» »

Kdaj pri nas intel 775 ?

Kdaj pri nas intel 775 ?

no-name ::

A ve mogoče gdaj se bo zadeva dala dobit pri nas in kakšne bodo kaj cene ?
  • spremenil: boštjan ()

Dr_M ::

bo ko bo, pa nc prej....
upam, da bodo prej porihtal tezave s tem novim socketom, ker drugace bodo pizdarije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Hm, grozno velika poraba (skoraj 2x tolikšna kot pri Athlonu64 na full load), procesorji se zelo grejejo, socket je zelo občutljiv (samo 20x lahko pazljivo odstraniš in dodaš procesor), večinoma slabše performance od i875P in i865PE in Northwooda (PCI-E P4 3.2GHz 533MHz DDR2 počasnejše od AGP P4 3.2GHz 400MHz DDR), zelo dragi DDR2 RAMi, ki imajo itaq večje latence kot DDR1, PCI-E kartic še ni na trgu, omejeno navijanje (by Intel),... ter seveda slabše performance od AMDja, poleg tega niso na voljo P4 socket755 -> 3.4GHz in 3.6GHz. Prav tako 3.4GHz Prescott na socket478 ni na voljo (predstavljen že nekaj mesecev nazaj).
Res prava platforma prihodnosti, mogoče bo z 1GHz FSB in DDR2 z nižjimi latencami kaj bolje, samo kar se pregrevanja tiče prav gotovo ne bo razlik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rkb2 ::

Zaenkrat kaže da je Intel 775 bolj en jajc. Problemi z podnožjem, pregrevanje, slabe performanse (ni kakšnih razlik glede i875), pa še če naviješ več kot 10% se stvar avtomatsko sesuje. Razen raznih bobnobčkov ala PCI-E, DDR2, NCQ ti procesorji&čipseti ne prinesejo nič novega.

Dokler ne pridejo ven novi procesorji na osnovi P3 raje ni za kupit, oziroma raje kakšnega A64 ali pa i875+P4.

Mr.B ::

Še kako leto počakal bom. Potem pa AMD-ja nabavil bom, če intel ni sposoben.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Krofojed ::

Vprasanje ni bilo, ali je so procesorji za podnozje 775 dobri ali ne, ampak kdaj bodo na voljo pri nas. To zanima tudi mene, ker moram iz tehtnih razlogov prenoviti racunalnik v 2-3 tednih. Procesorji za podnozje 775 ta hip sicer niso nic posebej koristnega (bi bil z northwoodom cisto zadovoljen) osnovne plosce so pa kul. Ce zdajle kupim novo plosco, jo bom imel kar nekaj casa, zato bi si zelel PCI express (ob predpostavki, da dobim graficno zanjo). In redimo tole se mi zdi zelo dobra stvar.

Dr_M ::

sej sm ti lepo povedu, BO KO BO, PA NIC PREJ.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Krofojed ::

Kdo bi si mislil. Sem upal naj kaj koristnejsega od tavtologije.

Zheegec ::

In zakaj moraš potem kupiti plato, če pa procesor ni dober, performanse so pa slabše od starejše generacije in konkurence?
Saj ima celo nForce3 PRO250GB več featuresov kot nova čipseta od Intela, PCI-Express ti nič ne pomaga če moraš imeti drago grafično ki jo daš noter, DDR2 je itaq počasnejši in dražji od DDR1,... res mi ni nič jasno.
Če bi vsaj Northwooda IN AGP IN DDR1 lahko dal na 915 in 925X, tako pa je to samo počasnejša in dražja platoforma, ki še lepo samo 100W pokuri za procesor. Na to Asusko gre vsaj DDR1, ampak to ne pomaga veliko.
Veliko bolj se splača počakati na PCI-Express plate za AMD Athlon64, ki pridejo kmalu. DDR2 je pa itaq brezveze in bo še nekaj časa (kakšno leto recimo, upam da bo vmes sprejet kakšen 500MHz standard za DDR1).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Krofojed: Dannya poklic, mogoce ti bo on kej povedu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Krofojed ::

ALIEN3001:
Athlon 64, northwood in prescott so priblizno enako hitri (in pri 3 GHz, kamor ciljam, tudi priblizno enako dragi). Northwood v povprecju je hitrejsi od prescotta, ampak razlike niso ravno dramaticne; athlon 64 je ponekod hitrejsi in ponekod pocasnejsi; kako se kateri obnese pri mojem delu, pa seveda itak lahko samo ugibam. Zadnja dva procesorja, ki sem ju imel, sta bila athlona in racunalnik ni deloval navdusujoce zanesljivo. Kaj je krivo, ne vem, ampak rekel bi, da osnovna plosca ali RAM. In ker so Intelova cipovja na dobrem glasu, bom tokrat pac poizkusil sreco z Intelom. Ponuja se izbira med cipovjem 875 in 915 (925 zahteva DDR2, kar se - kot si sam ugotovil - ne izplaca). Kakih posebnih prednosti prvega ne vidim, drugo se pa zdi spodobna nalozba za prihodnost - morda se DDR2 in PCI express sicer ne bosta tako hitro prijela, a ce ju imam na voljo, ne more skoditi, ce ju nimam, pa lahko. Tudi zvok, ki ga ponuja 915, je precej kul (ce se ne motim, v realnem casu kodira v AC3, kar mi bo prislo prav).

rkb2 ::

Po mojem se ti splača vzeti P4C800 & P4 3.0C. Ker 775 pri nas sigurno ne bo še kakšen mesec, potem bo nekaj časa kar precej drago, pa še precej težko boš dobil določene komponente - grafična & ram. Kupovati ploščo da bo kompatibilna za naprej pa je skoraj totalno brezveze. Po mojem občutku 95% računalnikov ostane takih kot ob nakupu. Največkrat se doda malo pomnilnika, kupi kakšen zapisovalnik CD/DVD-jev.

Tudi jaz sem v preteklosti imel probleme z AMDjem, in tudi sam sem sumil slabo ploščo (čipseti by VIA ;(( VX TWO, MVP3) - ampak denarja za kaj drugega ni bilo. Če ne bi bilo NForce 2, potem sigurno athlon xp-ji ne bi tako uspešno prodajani procesorji v preteklem letu.

Boki_ ::

Evo, v essedi že majo plato ASUS P5AD2 i925X 2Ch.DDR-II 4SATARaid PCI-EXP in 3.6GHz procesor na 775 podnožju. Plata stane 306€, proc pa 803€, kar je veliko preveč.
I'm back

rkb2 ::

Uf, za take denarce pade že AMD64 3800+ in A8V pa še prišparaš za en sladoled.

Krofojed ::

Najhitrejsi procesorji so bili itak vedno predragi, ampak cena plosce je pa prav nemarna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

smiselnost navijalnega compa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106375 (5056) pinx
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627513 (5604) CaqKa
»

Pentium 3,2ghz socket 775 ali socket 478

Oddelek: Kaj kupiti
131675 (1394) billy
»

Za katerega P4 naj se odločim???

Oddelek: Kaj kupiti
251369 (965) Bobek
»

Počasi bo potrebno nadgraditi sistem... Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
261518 (1036) Zheegec

Več podobnih tem