» »

Xp se nočejo zagnat!

Xp se nočejo zagnat!

Feniks ::

Lp Popravljamen rač. od kolega pa je imel že večkrat isti problem.
Do sedaj sem to reševal tako,da sem mu na novo inštaliral xp-je.
Problem je v tem na začetku takoj po tem ko prešteje spomin in preveri PCI komponente, potem napiše:Verifying DMI Pool Data...........
NTLDR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart
Če ga restartam je stvar ista.Računalnik je pa prej deloval Ok kakšen teden in ista okvara je bila tudi prejšnič vzrok.

Za predloge se že vnaprej zahvaljujem.

Lp Primož

JOKER ::

Ja to je sedaj lahko več stvari povezano s tem, ampak najbolj poigoste so sledeče:

1. pokvarjen boot files na računalniku
2. nastavitve za disk pogon niso pravilne
3. BIOS pokvarjen ali pa nastavitve niso množici primerne
4. povezava je ohlapna ali odklopljena
5. slab disk pogon ali druga strojna oprema

Mislim, da bi bilo dobro da po vrsti prekontroliraš te stvari in če je to vse tako kot mora bit potem se da iskat napako še kje drugje,Ampak najpogostejši vzroki so mislim prav tile. Upam, da sem kva pomagal .... 8-)
________________________________________________________
Ka te češ ....

dobnik ::

ja js mam tut en podoben problem. enem prjatlu je isto to napisal, pa sem mu vzel disk in ga doma formatiral (prek mojga windowsa). ko je biu windows nalozen na njegovo particijo, sm probal dat moj disk ven in samo njegovega noter, in windowsi se niso zagnali. (check cable napise). tko je men isto k se nism mel nalozenga windowsa na novem compu. ce ma kdo kej pojma kwa nardit naj prosm pove.

lp

Feniks ::

Za enkrat hvala bom zvečer prečekiral zadevo pa sporočim če sem odpravo težavo.
lp Primož

Packač ::

Bootej z win cdja pejt na recovery console pa skopirej ntldr, ntdetect.com, Boot.ini: (če te vpraša ze prepis potrdi)
copy D:\i386\ntldr c:\
copy D:\i386\ntdetect.com c:\
copy a:\Boot.ini c:\ (Boot.ini si prprav na disketi al pa kako)

Drgač pa poglej če se da prek tistga nekak sistemske datoteke pogledat. Uglavnem tam se mal igrej. Pa BIOS počekirej če je up to date.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Packač ()

zile ::

Maš mogoče disketo v disketni enoti ?
Če ne, potem vzami disk pejt do soseda in prekopiraj njegov ntldr na tvoj c:\

Feniks ::

Kaj pa sploh pomeni NTLDR?
Misliš ,da bi blo možno ker nisem inštaliral original driverjev za plato ki je Abit KT7a in sem kr xp dal gor sam ko neki cajta dela normalno pol pa kr naenkrat noče več bootat.
Bom prvo mal prečekiru kar je JOKER napisu pol bom pa naprej poskušu.
Tnx za enkrat
lp Primož:)

Feniks ::

Z cd ne morem bootat ker se mi NTLDR pojavi prej ko sploh začne bootat.

Feniks ::

1.Kako bi pa lahko preveru če je boot files pokvarjen in kako bi ga obnovil?
Če se ti da bi prosu če mi lahka bol podrobno razložiš kok bi to naredu.
2.Kake nastavitve bi pa mogle bit(plata je Abit KT7a disk pa ene leve znamke,prvič čujem: ExcelStor Europa 60GB ata100)
3.Kako si to mislil niso množici primerne?
4.povezavo sem preveril štima tko ko more.
5.Je možno da bi bil problem v graf.Geforce 2 mx 400?
Upam da prevč ne utrujam .Tnx za predloge
lp Primož

Feniks ::

Ni mi jasn zakaj bi pa delal če bi sistem na novo naložil sam pol bi se mu po neki cajta zopet to nardil tak ,da v bistvu nisem nč naredu da mu grem na nov inštalirat xp-je ker še vedno ne bom vedu vzroka zakaj to dela.8-O

jaan ::

ZELO NEOKUSNA ZADEVA JA...
kar na lepem po ciscenju VSEH virusov z uporabo 5-ih ANTIVIRUS shiiiitt programov ... vse lepo in prav,...

prizgem racunalo zvecer,..
NTDLR ...ne najde...press CTRL+ALT+...
to je to.

PA sm mogu winse na novo dat gor...pa se ram frequency settings ti zjebe.

GARANT DA JE VIRUS.. ker bi blo nakljucje da se je to vsem ob priblizno enakem cajtu zgodl...rac je v garanciji in dela ko URCA...Resno me ze skrbi kaj nrdit da zascitis WINXP al pa IE6???

Feniks ::

Ka je pol najbolš da mu na nov istaliram xp pa vse možne zaščite gor pa IE vržem dol pa kako Mozzilo inst.
Sam nevem zakaj se to pol ne zgodi na mojnu računalniku ki je mel isto zašćito kot on Norton Antivirus 2003,SpySweeper res pa je da ni mel firewall gor pa tud tistga v xp sem mu izklopu zarad emula sam jst mam tud skor zkoz ikloplenga.

hruske ::

Feniks ::

Sej res ja !

LorDoMen ::

Lep pozdrav, sam sem imel enake težave z NTLDR missing, pa sem ugotavljal kaj bi bilo narobe. Povedati moram da to ni nikakeršen virus ali kaj podobnega. Fora je v nastavitvah biosa in jumperji, ker pc ne ve na katerem disku oz particiji imaš sistem. Sam imam vgrajena dva diska in ko sem ga formatiral (tega ki sem ga dodal) sem restartal in napisal mi je NTLDR is missing, potem sem šel v bios in tam nastavil kateri disk je boot in tako sem odpravil to napako. Imam pa osnovno plato Abit AN7. Sedaj mi pc dela normalno.

ZA VSE TISTE , KATERI ŠE NISTE UŠTIMALI TE ZADEVE

P.S. RES JE DA SEM MAL ŽE POZEN S TEM ODGOVOROM :)

Lp. LorDoMen

xabre ::

Sem mel podoben problem.
Sem vtaknil instalacijski CD, bootal s tega CD-ja, izberi repair, ko prideš v dos pa ftipkaš fixboot pa še en enter pa je:D

Feniks ::

V bistvu je bil res problem v virusu.Norton 2003 jih ni najdu.
Sem na novo instaliral sistem dal gor Nav 2004 zdej dela ,hvala za pomoč.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR missing?!?! !!NUJNO!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172422 (1816) Vanich
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443044 (2282) xpozed
»

NTLDR missing at startup pri Compaq DeskPro-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81254 (1164) gofra
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
101628 (1467) CaqKa
»

Norton Ghost & Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
71102 (998) Sumo

Več podobnih tem