» »

Outlook express težava - kam je šlo 900 emailov?!?!

Outlook express težava - kam je šlo 900 emailov?!?!

DrSergioDJ ::

Mislim, wtf?!

Danes sm spustil skozi defragmacijo D: (tam imam sistem). Po cirka 3 urah (vmes je že končal delat defrag, sam sm bil v službi), sm šou mail pogledat in zbrisalo mi je cirka 900 emailov? Kam d fak so šli?!

Ker iz outlook expressa mam store folder na e:, tko da ga ni tikal...? Če pogledam pod "sent items" so pa tam vsi maili, ki sem jih poslal (vključno z odgovori na teh 900, ki jih manjka)?

kaj mi je storiti?
...

Cokolesnik ::

Prvic slisim, da bi Outlook Express tako zalomil zadevo. Verjetno mu je Defrag nekam stvari prestavil in jih zdej ne najde. Premaknjene podatke oz. defragmentiranje nima poti nazaj, zato je tezko najti ustrezno resitev.:\ Kaj pa ce celoten store folder za outlook express nekam zacasno presnames, nastavljen store folder potem izpraznes in z outlookom uvozis vse maile iz zacasno ustvarjenega imenika.

Verjamem da je zares jeb... da maile izgubis.:\

V prihodnje: vsak teden nared backup store folderja na cd, pred defragmentiranjem.

Blup ::

Če pogledaš v d:\documents and settings\"tvoj profil"\local settings\identities\{F3F619D2-D5BD-4A88-8BF7-E0A331560BAA}\microsoft\outlook exspress\

... tm notr so ene MS fox database datoteke (vsaj tko prav na internetu, če vprašaš ker file je to) in se ujemajo z mojimi folderji v Outlooku in velikost je zelo velika... mogoče jih tm najdš...


Blup
:\

Loki ::

tip je jasno in glasno povedal, da ima fajle na e:.
probej se enkrat povedat OE, kje tocno se nahajajo ti fajli (nastavitve/ kaj vem kaj se); mogoce bo pomagalo (meni je vedno - ponavadi se je nastavitev sama resetirala)..


aja pa tisti F3F6... folder je random generiran, tako da ne bos slucajno panike zganjal, ker ga ni.

Blup ::

Loki: sej ni potrebe, da se razburjamo....

Al je? 8-O

Blup
:\

DrSergioDJ ::

Nope, nič ne pomaga, vse kar je bilo po 11.3.2002 ob 19:24 in do 28.3.2003 10:35 je slo v pozabo ;( :( :(

Od sedaj naprej si bom res vsak teden delu backup na en cd-rw medij...

god damn :'(
...

Loki ::

tudi datotek v folderju ni vec?
si probal ze z kaksnim programom tipa Lost & Found? (http://www.execsoft.com)

Spajky ::

Zgleda, da se ti je sklumpal interni index na nekem *.dbx fajlu...Probaj takega odpret z npr. wordPadom, da lahko res pomembne mejle ven potegneš in shraniš kot text format nekam drugam, če vse ostalo ne pomaga..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Sergio ::

Hm... Če je dbx, pol je nekje tudi idx (index). Kaj pa, če bi poskusil poindeksirati dbx in narediti ibx? Bolj ugibam...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

iElectric ::

Ne more najdt pobrisanih datotek, če fe naredu defrag. Halo??????????????????????

Sergio ::

Ne ne, kolikor sem se jaz z njim pogovarjal, on ŠE VEDNO ima inbox.dbx v velikosti 350 MB, kar pomeni, da datoteka na fajlu OBSTAJA. Ali se motim?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ToniT ::

Poskusi Outlook express recovery:
Sicer je demo, ampak za probat je.
Pa še: http://www.oemailrecovery.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Duhec ::

Najdi najdaljšo datoteko na kateremkoli disku in si zapomni ime (dolge) poti. Nato jo enostavno ponovno uvoziš v OE ( File,Import,Messages,izbereš MS OE6,Main identity, ter browsaš do direktorija, ki vsebuje najdaljšo Inbox.dbx datoteko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

DrSergioDJ ::

Tko kot vam Sergio pravi, jst se vedno imam inbox.dbx, velik je 217MB

In ta isti je najvecji .dbx file na disku..

grem zdele probat un OE recovery proggy..

hvala

p.s.

bo pa vsaj fotr (mogoče) nov disk kupu >:D
...

Tjulenj ::

da nadaljujem temo s še enim primerom x-fajlov v OE... mam maile po direktorijih posortirane, in pred cca. pol ure mi je par direktorijov meni nič tebi še manj, lepo spraznilo. pojma nimam kam so šli maili. .dbx file so veliki po par kilo (prazni), manjka mi pa cca. 900 mailov. ni blo nobenga defraga, nc, karnaenkrat je 5 direktorijev praznih. na sreco nobenega "prometnega" tako da je backup izpred 10 dni blazno prav prisel. druga zgodba je pa da ce sem samo prekopiral .dbx file iz backupa (kot ob vsaki novi postavitvi sistema), ga ni hotel odpreti (je tezil da mu manjka diska, pa 8G je se frej), ko sem dal import je pa vse prenesel normalno... sploh ne upam ugibat kaj bo naslednjic.

Blup ::

Mogoče je biu .dbx kot "read only", pa ti je zato jamru, da ne more pisat več?!?

Blup
:\

DrSergioDJ ::

jej, OE je zakon ;(

evo, mine leto, isti sit, spet je sel en dober del emailov po gobe...


s tem, da so tokrat mal drgač zginli :S

odprem OE, mam novih 50emailov (spam dela svoje) in ker se vedno "oznaci" zadnji prejeti email, mi zasteka OE in ga morem ctrl-alt-del ugasnit.

probam ene 3x, nic. grem v safe mode, probam tam, mi uspe 3 maile zbrisat... mal zasteka OE... bel ekran, nato se pocasi od gor navzdol odpira OE in glej ga dreka nemarnega, zadnji email ima datum 28.11.2003 ;((

recovery sm sicer zalaufu, samo dvomim.

pozna kdo 100% delujoco alternativo OE-ju?

hvala.
...

krho ::

Če ne rabiš še nujno filtrov potem mogoče. si.Mail

Če pa se datatotekam z maijli slučajno kaj zgodi, pa ima Recovery mode import, ki iz datotek prebere, vsa sporočila, ki se v njih nahajajo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

ToniT ::

@DrSergioDJ:
Najboljša alternativa OE je Mozilla Thunderbird. Če jo naše tajnice z navdušenjem uporabljajo, je to dokaz, da je enostavna in še varna po vrhu.
Uvoz iz OE pa dela brez problema.

DrSergioDJ ::

hehe, sm jo že včeri sprobal in je kr fajn :D
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

outlook express - problem

Oddelek: Programska oprema
161291 (1055) fosil
»

Outlook Express

Oddelek: Pomoč in nasveti
112241 (879) amigo_no1
»

Izginotje mailov za 9 mesecev nazaj.

Oddelek: Pomoč in nasveti
131742 (1489) Mati
»

outlook express in pošta

Oddelek: Programska oprema
102445 (2337) knesz
»

Outlook Express in shranjevanje pošte.

Oddelek: Pomoč in nasveti
71818 (1706) StratOS

Več podobnih tem