» »

Hlajenje

Hlajenje

jakinj ::

A je že kdo pomislil da bi celo ohišje spremenil v hladilnik.
Kartice pa kot solata not.
Seveda bi bilo potrebno tesnenje zaradi kondenzacije, pa vendar.
:))
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

element ::

Zakaj pišeš isto temo 2x? Jest bi temu reku nabijanje zvezdic... ;( Če pa želiš kaj dodat, bi pa v prvo temo kliknu popravi!

alien-w ::

Saj bi se dalo, toda prav kondenz je najvecji problem. Poleg tega bi se vseeno moral imeti na procu kaksen hladilnik (lahko tudi brez venta), da pac poveca povrsino toplotnega izmenjavanja. Dalo bi se, samo mislim, da je prevec tezav z vodo, pa tudi hladilniki ne delujejo ravno tiho (predvsem starejši), novi so pa precej drgai (dražji od peltierja + vodnega coolanja). Ce te pa veseli, pa napisi clanek in ga objavi, bi bilo zanimivo branje.

element ::

Sej sm že u spodnjo temo napisu, pa bom še sm. Tako hlajenje se ne splača. Hladilnik je drag, kondenz je problem... Vse skup bi te pršlo dražji kot vodno hlajenje, pa še temperatura procesorja nebi bla glih tok nizka, kukr je z vodnim hlajenjem. :D Lahko pa probaš, sam pomoje se ne splača. :(

jakinj ::

Kaj pa ce bi mel klima napravo pa bi to pol hladilo celo skatlo.

2x sem poslal sporocilo ker se mi je taprvic vmes sesu explorer in nisem videl da je ze objavljeno.

Glede zvezdic pa me boli k!

To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

element ::

Aja, sej te razumem. Sej men se je tud že zgodil, da sm post dvakrat oddal, ker je explorer je*u, sam topica pa nism še nikol 2x istga... No, sej ti je oproščeno. Unga tapruga pa zaklen: klikni popravi v 1. postu in daj prepovej nadaljne odgovore... :D

jakinj ::

Za kondenz sem najdu resitev neka zelatinasta stvar, ki ni prevodna in se naj:Dnebi lepila na kartice.
Pa jo nafilaš v ohišje, ki ga prej fino zatesnis. Pa verjetno resi s problem hlajenja procesorja.>:D
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

element ::

Nared, pol pa sporoč rezultate :D

alien-w ::

Ja samo sedaj je vprasanje, koliko kej ta snov preveja toploto in kako se spreminja njena sestava ob segrevanju. Ce ni zaupno povej, katero snov mislis.

Opkow ::

Hladilnik, po mojem ne bi dal nikoli tako dobre rezultate navijanja, kot en pelt, ki je v direktnem kontaktu z procom.

Sm doma pogledu kok je kej mocan hladilnik in je pisal da porab 90 W energije... Pelt, najmocnejsi za kerga sm slisu, pa 172 W ... in ce upostevas, da je pelt velik samo 5x5 cm... Zmrzovalni del hladilnika pa tolko, da bi vse komponente v delujocem stanju lepo not zlozu...

In minimalna temp, ki jo hladilnik (zmrzovalni del) doseze je vsj pri meni -6 C... Pelt, pa ce se ne motim ene -30.

jakinj ::

sam hladilnik ma okol 60 litrov prostora za hladit
meni se zdi da bi laho drzalo stalno temperaturo tam okol 0 C
glede une zelatine, se je pa verjetno ne da dobit, ker je ne delajo vec
NSA je mela podoben sistem hlajenja svojih super rac:(
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

IceIceBaby ::

naj ti povem da hladilnik nebi zmogel odvajat vse toplote ki jo proizvede en amd 1G pa en geforce pa pomožnosti še kak disk. Hladilniki so narjen zato da shladijo prostor in potem počasi vzdržujejo temp. Pa še hlajenje nebi blo bog ve kako dobro ker bi bilo sredstvo za odvajanje toplote iz cpuja se vedno zrak. Itak bi moral not bit glih tako fajn hladilnil da bi učinkovito hladilo. Zdej si pa predstavljaj kako glasno bi to blo, hladilnik pa še kak vulcano. Vodni blok gor fuknes, peltier spodi pa en vlk radiator...pa maš ultimate cooling pa skor neslišen sistem.

Tomi ::

Se kar pridružujem vse ostalim.
Tako je, da fizika govori proti samemu hladilniki, ki je samo toplotni stroj, to pomeni, da gre za ogromne izgube energije, česar pa verjetno ne želiš. Poleg tega gre ves ta presežek v zrak, kar pa tega greje, in potem mora spet toplotni stroj delovati z večjo močjo, se bolj greje itd..
Če res ne veš, kaj bi, naredi za silo ( par tisočakov ) air flow z par venti, če ne pa res vodno hlajenje.
metrodusa.blogspot.com

R@C@ ::

Je pa pomoje uber huda varjanta, da bi bil v hladilniku rezervoar za vodo, da bi dovajal vodo cca. 2-4 stopinje v vodni blok. To bi pa ohladil peltierja dovolj, da bi bil procesor tam na ene -40 stopinj.

Jest bom po vsej verjetnosti z enim peltierjem hladil vodni rezervoar z enim pa procesor. Tisti peltier za vodni tank bo pa imel eno hudo zračno hlajenje, samo še nisem pogruntal kako bi čim tišjega naredil.

Naredil sem en napajlnik za peltierja 156W, sam ga bom verjetno prodal, ker si bom naredil močnejšega..........da bo lahko dva 156W pelta nafutral!

8-O8-O

element ::

DeeJay duck, to mi deli! Hehe, dobra ideja. :D Al pa če kr čez hladilno torbo napelješ vodo, pa daš še 2 pelta enga na vrh druzga 8-O :))!

SkIDiver ::

Je že kdo razmišlo da bi v posodo naliv destilirano vodo pa notr plato potunku z procom in hladilnim rebrom in vse kar vpade na plato v to posodo in stvar zalaufu. Po vseh načelih bi mogl delat sej je destilirana vode el. ne prevodna. Voda bi pa toploto slo lepo odvajala do sten posode na katero bi bli namontirana hladilna rebra.

Sj vem. Jz sm bugi bugi nor>:D

Bungee- ::

Napacna ideja - tudi destilirana voda kaj kmalu zacne prevajat! No way! Lahko pa preizkusis olje za hlajenje transformatorjev, ziher ni prevodno, prebojno napetost pa ima tam nekje okoli 20-30 kV. Aja sam sem pozabu povedat da je to zelo packasta zadeva, potem pa se kartice not pa ven dajat .... :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

SkIDiver ::

Po moje bi blo noro. Če ne druzga bi lahko na Slo-Techu objavl članek o tem. Tako bi lahko tudi japončki vidl naše norije na pa samo mi njihove.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352283 (1899) Eru
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646362 (5099) LordWorm
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272217 (1908) TESKAn
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223414 (2784) TESKAn
»

Pelt 75W

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181574 (1403) morphling1

Več podobnih tem