» »

Dlancnik Fujitsu-Siemens Pocket Loox 610 BT/WLAN -osebno mnenje

Dlancnik Fujitsu-Siemens Pocket Loox 610 BT/WLAN -osebno mnenje

Caligula ::

Ker sem zadevo dobil za borih 55.000 SIT skoraj novo sem pac vzel in si mislil, da ker mi verjetno ne bo vsec (prevelik,..) ga bom pac prodal, ce mi ne bo prirasel k srcu.

Ampak,..
Mi je :D

Zadeva je opremljena v nulo, ima Bluetooth, Wlan, 128 Mb RAMa, 64 Mb ROMa in tudi pozresen ni toliko bolj kot kak Ipaq 3870 kot sem mislil.
Skratka baterija zdrzi dnevno ubijanje z brskanjem po spletu preko bluetootha via GPRS.

Zaslon je zelo kontrasten in kvaliteten in ima res skoraj prevec saturationa. Skratka barve so zelo zive.
Najbolj mi je prirasel h srcu mogoce prav zaradi velikosti, ker odlicno sede v roko in me roka ne zacne bolet tud ce vec kot uro z eno roko brskam po spletu in berem novice.

Z levo ali desno. Ravno prav vedno prsti padejo na prave tipke. Pri Ipaqu me je vedno zacelo hmalu zategovat v zapestju.
Vse deluje brezhibno, kar pa ga dopolni do konca so pravi programi. Na prvem mestu je to brskalnik Netfront 3.1, ki spletne strani prireja tako, da se brklja samo vertikalno-skratka samo gor in dol. Zadeva deluje brez napak in je vredna zlata.

Video deluje odlicno, zvocnik je glasen, z slusalkami je zvok tako "odlicen" kot pri Ipaqih, Priloena torica je odlicna z clipom za pas, izdelava je dobra, zadeva zgleda precej bolj storasta kot dejansko je v roki-oz sploh ni, zaslon je zelo obcutljiv na dotik in n treba nic fajn pritiskat, so stvari pri katerih se 400Mhz procesor pozna a so to v glavnem najnovejsi programi, stari delujejo nekako podobno kot pri 200 Mhz procesorju, in nasploh sem zelo zadovoljen in bom ostal pri njem.

Obvezen software: (poglejte na P2P kaj vse se da dobit in potem kaj kupite... ko izberete
Phoneman (shrani vse SMSe in contacte z telefonov (IR in Bluetooth) in mas pol na PCju vse to backupano pa na Pocket PCju
Applian pocket suite (svasta notri in vse uporabno)
Zapit fajn za kaka opozorila neregistriranih proramov zapirat (najboljs dodelit tipko) in za program zares zapret ne sam v ozadje dat.
igre-teh je ogromno
e-books-prav tako
Pocket TV (zastonj amapk treba registrirat se)
Pocket Divx player
Typango full screen keyboard
Nyditot virtual display (prilozen)
Air scanner antivirus (brezplacen)
City time
Clearvue paket(prilozen) za prezentacije,
SPB GPRS monitor
Pocket hack master (navijalsko orodje za Xscale procesorcke), ki ga navije fo 472 Mhz preko FSBja >:D
Pocket painter (da se malo umetnisko izzivljas)
Pocket MSN messenger (prilozen)
Pocket Skype (nisem se fajn probal sam prek GPRSa je opazen zamik)
TV remote control

Skratka ce koga zanima se kaj...
Samo drugace pa jaz vec kot 89 jurjev za dlancnik nebi dal. Ne za tega ne za kakega drugega v tem rangu na trgu...
Je pa predvsem internet z Netfrontom neverjetno prakticna in prijetna zadeva. Tud ta form lepo v vertikalo zbije in ful lepo dela..

2000 SIT stane 50 Mb prek GPRSa mesecno pri Mobitelu (poceni) kar zadostuje.
Ce mate ADSL pri Siolu so WLAN mobitocke brezplacne (se treba logirat z vasim SIOL geslom in usernamom) drugace pa po 50 SIT na pol ure in zadeva deluje brezhibno in hitro (treba sam browser odpret in not napisat cisto samo NEO in pol od tam naprej it.

V LJ lovi se nasproti Macka ob Ljubljanici ful hitro,..

Skoda, da nima kamere, ker bi zastonj streamal pol k utrgan..

:D

Skratka zadeva opravlja vse naloge, ki jih od dlancnika pricakujem odlicno. Zaenkrat potrebe po dodatni bateriji ni je pa snempljiva na enak nacin kot pri povprecnem telefonu. Leo zadaj ploscata pravokotna. Ima CFII in SD/ MMC slot in meni z SD kartico dela brez tezav.

Ce koga se kaj zanima,....

Boeing ::

Caligula:

Kako nekateri hitro spremenite mnenje, hehe :D

Ja, se podpišem pod tvoj post... ubijalsko dobra zadeva :)

Povej, kako si ga spravil na net preko gprs-a... meni noče in noče, sem klical na mobitel in niso meli pojma... verjetno sem samo malo neroden :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

No ja, mnenje. Meni se je zdel prevelik in po porocanju o hitri izrabi baterij tudi nisem bil navdusen. Ipaq je meni zdrzal po 6 -pretezno na netu sam ce sparas-mas ugasnjeno luc kadar ne rabis,.. ta zdrzi kako uro ali dve manj sam se vedno dovolj..

Na pogled pa res zgleda ena skatla sam v roko pac dobro sede.

GPRS?
Sam das add account, nastimas telefonsko *98*1# - je pa to mal odvisno od telefona.
Pa na telefonu mors met vse lepo nastavljeno za GPRS.

Pa za modem daj Bluetooth na Pocket PCju,.. pa bolj ali manj vse sam Pocket PC 2003 nardi. Nobenih komplikacij.

A GPRS mas na telefonu normalno delujoc? WAP pa to?
Ker telefon mas in ker operater?

Boeing ::

Nokia 3650.

Drugače wap lepo dela, np.

Čaki, bom zdele probal še z tvojim predlogom.

Če dam za modem bluetooth dobim error, da ni nobenga bt hardvera inštaliranega... mal confusing.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Aja, najprej mors vklopit s konofom (antencagor narisana -zgleda k crka i z glavobolom :D ) in das Bluetooth on.
Pol dej pa pocket plugfree se vklopit, da sproti opazujes potek. Pa Daj telefonu pol, da isce naprave-sam Nokie so nesposobne dostkrat, ko gre za Bluetooth-Ericsson je pr Bluetoothu velik boljsi.

Skratka probi. Kaj sploh pocnes z dlancnikom, ce ga nimas za net !?!

:(

Boeing ::

halo, pa sej nisem glup :\

v bistvu sem vse prav naštimal, ampak očitno nekaj jebe, pa ne vem kaj.

Caligula, se bova morala nekje enkrat dobit in zadevo preštudirat in sprobat :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Itaq. Sam tud Nokijo mal zbrcaj. Se zdej ne znajo narest.
Drugac pa itak gres na mobi center pa naj se tam matra pa nastima. Outsourcas pain :D
To sem dal jaz zadnji za neoWLAN tam na Internavtici, da se je mucil Mobitelovc, ker ni pa ni slo na net. Ceprou je biu kao povezan. Pol po pol ure ugotovi, da je treba v browser najprej napisat sam NEO. Pol pa pride na net in tam se prijavis on pol od tam naprej normalno,..

Pa zihr je kaka mala neumnost drugace pa Nokia. Vsi majo probleme z Bluetoothom pr njih al z enim al pa drugim izdelkom. Neki vedno ne dela.

Boeing ::

Kakorkoli že.

Na Ericssona ne grem. Že iz Siemensa sem težko prešaltal na Nokio... pač, zadovoljen dolgoletni uporabnik :).

Si bom verjetno res vzel ta teden malo časa in jim šel malo pozatežit na mobitel, mu ga dam za eno urco pa nej se špila, tacajt grem pa jest po bone pa na kavico hehe >:D.

Sam še vedno mi ni jasno.... fak no, vse sem naštimal prav ziher... na mobisuxu sem tut našel par nasvetov... djemit no.

Aja, drgač pa: na ppc-jih se da furat zelo zelo močne grafične kalkulatorje in glede na to da sem na strojništvu mi to dostkrat prav pride... pa kaki skype med izpiti tudi hehe >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Ja ja, sam N O K I A aka Rubber boots factory ne zna Bluetootha narest!!!! :D

Aja-za net pa obvezno netfront. Ti recem da je vreden sor tok k dlancik sam. Software res nardi svoje ce je dober.
Pa dej mi pod ZS posl, ce bos rabu kul programe..-

Boeing ::

whatever... :)

ma sej softvera mam polno, tak da...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Ne poslusas. Za internet izkljucno Netfront. Za SMSe pa contacts shranjevat obvezno Phoneman.
Pa Zapit tud nujno, ker dokoncno zapre aplikacijo. Ker dost se jih z klikom na OK sam v ozadje vrze pa bremzajo pol...

Sej ni vazna kolicina softwera. Dober more bit 0:)

Jux ::

Caligula, check ZS.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

||_^_|| ::

caligula: od kdaj je pa WLAN dostop brezplacen ce mas ADSL? A se hecas al res?

sajmon ::

ena stara novica na siolovi strani glede neowlana in adsl:

Novost v SiOL-ovi ponudbi je tudi cenik brezžičnega dostopa do interneta NeoWLAN. SiOL-ovi naročniki, ki do interneta dostopajo prek ADSL ali klicnega dostopa, bodo za ceno brezžičnega dostopa do omrežja SiOL prek omrežja NeoWLAN plačevali 5,00 sit/minuto z DDV, lahko pa se odločijo tudi za mesečni pavšal v višini 3.000,00 sit z DDV, ki za omenjeni znesek omogoča neomejeno uporabo storitve. Dostop prek NeoWLAN pa lahko uporabniki uporabljajo tudi kot samostojno storitev, v tem primeru znaša mesečna naročnina na storitev 6.000 sit z DDV.

vir: Siol

||_^_|| ::

se mi je zdel da ne bojo zastonj dal>:D

Caligula ::

MAtr bo treba prevert. Men je tko un od Mobitela reku na Internautici.
Mamu mu, ce ni res :|

Sicer nism pol se nc uporablju resno ,ker je GPRS cheap ampak..

Sm klicu pa je zgleda un Mobitelovc en papak brez pojma.
;(

No ja, ko jebe WLAN pol. 6 cukov na mesec my ass.
5 sit na minuto je pa tud brezveze.

OK, GPRS it is.

Boeing ::

Caligula: jao no... sej nisem nov v dlančnikih... tale siemens je že moj tretji namreč :).

Zapit sem mel prej tudi na ipaq-u in je dobra stvar...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Khmmm, sej nisi edini, ki to bere 0:)
Vecina folka ne pozna. Sploh ne tisti, ki so pred kratkim nabavili prvi dlancnik.
Sej jz sm ga mel tud ze pred tremi al stirimi leti prvic.

No ja, na ZS mi mailajte vas email (kakega z vecjo kapaciteto) tisti, ki ne veste kje se kak dober freeware >:D programcek dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Aja, activeguard antivirus je verjetno tud fajn met-zastonj je in ga dobite na netu pa se updata se ful pogosto.
No ja, kok je groznja res kej velika ne vem sam, ce prspara kak nepotreben hard reset tud OK.

Caligula ::

A kdo kej ve, ce je kak program, da bi osvetljenost zaslona nastavljal se na vec nivojih kot originalno?
Ker men je se cist najnizja ponoc premocna pa se manj stroma bi pol porabil.

lukaz ::

Caligula: jst bi pa sam reku da čiste bedarije govoriš k pravš da nokia ne zna narest bluetootha. Jst sm z nokio 6310i in ipaqom 3870 prišel v petih minutah na internet.

Boeing: če hočš z nokio prek gprsja na net rabš upisat modem string. za to pokliči na mobitelovo pomoč. mislm da se začne na +cgicont....

Boeing ::

10x za vse info... se bom oglasil v MC-ju enkrat ta teden, pa naj se oni tam zafrkavajo... konc koncev so oni ponudnik, jaz pa stranka, ki jim nosi denar :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Lukaz poglej slovenske forume, vprasaj kakega Mobitelovca, poglej svetovne forume,...

Vprasaj koga, ki je probaval Bluetooth slusalke na Nokiah-jaz sem jih tudi precej,..

Konstantno sranje.

Mogoce kak model ali serija ni problematicna ampak je to izjema in ne obratno.
Nokia je pri Bluetoothu nedonosena. Ne vem pa za najnovejse letosnje modele.

Boeing fajn tale Netfront ane?
Jz mam sam se internet skos v roki :D
Sm mal zasvojen z novicami pa skos Yahoo news laufajo in vse gre z eno roko.
Aja lahk si tud nastimas, da so smerne tipke za prejsnjo stran, naslednjo,..

Pa mislm, da WAP bi moral tud laufat ap sm pozabu probat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Boeing ::

Tako.

Zdej pa vem kako in kej :)

V extra model dial string napišeš +cgdcont=,,"internet", pri čemer je "internet" ime dostopne točke na gsm-u.

In zdej dela :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Caligula ::

Ja mater a nisi na Mobitelu vprasu tega ze prvic?
Sm mislu, da mas vse vpisan pa da ti se vedno ne dela.
Ker se zgodi.

O Nokiah pa Bluetoothu mas pa na Moobisuxu tem kot peck.. :D

No zdej si pa fajn skonfiguriri netfront pa tko si ga dej da bo na tipke laufu pa na smart fit pa crke najvecje,..

Politik ::

Pozdravljeni,
Imam eno tezavo in sicer z zgoraj omenjenim "dlancnikom".

Ko se preko WIFI-ja povezem na internet se vzpostavi povezava, ko pa zelim karkoli odpreti npr:www.google.com se mi izpise tezava "the page you're looking for cannot be found"

Ima mogoce kdo kako resitev oz ce je potrebno se kaj nastaviti!?

Hvala za odg

Fantje nima noben vec te igrace :)

Fantje nima noben vec te igrace :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Politik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančnik

Oddelek: Kaj kupiti
252483 (1965) pingec
»

Dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
111462 (1304) AntiC
»

Dlančniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905050 (4242) Caligula
»

Sony Ericsson P900

Oddelek: Mobilne tehnologije
212193 (1944) PrimozR
»

Simobil ponuja GPRS Vodafone Mobile Connect Card...

Oddelek: Omrežja in internet
203226 (2666) CaqKa

Več podobnih tem