» »

Problem z shared direktorijem v mreži

Problem z shared direktorijem v mreži

RobyRob ::

Imam dva računalnika z XP-ji, povezana prek ruterja. Računalnika sta v skupni delovni skupini. Na računalniku A sem naredil shared direktorij, zdaj bi pa rad, da ima dostop do njega samo drugi računalnik B. Ampak nikakor ne morem na seznamu mest (v Dovoljenja)dobiti računalnika B. Pokaže mi samo lokalni računalnik. Probal sem že direktno napisati \\RACUNALNIK_B\UPORABNIK_B, a ni šlo. Se to sploh da? Kako naj to rešim? Sem nov na tem področju...
  • spremenil: RobyRob ()

ToniT ::

Kaj pa se zgodi, če odtipkaš \\IP_ADRESA_B\UPORABNIK_B ?

IP_ADRESA_B je mišljen IP naslov računalnika B.

RobyRob ::

Isto, pojavi se dialog "Imena ni bilo mogoče najti". Potem pa še piše: "Predmeta z imenom blabla ni mogoče najti. Preverite izbrane vrste predmetov in mesto za točnost in poskrbite, da boste pravilno natipkali ime predmeta, ali pa predmet odstranite iz izbora."

Pod "Moja omrežna mesta" drugi računalnik lepo vidim, tu pa ne.

In mimogrede: zakaj me še vedno gnjavi za username in geslo, ko dvokliknem na shared mapo, čeprav sem dal za Everyone čisto vse pravice?

ToniT ::

Da se boš lahko povezal na drugi račinalnik, je najboljše, da imaš na obeh računalnikih enako uporabniško ime in password - potem to dela brez problema.

Probal sem že direktno napisati \\RACUNALNIK_B\UPORABNIK_B


Upam, da je tisti \UPORABNIK_B ime deljene mape (share name), kajti le tako bo zadeva delovala.

Če si dal za Everyone čisto vse pravice pomeni, da imajo dostop do te mape vsi, ki se lahko prijavijo v tvoj računalnik - se pravi, da se morajo najprej prijaviti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako onemogočiti uporabniku internet ...

Oddelek: Omrežja in internet
121546 (1036) Ramesses II
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121534 (1376) slokii
»

Dostop do omrežja dela in ne dela?!

Oddelek: Omrežja in internet
51017 (936) TallCezar
»

povezava med dvema računalnikoma z limited userji

Oddelek: Omrežja in internet
81453 (1375) pirx
»

Printer Sharing

Oddelek: Pomoč in nasveti
101222 (1118) BlonG

Več podobnih tem