena in draga stvar
Osebno nebi nikoli riskiral s preslabim napajalnikom, čeprav večinoma overloaded napajalnik ne povzroči požara ampak, se le vse v notranjost stopi, pa to še vedno pomeni, da bo šla najmanj plata, verjetno pa še ram in procesor

rimljan ali je plata 1.03 verzija (preveri na plati, nekje je napisan), ce ni je namrec mozno, da imaš zadnjo verzijo XP2400+, ki na tej plati ne bo delala (Thorton)
CLICK
kako ju locis:
Thorton
Thoroughbred
V tem primeru bos moral zamenjat CPU (osebno bi sicer zamenjal plato ne CPU, ker je Thorton, prakticno Barton)

ce temu ni tako morda poskusi se enkrat preveriti ce dela, tko da uporabis le plato (dej BIOS na default, jumper pust na CLEAR BIOS za kaksnih 30 sekund pri neprizgani plati in ga daj potem nazaj), graficno, tipkovnico,1 ploscico rama in napajalnik, plato daj iz ohisja, na recimo leseno mizo, paz do jo ne shortnes, za power-on pa uporabi šraufenciger s katerim previdno, za trenutek šorten, SW power jumper
če boš to počel, svetujem, da se prej rešiš staticne tko da za neki časa primeš kovinsko ohisje in ne uporabljaj volnenega puloverja :D

možno pa je res, da plata nima, multiplayer-ja več kot 12.5x v osnovnem BIOS-u in ker so Tbredi zaklenjeni, lahko da zato ne dela (na dol bi morali biti odklenjeni, zato še vedno dvomim da je to razlog, pa vseeno)

če si iz LJ, me lahko pokličeš v nedeljo, na 031 379 790, mam doma enga Athlona, pa ga lohk sprobava na plati in flašhneva BIOS

Dead_Eye ::

Dvomim da se mu zaradi napajalnika ni zavrtel disk.... Po mojem če bi bil napajalni prešvoh bi se pač mašina pogosto restartala pa diska lahko ne bi zaznalo(ker se ne bi zavrtel,...), da pa je samo črn ekran brez piskanja je zelo malo verjetno.....

Je pa res da se močnejši napajalnik manj "matra" kot slabši in posledično verjetno tudi več traja....

Po mojem še vedno ni in ni bil kriv napajalnik.(pa naj mu kdo posodi enega 500W anteca pa da vidimo če bo delalo>:D )
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575573 (4263) Dr_M
»

500 W napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655404 (4381) mato22
»

Težava: Athlon 2400+ in Ms 8137c !?

Oddelek: Strojna oprema
121245 (1089) PROTOTIP
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549644 (6265) MEDENA
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462944 (2071) schurda

Več podobnih tem