» »

Kater fotoaparat (digitalni) ?

Kater fotoaparat (digitalni) ?

overman ::

Pozdravljeni!

Zadnje case me mika, da bi nabavil kaksnega digitalca, saj so cene koncno nekje v mejah normale. Na fotografijo se ne spoznam veliko, bi se pa rad kaj naucil. Ce poznate kaksen dober forum-stran mi prosim napisite. Zdaj pa iscem enega digitalca v cenovnem razredu nekje 100.000 sit. Nekako se mi bolj dopadejo nekoliko vecji modeli z veliko zooma (ca. 10x) ter "pravim" objektivom ne pa tistim mini senzorjem "made in china":\ . Stvar bi lahko nabavil tudi v avstriji, saj mi ni dalec od doma. V mislih pa imam nekaj takega:

Dr_M ::

minolta Z2.
drugac mas pa se mnogo tem na forumu o digitalcih...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

koyotee ::

js mam Z1 pa je cist ql.
gledu sm pa tud FUJI S5000 ki je v istem razredu
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TribesMan ::

Sodelavec ima Kodak 6490...10x zoom, ogromen LCD, ene posebne leče in še mnogo šrota... oblika podobna Minolti Z1... uber fin fotkič... cena pa je 113kSIT pri EnaA...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

pucvoler ::

Mam fuji s7000.

edina resna napaka je teža 600g

drugače pa priporočam

flipflop ::

TribesMan, to je tale,ne?

A bi lahko ti kakšno slikco narejeno s tem digitalcem poslal na mail?:8) Pa če bi lahko vprašal sodelavca kaj ga moti na aparatu,...
Pa pucvolerja bi še prosil če lahko pošlje kak sample.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

TribesMan ::

flipflop: Zdejle skoraj nemogoče, ker je šel sodelavec za 14 dni na dopust...

Vem pa da ima super optični zoom. Za primer ti lahko povem da smo slikali digitalno uro na stolpnici od NLBja (na trgu republike) slikali pa smo iz Viča... No ko je bil optični zoom do konca je bila ura čez celo sliko... In res čista slika brez šuma super osvetljena.

Edina slabost ki se jest spomnim da jo je omenil je ta da ima vgrajen spomin 16MB ki se ga ne da odstraniti iz aparata... se pa seveda da uporabljati dodatne SD kartice... ima pa zelo fajn sistem za pregledovanje posnetkov... dost hitrejši kot recimo Canonov... Pa tak zelo priročen je... lepo paše v roko.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Bato|\| ::

ja jest mam zdele digitalca CANON PowerShot S1IS pa me do zdaj še ni razočaral!!!ima pa 10x optični zoom in 32x digitalni zoom.ima vrtljivi zaslon kar me pri tistih ki se neda zelo moti!!!

koyotee ::

mat666 dej mi posl eno sliko z vsemi nastavitvami na high d primerjam, pa kšne 3 sec filmčka 8-)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nutcracker ::

Več lahko poizveš tu in tu.

Bato|\| ::

lahko ti pošljem če češ pa dam filmčk tut vse na high???

koyotee ::

dej ja :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Bato|\| ::

Emm... lepo bi bilo če bi kaj povedal kam ti jo nej pošljem?lahko pa prek messengerja če ga maš?!?

overman ::

Najprej hvala za odgovore, zadeva pa je zdaj sledeca. Odlocam se med canonom PowerShot S1 IS ter Kodak Easyshare DX6490. Nekaj prednosti oziroma razlik mes njima:
Canon:
-ima IS funkcijo, ki zna pri taki povecavi bit zlo prirocna
-napaja se preko "navadnih" AA baterij, in si tako neodvisen od drugih virov el.
-"gibljiv" zaslon
-visja kakovost filmckov

Kodak:
-Moznost uporabe dodatne bliskavice
-zelo velik zaslon, uporaben tudi zunaj (sonce,...)
-0,8 mega pik vec kot canon
-16Mb intergriranega spomina
-prilozen polnilec ter baterija

Zdaj sem res totalno zmeden saj nevem kaj naj kupim. Cudno mi je tudi kako je z baterijami, saj vsepovsod pise, da je pri kodaku posebna, tukaj pa da uporablja 4 AA baterije, kar bi bilo idealno. Glede tehnicnih podatkov pa sta si dokaj podobni...primerjava tu.

Zelo srecen bi bil, ce bi mi kdo zaupal izkusnje z tema sliko aparatoma oziroma kje bi lahko oba videl tudi v zivo?

lep pozdrav;)

koyotee ::

mato666 ce klikes levo od posta na uporabnika marsikj zveš :D
posl mi na mail iztokcer@email.si
overman: a pa bi si kupu dodatno bliskavico, če bi blo mogoče?
kompromis med obema je Z2 >:D
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

flipflop ::

Kolikor sem videl, ima Kodak posebno baterijo, torej še en minus več.:| Ja mislim da je Minolta kar zanimiva, ampak Canon je kar nekaj dražji od Minolte.

Dr_M ::

mnja...jest sm tut racunu na zunanjo bliskavico pr Z2...ampak €200 za najcenejso se mi pa mal velik zdi...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

em..mam eno vprasanje.
ker ze dolg nism biu pri majdicu, me zanima pod kaksnimi pogoji oni prodajajo zadeve gor (glede na to, da majo na ceniku samo za onlone shop kjer so cene precej nizje).
zanima me ce se vedno velja online cena +20€ al je zdej kej drugac??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Mogoče bi naročil preko digistore.at? Baje da pošiljajo v slovenijo, poštnina je okoli 17€. Sam ne vem če je to res,sem bral na enmu drugmu forumu.

Dr_M ::

mnja...ni kej dost cenej kot pr nas...
itak grem jutr v AT tko da ni problema tm kupt.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

overman ::

No, spet jaz po dokaj temeljitem pregledu ponudbe, ter primerjanja teh sliko aparatov. Kupil bom konicá minolta Z2, ki ima 4MP 10opticni ter 4X digitalni zoom!! Kamero zelo hvalijo, velik plus pa je tudi napajanje na 4 AA baterije. Pri nas stane kamera ca. 110000sit, pri pelugi v grazu pa ca. 82000....prihranim min. 20000. Nabavil bom se eno 512Mb kartico tipa Sd za nekih 114€. Seveda rabim potem se polnilec ter akku baterije, ampak koncna cena nebo presegla 120.000sit z kartico in polnilcem. Ce Ima mogoce kdo kaksne slabe izkusnje z to kamero, oziroma pozna kaj boljsega v tem rangu, naj se kar izjasni:)

lep pozdrav;)

koyotee ::

js mam Z1 pa ni nobenih problemov. Z2 je pa itak nadgrajena Z1 tko da pomoje ni nč tazga. k boš dubu pa poročaj 0:)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dr_M ::

jest sm uceri kupu pri majdicu Z2 (358€) in zadeva je definitivno vredna svojga denarja. slike so zelo dobre, tut pri slabsi svetlobi, ceprov so rahlo zrnate, ampak vseeno boljse kot pri vecini drugih digitalcih...
je pa neki, deluje zelo krhko (pac subjektivno obcutek pac). ma pa zelo dobro bliskavico :)
moti mogoce samo to, da je energijsko precej potraten (zato je dobr met vsaj 2 kompleta baterij)
drugac pa mi ni zal, da sm jo kupu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

borutz ::

jaz imam tud Z1.
odlicen fotkic.ne menjam za nobenega drugega

mah glede baterij.naredim par 100 fotk z enim dobrim kompletom baterij.ravno pri Z1 se mi zdi da je se kar varcen z baterijami glede na canon,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

koyotee ::

Dr_M welcome to the club :D
sj bi ga res loh ustanovil :
Slo-tech Minolta Team >:D
pol bi pa fotkiče overclockal... :P
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363059 (2547) gremlinatorv
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473187 (2550) TribesMan
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462307 (1822) leonius
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586767 (5881) hipi69

Več podobnih tem