» »

Pravkar NAROČIL "VodnO" hlajenje

Pravkar NAROČIL "VodnO" hlajenje

Dejancek ::

No mal sem brskal po strani od COOL PC in se nekako odločil za vodno :D

Naročil pa sem :

1x Asetek "Waterchill", vodni blok za AMD/Intel proc
1x Aqua-Computer Airplex EVO 240 Radiator
1x Hydor Seltz L30, centrifugalna črpalka, Bulk
2x Poliuretanska cev, premera 10/8mm

Prijazen gospod me je čez eno uro poklical na telefon in mi povedal da vse je na zalogi sam radiator bo treba počakat 2-3 dni, tako da pred odpremo blaga me bo še 1x poklical....

Sedaj pa sprašujem, to kar sem naročil je vredi, kaj za dodat, kaj za spremenit ?!?!? :\
Imam 2-3 dni časa za kako spremembo tako da mennja so zaželjena :))

Hvala vam za odgovore

BaRtMaN ::

Ventilatorje za radiator imaš?

Sicer pa dober sistem.

Jok3r ::

T člen ? :)

Dejancek ::

Ventilatorje bom kupil ko pridejo na zalogo u Mlacom Zalman ZM-F1(silent) 3 kom
in T člen pa tud u mislim zarad polnejnje vode :D

No upam da je res dober ta komplet, da ne bom potem raočaran, saj u roku 1 mesca pride tud Vodni blok za Grafično kartico :P

|KoRn| ::

Za tak denar bi si raj omislu kaj bolšega -- recimo novejšo plato in proc AMD 64 ali pa P4.

Caligula ::

Ne kvari mu veselja, ce je ze narocil 0:)

Fajn zadeva fajn.
Ceprou pojma nimam o tem ampak slisi se dobro 0:)

Dejancek ::

|KoRn|:

Jah no tud res, sam sem zelo zadovoljen s tem kar imam in nimam namena menjat nič, drugič pa te prosim, da se držiš topica, če seveda ne bo pretežko :D


Caligula :

Sej mi ga ne kvari, vsako mnenje je zaželjeno....
Ceprou pojma nimam o tem ampak slisi se dobro

Še dobro da veš da si tukaj in da veš o čem se gre :D JokE :P

The B ::

Jst sm izredno zadovoljen nad mojo izbiro cevi. Mam plastično z notranjim premerom 13. Vsaj zdi se mi da je 13. No in pol prodajajo v merkurju kolena in t člene napol zastonj. In kolena z notranjim premerom 13 grejo lih v cev in ne rabš niti objemk.

B

Aja pa en metr cevi je bil ene 130 sit. Kolena pa dva staneta 30.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Caligula ::

Dve koleni staneta 30 SIT.

:D

Dejancek ::

The B :

No take ljudi rabim z nasveti :D , tak da bom kar odpovedal te cevi ki sem jih naročil

Dejancek ::

Ok še eno prašanje ...

A se sam men zdi al so to 10/8mm nekam tanke cevi ?!

Če bi vzel večje, mislim večjega premera 14/12 a bi blo kaj bolje al ne ?

Al bi mel probleme s kompaktibilnost CPU bloka ? :\

glinik ::

Tole sem pisal za take kot si ti, da ne bo prišlo do nepotrebnih nevšečnosti :) .

KLIK

Jaz sem z vodnim 120% zadovoljen! Taka lepa tišina, joj kak je fajn :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dejancek ::

glinik :

No tud tebi hvala za nasvet kam postavit T-člen :D

BaRtMaN ::

Caligula: V bistvu so parni deli telesa izjema v številu in se uporabljajo v množinski in ne v dvojiški obliki. :P

Caligula ::

Jp, mam dve jajca 0:)

kuglvinkl ::

Sam si pa car. NAJPREJ se vpraša kaj kupiti, pa potem naročiš, ne pa obratno! ;(
Your focus determines your reallity

Boki_ ::

A že ma kdo tisto stvar. K me fu zanima kako se obnese, k bi rabu neki za mojga prescotta. A tam dobiš waterchiller in vso kramo za "navadno" vodno zraven? A se da sam waterchiller nabavit, pa kok pride zadevca stat?
I'm back

Dejancek ::

kuglvinkl :

Zakaj že ?!?!

Jaz sem že vedu kaj hočem, najbolj pa me je zanimal glede cevi in splošno mnenje ljudi ki ima kaj podobnega kot jaz in nič več :))

kuglvinkl ::

O bog, o bog....

Pravkar NAROČIL "VodnO" hlajenje je topic.

Se pravi, da si prodajalcu že dal naročila. OK, potem pa uletiš na forum spraševat, če je v redu. Kaj ti moram tle še povedat?! Če bi bil jaz prodajalec, bi ti lepo zavrnil celotno naročilo in te opomnil, da je zelo priporočljivo, da NAJPREJ veš kaj boš kupil in potem to kupiš.

Mogoče je pa to sindrom mega-ultra-shoping-citiyev. Najprej zmečeš vse v košaro, potem pa pred blagajno nazaj zlagaš.
Your focus determines your reallity

Dejancek ::

A tvojo picajzlost more tud tvoje dekle ali žena na tko nizkoten način prenešat ?!

Upam da ne, in če že potem ji izrečem globoko sožalje :'(

Dej prberi še 1x kaj sem napisal 1 post prej, al samo tebi "picajzlastemu" osebku morem dat prevod(razlago) za vsako besede ki sem napisal, da bo tvoja glavca dojela ?!

Ne, hvala... Tolk mi pa vseen nisi pri srce, da bi se ti tolk posvečal :\

Če si že tko konstruktiven u besedah in v vsemu, ne proglašaj me za "CARJA", ker vsaka pamet ki ima normalen IQ bi vedla da u 21 st. ni carjev ....

Zdej se pa prtoži da si mislu besedo "CAR" v onem drugem pomeni, a le kaj ko jo jaz tko razumem a ne :\

Ne mislim se kregat s teboj, ker mi je bedno in se ne spuščam na tak nivoj ljudi, ki živijo sam zato ;)

Topic sem pa odprl zato, ker sem naročil pač to kar sem imel že prej u mislim, ampak ker oseba na Cool PC mi je rekla da bo treba 2-3 dni počakat ker nimajo na zalogi radiatorja sem na "tvojo žalost" odprl ta topic in to delim z vsemi...

In vse kar sem hotel je SAM DA SLIŠIM MNENJA ljudi ki razumno razmišljujejo in znajo kaj konstruktivnega povedat, kar nažalost ti tega ne znaš :|


Iskreno se ti opravičujem, res, .... 0:)

kuglvinkl ::

Mojo picajzlost morajo prenašat vsi okoli mene. Vključno s tabo. Za to izobrazbo je država krepko segla v žep . Zdej, narisal sem ti normalen potek nakupa. To je vse. Če ti ne štekaš, tvoj biznis. Velik sreče. Resno mislim.

ker nimajo na zalogi radiatorja sem na "tvojo žalost" odprl ta topic in to delim z vsemi...

Če bi blo res tko, namreč, da bi bil žalosten, bi se tema preselila v digitalna nebesa.

In vse kar sem hotel je SAM DA SLIŠIM MNENJA ljudi

To je prav, samo časovno si mim ustrelu.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Boki_ ::

Good point.
I'm back

glinik ::

kuglvinkl ga ni že dolgo "namočil" , pa je zato tako živčen. :D :D :D :D (malo šale)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

pingec ::

hehe:D

Clovk je pač prasal ti ga pa napizdiš. Čeprav ja res ja ponavad se najprej praša :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

lopov ::

Ce ga ja kuglvinkl "napizdil" ... pol pa ne vem, pri tem, da sem imel ob branju podobne obcutke -- da nekdo nekaj naroci, potem pa takole javno spreminja narocilo ... matr mas jajca, oz. si brez vesti.

Vsekakor pa dejanckov odgovor ni ravno ... vljuden.
Pa naj ti hlajenje sluzi ...

BaRtMaN ::

Kaj ste vi sploh prebrali njegov post do konca?
Imam 2-3 dni časa za kako spremembo

lopov ::

Ja. Prav tako pa mislim, da je mnenje/pripomba kuglvinkla na mestu.
Vsekakor pa me je zmotil nacin, kako je dejancek reagiral na njegovo pripombo.

Kot ze receno, karkoli bo kupil, naj mu dela ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Dejancek ::

Matr ej upam da nekateri osebkov res nikol ne spoznam u REAl, ker ste FULL zajebano picajzlasti na besede in bog ne daj da napišeš "o" namesto "a" ...:\

lopov :

Tvoj nick nam že dost pove, nadaljnih komentarjev ni potrebnih, ker nisem "picajzlast" kot vi :\

In bog ti daj srečo daj še 1x prebrat vse skupi kaj sem napisal pa potem komentiraj :8)
Drugič ne bom delil z vami tega dogodka, kaj se mi je srce poželelo kupit....
In še 1x ponovim za tiste ki so preveč picajzlasti da bi razumeli :

Hotel sem delit le mnenje z vami in na žalost ker sem imel 3 dni časa sem tud odprl ta topic, drugič se bom potrudil da ga nebom
In vse kar sem hotu vedet je le kak se vam to zdi kar sem naročil ne pa da bi kaj menjal, potrošni material že, ampak glavne stvari pa ne !!!!
Prosim in upam da boste to dojeli u vaših glavah ...:\

Good Luck u življenju res, pa da vam uspe .....0:)

Vse skupi OFF topic, še posebej iz strani moderatorjev, ki so tok "PICAJZLASTI", da sploh tega ne vidijo

En dan bo boljše, VSI upamo na to :D

Da preidemo k bistvu: Danes me je trgovec poklical, sem se lepo pogovril z njim pa sem u povedal kako pa kaj z kabli in členi, pa mu je blo tolk bad, da ne bom naročil pri njemu da mi je dal še dodaten 10% popust na naročilo....

Zahvala za to gre osebku ki mi je rekel glede cevi kako pa kaj :D

Vi se pa še naprej kregajte, kolkr vam paše, za mene je sedaj ta topic CLOSED

see yaaa:P

mihec87 ::

Ne vem kdo se tuki krega.Jest nobenega prepira nisem videl in ga ne vidim v tej temi.
To da najprej narocis pol pa tuki vprasas za mnenje je cudno oz nenavadno za use na tem forumu.Sj vem da si mel dva dni casa mal razmislit o tem ker si caku na radiator.
Samo ne vem kaj naj komentiramo pri tebi ker si itq narocil neko stvar ki je tebi primerna.

To je lih tko k bi jest narocu avto z klimo +neke ekstra alu feltne.In ker oni majo v salonu avto takiga ki ga jest hocem sam da je brez klime+nekih ekstra alu feltn smo se zmenli da jst ta avto uzamem in narocim klimo+ekstra alu feltne,na klimo+ekstra alu feltne bom mogu pocakat 3 dni medtem grem jest na forum avtomobilizem in tam uprasam kako se jim zdi to kar sem izbral.Povj kaj naj mi oni odgovorijo oz komentirajo sj tle nimas kj komentirat ker to je ze naroceno.

Pa ne bit tko uzaljen pa razburjen ce ti ker kj rece npr kuglvinkl ker tvoja reakcija je podobna enmu majhnmu edincku k mu je use k riti prinešeno s strani staršev.V temu primeru se strinjam z administratorjem ceprav se ne vsakic ampak tuki se strinjam.
In nehi ze enkrat s tem picajzlom ker dobivam obcutek da druga ne znas kot sam to besedo.

Pa tut jest ti privoscim da ti bo to hlajenje dobr sluzlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

JustVi ::

Cevi kar vzem 12/14

pri priklučkih jaz ne bi čaral s kašnimi smrekicami zaradi pretoka in montaže, demontaže ...


cev tud ne bi dajal neko mehkejšo, da mi potem slučajno iz Plug@Coola ispade.


ne vem če se splača pri tem vložku zaradi 1-2K zadevo potem kvarit.

se da več privarčevat pri bloku


velikokrat tudi jaz v nakupovalni mrzlici kupim nekaj na pamet in iz skušen povem, da je bolj zdravo potem nič spraševati.


do takrat ko še ne daš gnarja si običajno še vedno CAR.

:)

Eddy ::

No, tko... zdej bom pa še jaz nekaj napisal!

Tisti prijazni gospod je res faca... z njim sem z zelo dobrimi odnosi...

Ok gremo na vodni blok...
Vsekakor ti priporočam da vzameš Asetek Antarktiko ali pa moj blok EK-WW blok... ima ga tudi v svoji ponudbi in ga bo brez problema zamenjal s tvojim waterchillom. Ta waterchill je dost slabši od Antarctice ali pa mojega bloka... Vedeti moraš kako je ta blok sestavljen... Voda noter --> voda vem... nobenih kanalov.

Potem L30 pumpa in 8/10 cevi... Ta pumpa ti bo tko ropotala in jo boš po možnosti še skuril! Obvezno si omisli debelejše cevi... z notranjim premerom 12 oz. 13 mm.

Kuglvinkla in njemu sorodne (beri moderatorje) moraš jemati strogo resno... Upoštevati njihove predloge predvsem v zvezi urejanja tem in vsega v zvezi s tem forumom. Glede česa drugega pa je treba vsakega jemati z rezervo.
Ni se treba spravlat v kakšne osebne diskusije oziroma obrekovanja, ker mojam jaz ta crap potem brati, da pridem do bistva kaj hočeta povedati...

V glavnem... Dejanček... priporočam, da si ogledaš mojo internet stran, ki je v podpisu...

LP! Eddy;)
www.ekwaterblocks.com

pingec ::

lol
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

miha25 ::

Mene zanima kakšne temperature dozežete z vodnim hlajenjem. Recimi ima xp 2500@3200 1.75v in imam idle 48'c ful load pa 53'c. Kakšne temperature bi imel če bi imel vodno hlajenje kot ga priporoča Eddy.

lp

Eddy ::

Živjo!

ravno tak sistem imam jaz...
Bartona 2600 na 3200... 1.75V

Full load mašina (folding) je 41 °C.
Imam pa Airplex 240 in 2 titana na 5V.
Abit NF7-S...

LP!
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221296 (12426) Dr_M
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018410 (6510) Jackass
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545481 (3971) T0RN4D0
»

MlacoM modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81503 (1082) morphling1
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517359 (12441) the_unborn

Več podobnih tem