» »

grafična kartica !

grafična kartica !

Dalmatinc ::

Trentno imam v3 3000. In jo moram zamenjati. Se pravi kaj naj kupim kyra al gf mx.

Imam pa procesor c2 950.

Koliko je razlike med MX (prve generacije) in MX 400. Ali se naviti MX prve generacije lahko kosa z MX-om druge ali ga celo prehiti.

KYRO ali MX. Stokrat obdelana tema. Samo glede testisa v JOKERJU in testisa na Slo-techu se ne da opirati kajti sta si kot noč in dan.

Hvala

Kartico bom zamnjal v 3 tednih.>:D

Quake ::

Jaz pravim samo nekaj!

Ce bi rad igre se igral nekaj casa s svojo graficno kartico, potem si kupi Geforce 2 MX 400, zaradi T&L enote, brez katere bos cez pol leta tanko piskal >:D

Upam, da ti to kaj pove :D

Dalmatinc ::

Kakšna je razlika med MX in Mx 400

Quake ::

hja, mislim, da ima MX400 visjo delovno frekvenco in je zato priblizno 7 FPS hitrejsi od navadnega MX-a....>:D

element ::

Kupi MX400. Kyrota ne kupuj, razen, če boš čez 3 mesce menju grafično. Ful mu zamerim pomanjkanje T&L enote. Drugače pa lahko tud počakaš na GF 3mx, ki bi mogu bit enkrat jesen že zuni. :D

ABX ::

Med Mx in MX400 razlike ni sploh, no ja je v ceni :)


Unih 7fps-jev več pa so pridobili z višjo frekvenco istega jedra.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

element ::

Ah, popravek. Kupi mx navaden in ga navij na 230/220, pa maš hujš k MX400. :D

OldSkul ::

V jokerju so testirali Kyro II

!!!!

Ne pa Kyro I

Senitel ::

V bistvu so stestirali oba...

freejack ::

Hmm,..ja,..100x premleta tema,.. sicer mi Kyro postaja vse bolj všeč, ampak ne zaradi zmogljivosti, ampak zaradi konkurence nVidii. Čeprav je Prophet 4500 privlačen, še posebej tistih 64Mb RAMa, se ga RAVNO ZARADI T&L ne splača kupovat,.. T&L bo za igre čez nekaj časa to kar je bil GLIDE za Voodoo, skratka idealna zadeva... V3 ni tko slaba kartica, da bi jo morala že jutri zamenjati, zato svetujem, da res raje počakaš na Kyra III...Splačalo se bo..:))

Paramedic ::

Če ne želiš menjati, kartice čez pol leta, kupi vsaj GTS-a. Če pa boš menjal čez kake pol leta, je pa trenutno (kmalu :) cenovno (cena/fps - 1024 in več) najbolj ugodna Kyro 2.Če se pa s tem kdo ne strinja je pa zame nevedni kre*en.:P
End transmission.

Matek ::

Kupi Yuan GTS pri mlacomu za 50 kSIT
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

linker ::

Če nimaš več kot 40k kupi MX-a (navadni in 400 sta čist enaka) z DDR ramom, če pa lahko zbereš več, pa kupi rajši kakšnega GTS-a.

Še nekaj: KYRO ne SPLOH, niti 1,niti2, nitiXX(po mojem mnenju)>:D
Link me!

freejack ::

GTS-a NE KUPOVAT !!! Joj,..se ne splača,..rajši počakte na Kyrota 3... Če že zarad druzga ne,..bo vsaj cena GTSa padla.8-)

VASkO ::

dalmatinka, mi pa gres ze na k****!!!!!

stokrat si ze isto vprasal, stokrat spremenil mnenje...

en nasvet za tebe, idi k nekomu pogledat, kaj sploh je geforce in kaj je kyro pa bos videl in se bos lahko odloco!

OldSkul ::

Kup si eno pa daj mir,pred časom si sam odprl ene par topicov,pol pa že moraš nekej vedet katera je najboljpa grafična!

Čudno!!;(

yjj ::

Jaz pravim KYRO2, ker je hitrejši od GTSa. Pomankanje T&L ni pomankljivost, saj je iger s to funkcijo vse manj, pa tudi ko bodo jih boš s tvojim procesorjem gladko igrala

malinavc ::

yjj: kje ti živiš??? Iger s T&L podporo je že velik in še več jih bo.Jst mislim da bo to tko kot je že en omenu - kot glide za 3DFX !
Počakte na KyroIII ali GF3MX, če je gnar kr takoj GF3 kupt, če pa ni pa GF2MX ki je še zmeri dobr!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Senitel ::

Ej yjj a si ti mal na glavo padu?

OldSkul ::

Včasih si bl pametne odgovore daju,zdaj pa je kot da bi mu eno pičko pred seboj pa bi poste pisal!

Senitel ::

sadarj79: Če je to namenjem men... Enostavno se mi neda več razlagat, ker sem vse skupi povedal že minimalno 100x. Bo treba vse skupaj razložit v naslednjem članku - once and for all...

OldSkul ::

Ne ni blo namenjeno tebi ampak yjj-u!

MRtwister ::

ne toliko stavit na T&L, sedaj ga podpirajo igre z motorckem q3ja in MDK2, uporabljale ga bodo pa naslednje generacije iger(doom, U2, halo...) Itak pa bo tistikrat geforce 3 mx...
"Our friends from x-bit labs have found some interesting info about the upcoming mainstream version of GeForce3.

Cards for testers should be available by June, but the launch is actually scheduled for autumn. The price is going to be about $150. As for perfomance, NV17 is expected to outperform GeForce2 GTS and GeForce2 Pro based graphics cards, unfortunately, we do not know what type of memory will use NV17. Of course, GeForce2 MX successor should be compliant with DirectX 8. Traditionally, cost-effective card will support TwinView fuction.

It is not clear for us, where NVidia is going to integrate the second transmitter for the monitor, because even GeForce3 chip already has 57 million transistors. Probably, NVidia will cut off 2 of 4 GF3 rendering pipelines...
" - Reactorcritical.

ABX ::

Še en nov test grafičnih kartic.

link

Testirali so z novejšimi igricami. Kyro II je na istem nivoju kot Gf2 in totalno premaga Gf2Mx. Poleg tega so najavli podporo te kartice v Doom3 in Unreal 2.
Pojavil pa se je nov problem in sicer optimizacija iger za Kyro II. Za zdaj je vse super vendar če na njo pozabijo bodo hitrosti v igrah grozno padle.

Ne navijam ne za eno ne za drugo kartico, vendar konkurenca je dobra stvar. Trenutno je Kyro II za 1/3 dražji od Gf2Mx.

Senitel: trenutna pomanjklivost T&L enote ne povzroča problemov, celo v igri kot Giants ( katero si ti zagovarjal kot Kyro II killer) je Kyro II popolnoma premagal Gf2MX in celo se lahko kosa z Gf2, poleg tega z novejšimi patchi za igre bo Kyro II samo še hitrejši v preimerjavi z konkurenco.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

Kje so kar koli rekli o temle: "Poleg tega so najavli podporo te kartice v Doom3 in Unreal 2"??
Giants je precej dobra zadeva za testirat t&l. Ampak igra Giants vsebuje v povprečju 30 000 trikotnikov na frame, kar je 3x več, kot Quake 3, a še vedno bistveno premalo za prikaz zmogljivosti. Ampak test je narjen na Athlonu 1.3GHz, pa GTS še vedno vodi Kyra II... Zakaj? Če bi testirali recimo na P3-500 bo pa MX precej hitrejši od Kyra II.
Ali pa tole: "Pojavil pa se je nov problem in sicer optimizacija iger za Kyro II"?? Če ti "optimiziraš" za Kyra to pomeni samo več tekstur in ne več trikotnikov... Vse kar je v tem, je to, da igre ne šibajo avtomatsko na multipass renderiranje, če imajo več kot 2 teksturi na trikotnik...

ABX ::

Problem o močnem procu in Kyro II sem že zdavnaj dvignil, vendar sem dobil odgovor od tebe da naj nebi predstavljalo kak bonus za Kyro II. Glede optimizacije imaš prav, kar je tudi lepo razloženo v testu, vendar tudi tako majhna zadeva zna predstavljat težave če na kartico "pozabijo".

Glede podpore pa v Unreal 2 in Doom3 pa je nekje med testom ena opomba.
Kyro II se nikoli ni hotel primerjat z Gf2 ampak z G2MX.

Problem je v temu da ti na zadeve gledaš z Teoretičnega stanja jaz pa samo iz prakse.
Osebno milsim da KyroII je bolši od MX in kadar T&L enota bo res nujna zadeva bo itak tudi današnji MX prepočasen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dalmatinc ::

joj mene ej hataja.......

Sej mx kyra in GTS2 se sploh ne sme premeerjat.

glejte:
MX......23
Kyro.....35
Gts.......49

Če nisi slep ugotoviš da je razlika med Kyrom in mx toliko kot med kyrom in GTS-jem. Ali potem ni logično da bo nekje umes.

Je pa mx za svoj denar še vedno zakon. Sploh če starga dobiš za 18. :)

Paramedic ::

ABX: točno to tut js dopovedujem. Pa še to: če zdej ne kupiš vsaj gts-ja boš mogu takrat, ko pridejo ven 'tiste t&l igre' zamenjat kartico, ker če ne, bo takrat tut mx prepočasen. Zato je bolje kupit Kyro 2, ker je zaenkrat hitrejši od MX-a. Pol bomo pa itak menjat mogli.Ampak Senitel še vedno kar tiste 100k trikotnike goni...
End transmission.

Dalmatinc ::

Mogoče ma pa Senitel prav? Čas bo pokazal...no vsaj jst sem ga še le zdej skužo kaj hoče, pozno ampak še vedno pred mnogimi vami !>:D

Senitel ::

Nope...
A bi probal recimo razumet dejstvo, da bi bili vsi Radeon-i in GeForce-i recimo v Giants POVSEM enako hitri če tudi bi imela igra 100k trikotnikov? Trikotniki pomenijo detajle in trikotnike je treba transformirat in senčit. GeForce in Radeon bosta povsem dovolj hitra, dokler ne pridejo vn igre z podporo za vertex shaderje. Programerji ne morejo kar nabit na vsak trikotnik 8 tekstur, ker bi to zadušilo praktično kakršno koli grafično kartico (Kyro 2, GeForce 2 GTS, Radeon, GeForce 3,...). Čez 4 sete tekstur (nekako toliko, kot jih imajo današnje igre, in kolikor so tudi specifikacije za pixel shaderje) se še precej dolgo nebo šlo. Torej lahko pospešujemo današnjo grafiko do onemoglosti (10k trikotnikov in 100fps), lahko pa si brez problema privoščimo 100k in več trikotnikov, pa bomo še vedno imeli dovolj velike fps-je (na GeForce-ih in Radeon-ih seveda).
Kyro 2 je rešitev absolutno samo za ta trenutek. GeForce-i in Radeon-i pa tudi ob prihodu Doom 3, še vedno nebodo ravno za na odpad...
Sicer pa počakite na moj naslednji članek bom razložil vse skupaj tudi iz ZELO praktičnega vidika...>:D

Jebiveter ::

A se mi splaca pol kupit Matrox G450 DDR 32MB za 28.000 sit?:D:D
Zdi se mi, da je ta cena vec kot postena za taksno graficno kartico z odlicno kvaliteto slike, itd. Sem kartico videl tudi v akciji v portorozu in mislim, da si jo bom kar omislu!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

ABX ::

Senitel: daleč od tega da bi hotel kaj dokazat. Vidim samo stvari malo drugače kot ti in sem že tolko časa v tem magičnem krogu da razumem kako se hitro stvari spreminjajo. Še tako dober produkt je padel v smeti zaradi najbol neumnega razloga. v tej sceni živim po motu: Živeli pa videli :)

Ostalim pa itak ne odgovarjam več ker si sploh ne preberejo oz. še hujše verjetno sploh ne razumejo prejšnih postov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF1 nice price :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
574931 (4236) Shadowman-x
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371660 (1261) Lyu
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
614766 (3762) Paramedic
»

GEFORCE2 MX????

Oddelek: Zvok in slika
441875 (1224) YiMMi
»

Kyro 2 AND MX (kdo je boljši)

Oddelek: Kaj kupiti
361387 (1016) Paramedic

Več podobnih tem