» »

gumice + disk

gumice + disk

Golden eye ::

Mene zanima če se res full pozna če disk obesiš na gumice?? Mam ful tih računalnik (vsi ventilatorji na 5v oz. na minimalno tolk da se še vrti) :D . Kje se pozna pri idlanju al pri iskanju.

ShowDown ::

Logično da se pozna pri iskanju in to zeloooooo

tako modifikacijo ti le priporočam. Slabše kot prej nemoreš naredit

frenk ::

...men se pozna da je dost nižji idle noise...za iskanje pa ne vem

smilyxx ::

Jap tut jst lahko potrdim, se splača.
Save water.
drink beer.

Golden eye ::

na kakšne gumijaste vrvice naj ga paobesim?? Kaj ste vi dali ? Rabm neki preprostega-domačega :D

BaRtMaN ::

Lahko probaš z vezalkami.

Nikita H ::

jaz, sem jih obesil kar na zračnico od kolesa, kot je predlagal @rkb2 (tud slike so) v tej temi.

|KoRn| ::

Gledal sem slike, kako so obešeni diski, sam tole so večje zračnice od tistih za kolesa, ker v tiste ja ne spraviš diska ...

Golden eye ::

a pa z vezalkami je ista fora kot z gumo?

QuickShot ::

Jst sem zračnico od kolesa po dolgem prerezal in jo spel skupaj s spenjačem.

Zgodovina sprememb…

l-note ::

Jst sm naredil enako kot QuickShot in to že na 3 računalnikih. Povsod dela brez problemov.

QuickShot ::

Še slikca

|KoRn| ::

Super, se bom tudi sam lotil podobnega posega, hvala!:D

Mamaplata ::

Ali bi lahko na disk v tem primeru pritrdil hladilno rebro in kam ,ker se tudi disk segreva ane.Ko je pritrjen na ohišje gre le en določen del toplote na ohišje v primeru gume pa ne

Caligula ::

Ma jz odkar ga mam direkt na ohisje prsraufanga je v povprecju sam za kaki 2 stopinji bolj hladen kot prej, ko je bil med penama. Tko ,da za temperaturo anj te ne skrbi tok sam more bit pa spodaj pa zgoraj zrak, da se hladi. Skratka ne mors ga polozit NA gumo. Pol se bo ful greu uspodi in to pomen crkovanje.

Golden eye ::

btw: crkoval vrjeten nebi, bi se pa mal bolj grel ;((

Caligula ::

No nisem mislil sprotno ampak dokoncno crkovanje diskov na splosno. In precej hmalu. Spodaj pri elektroniki bi se fajn grel in slej ko prej ribnil.

Mamaplata ::

Torej v mislih sem imel eno tako hladilno rebrce recimo od pentiuma II ,ki se mi zdi ravno dovolj veliko samo kam naj ga potem montiram ,spodaj na elektroniko?

Vikking ::

nevem zakaj bi disk hladil? si preveru že T. diska kakšna je? sicer pa takšna rebra ki jih maš ti v mislih so mal čudna izbira! najsimpl rešitev, ventilator naj pihlja mimo diska! al kupi zalmaniov heatpipe za diske (baje ne nardi svojga dela učinkovito), al pa kakšno to zadevo: klik

Če maš temperaturo diska krepko čez 50 stopinj celzija, potem bodi zaskrbljen! če ga daš na gumice se ti sama .T ne bo povečala čisto nič!

Mamaplata ::

V bistvu imaš prav ,bolje bo če dam kak ventilator za aktivno hlajenje ,po moje bo še zmeraj bolj tiho kot pa disk na ohišju.Sicer nisem meril temperature diska vendar je na otip precej vroč in ko pomislim na temperature poleti ,bi se znalo kar fajn gret.

rkb2 ::

Najprej preveri kakšna je temperatura diska - DTemp

Za Maxtor, Western Digital, je max. dovoljena temperatura 55 st. C
Za Seagate je max. dovoljena temperatura 60 st. C

Če je pod specifikacijami za tvoj disk, ventilatorja ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

humanoid ::

Eno vprašanje: Kam lahko obesim disk oz. dva na gumice, če nimam več prostora v 5.25"???

Je že kdo našel učinkovito in tiho hlajenje napajalnika???
Doma imam enega C400 in bi rad naredil strežnik, napaja se prek 250W napajalnika, ki je glasen kot bi prasca klali.
Ta računalnik bi moral biti zeloooo tih, ker bi delal 24/7, zato sem ga mislil dobesedo oblečt v spužvo.
V notranjost stranic sem mislil prilepit kaj bolj mehkega. Na zunanjo stran pa najprej en trši kos materiala (spužva/guma/pena/..) nanj pa še en debel kos mehkejšega materiala. Kišta bi bila smešna na pogled, vendar zelo tiha.

Any comments?

rkb2 ::

Rešitev za napajalnik - poreži/odstrani vse mrežice (zunaj & znotraj napajalnika) na napajalniku. Nato ventilator, ki je v napajalniku priključi na 5V (uporabi rdečo + črna žica z AUX priključka). Če dela tiho potem ok, če pa tudi na 5V ni tih (velikokrat se zgodi da ventilator spušča kake mehanske glasove npr. klik-klik-klik...), potem probaj kakšen drug ventilator. Zvočna izolacija pomaga bolj malo še posebno, ker stvari ne moreš popolnoma zapreti (vstop&izstop zraka v/iz ohišja). Zato se z izolacijo ne trudi preveč. Raje čimbolj predelaj kišto tako da bo spredaj (spodaj) čim večja vstopna odprtina, z čim manj ovirami, podobno zadaj/ na vrhu kište - tako da boš vse lahko hladil z enim ventilatorjem. Pa še procesor porihtaj - verjetno bi šlo pasivno (~24W, http://users.erols.com/chare/elec.htm).

Za disk pa si oglej tole:

Klik

humanoid ::

Zanimivo.

Še bolj pa je zanimivo to: http://www.silentpcreview.com/article11...

Kaj se da kje dobit heatpipes, po naročilu??

Spajky ::

Frišno sem danes na mojo stran pod komp/modif. uploadal članek o reševanju problemov z venti (mehansko). prihaja pa tudi ta teden napajač mod. Drugače pa mate tudi pod elektro seveda elektro rešitve z venti ... sem po skor dveh mesecih spet nekaj napisal ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

heft ::

jst sem najdu resitev na enmu forumu,
ohišje od cd playerja sem oblozil s peno ter pritrdil (primitivno:) gumice.
za čelno stranico sem uporabil plastiko ki prekriva prazn rack.
mal sem jo polepšal :) in najnjo pritrdil 4cm vent kateri ima zadaj LED
to je to
disk je tišji in hladnejši :) max 30°C

še slike






Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: heft ()

Golden eye ::

sam tista pena pa bolj mal pomaga, vrjem :\

Golden eye ::

a se pr nas dobi kaj tazga ta diske stišat??
:\ :\ :\

BaRtMaN ::

V Cool-PC je nekaj stvari za to, drugje nisem opazil. Sem pa retrieveal dolge vezalke iz enih starih tenisk, tako da bom kmalu užival v povečani nočni tišini. :))

mloncar ::

po pravici povedano nisi skor nič naredu s tem rackom, ker tista pena ti nič ne pomaga, tist 40mm vent je pa že pe defaultu tolk glasn, de si še na slabšem (glede glasnosti) kot si bil prej ko disk še ni bil v racku!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

heft ::

po pravici odgovorjeno ne govorit na pamet|O

ventilator ,se ne slisi , za upor si ze slisu mogoc
disk je hladnejsi za 6°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: heft ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteta te protihrupne zaščite diska?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141572 (1182) Jackal
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141993 (1562) Jan987
»

GeForce FX 5600U@Extreme OC (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
856584 (4188) BlueFire
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302559 (1652) Dejancek
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412586 (1376) PrimozR

Več podobnih tem